Jump to content
keypo

Komputer Bahaya Pada Kita

Recommended Posts

aku sekadar nak minta pandangan korang tentang komputer ..salah tempat aku minta maaf k ..
cerita nya macam ni,sedara kawan aku adalah seorang pelajar universiti diibukota,baru je start dalam 6 bulan gitu..hari hari dengan laptop untuk buat assigment ..dipendekkan cerita,beliau kini telah rosak kedua dua buah pinggangnya akibat effect dari laptop beliau.
jadi aku nak tanya sapa sapa yang tahu tentang perkara ini ..mohon sapa yang tau,share share dekat sini k ..

die letak laptop atas riba...xpon atas perot die
bahaye kot...xle wat camtu...

maybe psl pemakanan die kot Edited by dvdbane

pelik gak ..cemana sedara kawan aku tu leh ada effect dengan komputer ..rosak dua dua buah pinggang woo ..muda lagi dalam 21 tahun kalau aku tak silap ..setau aku dulu pernah ada orang kena effect dengan handphone kan..aku ada gak search kat google tentang effect komputer pada badan manusia ni,tapi tak jumpa lah ..
yeke bergantung pada fizikal seseorang ..maksud ko ia bergantung pada anti bodi ke ?

aku hari2 guna laptop lebih 12 jam... kekadang tido ngan laptop
assignment, men game, keje2 part time, tengok cerita, main internet semua depan laptop
komputer dihatiku 8 tahun :D

tapi aku perasan kalau lama sangat ngadap PC/laptop, aku akan:
1. haus, nak cari air masak/karbonat/manis2
[b]2. lapar, nak cari benda merepes sahaja (keropok, jajan, asam, gula2, fastfood)[/b]
3. dok kat kerusi tu je la... xde excercise.

untuk buah pinggang aku rasa dia ada buat no 2 tu time ngadap PC.. cuba tanya dia

biasanya orang mengadap pc/laptop lama2 nih dia cepat kene rabun/silau sebab kalau TV kita dok 2-3m dari TV, PC/laptop kita dok +/- 40cm je dari screen... jadi sejak aku sambung belajar aku da kene pakai cermin mata... Edited by neko

TV pun sama; mata jadi letih dan perit.

Nak beli [i][b][size="5"]filter[/size][/b][/i] malasnya ^^ Edited by Jedi

mane2 pun ade radiasi...

TV
cellular/handphone
gelombang
etc

tapi tahap radiasi nie selamat tu manusia

kajian2 yang dibuat pun kadang2 tak boleh dipercayai..
macam yang terbaru kate penggunaan/radiasi hp boleh mati pucuk..

semua tu bukan tak betul tapi
lain orang lain kes dia... susah nak dapat 100% tepat/betul

berkenaan kawan keypo nie, mungkin ade bad habit dia yang boleh dapat sakit tu,
mungkin gune laptop, pastu duduk tak betul, macam meniarap ke. pastu sambil makan benda2 yang macam neko cakap tu :P

so hang kene kaji ape aktiviti dia sebelum kene sakit tu

Kalau kesan kepada mata tu adalah,buah pinggan memang tak logiklah ...mnungkin dia ada ambil makanan yang mengandungi bahan kimia berlebihan kot tak pun suka makan makanan ringan ala jajan ke.Buan pinggan ibarat filter untuk badan kita,apa yang kita makan dan minum,kat situ dia tapis.Paling teruk pada orang yang minum arak,terlalu banyak minum boleh merosakkan buah pinggang.Makanan yang ada pewarna pun same membantu menyumbang kepada kerosakan buah pinggang.

aku tak tahu lah apa spec atau jenama laptop dia,coz kawan aku yang cakap hari itu,setau aku kan,bahawa dulu penah terjadi laptop terbakar dengan sendiri nya .,aku rasa tentu korang tahu benda ni kan ..jadi ini bermakna laptop punyai gelombang atau radiasi yang cukup kuat..
jalan punya jalan , so aku terbaca lah satu artikel ni kat pakcik google..

[color="#FF0000"][size="3"]Ini merupakan berita yang tidak enak didengar.Sekiranya mahu kesihatan anda terjamin terutama kesihatan seksual , sila baca dengan teliti.

Menurut sebuah kumpulan penyelidik dari Switzerland,pengguna-pengguna yang suka meletakkan komputer riba di atas paha mungkin perlu memikirkan semula tabiat itu kerana ia boleh mengakibatkan sindrom kulit terbakar.Sindrom itu menyebabkan warna kulit tidak sekata dan berbintik-bintik ekoran terdedah pada bahang panas dalam tempoh yang lama.

[URL=http://img402.imageshack.us/i/du042.jpg/][IMG]http://img402.imageshack.us/img402/5010/du042.jpg[/IMG][/URL]

Dalam satu kes terbaru, seorang budak lelaki berusia 12 tahun mengalami simptom tersebut di paha kiri selepas dia bermain permainan video beberapa jam sehari dalam tempoh beberapa bulan.

Kes lain turut melibatkan seorang pelajar jurusan undang-undang dari Virginia, Amerika Syarikat (AS) yang terpaksa mendapatkan rawatan setelah kakinya mengalami masalah sama. Dr. Kimberley Salkey yang merawat pelajar tersebut terkejut apabila mengetahui dia menyiapkan tugasan dengan menggunakan komputer riba yang diletakkan di atas pahanya selama enam jam sehari.

Suhu di bahagian bawah komputer itu boleh mencecah 52 darjah Celsius.Ia merupakan salah satu daripada sepuluh kes berkaitan komputer riba yang dilaporkan dalam jurnal-jurnal perubatan sejak 2007.Walaupun secara umumnya tidak berbahaya, ia bagaimanapun boleh mengakibatkan kulit menjadi gelap secara kekal malah boleh menyebabkan kanser kulit.

Kajian yang lain juga menunjukkan penggunaan laptop di atas riba terlalu lama boleh menyebabkan kadar penghasilan sperma terganggu dan menyebabkan anda mandul.Tak kisahlah anda pakai seluar jeans setebal mana pun , jangan mengada-ngada nak bagi alasan.

Jadi , lebih anda lapik dengan buku atau bantal comel di atas riba anda.Walaupun ada yang tersenyum sinis dengan cara tersebut , yang penting kesihatan seksual anda akan lebih terjamin.[/size][/color]

[media]http://www.youtube.com/watch?v=AG_XdAKyjQQ[/media]

jadi,apa pandangan korang ...benda benda macam ni ..apakah laptop boleh memberi radiasi dalam abdomen tubuh dan dalaman ..? Edited by keypo

laptop/handphone etc mmg ad radiasi tersendri tp sume ni da under control
mean xkn mudaratkn user

mcm kes yg ko post tu pon,psl die letak laptop atas riba :121:
bkn die letak atas meja :lol:

pelik nih, first time aku baca sampai efek ke buah pinggang, ni salah makan kot...doktor takde analisis apa2 ke?

Kes macam tu agak biasalah dengar,mana2 majalah dah kupaskan keburukan meletak laptop atas peha dan kesan haba ke atas sperma manusia.Yang masih jadi tanda tanya,siapa yang mengatakan kesan penggunaan komputer tu menyebabkan kerosakan buah pinggang. :18:

Sure ke kesan dari laptop ke? cube mintak penjelasan dari doktor, lebih baik ko fikit kesan radiasi cahaya monitor tu terhadap mata ko g baik,

aku cuma mengutara kan pendapat kepada korang dari apa yang aku dengar kawan aku yang cakap hari itu ..berkenaan saudara dia yang budak student U tu .. :68:

maybe bila dia kena sakit tu, dia igt2 dlm 6bulan tu dia ngadap laptop jer, so terus salahkan sebab guna laptop.
tapi terlupa nak tgk faktor2 lain, contoh :
-masa ngadap laptop, minum nescafe ke, kopi ke... bercawan cawan
-atau minum minuman2 lain yg tak seimbang secara berlebihan, spt mnm air berkarbornat, etc
-ngadap laptop mkn jajan, etc
-sbb bz ngadap laptop, mkn meggi je
-ngadap laptop, kurang rehat, tido, mkn/mnm plak benda bukan2
-posisi duduk yg tak betul terlalu lama + ditambah faktor2 lain yg buat badan dia melawan
-dan lain2...