Jump to content
khairuddin_25

Macammana Nok Web Berforum N Private?

Recommended Posts

Salam ahli Putera.

Mintak tolong ajar, aku ditugaskan persatuan untuk membuat web yg bleh berforum, berbincang. web tu plak hanya org yang berdaftar dan dibenarkan pendaftarannya oleh admin jer bleh masuk web ni. bleh la, mintak tolong ajar.

Susah atau senang nok wat web tu, beritahulah jer kat cni. klu ada kaedah yg lbih baek, lgi baik. kongsilah... huhuhuhuhu

rasanya mana2 internet forum software ada function untuk membenarkan admin approve pendaftaran secara manual

Kalau nak try yang free boleh try simple machine forum (SMF) atau phpbb

kalau nak siap ada front page, blog, news, dan macam2 + forum boleh try tengok cms2 lain macam drupal atau joomla, pastu integratekan/bridge dengan mana2 forum macam smf atau phpbb untuk dapatkan full featured forum

[quote name='khairuddin_25' date='20 March 2010 - 05:26 PM' timestamp='1269077204' post='1022256']
Salam ahli Putera.

Mintak tolong ajar, aku ditugaskan persatuan untuk membuat web yg bleh berforum, berbincang. web tu plak hanya org yang berdaftar dan dibenarkan pendaftarannya oleh admin jer bleh masuk web ni. bleh la, mintak tolong ajar.

Susah atau senang nok wat web tu, beritahulah jer kat cni. klu ada kaedah yg lbih baek, lgi baik. kongsilah... huhuhuhuhu
[/quote]

smua forum mcm phpbb ada fungsi private.
cuma kena rajin explore function2 dlm tu.

kalau nak ada portal mcm whiztech & ongbok ckp tu, kena la kerja lebih skt.
atau kalau lagi rajin, boleh gunakan 3rd party modification utk hasilkan portal pada forum.

cth kalau guna phpbb ada board3portal @ phpbb portal : cth [url="http://jomtenet.com"]forum aku[/url] buat ni ada portal, tp simple n limited, tak mcm kalau guna joomla/drupal, blh buat mcm blog, news, etc.

[quote name='OngBok' date='21 March 2010 - 10:45 PM' timestamp='1269182752' post='1022385']
Kalau guna Joomla, SMF tak perlu bridge, but
kalau guna Joomla + PhpBB kena guna bridge
kalau nak satu akaun sahaja. ok
[/quote]

joomla + smf klo tak bridge kan cam ne dia nak bergabung ? buleh tunjuk ajar ?

[quote name='khairuddin_25' date='20 March 2010 - 05:26 PM' timestamp='1269077204' post='1022256']
Salam ahli Putera.

[/quote]

klo smf memang ada function ni, ko leh register kan satu user dan automatik generate satu pass hntar ke email user...tak pun buat setting admin approval je

[quote name='sawi' date='21 March 2010 - 10:54 PM' timestamp='1269183269' post='1022387']
smua forum mcm phpbb ada fungsi private.
cuma kena rajin explore function2 dlm tu.

kalau nak ada portal mcm whiztech & ongbok ckp tu, kena la kerja lebih skt.
atau kalau lagi rajin, boleh gunakan 3rd party modification utk hasilkan portal pada forum.

cth kalau guna phpbb ada board3portal @ phpbb portal : cth [url="http://jomtenet.com"]forum aku[/url] buat ni ada portal, tp simple n limited, tak mcm kalau guna joomla/drupal, blh buat mcm blog, news, etc.
[/quote]

boleh tanya tak ? cam ne buat email @jomtenet.com tue ?

[quote name='X-TERMINATOR' date='26 March 2010 - 03:47 AM' timestamp='1269546450' post='1023095']
boleh tanya tak ? cam ne buat email @jomtenet.com tue ?
[/quote]
bleh pkai google apps pastu edit mx record pkai google pnye
[url]http://kb.siteground.com/article/How_to_modify_your_MX_records_for_Google_Apps_Mail__Gmail.html[/url]

[quote name='OngBok' date='21 March 2010 - 10:45 PM' timestamp='1269182752' post='1022385']
Kalau guna Joomla, SMF tak perlu bridge, but
kalau guna Joomla + PhpBB kena guna bridge
kalau nak satu akaun sahaja. ok
[/quote]
tolong terangkan boleh tak?

saya baru je buat satu tapak web free dengan domain free (saja mengetest-tapi nanti nak pindahkan ke berbayar supaya lebih selamat). untuk domain asal (contohnya: myname.com) saya menggunakan joomla untuk editing dan database khusus untuknya, dan saya tambahkan sub domain (contohnya: forum.myname.com) untuk forum dan menggunakan free phpbb3 serta database khusus untuk forum.

dua hari jugak mencari-cari cara setting bagi private forum tu.

camne ye nak gabungkan antara setting web dengan forum supaya sapa yang daftar di web boleh terus masuk forum (selepas approved by admin) tak perlu daftar di forum sekali lagi.

satu lagi...cmne nak buat apabila seseorang daftar masuk forum, setelah approved by admin dia dapat satu PM automatic sebagai panduan berforum. setakat sekarang saya set untuk pengguna yang baru daftar hanya boleh lihat bahagian pendaftaran tetapi tak boleh komen apa2 lagi, hilang status newbie setelah perkenalkan diri kali pertama barulah boleh akses bahagian forum yang lain..

tolong ye..

[quote name='panglimakhalid' date='04 April 2010 - 03:18 PM' timestamp='1270365497' post='1024451']
tolong terangkan boleh tak?

saya baru je buat satu tapak web free dengan domain free (saja mengetest-tapi nanti nak pindahkan ke berbayar supaya lebih selamat). untuk domain asal (contohnya: myname.com) saya menggunakan joomla untuk editing dan database khusus untuknya, dan saya tambahkan sub domain (contohnya: forum.myname.com) untuk forum dan menggunakan free phpbb3 serta database khusus untuk forum.

dua hari jugak mencari-cari cara setting bagi private forum tu.

camne ye nak gabungkan antara setting web dengan forum supaya sapa yang daftar di web boleh terus masuk forum (selepas approved by admin) tak perlu daftar di forum sekali lagi.

satu lagi...cmne nak buat apabila seseorang daftar masuk forum, setelah approved by admin dia dapat satu PM automatic sebagai panduan berforum. setakat sekarang saya set untuk pengguna yang baru daftar hanya boleh lihat bahagian pendaftaran tetapi tak boleh komen apa2 lagi, hilang status newbie setelah perkenalkan diri kali pertama barulah boleh akses bahagian forum yang lain..

tolong ye..
[/quote]
boleh rujuk sini untuk proses integrate joomla dan phpbb3
http://www.kripkornstudios.com.my/kompleks/joomla/intergrasi-joomla-15-dan-phpbb3