Jump to content
Sign in to follow this  
LanoV

Urut Tapak Kaki Or Refleksology

Recommended Posts

Aku kadang2 ada gak pegi kat pusat2 urut tapak kaki nie... suruh amoi urut kaki... hehehehe. Lepas urut kaki, memang rasa kaki tu lenguh2 la sikit. So, aku nak tanya kepada pakar kesihatan tak bertauliah yang tau lah. Apakah khasiat urut kaki nie.... Ada yang berpengalaman tuh, sila ler huraikan dari sudut kesihatan dan dari sudut saintifik bagaimana tapak kaki boleh mempengaruhi lain2 organ dalam tubuh badan manusia.

[quote name='LanoZ' timestamp='1299055295' post='1063759']
Aku kadang2 ada gak pegi kat pusat2 urut tapak kaki nie... suruh amoi urut kaki... hehehehe. Lepas urut kaki, memang rasa kaki tu lenguh2 la sikit. So, aku nak tanya kepada pakar kesihatan tak bertauliah yang tau lah. Apakah khasiat urut kaki nie.... Ada yang berpengalaman tuh, sila ler huraikan dari sudut kesihatan dan dari sudut saintifik bagaimana tapak kaki boleh mempengaruhi lain2 organ dalam tubuh badan manusia.
[/quote]
Kononnya....kat kaki tu ada urat.yang urat tu bila ko tekan tekan ada yang sakit.ada yang geli.ada yang pedih.ada yang ko rasa sedap sangat.yang sakit tu merupakan sakit yang ada dalam badan tuan kaki.satu lagi perjalanan darah jadi segar.mmg ada rasa semacam perbezaan selepeas urut dan sebelum urut.diorang ada bagi satu teh pahit soh minum....tekak aku eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee....tu pun aku minum sikit.aku was was la teh pahit tu.

Tu yang kaki.yang badan urut Thai (bukan B2B) yang ni perghhhh bro.dia lipat lipat ko macam ketupat.macam main wrestling.dia tarik kaki ko.dia tarik tangan ko.pastu nasib aku tak baik kan kena tukang urut yang badan besar dan gempal...lagi sakit ada lah.nasib baik amik pakej 30 minit.

Pergi pusat urut jaga2.ada yang betul.ada yang tak betul.

diorang takde tauliah tu abe lanog

biase nyer diorang offer sideservice
bukan target urut kaki sangat :P

tak semua la..

kat usj9 depan business centre tu bagus,,,.. orang2 dia di training agak baik oleh sifu diorang...

lain2 tempat aku tak sure la,
takut gak nak try sebab kebanyakan diorang bukan pandai pun. lain jadi nyer kang

kebanyakkan diorang ni berpengalaman.tapi kebanyakkan diroang hanya urut kaki sahaja.bila kita tanya sikit2 diorang tak boleh nak jawab.pasal diorang diprogramkan utk bekerja urut kaki sahaja.kena yang betul2 expert dia leh detail.kita ni macam mana.dan tips2 utk kita pun dia ada.

Aku time geli tu aku tak berapa ingat..time dia picit yang sakit tu....azab aku rasa.so far aku tau takde orang meninggal keranan seksaan yang amaat sangat ketika urut kaki.

Urut kaki tak payah bukak baju.level sampai lutut.Urut badan kena bukak baju dan seluar.pastu kena pakai ala2 cawat.kalau tersentuh `adik` kita...habislah.Roket nak berlepas. :125: .

Hehehe... nie mesti Tempus punya pengalaman nie kot...

Kebanyakan yang urut tu memang originate dari China, tak reti cakap melayu or english. Tak tau pulak yang kat tempat lain.

[quote name='LanoZ' timestamp='1299315577' post='1064003']
Hehehe... nie mesti Tempus punya pengalaman nie kot...

Kebanyakan yang urut tu memang originate dari China, tak reti cakap melayu or english. Tak tau pulak yang kat tempat lain.
[/quote]
ko dapat cina ke bro? china doll? untung ko bro.mesti meriah hidup ko.aku dapat Thailand a,k,a myanmmar.pastu agak gemuk.gempal sikit.terus aku amik majalah baca.hahaha.kalau cantik a.k.a slim boleh borak-borak lagik.

tapi sekarang urut kaki bersepah.harga pun dalam RM 30 boleh dapat.kalau boleh elakkan minum teh yang diorang bagi.dibimbangi ubatan atau herba yang digunakan tu non-halal.atau pun Made In China punya ubat.aku ada minum sekali ubat tu.rasa macam....korang boleh muntah balik.

Kalau korang masuk kedai urut kaki ke atau urut badan kalau korang perasan ada bende tak `kena`cam lesen takde ke...atau pun ramai sangat perempuan-perempuan seksi dalam tu.blah macam tu jerk.jangan report atau bising2 tegur diorang.mostly yang bukak kedai urut ni atau urut kaki ni atas dia TAIKO tau.diorang ni terlibat Gangsterim.along.perjudian.pelacuran.GRO.Disko.Pub.diorang bukak kedai urut kaki@urut badan bertujuan nak `bersihkan` duit haram.orang panggil Money Laundry.kadang2 perempuan kedai urut ni `stok` yang kat disko atau kat pelacuran.Polis dan penguatkuasa pun tutup mata dengan diroang ni....

Mati mati aku ingat urut kaki ni masuk kedai tu jerk dia terus urut.rupanya dia akan rendam kaki kita dulu dalam besen.pastu baru urut.tapi logik jugak.pasal bau kaki tu sendiri....mau pengsan.

Aku rasa yang aku pegi tu yang sah dan bukan crime-related business kot. Ramai jer orang pegi situ, dari budak2 ke datuk/nenek budak... yang datang pun kebanyakannya nyonya2 dan makcik2 jugak...

[quote name='LanoZ' timestamp='1299325023' post='1064010']
Aku rasa yang aku pegi tu yang sah dan bukan crime-related business kot. Ramai jer orang pegi situ, dari budak2 ke datuk/nenek budak... yang datang pun kebanyakannya nyonya2 dan makcik2 jugak...
[/quote]
kalau urut kaki kalau tempat tu haram takde lesen atau apa kita as customer tak salah aku tak kena tahan sekalik..tapi kalau urut badan tengah baring-baring pakai tuala mmg dia usung kita masuk balai sekali.

Tapikan kalau tak salah aku urut kaki ni sama dengan kita jalan atas batu-batu kecil yang biasa kat sesebuah taman...kita kena bukak selipar pastu kita pijak.kan ada rasa geli.pedih.sakit.bende tu akan rangsang pengaliran darah kat kaki.

Mesin urut kaki mmg tak boleh lawan urut tradisional.

[quote name='Roy Azloy' timestamp='1299467167' post='1064104']
Kalo kasi anak ikan gigit kaki camne plk, ape kelebihannye?
[/quote]
Kelebihannya... tuan punya ikan tak perlu susah2 bagi ikan makan. Lepas ikan gemuk, boleh ler dia gorengkan ikan tu... goreng pun sodappp!! :D

[/quote]
ni luaran sahaja.macam dia gigit kulit luaran tu.nak bagi kaki cantik boleh la bagi anak ikan tu makan.kalau nak kaki baru bagilah anak buaya makan sekali.

Rasanya RM 20 sejam kot.kena rendam kaki dalam kolam.tapi kalau kaki tu terlalu busuk (3 tahun takde kena air) pastu pakai stokin aku dapat rasakan yang ikan ikan semua tu akan menemui ajal dalam masa yang singkat. :137:

Kalau korang nak alternatif tak nak keluar duit banyak korang boleh rendam kaki dalam air panas.kat Selayang ada Kolam air panas.korang rendam badan korang semua sekali dalam tu.panau.kurap.kudis.daki.semua tertanggal.tapi mmg panas giler air tu.aku celup kaki je.Kolam tu ada 3 atau 4 jenis.ada tu terlalu panas.ada tu suam2 suku.

Sekarang dah kena caj RM 2.00 kot sekali masuk.

[/quote]

Tu untuk kita buang sel2 kulit yang dah mati. Ikan tu makan sel2 kulit kita yang dah mati.

Semalam aku ada terserempak dengan satu kedai tu yang ada offer berbekam. Ikut kata orang tu... ada hadis mengatakan bahawa berbekam boleh mengubat sebanyak 72 jenis penyakit. Sapa2 yang arif tolong confirmkan hadis dari mana nie.... Nampak macam menarik jugak sebab berbekam nie boleh hilangkan toksik dalam badan... Siapa2 yang ada experience tu bole citer sakit tak ker berbekam nie.

[quote name='LanoZ' timestamp='1300433547' post='1065114']
Semalam aku ada terserempak dengan satu kedai tu yang ada offer berbekam. Ikut kata orang tu... ada hadis mengatakan bahawa berbekam boleh mengubat sebanyak 72 jenis penyakit. Sapa2 yang arif tolong confirmkan hadis dari mana nie.... Nampak macam menarik jugak sebab berbekam nie boleh hilangkan toksik dalam badan... Siapa2 yang ada experience tu bole citer sakit tak ker berbekam nie.
[/quote]
dia keluarkan darah kotor.aku suka panggil bende ni akupuntur versi islam.tapi kalau nak buat ..buat yang berdaftar.kalau yang pergi buat yang tak berdaftar pisau atau tools yang digunakan tu ntah dia dah cucuk 300 orang sebelum ni pastu tak steril dengan baik..badan kita pulak masuk kuman.

Tapak kaki adalah merupakan antara satu tempat di badan manusia yang terdapat paling banyak urat saraf. Ia dikatakan begini adalah kerana, kita akan cepat merasa geli jika kita usik tapak kaki kita. Dengan urat saraf yang banyak ini, tuhan telah menjadikan juga tapak kaki sebagai (suis) yang terdapat banyak urat saraf yang mewakili anggota badan manusia. Urat saraf yang banyak ini tersusun dengan begitu rapi di mana ia seperti peta dunia yang mempunyai sempadan dan setiap sempadan ini akan membentuk satu kawasan yang mewakili setiap Negara. Begitu juga tapak kaki manusia. Dengan ini juga, urut tapak kaki dipanggil juga urut refleksologi iaitu kawasan saraf yang mewakili setiap anggota anggota badan manusia itu akan bertindak balas (reflex) dengan menghantar isyarat ke anggota badan yang mewakili saraf di tapak kaki tersebut.

www.uruttradisional.com.my   &  www.urut.net