Jump to content
Sign in to follow this  
Panglima Khalid

Hantar Mesej Pm Tak Dapat

Recommended Posts

mohon pihak pentadbiran sampaikan ye kat mk_gunnerz, dia pm saya tanyakan jawapan tapi tak dapat nak reply....saya send PM baru pun takleh send...

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-
PM tersebut seperti di bawah..

betul, batal puasa, ibadat lain2 semuanya dengan murtad, tapi beza sikit dengan wudhuk, haji umrah...tu panjang citer...

murtad tu tak semestinya dah sembah tuhan lain atau sebut kalimat yang tak dapat kita bayangkan maksud lain selain murtad sahaja....secara lintasan hati pun boleh jatuh...tapi tengok keadaan jugak...

manusia ni memang takleh lari dengan lintasan hati berbagai-bagai, ulamak dah susun ada 7 jenis lintasan hati, yang aku ingat cuma lima...

apa benda 5 jenis lintasan hati tu tak perlu terang kot...

ringkasnya, bila datang lintasan hati tu, tolaklah. sebab lintasan hati tu (3 dari 5 atau 4 dari 5-beza pandangan ulamak) dimaafkan kalau datang....yang ke lima baru diambil kira (sepakat para ulamak).

so, bila datang lagi lintasan hati tu, buang jauh2, istighfar, mintak ampun dari Allah, amalan ibadat kita tak terjejas insyaAllah...

sekalipun tengah slat terlintas dalam hati...

..........................

lagi satu, kalau bende lintasan hati mengarah kepada murtad ni, selalu jadi, kerap, aku cadangkan ko cek diri ko tu, mungkin ada jin yang mengganggu...kalau kerap lah...

sebab ada kes di mesir, lebih 300 kes, student pengajian agama, laki dan perempuan, diganggu jin yang membawa kepada rasa nak murtad. nak solat kena bayangkan salib, sehari tak nampak salib tak tenang, rasa nak keluar islam dan masuk kristian, solat rasa malas dan berat...lebih 300 kes di mesir dan semuanya ada gangguan jin...

cube cek je....aku tak kata bende tu confirm, tapi kemungkinan tu ada...gi lah darussyifa' bangi ke kalau dekat atau darussyifa' cawangan-cawangan di negeri-negeri yang lain...

aku bagi sampel ayat-ayat ni, try baca, amalkan, sesiapa pun boleh amal, jangan risau. kalau boleh amal sebelum tidur setiap hari...pagi lepas subuh, dan petang selepas asar sehingga sebelum maghrib

1- al-fatihah
1- al-baqarah : 1-5
1- ayat kursi
2- surah al-A'raf : 117-122
2- surah Yunus : 79-82
2- surah Toha 65-70
3- surah Ikhlas (qulhu)
3- surah al-Falaq
3- surah an-Nas

nombor tu agak pelik, sebabnya nombor 2 tu, kumpulan ayat pemutus sihir, insyaAllah pengamal perubatan Islam lain tahu tentang ini....

topic ditutup, sebab cuma melaporkan masalah PM....dan semoga mk_gunnerz baca yang ini....

info yang bagus...

patut buat thread kat ruangan agama nie panglima khalid...

ustaz kazim ade bagi tips tuk elak sihir
selepas setiap solat fardu, sila amalkan Ayat Kursi..

ish..yang ko reply apesal...kan aku nak balas balik....

pendinding sihir ni banyak...

ada yang membaca 3Qul (qulhu, Falaq, Nas) setiap selepas solat, ada yang baca ayat kursi, ada baca hizib-hizib...

kaedahnya banyak, terpulang...

ini yang aku belajar dan aku bagi kat -kekasih- aku amalkan masa awal-awal kami kenal. dia masa tu baru 2 minggu kerja oversea tapi setiap malam mimpi yang pelik-pelik, menakutkan. aku tanya rumah tu dulu orang kristian ke duduk? dia cakap iya, kristian duduk.

aku suruh amalkan sebelum tido, alhamdulillah malam tu xde mimpi pelik-pelik tapi esok pagi tu di paha @ tangan dia (tak ingat) ada satu line macam kena cakar. itu le terakhir yg terjadi kat dia sebab lepas tu xde lagi mimpi pelik-pelik, xde cakar-cakar.

tapi rasanya mula lepas kejadian itu lah dia mula rasa sakit perut, haid tak teratur, dan bila cek klinik ada tumor dalam rahim...rawat di darussyifa' sembuh mudah je tak sampai seminggu lepas rawatan..

ada satu lagi kes, dia memang pernah kena gangguan, sihir, pernah berubat dan pernah sembuh, tapi mungkin datang lagi sihir tu, dia pening tak dapat bangun, dia tanya nak buat apa. aku cakap suruh orang lain tolong baca ayat-ayat ni kat air MINERAL/tapis (tak dimasak lagi) segelas, sapu sikit kat muka dan kepala, minum bagi habis. alhamdulillah, tak lama kemudian dia muntah dan boleh bangun, cepat je sembuh, padahal seminggu demam kuat..

Allahu a'lam... Edited by Panglima Khalid

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...