Jump to content
akuccputsedut

Kelab Wayang...!

Recommended Posts

avenger tu cite superhero ke citer lawak????

arghhhh lagi sekali gua kecewaaaaa

[quote name='K.A.' timestamp='1335931597' post='1081583']
avenger tu cite superhero ke citer lawak????

arghhhh lagi sekali gua kecewaaaaa
[/quote]

citer lawak kot.. hahahahahhaa...

itu ler maksud aku..kiranya dia nk selamatkan anak presiden, setia pada tugas dia..smpi sanggup bunuh diri

Rancak korang borak pasal wayang avenger yer...hahah...aku nak nyelit yer.

Andrei Tarkovsky, salah seorang pengarah paling hebat pernah berkata “The director’s task is to recreate life, its movement, its contradictions, its dynamic and conflicts. It is his duty to reveal every iota of the truth he has seen, even if not everyone finds that truth acceptable. Of course an artist can lose his way, but even his mistakes are interesting provided they are sincere. For they represent the reality of his inner life, of the peregrinations and struggle into which the external world has thrown him.”

Falsafah sinema pengarah seangkatan zaman Ingmar Bergman, Akira Kurosawa ni, Federico Fellini ini adalah mendalam dan filem yang dihasilkan beliau mempunyai tekstur emosi dengan sinematografi hebat tapi mengagumkan. Salah sebuah filem terbaik pernah aku tonton (sepanjang hidup aku) dihasilkan beliau adalah bertajuk The Mirror (Zerkalo), plot cerita yang simple tapi mampu membuai penghayatan audiens dengan pergerakan kamera yang sangat moving, kata omputeh. Manakala, salah sebuah filem yang paling cantik pernah aku tonton adalah Stalker. Ada beberapa pengarah dan pembuat filem sahaja yang mampu menyaingi beliau misalnya Kurosawa.

Poinnya di sini adalah, saya kagum menonton filem agung dihasilkan sebegini walaupun hanya mampu dilihat menerusi bentuk DVD dan salinan di cakera keras komputer. Aku sukar membayangkan kalau filem-filem sebegini ditonton menerusi panggung wayang. Masuk akal jugak sebab aku lahir penghujung 80-an, jadi tak sempat nak tatap filem2 lama cam gini.

Memanglah sekarang ni teknologi lagi canggih maka logiklah kalau pembuat filem hidangkan wayang dengan movie yang penuh dengan visual sound dan effect yang mungkin stunning tapi static. Zaman sekarang ni kita banyak dihidangkan dengan visual yang hebat dan melampau tapi idea cerita yang tak masyuk dan plot yang tidak menarik, karakter filem kaku dan bla bla bla. Hanya segelintir pembuat filem sahaja yang mampu menggunapakai teknologi visual canggih ni untuk cerita memukau. Misalnya Christoper Nolan yang menghasilkan Memento, The Prestige, The Dark Knight.

Berkenaan Nolan pula, Batman Begins dan The Dark Knight misalnya membawa konsep baru adaptasi komik kepada filem. Pada mulanya sebelum aku tengok Batman Begins aku fikir begini: "Apasal Christoper Nolan nak jadi pengarah filem komik camgini? Adakah dia menggunakan pembuatan filem seperti Memento semata-mata platform untuk terbabit filem blockbuster?" Mulanya aku kecewa sebab aku agak minat dengan hasil kerjanya dari Memento. Ternyata tidak, bila aku tonton Batman Begins, aku terpukau. Aku terpukau bukannya sebab motion picture filem ni cemerlang ke ape tapi sebab dia bawa konsep humanity yang mendalam sebagai falsafah watak Batman ciptaannya dan mungkin ia tidak menepati citarasa peminat susah mati komik DC ini. Siapa tahu lepas tu dia terus lagi dengan garapan tirlogi Batman versi beliau dengan The Dark Knight. The Dark Knight ni aku label sebagai salah satu filem blockbuster terbaik pernah aku tonton dari segi plot, falsafah dasar cerita, karakter, lakonan yang mantap, garapan filem yang baik (meskipun ada beberapa kesilapan teknikal yang agak ketara dalam filem ini, standard filem Hollywood).

Bagaimanapun, filem 2010 beliau bertajuk Inception walaupun masih baik, tapi ia moderate untuk filem-filem berkelas tinggi dan boleh dikatakan overrated walaupun mendapat pujian pengkritik. Mungkin kerana aku menjangkakan sesuatu yang mesmerizing me masa tengok wayang tu tapi konsep cerita dia masih bagus dan tetap ada trademark beliau. Ada orang kata filem ni original dari segi konsep tetapi tidak sebab idea cerita ni adalah berdasarkan filem anime Jepun bertajuk Paprika, tetapi disesuaikan untuk tontonan audiens Barat mungkin.

Sekarang aku masih menunggu filem akan datang Nolan bertajuk The Dark Knight Rises pada 20 Julai 2012 ini. Dan kali ini saya tidak cuba mengharap sesuatu yang tinggi.

[quote name='arfaie' timestamp='1336055345' post='1081616']
itu ler maksud aku..kiranya dia nk selamatkan anak presiden, setia pada tugas dia..smpi sanggup bunuh diri
[/quote]

yer arr.. betui kat hang laa..

yang si Gruntz nih taip panjang berjela-jela..sorry aku tak baca sangat pung.. setiap perenggan aku baca ayat pertama ja...

last sunday aku layan the avengers... memang kelakar jugak citer nya.. tapi best jugak laa.....
[img]http://images2.fanpop.com/image/photos/13300000/Avengers-2012-the-avengers-13373324-602-856.jpg[/img]

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1336440930' post='1081758']
yer arr.. betui kat hang laa..

yang si Gruntz nih taip panjang berjela-jela..sorry aku tak baca sangat pung.. setiap perenggan aku baca ayat pertama ja...

last sunday aku layan the avengers... memang kelakar jugak citer nya.. tapi best jugak laa.....
[img]http://images2.fanpop.com/image/photos/13300000/Avengers-2012-the-avengers-13373324-602-856.jpg[/img]

Ni mesti fanboy yang buat ni kan? Buruk sangat tahap editan HAHAHA,,,,,, tak tahan tengok Hawkeye punyer anak panah kat blkng tu. apasal dia tak letak Loki menonjol sket?
[/quote]

hahahahhaa.. sebelum taip lagi aku dah nak tersembur gelak.. last saturday... aku pi mengikut kan kehendak adik aku yang nak tengok cerita Mantera... memang ler lawak giler... aku rasa aku tengok citer kamen rider kat TV lagi best dari cerita MANTERA nih.. yang memang lawak abiss.... wakakakkakaka.... merapu raban crite dia.. camne laa depa teringin nak berlakon dalam crite nih.. atau pung sebab terpaksa berlakon sebab dah sign contract..wakakkaka.... nasib ada si cina tuh jer yang boleh buat gelak2 skit.. yang lain hampeh.. aku 2 kali tertidur... adik aku layan kan sampai abis.. kuar2 panggung dia pung gelak2 pastu dia kata citer nih takbest baek kita pi tengok ngongkrong... wakakakakkakaa.... lawak giler... korang baek jangan pi tengok... wakakkakakaa....

[img]http://4.bp.blogspot.com/-jCcR6qwPDkY/T5UfTl5i6zI/AAAAAAAAN5I/QXK-AWUu0RA/s1600/Mantera%2BSains%2BFiksyen%2Bmovie%2B2012.jpeg[/img]

[quote name='K.A.' timestamp='1337573269' post='1082087']
bulan 6 ne ape cite yg akan kuar eh???..
[/quote]

Movie Release on JUNE 2012..

FAIRY TALE KILLER (CANT)
(3D) MADAGASCAR 3: EUROPE'S MOST WANTED
MADAGASCAR 3: EUROPE'S MOST WANTED
(2D) MADAGASCAR 3: EUROPE'S MOST WANTED
PROMETHEUS
(3D) PROMETHEUS
(2D) PROMETHEUS
JALAN KEMBALI (MLY)
X (MLY)
(3D) MAE NAK (THA)
GHOST ON AIR (MAND)
FIRST TIME (MAND)
HANTU AIR (MLY)
JIWA TAIKO (MLY)
TOAST
(3D) BRAVE
G.I. JOE: RETALIATION
MAEL LAMBONG (MLY)
HANYA AKU CINTA KAU SEORANG (MLY)
BAIK GILER (MLY)
PAINTED SKIN: THE RESURRECTION (MAND)
AKU, KAU DAN DIA (MLY)
BRAVE
(2D) BRAVE
ABRAHAM LINCOLN: VAMPIRE HUNTER
(3D) ABRAHAM LINCOLN: VAMPIRE HUNTER
(2D) ABRAHAM LINCOLN: VAMPIRE HUNTER
MOTORWAY (CANT)

jom layan madagascar..wakkakakakaka... Edited by akuccputsedut

[quote name='K.A.' timestamp='1337598141' post='1082099']
2 cite yang nak tgk

GI Joe & Mael Lambong tak makan rasuah hehehe
[/quote]

hahhahahhaa.. aku pung nak layan mael lambong gak.. wakkakakakkaa...

aku gi tengok citer aku ada, kau ada?? nagntuk weii... tak best huhuhuhu... dah 2 citer aku masuk panggung citer tak best... mongekkk jer.... huhuhuhu....
[img]http://2.bp.blogspot.com/-GAfhIKSu8oU/T8MWJ3w5MBI/AAAAAAAAGHE/sP7UWegsgSA/s400/553817_10150655694272727_130804117726_9829682_129380019_n1.jpg[/img]

[quote name='raidizh AR' timestamp='1338433142' post='1082379']
salam

aku dah quit dari institusi wayang2 nih..

tapi soundtrack cerita aku ada kau ada tu best la jugak.
[/quote]

lagu2 dalam cerita nih semua best2.. cuma cerita nya tak best... aku layan kat lagu ja laa... dah download dah semua lagu dia.. wakakkakakaka.....

cput ko dh tgk cite MIB 3 k? best x cite dia?

[quote name='mon678' timestamp='1338473163' post='1082396']
[/quote]
tak tengok lagi... esok kot.. nanti aku review...

[quote name='mon678' timestamp='1338473163' post='1082396']
[/quote]

memandangkan aku dah tgk MIB 3 biar aku komen. well bagi aku biasa je, macam MIB yg lepas. ok la utk berhibur. cuma jalan cerita dia lebih menarik.

[quote name='raidizh AR' timestamp='1338555577' post='1082444']
snow white best ke? ramai review macam best je.
[/quote]
[img]http://t.imgbox.com/aaymx3yM.jpg[/img]
aku layan snow white sabtu lepas... lepas anak sedara aku ngan adik aku oo som.. sebab depa berdua berebut nak tgk snow white ngan MBI.... best sangat tuh takde laa.... tapi kalau best tuh memang ada best nya... jalan cerita lebih kurang sama dengan snow white legend... cuma cara penceritaan dilainkan itu jer... tapi aku suka masa snow white masuk ke lembah gelap tuh.. sama macam snow white legend masa dia lari2 dalam hutan.. pastu dia takut kan benda2 dalam hutan tuh... crite snow white legend aku memang layan banyak kali febret aku tuh.. sama ngan tom & jerry... hahahahahha...

[quote name='K.A.' timestamp='1338547728' post='1082435']
bila GI joe ngan mael lambung nak kuar??
[/quote]

Khamis nih...