Jump to content
K.A.

Cerita Pasal Diet

Recommended Posts

Laa dahtu aku tgk profile tahun 1983? -_-
apa apa pun anda bernasib baik~ hehe

[quote name='Eleventh' timestamp='1342581986' post='1083438']
Laa dahtu aku tgk profile tahun 1983? -_-
apa apa pun anda bernasib baik~ hehe
[/quote]

profile propa tuh... ko tengok wat pe..??? huh~~

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1342591438' post='1083448']
profile propa tuh... ko tengok wat pe..??? huh~~
[/quote]

ate.. udah namanye profile, utk org nengok ler~

skarang aku nak stop makan nasi dulu, stop ab crunch, buat cardio dan weight lifting aje dulu.
kalau ada 6 pax pun tapi masih dilindungi oleh lemak perut tak nampak jugak~ hehe

[quote name='Eleventh' timestamp='1342595250' post='1083449']
ate.. udah namanye profile, utk org nengok ler~

skarang aku nak stop makan nasi dulu, stop ab crunch, buat cardio dan weight lifting aje dulu.
kalau ada 6 pax pun tapi masih dilindungi oleh lemak perut tak nampak jugak~ hehe
[/quote]

tapi bukan ke orang yang bina badan tuh kena bagi gemok dulu baru depa bina otot2 tuh... kan kan kan kan kan...

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1342596072' post='1083451']
tapi bukan ke orang yang bina badan tuh kena bagi gemok dulu baru depa bina otot2 tuh... kan kan kan kan kan...
[/quote]

ala takyah bagi gemok pun, kalau kurus pun terus workout di samping makan protein..

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1330388198' post='1079673']
aku last diet a year before laa... early 2011... turun 8KG dalam masa sebulan... sehari aku makan 5kali.. (sepatutnya 7kali makan) tapi biasa arr baru nak mula kan tak berapa teratur arr....

pagi sarapan aku makan roti bakar 2 keping ngan kcang panggang

minum pagi aku makan kuih karipap 2 biji

makan tengah ari aku tengah ari nasi 1 senduk sayur...

minum petang aku makan roti kadang2 makan biskut..ikut laa time tuh apa yang ada...

makan malam aku makan nasi 1 senduk sayur rebus ngan ikan kukus...

setiap petang jogging... sekejap jer pung pastu aku jalan2 jer kat taman tuh sebab tak larat lari..wakakkakakaka... 1jam cam tu...

hujung minggu aku hiking... sabtu jogging pagi petang... ahad hiking... kadang2 sabtu hiking ahad petang jogging.... ikut arr...

weekend aku makan buah banyak... nasi makan masa pi hiking jer arr... kalau ari jogging makan roti...

aku timbang berat badan sebulan sekali jer... sebelum diet berat 68KG.. lepas sebulan timbang 60KG... sekarang dah tak diet 58KG...

kalau korang nak menu diet bagitau aku... aku ada list.. tapi aku tak ikut sangat pun.. ikut yang termampu laa (kemampuan diri korang)...
[/quote]

blh try nie..

korang pernah dengar tak pasal ABC + ..... tengok testimonial ramai yang kurus makan ubat nih... rasa bagus tak produk nih.. aku nak cuba laa... dari testimoni cakap makan ubat nih nanti takkan rasa lapar... tapi kita kena makan jugak skit utk tenaga... so boleh laa kurus banyak... huhuhuhuhu... aku dah mengelembung macam belon nih... I need Help...