Jump to content
Sign in to follow this  
shahz

Kereta Proton Baru Dgn Kereta Luo Ngara Seken..mane Plihan Korang?

Recommended Posts

sesaje nk tanya pendapat korang..kalau diberi pilihan kereta buatan malaysia yg baru contoh persona baru ker n honda city seken ( harga lebih kurang sama ), mane satu korang pilih?n kenapa ?..kalau ada pengalaman citelah skit msalah korang dgn kereta baru@seken yg korang beli tu? Edited by shahz

[quote name='shahz' date='07 October 2010 - 02:50 AM' timestamp='1286391005' post='1049581']
sesaje nk tanya pendapat korang..kalau diberi pilihan kereta buatan malaysia yg baru contoh persona baru ker n honda city seken ( harga lebih kurang sama ), mane satu korang pilih?n kenapa ?..kalau ada pengalaman citelah skit msalah korang dgn kereta baru@seken yg korang beli tu?
[/quote]

honda city

Ku rasa kena buat comparison yang betul la. Kereta Honda City second, tahun brapa? Pernah xcident? Confirm baru 1 owner? Kereta second ni kena tengok betul2 kalau boleh bawak orang yang tau pasal keta masa nak beli tak pun bawak pomen. Pada ku kalau secara kasar ok je angkat second, Honda tu.. :lol: Tapi kena selidik betul2 sikit. Lain la kalau kita kenal owner tu, kalau beli kat use car memang kena bawak orang yang ada pengalaman la pasal beli keta ni. Pendapat ku je la. ^_^

betul tu, banyak benda kene tgk dan teliti kalo nak beli 2nd car

silap beli merana hidup..

kereta merupakan pelaburan ke2 besar lepas rumah..

sebab tu ramai orang amek/beli keta baru sebab ade warranty kalo ade ape2 problem (major or small hantar je claim warranty)

so support keluaran original malaysia :D

i'll go inspira kot. sebab dapat dua pilihan je..

tapi kalau ikut hati aku, aku akan pilih honda model model lama such as EK,EG,SV4,SM4 and etc.. yang memang terbukti zaman kegemilangan dengan enjin vtec such as b16a,b16b,h22a dan lain lain.

ataupun terus ke model model lama dari mistu such as lancer GSR,CK,evo etc..

sorry to say, honda honda baru ni satu pun takde masuk dalma wishlist aku. except fd2r :blush:

[quote name='khairul anwar' date='26 November 2010 - 09:11 AM' timestamp='1290733902' post='1054476']
betul tu, banyak benda kene tgk dan teliti kalo nak beli 2nd car

silap beli merana hidup..

kereta merupakan pelaburan ke2 besar lepas rumah..

sebab tu ramai orang amek/beli keta baru sebab ade warranty kalo ade ape2 problem (major or small hantar je claim warranty)

so support keluaran original malaysia :D
[/quote]
Memang isu penting, sebab pelaburan beli kereta ni terbalik sikit kalau compare dengan beli rumah & tanah. Kalau rumah & tanah makin lama makin tinggi nilainya. Tapi kalau kereta? Makin lama makin susut nilainya. (Kecuali kereta antik :lol: )

besarnye wish list ko nel....

pada aku... aku sokong pendapat m3ntary, kene selidik benda2 mcm tu... kalu punya wang ringgit, angkut inspira. nak rasa evo tp tak mampu dn dlm ms yg sama kereta baru? inspira la jwpnnya,

lgpun kete 2nd ada byk pro n cons dia... salah satunya ialah sparepart dia. kalu nk cr kat kedai halfcut boleh je... kalu tahu pasang takpe... kalu beli halfcut pastu mintak bengkel pasangkan?? duit lg ilang... mmg la halfcut murah je... upah memasang lg?

ish apa yg aku mengarut ni... so pilihan aku ialah inspira,

terima kasih...

[quote name='teri-chan' timestamp='1290985907' post='1054722']
besarnye wish list ko nel....

[/quote]

takde la besar. itu je model honda yang terbaik sekarang ni. kalau nak banding dengan jazz la, city tu la, city ni la.
even kalau aku ada duit pon, tak mungkin aku amik f2dr kot. dengan harga yang macam tu, aku ada banyak lagi pilihan yang
boleh dapat :)

[quote name='ne7za' timestamp='1291279136' post='1055257']
takde la besar. itu je model honda yang terbaik sekarang ni. kalau nak banding dengan jazz la, city tu la, city ni la.
even kalau aku ada duit pon, tak mungkin aku amik f2dr kot. dengan harga yang macam tu, aku ada banyak lagi pilihan yang
boleh dapat :)
[/quote]

btul tu bro..bro sekalian..korang ada sesape tak yg nak beli kete ?aku ada jual wira SE tahun 2007..warna hitam..mmg mcm baru..beli trus pakai jer..aku nak pakai duit tok ngaja thun depanlah..huhu