Jump to content
Sign in to follow this  
keypo

Tentang Cermin Kereta

Recommended Posts

aku sekarang ni tengah dalam konfius yang bercampur campur...kereta wira sedan yang tersimpan rapi dalam garage kereta dirumah,cermin depan telah retak seribu..tu yang aku pelik ..aku baru je angkat wira ni lam setahun yang lalu secara secondhand..
sebelum ni aku pakai proton iswara je ..memang lama aku pakai iswara tu selama lebih 5-6 tahun kot rasanya ..belum penah terjadi apa apa yang tidak diingini samaada cermin atau sebagainya.
ni pulak kereta wira,baru je setahun aku pakai ..tengok tengok pas balik dari kerja,cermin depan tersebut telah beribu ribu retaknya..aku ada tengok gak cari benda benda yang mungkin ada menjadi puncanya retak tersebut ..ngok ngok cuma hanya daun daun je ..
apakah ngan cuaca matahari boleh juga mengakibatkan benda ni terjadi ?..bagaimana pula yang sebelum ni aku pakai iswara yang bertahun tahun berpanas dan berhujan terdedah didepan rumah aku ,takda pulak retak ...
sesapa yang ada pengalaman tentang ni,harap harap boleh kongsi pendapat sikit mengenainya bagi pengetahuan untuk aku pada masa masa akan datang..

ada org baling kot... lalu terkene keta ko...

kalau ada hentakan/tekanan boleh nampak cermin tu jadi melekuk...

kalau rata macam biasa just retak, mungkin suhu...melampau panas di luar/dalam garaj..

cermin kereta memang dah test dengan ujian suhu, mungkin cermin ko tu yang bermasalah tapi masa test ok...

Ya, kalau garage open air (tak berbumbung), mungkin disebabkan cuaca panas melampau sekarang.
Cermin kereta boleh retak kalau tinggalkan kereta kat tempat panas dengan tingkap kereta tak diturunkan sikit.
Sebab molekul udara dalam kereta mengembang, then takde tempat nak keluar sebab tingkap semua tertutup rapat.

Tapi kalau keypo dah turunkan sikit tingkap kereta atau letak kereta kat tempat redup, mungkin ada benda lain yang menyebabkan cermin retak.

[quote name='TOYSЯUS' date='09 June 2010 - 09:19 AM' timestamp='1276046391' post='1035799']
Ya, kalau garage open air (tak berbumbung), mungkin disebabkan cuaca panas melampau sekarang.
Cermin kereta boleh retak kalau tinggalkan kereta kat tempat panas dengan tingkap kereta tak diturunkan sikit.
Sebab molekul udara dalam kereta mengembang, then takde tempat nak keluar sebab tingkap semua tertutup rapat.

Tapi kalau keypo dah turunkan sikit tingkap kereta atau letak kereta kat tempat redup, mungkin ada benda lain yang menyebabkan cermin retak.
[/quote]

betul tu, kemungkinan temp dalam garage tu yang menyebabkan kejadian itu berlaku :lol:

confirm owner dulu ganti cermin kete yg kurang baik mutunyer atau senang citer bukan double layer..(beza double layer ,bila pecah dia tak retak seribu....cuma [biskut tawar] ajer lapisan luar sebab cermin tu dua lapis...)...biasanyer cermin murah nie mudah sgt retak seribu...pengalaman aku laa...aku pernah ganti cermin murah..pastu selisih ngan lori pasir pun leh retak seribu.cermin kete nie ada gred2 yg berbeza..(mahal membeli ,menang memakai)itu kata membe aku yg keje kilang buat cermin kete MSG

info sikit tentang nak ilangkan kabus atau wab dlm cermin kete:

caranya Syampo ajer
gune le apa2 syampu pn takpe..
asalkan syampu rambut la..
letakkan syampu tu kat span, kain or tisu,
pas tu sapu kat cermin keta bahagian dalam(cara membulat)..
pas tu bio la 2 3 menit..baru lap...
selamat mencuba...(biasa la aku kai kete lama slalu sgt ekon rosak...maybe ramai dah tau nie..ekekke)

haha, aku suke gune car widescreen guide (kot)
pasal gune sket je, tapi melicinkan cermin dari kotoran serta melancarkan perjalanan air waktu hujan huhu

[quote name='khairul anwar' date='09 June 2010 - 04:02 PM' timestamp='1276070553' post='1035921']
haha, aku suke gune car widescreen guide (kot)
pasal gune sket je, tapi melicinkan cermin dari kotoran serta melancarkan perjalanan air waktu hujan huhu
[/quote]
itu luar ok laa....tapi K.A aku guna dulu rainguard dia rosakkan getah wiper laaa..(tak tau la aku guna yg murah nyer ekekkeke)

[quote name='din77' date='09 June 2010 - 04:10 PM' timestamp='1276071055' post='1035928']
itu luar ok laa....tapi K.A aku guna dulu rainguard dia rosakkan getah wiper laaa..(tak tau la aku guna yg murah nyer ekekkeke)
[/quote]

rasenyer bukan sebab tu rosak

mungkin cuaca memain peranan (kot)

mayber aku tak angkat wiper masa parking kot...atau guna rainguard tu getah wiper senang melekat penuh ngan kotoran, minyak dan debu kot....atau (aku malas basuh kete kot )ekekkeke byk nyer kot kot

[u][/u]nak tanya sikit..
senarai senarai cermin kereta wira yang agak baik ..info sikit..

[quote name='keypo' date='09 June 2010 - 05:40 PM' timestamp='1276076425' post='1035960']
[u][/u]nak tanya sikit..
[/quote]
meh la aku terangkan sikitklu cermin depan single layer ada 2 jenis ada cop ngan takde cop (tgk belah bawah kira atau kanan..mcm2 cop ader msg atau mmc atau pun gambar logo rimau mengaum)haa yg tu regenyer rm165-245....klu double layer sama gak copnyer..regenyer diantara rm280-400..tgk la atas kedai dan berapa rapat korang ngan apek toke kedei tu ekekekekke....yg baik dan boleh guna pakai laaa double layer laaaa(cop rimau mengaum pun ok)...
(gambo rimau mengaum tu yg logo kete waja tu ler....)klu salah tolong betul kan yekkk......

[quote name='keypo' date='09 June 2010 - 05:40 PM' timestamp='1276076425' post='1035960']
[u][/u]nak tanya sikit..
[/quote]

g hapkat.. alang alang amik cromex evo..

[quote name='ne7za' date='12 June 2010 - 03:24 AM' timestamp='1276284254' post='1036432']
g hapkat.. alang alang amik cromex evo..
[/quote]
pehh cromax ebo tu...harga tak masuk akal ...leh beli cermin 2layer 4keping oooo...

[quote name='din77' date='05 July 2010 - 08:55 AM' timestamp='1278291343' post='1040319']
pehh cromax ebo tu...harga tak masuk akal ...leh beli cermin 2layer 4keping oooo...
[/quote]

haaa???