Jump to content
hotfloppy

[Musykil] Tanda-Tanda Menghampiri Kematian

Recommended Posts

Assalamualaikum..

Aku ada terbaca dan dah pon ter'share kat profile aku pasal tanda-tanda kematian nih.. Rujuk sini: http://goo.gl/FuFfv

So, nak mintak pada kawan-kawan yg lebih arif, betol ke benda ni ? Ada disebutkan dalam al-Quran atau Hadis ke ?

Bukan pe, takot secara tak sengaja dah sebarkan benda yang memesongkan akidah.. Kalo tak betol, aku nak remove je post tu..

:blush:

[quote name='hotfloppy' date='04 November 2010 - 12:58 PM' timestamp='1288846695' post='1052292']
Assalamualaikum..

Aku ada terbaca dan dah pon ter'share kat profile aku pasal tanda-tanda kematian nih.. Rujuk sini: http://goo.gl/FuFfv

So, nak mintak pada kawan-kawan yg lebih arif, betol ke benda ni ? Ada disebutkan dalam al-Quran atau Hadis ke ?

Bukan pe, takot secara tak sengaja dah sebarkan benda yang memesongkan akidah.. Kalo tak betol, aku nak remove je post tu..

:blush:
[/quote]
ada sejenis ilmu dipanggil ilmu mujarobat. ilmu berdasarkan kesan dan akibat, berdasarkan kajian dan penyelidikan.

macam contoh, apabila seseorang makan nasik dia kenyang. kalau makan nasik dua pinggan lebih kenyang.
test pulak kat orang lain, jadi yang sama.
kesimpulannya, makan nasik boleh jadi kenyang.

macam tu jugak tentang kesan2 dan tanda2 sebelum mati tu, ada orang himpunkan kisah2 wali atau orang soleh yang boleh merasai hampirnya hari kematian mereka, antara tandanya seperti yang tercatat. seperti contohnya orang tanyakan isteri mereka, bagaimana keadaan mereka sebelum mati? ada yang pelik2 tak? "dia ada rasa getaran kat sekian2 badan, kemudian kat sini pulak pastu sinun" lebih kurang kata balu si mati.

benda tu takkan memesongkan akidah selagi kita tak percayakan 100% PASTI akan berlaku seperti itu.

mungkin ada tanda pertama dan kedua pastu xde tanda terus meninggal. atau xde tanda tu langsung.

yang penting, sejauh mana kita menunggu kedatangan Malaikat Maut? sekalipun tanda2 belum terasa?

owh.. gitu ye.. faham2.. bukan pe, takot gak kot2 tersilap share.. buta2 je dok tanggung dosa org lain..

thanks bro :D

Dalam kajian moden.. nie dinamakan Statistik. Bayangkan 99.9% orang akan mengalami simptom yang sama sebelum ajal... maka bole ler di buat hipotesis bahawa tu tanda2 kematian... tapi sure banyak lagi data perlu dikaji misalnya sebab, faktor2 persekitaran, genetik etc.

tanda2 harus Tuhan perlihatkan kepada sesiapa yang dikehendaki mengikut kadar amalan masing.

kalau rupa muka sendiri tak ingat, al-fatihah yang kita baca hari2 pun tak ingat alamat akan ditimpa sakit atau musibah yang teruk. ada satu amalan kalau kita tak boleh nampak antara dua tapak tangan alamat tak lama lagi nak jadi arwah. Allah Maha Mengetahui.

[quote name='OngBok' date='05 November 2010 - 11:23 AM' timestamp='1288927398' post='1052376']
tanda2 harus Tuhan perlihatkan kepada sesiapa yang dikehendaki mengikut kadar amalan masing.

kalau rupa muka sendiri tak ingat, al-fatihah yang kita baca hari2 pun tak ingat alamat akan ditimpa sakit atau musibah yang teruk. ada satu amalan kalau kita tak boleh nampak antara dua tapak tangan alamat tak lama lagi nak jadi arwah. Allah Maha Mengetahui.
[/quote]
tak nampak antara dua tapak tangan ? tak paham la bro.. mohon penjelasan..

[quote name='hotfloppy' date='05 November 2010 - 04:31 PM' timestamp='1288942289' post='1052391']
tak nampak antara dua tapak tangan ? tak paham la bro.. mohon penjelasan..
[/quote]
macam kita tadah tangan masa berdoa, antara dua tapak tangan tu ada satu objek yang kita boleh nampak.
cuba perhati betul2.

[quote name='OngBok' date='05 November 2010 - 06:13 PM' timestamp='1288952030' post='1052399']
macam kita tadah tangan masa berdoa, antara dua tapak tangan tu ada satu objek yang kita boleh nampak.
cuba perhati betul2.
[/quote]
aiseh.. lagi tak paham.. tadah tangan masa berdoa tu, tangan rapat ke jarak ? aku biasa berdoa tangan jarak.. objek apa yg dimaksudkan ? tak paham la bro.. muntah gak aku memikir ni kang.. :wacko:

[quote name='OngBok' date='16 November 2010 - 12:28 AM' timestamp='1289838480' post='1053451']
rapat pun boleh nampak, jarak sikit pun boleh nampak.
tak ada ker orang nampak objek nie.
aiseh men.
[/quote]
hish.. dah la reply lambat, berteka teki lak.. gitau je la bro.. aiseh.. :(