Jump to content
hafizan78

Cabaran - Turunkan Gula Dalam Darah Dalam 1 Jam

Recommended Posts

[img]http://1.bp.blogspot.com/-hgURcQm3iHc/TY6ZfFu45qI/AAAAAAAAAFY/tKyoXnTGXnA/s1600/Cabaran%2BECPI.jpg[/img]

Sebelum minum 1.5 ltr air ECPI, cuba ambil bacaan dan selepas minum 1 jam periksa semula untuk mendapatkan bacaan terkini... Menakjubkan... cubalah...

http://ecpimalaysia2u.blogspot.com/

beli sekotak hari tu.. dah guna tapi tak turun pun.. beli rm 8 satu ... beli sekotak dapat 1 dlm rm 4 lbh kot... tah ler...

[quote name='M3ntary' timestamp='1316048136' post='1072224']
Korang kalau nak turunkan gula ambik/makan demelon je, memang turun punya. Lepas turun tu pandai² la kawal makan.
[/quote]

demelon.??? demelon tuh apa..?? leh bagi kat mak aku.. dia diabetes...

ECPI nie banyak tipu. mahal plak tu.
kalau nak turunkan gula, aku lebih suka guna tumbuhan semula jadi seperti
labu kayu dan pegaga. minum air rebusannya.
tak mahal pun.

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1316049556' post='1072229']

demelon.??? demelon tuh apa..?? leh bagi kat mak aku.. dia diabetes...
[/quote]

Demelon ni macam ubat la jugak tapi dari sumber herba so bagus la sikit, digunakan untuk mengawal serta menurunkan kandungan gula dalam darah. Kalau yang dah ada diabetes tu makan ni tak ada la hilang terus tapi boleh menurunkan paras gula dalam darah, bila dah kurang tu kena la kawal makan, kalau main belasah gula akan naik balik. Bila dah makan, paras gula dalam darah akan menurun dan boleh la kawal makan lepas tu dan tak perlu makan ubat ni lagi. Pemeriksaan paras gula secara routine amatlah digalakkan untuk sesiapa yang "memiliki diabetes". Kat farmasi ada jual, boleh try perg cari.

ada x air mineral bg kita rase kuat dan bertenaga hehe

kes melayu tipu melayu

[url="http://aididmuaddib.blogspot.com/2010/12/ecpiaq-air-jamban-lagi-baek-bro.html"]ECPI ? Air Jamban Lagi Baek Bro.[/url]

mak aku penh beli air ECPI...mcm air biasa je bila aku minum...mcm air mineral standard je

Ku tak tau nak komen apa pasal ECPI ni sebab ku tak pernah minum pulak, tak ku tak ada dengar pun orang bagus untuk ECPI ni, ku tengok pun macam air biasa je, cuma harga je yang luar biasa sikit. :3:

luar biasa mahal oooo baik aku minum air sukida yg mesin tu 20sen seliter lg murah

Kalau kat kg ku ada je kat jalan lama tu.. Perg ambil free je. Sekarang dah senang beli je air mineral dalam botol tu, pastikan mineral water bukan drinking water, banyak bezanya tu.. :3:

mentari, air tu leh turun kan paras gula dalam badan ke ? :P

perak tu katne? besor yop negeri perok tu :D

[quote name='M3ntary' timestamp='1316048136' post='1072224']
Korang kalau nak turunkan gula ambik/makan demelon je, memang turun punya. Lepas turun tu pandai² la kawal makan.
[/quote]

Deamelon ke demelon ? hehe... Deamelon ialah peria katak yang dah diproses ke dalam bentuk serbuk or tablet,biasanya dalam bentuk kapsul (serbuk). Sangat bagus makan tu berbanding ecpi,walaupun aku sendiri menjualnya.Aku tak kata ecpi ni tak bagus,lain orang lain tindak balas dalam badannya,ada yang minum ni ok ...(berdasarkan maklum balas pembeli) dan ada yang tidak.

Antara herba yang biasa orang2 kg guna untuk menurunkan kencing manis ialah peria katak,kemunting cina + melada pahit, misai kucing,pucuk gajus,pucuk manggis dan ada beberapa jenis daun.