Jump to content
HiTmAn92

Skrin Laptop Pecah Berderai.

Recommended Posts

Salam, nak tnye forumers sekalian, lappy aku skrin die pecah kat dalam, tak tau ape sebab, malam tu ok, sok pagi aku on tgok die da ade line [biskut tawar] dari atas ke bawah, cantik punye.. <_<, lpas tu aku bwak g acer centre kat lowyat, die cek, tenang je die cakap, ok ni laptop baru 4 bulan, apa2 hal jadi thadap skrin laptop y pecah kat dalam kite kire warranty void, takboleh klaim warranty, kalau nak repair campo sume dlam 700 sahaja, tenang je tuan kedai tu cakap, menyirapnyela. :140: tapi masalahnye knape aku tak boleh klaim under warranty. sdangkan die takde bukti pon nak kate tu kecuaian aku, takde ksan tkanan langsung kt laptop aku. aku bwak kt kdai tgkat 4, tuan kdai tu kate swo gi marah orang acer tu, die kate still under warranty, u student, kalo buat kat sni 400, membazir, aku pon segan silu nak g maki orang kat atas tu, camane ni, tlong aku! ape patot aku buat!

boleh bagi screenshot gambar laptop ko yang ko kata pecah skrin tuh..

bukak laptop tuh..[dlm keadaan power on]. dan ambil gambar..

aku nak tgk jap. !!

kemungkinan masalah lain !

Mak aih, pecah skrin. (berderai ker?)
Aku pakai Acer Aspire 4745G gak tapi still OK takde masalah.

Rasanya kalau masalah skrin PECAH memang susah nak claim warranty unless kita boleh prove ianya manufacture fault.
Sebab skrin laptop takkan pecah dengan sendiri2, mesti ada penyebab (spt terhempas, terhimpit, salah posisi simpan dlm beg spt pin adapter or pencilbox di belakang skrin, atau pun terdpt object spt pen di dalam laptop semasa screen ditutup)

Unless skrin flickering atau takde display tu senang la nak claim warranty.

So, follow instruction sdr Kae, maybe beliau boleh tlg. :)

ish3, aku sbnanye sdeh betol ah, da la bateri laptop ni kna curik, ade orang pecah rumah kt tmpat aku tinggal ni, carik kat lowyat die kate tak kua lagi, ni plak skrin pecah, kalo kire total da cam nk beli lptop baru haa...isk3
[url="http://www.flickr.com/photos/45999925@N06/5054965001/in/photostream/"]gambar 1[/url]
[url="http://www.flickr.com/photos/45999925@N06/5055585380/in/photostream/"]gambar 2[/url] Edited by HiTmAn92

[quote name='HiTmAn92' date='06 October 2010 - 05:48 AM' timestamp='1286315289' post='1049459']
ish3, aku sbnanye sdeh betol ah, da la bateri laptop ni kna curik, ade orang pecah rumah kt tmpat aku tinggal ni, carik kat lowyat die kate tak kua lagi, ni plak skrin pecah, kalo kire total da cam nk beli lptop baru haa...isk3
[url="http://www.flickr.com/photos/45999925@N06/5054965001/in/photostream/"]gambar 1[/url]
[url="http://www.flickr.com/photos/45999925@N06/5055585380/in/photostream/"]gambar 2[/url]
[/quote]

pelik betul tuh...
sorry aku takde penyelesaian yang best..

aku rasa..
1] repaair laptop tuh
2] jual , beli baru !

ai, mcmla byk duet nak bli bru. Yg 1 tu p0n da ckup mahal dah. Aish. Mati kutu gini. Repair 400, mahal ek

bukan. Poyo je kdai tu, 500. Mahal. Aku pegi dkat umer/ solotech sdn bhd. Die y suruh aku pgi tntut blek. N kalo die repair led 400, aku wat muke ksian die kate dlm 350++ bole wat.

pelik plak pesal bleh pecah dalam yee...ke ade orang pedajal, accidentaly tertumbuk oleh kengkawan awak ke mase ko takde....

[quote name='myee' date='09 October 2010 - 12:44 PM' timestamp='1286599440' post='1049749']
pelik plak pesal bleh pecah dalam yee...ke ade orang pedajal, accidentaly tertumbuk oleh kengkawan awak ke mase ko takde....
[/quote]

tak taula tetumbuk ke tesepak, sbab yela laptop ni mmg ltak kat bwah katel ble tak gune

Maaf la kalau ku cakap ko tak suka. Kalau macam ni category kerosakkan physical. Selalunya memang diorang tak cover untuk warranty. Diorang akan cakap ko salah sebab tu kerosakkan physical. Ku rasa kerosakkan ni berpunca sebab ada tekanan pada screen. Kalau nak cakap pasal tak ada kesan calar, ku bagi contoh, masa laptop tutup alas dengan kain or benda lembut & tekan lip tu, memang akan pecah tanpa ada kesan pada belakang lip. Ni cuma pendapat ku je. Kalau nak claim jugak cuba perg center acer lain selain lowyat untuk mintak pendapat diorang. Perg tanya tu cakap lembut2 la. jangan maki pulak, nanti diorang buat tak faham pulak. Selamat mencuba. :48:

[quote name='M3ntary' date='15 October 2010 - 11:15 AM' timestamp='1287112519' post='1050308']
Maaf la kalau ku cakap ko tak suka. Kalau macam ni category kerosakkan physical. Selalunya memang diorang tak cover untuk warranty. Diorang akan cakap ko salah sebab tu kerosakkan physical. Ku rasa kerosakkan ni berpunca sebab ada tekanan pada screen. Kalau nak cakap pasal tak ada kesan calar, ku bagi contoh, masa laptop tutup alas dengan kain or benda lembut & tekan lip tu, memang akan pecah tanpa ada kesan pada belakang lip. Ni cuma pendapat ku je. Kalau nak claim jugak cuba perg center acer lain selain lowyat untuk mintak pendapat diorang. Perg tanya tu cakap lembut2 la. jangan maki pulak, nanti diorang buat tak faham pulak. Selamat mencuba. :48:
[/quote]

aku tgok dlam terms n condition die takde sentoh langsong pasal kalau skrin pecah kena tanggung sendiri.. time nak beli cakap je sume boleh klaim, da tibe mase sume tak boleh, ape lah

Memang tak ada tulis. Concept warranty ni kalau ada masalah di sebabkan oleh pemasangan semasa di kilang & kerosakkan disebabkan benda tu sendiri yang tak functional. Kalau kerosakkan disebabkan oleh kita sendiri macam terjatuh sebagai contoh memang diorang taak cover. Tu apa yang ku faham. kalau salah tolong betulkan. ^_^

[quote name='M3ntary' date='15 October 2010 - 02:59 PM' timestamp='1287125960' post='1050335']
Memang tak ada tulis. Concept warranty ni kalau ada masalah di sebabkan oleh pemasangan semasa di kilang & kerosakkan disebabkan benda tu sendiri yang tak functional. Kalau kerosakkan disebabkan oleh kita sendiri macam terjatuh sebagai contoh memang diorang taak cover. Tu apa yang ku faham. kalau salah tolong betulkan. ^_^
[/quote]
ye...biasanya memang salah sendiri warranty x cover...

dan kalau laptop, yang aku pernah tengok jaminan warranty, bateri tempohnya tak sama dengan part lain, certain part pulak tak sama dengan lain pulak.

[quote name='Panglima Khalid' date='15 October 2010 - 03:42 PM' timestamp='1287128555' post='1050339']
ye...biasanya memang salah sendiri warranty x cover...

dan kalau laptop, yang aku pernah tengok jaminan warranty, bateri tempohnya tak sama dengan part lain, certain part pulak tak sama dengan lain pulak.
[/quote]

nampaknye tpakse la gune dell inspiron 1420 y lame ni, yang pna tjatuh tapi tak pcah pon skrinnye... walaupon lcd mggunakan backlight conventional y gne flourecent lamp, tapi lagi better dari skrin LED Acer....

Barang "lama" memang ketahanan fizikalnya lebih tahan dari barang "baru".
Tapi kualiti performance hardware dan kebolehan software yg menjadi perbezaan.

Cuba kalau Nokia 3310 jatuh terhempas dari poket seluar berbanding Samsung Galaxy S.
Confirm Samsung Galaxy S akan pecah skrin sdgkan Nokia 3310 tak calar langsung screennya.
Tapi walaupun Nokia 3310 tu fizikalnya gagah, ape je yang dia boleh buat berbanding phone Samsung tu?
:)

Begitu la pros and cons barangan berteknologi.
Semakin tinggi teknologi, semakin perlu utk kita lebih berhati-hati menjaganya.
Jadi, sudah tentulah penjagaan Acer Aspire 4745G yg baru tu perlu lebih berhati-hati berbanding Dell Inspiron 1420 yg lama.

[quote name='M3ntary' date='15 October 2010 - 09:27 PM' timestamp='1287149267' post='1050374']
Tapi ada jugak barang "baru" yang berteknologi ada kebolehan macam Nokia 3310 & yang pasti RM akan jadi petaruhannya. :lol:
[/quote]
HaHaHa. Saya faham maksud ini. Sbb tu aku letak contoh Samsung Galaxy S. :P

[quote name='TOYSЯUS' date='15 October 2010 - 09:35 PM' timestamp='1287149701' post='1050376']
[/quote]

dah jadi lumrah manufacturer mereka sesuatu produk untk jangke mase pndek sbagai mnjaga tahapm jualan tahunan mereka. terok btol

[quote name='TOYSЯUS' date='15 October 2010 - 09:35 PM' timestamp='1287149701' post='1050376']
[/quote]
Bijak sebab meletakan contoh yang sesuai. :lol: