Jump to content

Recommended Posts

salam kpd semua,
sy ingin bertanya yg mana lebih baik antara netbook atau notebook?sy ingin gunakan sebagai urursan utk kedai handphone sy..tiada grafik2 yg berat2..netbook harga murah sikit drp notebook tp bagaimana dgn prestasi?sesuai ke utk kegunaan sy?yg penting xnk terlalu besar dan berat..apa kelebihan netbook berbanding notebook?terima kasih

untuk mendapat prestasi macam notebook macam tak mungkin.. oleh sebab spec netbook memang rendah daripada notebook. Netbook hanya sesuai dengan kegunaan biasa seperti writing(office), internet, youtube, facebook, music, video dll. Untuk kes saudara, saya berpendapat elok pakai notebook walaupun saudara menyatakan penggunaan hanya la biasa2, untuk bisnes kedai handphone ni pada masa akan datang saudara mengkin perlu install software handphone2 yang telah dihantar untuk diservice pada kedai saudara. Dan saya rasa ini akan memerlukan spec yang sesuai untuk menampung software2 handphone tersebut.. Tambahan, skrin netbook adalah lebih kecil daripada notebook,

Sekian..

Tak tau la.. Padaku netbook dah cukup. Angkat yang baik sikit screen 12" dah cantik sangat dah. Kalau takat software hp tak ada la heavy mana ku rasa. Tak ada melibabkan grafik, jadi dah cun kat situ & dah tentu ram guna sikit je.. 2gb dah cukup. Kalau ko kata tak cukup angkat netbook Asus yang 12" yang Lamborghini VX6 tak salah ku ada Nvidia Ion 2 support untuk graphic (HDMI output lagi). Dah lebih dari cukup pulak ku rasa.

[quote name='eddie_radzmie' timestamp='1337783240' post='1082186']
cuma yg ringan2 jer mcm d/load upload,key in data,internet,words dll...sesuaikah sy gunakan netbook shj sb senang jg nk bawa kemana2..yg penting boleh ke dpt prestasi mcm notebook?terima kasih
[/quote]
klau untuk kegunaan begitu netbook pilihan terbaik tetapi tidak la dapat kuasa macam notebook tapi cukup kuasa untuk kegunaan kerja ringan2.
juga netbook lebih mudah untuk diservis jarang ada masalah overheating selain mudah dibawa sebab lebih ringan.

Sebetulnya pilih netbook kerana saiz yg kecil -12" atau sebab harga yang murah ? Bagaimana dgn notebook 13.3" ?

aku penah pakai netbook, intel atom proc

aku cube senaraikan kelebihan dia

1. ringan, senang nak bawak...
2. bateri tahan lama (tuk surf atau buat lite work, tgk video tak tahan sgt)
3. surfing tak best,.. slow..lagi2 utube n flash web

kelemahan,

1. takde dvdrom, kene pakai external drive
2. screen kecik,
3. nak tgk bluray movie sangkut2 (mgkn proc skrg ok kot.. tak sure)
4. keyboard kecik... nak menaip leceh sket, aku selalu tertekan pad
5. nak main game kurang syiok (walaupun game yang ringan)

so aku suggest baik TS amek notebook dari netbook

kalau aku, dari beli netbook baik aku amek tablet :3: :3:

bajet lebih kurang jer...

macam netbook paling rendah mungkin rm999

kalo notebook dalam 1299-1500

so tambah sket tuk kelebihan dan keselesaan, :D

dari beli notebook, nnt nak kene beli acc lain lak kan :P

Cadangan saya , dapatkan pakej yg guna AMD APU, APU yg baru dilancarkan sekarang codename nya Trinity...buat masa skrg CPU+GPU dari Intel belum ada yg boleh 'beat' APU dari AMD.

[url="http://www.youtube.com/watch?v=lsmTDb-Mlws"]http://www.youtube.com/watch?v=lsmTDb-Mlws[/url]