Jump to content
Panglima Khalid

Kongsi Satu Database

Recommended Posts

assalamualaikum....

aku nak buat perkongsian database, sekali log on je boleh edit untuk dua2 CMS.

sekarang ni satu CMS aku set sebagai blog dan satu lagi sebagai galeri gambar.

camne nak gabung ye? atau kongsi dengan database baru ke install lain (baru lagi, tak menyesal untuk install baru).

harap dapat bantu. Edited by Panglima Khalid

[quote name='OngBok' date='14 August 2010 - 04:56 PM' timestamp='1281776203' post='1044862']
kalau nak install guna database yang sama, guna prefix.
[/quote]
prefix ???
:12:

contoh penggunaan prefix..

untuk blog table database bermula dengan blog_*

untuk gallery table database bermula dengan gallery_*

bergantung pada jenis cms (kadang-kadang hosting) juga..

kalau nak buat fungsi macam.. login di blog, di gallery pun turut di logged in, maka itu bergantung kepada jenis cms, lebih senang kalau cms tu ada sediakan module untuk bridging antara gallery dan blog..

[quote name='HTM a.k.a. whiztech' date='14 August 2010 - 11:58 PM' timestamp='1281801525' post='1044884']
contoh penggunaan prefix..

untuk blog table database bermula dengan blog_*

untuk gallery table database bermula dengan gallery_*

bergantung pada jenis cms (kadang-kadang hosting) juga..

kalau nak buat fungsi macam.. login di blog, di gallery pun turut di logged in, maka itu bergantung kepada jenis cms, lebih senang kalau cms tu ada sediakan module untuk bridging antara gallery dan blog..
[/quote]
oh..kalau ""blog_* "" nih memang automatic dia letak masa nak install cms menggunakan "application" tapi saya tukar jadik nama terus tanpa underscore.

owh, maknanya bridge boleh jugak antara 2 cms yang sama? sebab sebelum nih ada try bridge antara joomla dengan phpbb forum. tak tahu lah wordpress boleh tak bridging...huhu... Edited by Panglima Khalid

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...