Jump to content
Sign in to follow this  
TJ-Ariff

Proses pemindahan data ke Server utama Putera.com

Recommended Posts

shanai wrote:Untuk makluman semua, proses pemindahan data untuk memindahkan ahli2, topic dan posting dari forum ini ke forum kekal di server putera.com akan dilakukan dalam waktu terdekat.

Oleh yang demikian saya memohon jasa semua untuk membantu "membersihkan" forum daripada posting2 atau topic yang tidak berfaedah supaya tidak perlu saya pindahkan data2nya ke server forum kita sendiri, untuk digabungkan dengan data dari forum yang lama.

Tapi jika tak pasti sama ada sesuatu posting itu berguna atau tidak, maka tinggalkan sahaja, tidak mengapa.

Sila war-warkan perkara ini kepada rakan-rakan moderator yang mungkin tidak membaca makluman ini. saya merancang untuk melakukan pemindahan data mungkin pada hujung minggu ini.

Terima kasih dia atas kerjasama semua. semoga kita cepat bersatu kembali di putera.com kesayangan semua ini ::icon_smile::

Kepada semua warga PDC.
Sila berikan kerja sama anda, diharap jangan posting sebarang topik yang tidak memberikan sebarang faedah bagi memudahkan proses tersebut.

Wassalam.

assalamualaikum wbt,

sedikit pertanyaan, pemindahan ahli tu kira acc lama akan digantikan dengan acc baru ni ke?

hakimiz wrote:mse pemindahan data forum putera leh jalan cam biase ke?? ::icon_cry:: or ad sikit gangguan?? Atau langsung tak boleh..

Pemindahan dilakukan melalui 'offline backup' bukan 'live migration' jadi tiada sebarang gangguan. ::icon_biggrin::

x sabarnye nak ke rumah baru..
erm... ::icon_cheers:: ::icon_biggrin::

Assalamualaikum,

Adakah Cutting / deletion process sdg giat dilakukan jugak?
Mostly on Sembang byk Menyepam tu..HeHe ::icon_lol::

Hiruka wrote:Assalamualaikum,

Adakah Cutting / deletion process sdg giat dilakukan jugak?
Mostly on Sembang byk Menyepam tu..HeHe ::icon_lol::

sebelom ni ada 5 page topik, utk 1st phase ak da clearkan beberapa topik. menjadikan ruangan sembang kepada 4 page.. tindakan susulan akn diambil utk tapis lagi

Tunggu je penjelasan encik Admin.
Mungkin guna cara copy n paste satu2 thread ke dalam PDC? Who knows.

Assalamualaikum,

Yela..klu terpaksa menggunakan cara manual, ape salahnya..Asalkan ade alternatif lain untuk slamatkan topik yg penting.

sebelom ni ada 5 page topik, utk 1st phase ak da clearkan beberapa topik. menjadikan ruangan sembang kepada 4 page.. tindakan susulan akn diambil utk tapis lagi

Tapis jgn tak tapis Rai, mostly pd post Encik radix (Legend of Spammer)..Kelaut je manjang.. Ekekeke ::icon_razz:: ::icon_lol::

assalamualaikum...

tu la memandangkan putera sementara pon idop setahun..byk topik bagus yg ada kat sini..yg penting semuanya up to date..hehe

*ruka, 1 page dia delete tau..kijam giler kan ::icon_lol:: baik ko berguling cepat..

hehehehe... kat sembang tu rai delete 1 page kire sopan lg. kalu aku yg delete mau tinggal 1 page kot... aku lg kijam hahaha..

ya... hampir setahun putera@forumotion rupanya. ptt buat mkn2 ni!

Ko memang teri... haha... kat sana tak de topik kesihatan,maknanya aku da tak de job la lepas ni .

Selamat kembali ke undang2 lama,peh...lepas ni ramai la kene sound sebab wat SPAM . ::icon_biggrin::

ogGy wrote:Ko memang teri... haha... kat sana tak de topik kesihatan,maknanya aku da tak de job la lepas ni .

Selamat kembali ke undang2 lama,peh...lepas ni ramai la kene sound sebab wat SPAM . ::icon_biggrin::

InsyaAllah Oggy, ruangan kesihatan tu dalam pertimbangan pihak admin. ::icon_cheers::

fuhh...akhirnya ada gak berita best yg aku nak dengar...
moga korang yg bekerja di sebalik tabir putera.com nih akan success menyiapkan proses2 yg dinantikan nih !!

aku xleh nak create new topic utk cadangan...
so aku hentam taruk sini je la...

cadangan aku putera.com (kalau berjaya InsyaAllah) nanti tolong buatkan fungsi baru iaitu fungsi memberi reputation, terima kasih or lain2 yg difikirkan sesuai...

maybe kelayakan menjadi moderator boleh dinilai berdasarkan jumlah reputasi or hits terima kasih yg diterima...or korang boleh fikirkan kelebihan lain yg dianggap sesuai...

dengan cara nih...orang akan jadi lebih semangat utk menolong...maybe akan ada yg x ikhlas...ala...peduli apa ikhlas ke tak...janji ada yg tolong settlekan masalah berbangkit kan...

lagipun skrg dah byk forum pakai kaedah nih...so kalau putera x guna...memang ketinggalan la...pendapat aku je la...

apapun aku nantikan kemunculan putera.com...amin!

@silentfox,cadangan anda itu telah pun dibincangkan sedikit masa dahulu,namun ianya belum mendapat kata putus dari admin atau supervisor...ianya adalah cadangan yang baik...namun belum pasti lagi jika admin mengizinkan...

Sign in to follow this  

• Create New...