Jump to content
Sign in to follow this  
Superbandung

Hilang Kan Parut Kemalangan Yg Teruk

Recommended Posts

Asalamualaikum....saya ada masalah parut yg teruk semasa kemalangan dlu di lengan so nampak bruk la..nak mandi manda kat laut ke bukak baju ke segan plak..so parut tu timbul dan keras mengerut so apa kah rawatan yg sesuai untuk saya?

[img]http://2.bp.blogspot.com/_ymcM9p4lHzQ/RgxsXOATlvI/AAAAAAAAAZ4/Oq-lESe9yq0/s320/scar.jpg[/img]

di antara contoh gambar..harap boleh mebantu usia parut dalam 5-6 bulan..nak gunakan lazer mahal plak...

ermm bio-oil? ermmm aku tak reti ni sangat produk ni..mmg kalau ikutkan lazer yg terbaik tp aku nak cari alternatif lain..krim yg boleh hilang dalam 90pratus pun ok takde timbul2.
aku penah dgr pasal [b]Hirudoid [/b] tp tak tau sangat pasai info dgn cita terbaik tp can anybody assist me what is better?

ikut petua2 zaman dulu kata amalkan sapu/gosok bhg dalam kulit pisang tu tiap2 hari kat tempat parut.

hampeh kulit pisang untuk kesan parut yang biasa2 sahaja baru ilang... kalau parut idup camni.. nak cara traditional amik kulit kayu manis tuh gosok kat lesung batu bagi dia jadi serbuk letak air setitik dua pastu sapu kat parut tuh... tapi panas skit kena arr tahan... kalau malas pi cari Dolla Cantik Cream kulit kayu manis...

tapi kalau cream2 atau minyak nih semua untuk parut biasa2 jer yang tak idup (timbul).....

Pesanan dari aku kalau parut hang gatal2 jangan garu... nanti parut tuh tambah panjang... sebab dia hidup laa kata kan... hihihii.... jangan anggap lawak benda nih... ini betul2 berlaku...

letak kulit kayu manis pun bukan ilang semua.. tapi 90% boleh ilang kalau hang rajin letak laa.. kalau malas tak dapat laa nak bantu...

Btul kata cput..
Kulit kayu manis mmg bkesan la..kulit kayu manis tu.jgn ambil kayu manis dh la coz tebal,smpai tua asah kt pasu pn xkn jd serbuk hahaha

[quote name='akuccputsedut' date='07 September 2010 - 09:14 AM' timestamp='1283822095' post='1047378']
hampeh kulit pisang untuk kesan parut yang biasa2 sahaja baru ilang... kalau parut idup camni.. nak cara traditional amik kulit kayu manis tuh gosok kat lesung batu bagi dia jadi serbuk letak air setitik dua pastu sapu kat parut tuh... tapi panas skit kena arr tahan... kalau malas pi cari Dolla Cantik Cream kulit kayu manis...

tapi kalau cream2 atau minyak nih semua untuk parut biasa2 jer yang tak idup (timbul).....

Pesanan dari aku kalau parut hang gatal2 jangan garu... nanti parut tuh tambah panjang... sebab dia hidup laa kata kan... hihihii.... jangan anggap lawak benda nih... ini betul2 berlaku...

letak kulit kayu manis pun bukan ilang semua.. tapi 90% boleh ilang kalau hang rajin letak laa.. kalau malas tak dapat laa nak bantu...
[/quote]
reply berbaur politik, jangan klik spoiler jika tak mahu baca..
[spoiler]
baru tahu kulit kayu manis utk rawat parut..

aku kat mesir guna kulit kayu manis buat air minum selain rempah utk masak.
[/spoiler]

aku dulu ada parut kat muka... kat pipi dari sebelah bibir panjang sampai ke pipi... so kalau dari jauh orang nampak cam aku cacat mulut lebar sebelah... hahahahahha....
so peel aku kalau jenjalan tangan memang melekat ke pipi laa... cover tak pun letak tisu kat pipi sangkut kat tudung... malu ngan parut... tapi masa tuh aku tak terfikir plk nak berpurdah yek.. hihihihihi....

so apa yang aku buat ari2 aku tonyoh ngan kulit pisang emas.. pisang nya aku makan kulit nya tonyh kat pipi... selebih nya aku tonyoh kulit kayu manis tuh kat lesung batu cam aku cakap tuh.. pastu tonyoh kat pipi... dah penat gitu aku gi kedai jamu cari plk cream kulit kayu manis... dahtu jumpa Dolla Cantik...

ha memang kemana aku pi nih arr aku usung tonyoh ari2... tak perasan bila ilang.. tetiba aku belek2 muka kat cermin eh dah takder parut tuh.. dah ilang...(disebabkan ada parut kat pipi aku jarang tgk cermin)hahahahahhahaha.... hasil nya leh tgk sendiri arr.. cari arr muka aku kat mana2 mana de parut dah.. dah leh posing2... gambar tayang rata2...hahahahaha...

[quote name='Are~Miey12' date='07 September 2010 - 03:37 PM' timestamp='1283845046' post='1047420']
out of topic: kalo parut jerawat bole ilang ke pakai kulit kayu manis nih cput???
[/quote]

parut jerawat kalau dah takder jerawat boleh laa... kalau still ada jerawat lagi aku syor kan hang tonyoh kulit pisang sebab sejuk skit... kulit kayu manis nih panas lebih kurang cam minyak cap kapak tuh... pedih nanti kalau ada jerawat lagi...

lagi parut jerawat aku syor kan pakai bedak sejuk yang dari langkawi nya.. plastik warna maroon aku lupa label pe... tapi bedak batu arr.. buh air bagi jadi bedak sejuk buh kat muka malam2 ilang gak parut jerawat.. tapi yang parut jerawat berlobang2 tuh aku tak pasti laa camner nak bantu... wakkakakakaka... minta maap laa yer...

[quote name='akuccputsedut' date='07 September 2010 - 09:14 AM' timestamp='1283822095' post='1047378']

[/quote]

Btl aku garu dia besar dan timbul pastu sakit2...dlu kecik jerk adoihai..aku dah cuba krim E tp untuk parut biasa2 mcm jerawat atau parut luka2 biasa...

[quote name='Superbandung' date='07 September 2010 - 11:18 PM' timestamp='1283872704' post='1047446']
Btl aku garu dia besar dan timbul pastu sakit2...dlu kecik jerk adoihai..aku dah cuba krim E tp untuk parut biasa2 mcm jerawat atau parut luka2 biasa...
[/quote]

kan aku pesan jangan garu... kalau garu nanti dia besar atau lebih panjang ikut kemana arah hang garu tuh.... kalau gatai sangat hang pi arr sabun ngan dettol ker wat ler apa pun tapi jangan garu parut hidup... nanti lagi buruk tahu tak....

awal2 dia memang camtuh... ada masa2 dia nampak cam membengkak timbul besar dan gatal... wat tak tahu jer jangan belek2 atau garu.. parut hidup laa katakan nak perhatian laa tuh... wakakkakaka... aku cakap gini sebab aku pun ada parut hidup tangan aku tersagat kat paku dinding terkeluar isi seketul... sekarang nih dah tenggelam dah parut isi yang timbul tuh... parut pun ada nampak skit2 jer...

hang dah buat ke letak serbuk kulit kayu manis tuh... kena rajin wei... bukan sehari 2kali atau 3 kali... sentiasa buh.. ha sanggup ker..??? hahahhaha

[quote name='akuccputsedut' date='08 September 2010 - 10:38 AM' timestamp='1283913530' post='1047480']
kan aku pesan jangan garu... kalau garu nanti dia besar atau lebih panjang ikut kemana arah hang garu tuh.... kalau gatai sangat hang pi arr sabun ngan dettol ker wat ler apa pun tapi jangan garu parut hidup... nanti lagi buruk tahu tak....

awal2 dia memang camtuh... ada masa2 dia nampak cam membengkak timbul besar dan gatal... wat tak tahu jer jangan belek2 atau garu.. parut hidup laa katakan nak perhatian laa tuh... wakakkakaka... aku cakap gini sebab aku pun ada parut hidup tangan aku tersagat kat paku dinding terkeluar isi seketul... sekarang nih dah tenggelam dah parut isi yang timbul tuh... parut pun ada nampak skit2 jer...

hang dah buat ke letak serbuk kulit kayu manis tuh... kena rajin wei... bukan sehari 2kali atau 3 kali... sentiasa buh.. ha sanggup ker..??? hahahhaha
[/quote]

hari2 sampai hilang? dan brapa kali sehari?

[quote name='Superbandung' date='09 September 2010 - 02:36 AM' timestamp='1283970965' post='1047528']
hari2 sampai hilang? dan brapa kali sehari?
[/quote]

yer.. sehari beribu-ribu lemon arr taruk... hang taruk jer laa sampai nampak kesan nya... aku bagitau yer parut idup takleh ilang 100%... tapi leh kurang kan skit... so nanti nampak samar2 arr...

kalo parut yg nampak cam kesan terbakar leh ke ? parut eksiden aku nih tak ilang2.. setahun lebih dah.. jadi kaler itam.. tak comey dah tangan aku  [img]http://forum.putera.com/tanya/public/style_emoticons/default/dry.gif[/img]

aku dah jumpa Dolla cantik sapa nak beli bleh laa order ngan aku RM40 sahaja tidak termasuk kos penghantaran...

Edited by akuccputsedut