Jump to content
Sign in to follow this  
antara21

Perbincangan mengenai penjagaan kulit

Recommended Posts

Boleh ke permata hijrah ? stahu aku untuk mata jer...aku pun baru kene resdung ni,gatal yang amat sangat macam ada benda kat muka dan hidung.

nhehaha...macam luka ko taruk air garam...^^... pedih seh~... mau mengelepar aku dibuatnye masa memula try dulu. tapi skrg, dah ok. alah bisa tegal biasa...hihi... mungkin sebab da kurang kot.

aaa..ye teri, aku pon baru tau aku ad resdung. ni sume salah hormon tak stabil la ni. huhu. so, aku baru je pakei minyak cengkeh nih.

resultnye? bleh kata berbaloi la. pedih memang pedih, bergantung pada damage yg jadi kt muka la... kalo luka lagi pedih. tapi lepas 15 minit camtu, ok la..sejuk je. selalu pakai, lama2 jadi biasa. n jerawat pon kurang~... aritu ada sebijik tau...besar gak aa..kat dahi ni. jerawat gatal kot...hehe.. tapi lepas kne titik dgn minyak ni... hulalalaa.... nanges kejap guling2...then esoknye dh kecut! ^^ parut je xilang ..hehe...

ni aku amik gmbo gune kamera roomate...sebab kamera aku xde kabel n nset aku lak osak...huhu

Spoiler:

Kepada penulis entri ini , entri telah diubah supaya nampak lebih kemas. Harap maklum ::icon_smile::

ogGy wrote:Boleh ke permata hijrah ? stahu aku untuk mata jer...aku pun baru kene resdung ni,gatal yang amat sangat macam ada benda kat muka dan hidung.

yup.permata hijrah keluarkan 2 produk.1 untuk mata.1 untuk hidung.yg hidung tak sure de tak kat kedai2.rs takde.sebab aku beli time expo kat mitc.time tu dia charge 50 sekali rawatan utk buang lendir2 resdung.pastu nak bg baik lg beli la set lanjutan buat kat umah

erm betul permata hijrah memang ade jual product rawatan resdung nie,

tapi sekarang dia lebih fokus rawatan mata nyer product

aku pong rase nak beli set product rawatan mata tu,

elok jer mata aku lepas kene servis, terang, tgk awekz dari jauh pun nampak ::icon_smile::

haha niat tak baik ni ,nanti nikmat kene tarik baru tahu ::icon_razz::

yeke...aku baru tau,aku jarang tgk tv ..kekadang ada pelanggan datang mtk barang yang kuar kat tv,aku terpinga2..nama je tv depan mata tp x bukak.

permata hijrah ni menarik minat aku...e specially utk mata.. boleh terangkan kat aku lebih lg?

assalamualaikum...

mak aku dah try spek permata hijrah tu..masa pameran usahawan kat mitc itu hari.. dia tak selesa..apa yg ada dlm tu..flash kot..org lain aku tgk rilek je..hehe

ogGy wrote:haha niat tak baik ni ,nanti nikmat kene tarik baru tahu ::icon_razz::

yeke...aku baru tau,aku jarang tgk tv ..kekadang ada pelanggan datang mtk barang yang kuar kat tv,aku terpinga2..nama je tv depan mata tp x bukak.

hehehe, gurau je la abang oggy ::icon_razz::

btw, maya, kalau mase ngah wat rawatan tu, kan ke sepatutnya mata kita kene tutup??

mak ang g bukak mata ke time pakai spec tu?

teri,nak tahu lg lanjut buka website dia.time aku beli dulu.aku guna titik tiap2 pg.mcm biase je.time expo tu baru la promoter tu ajar.pas titik kena tarik ujung mata bg seluruh mata kena.pedih2 skit rasanya

assalamualaikum...

khairul anwar wrote:btw, maya, kalau mase ngah wat rawatan tu, kan ke sepatutnya mata kita kene tutup??

mak ang g bukak mata ke time pakai spec tu?

tutup..tak biasa je kot..aku pon tak tanya apa ada dlm spek tu..

spec tu kan tuk vibration jer,

best spec tu main urut2 mata nie, hehe..

ooh ya,

pencuci muka tue ::icon_sad:: ::icon_sad::
adik aku g bawak g plkn la, tak dapat cilok pakai dia nyer.. ::icon_sad::

assalamualaikum...

oo gegar je la..aku ingat dia tembak flash ke apa..ni patutnya kat thread penjagaan mata nih..hahha

apada pencuci muka pon tibai adik punya ke.. ::icon_lol:: mcm2 la ko

Biasalah tu budget punya pasal, tibai adik punya pun jadilah .Aku pun same gak, tp aku sebat minyak wangi adik aku kalau aku punya da habis...

Huhu...topik penjagaan kulit da bertukar kepada topik penjagaan mata ::icon_smile:: , harap tak lari dari landasan .

* Ada permintaan nak bukak 1 thread pasal penjagaan mata ? kalau ada aku buka.

yea kakanda oggy
sememangnya telah diketahui bahawa kami telah menyepam topik,

ampun kan kami
ampun kan kami... ::icon_smile:: ::icon_smile::

btw, setuju thread berkenaan mata dibuka supaya semua user putera nie mengetahui cara2 penjagaan dia

ops, sharing kan is caring, so pinjam adik nyer la, hehe
tapi aku pinjam pakai teknik ninja, .. huhu

aku baru pasan, abang aku ade beli pencuci muka, toner kot., dia macam conditioner ke?

hahaha ya ya aku pun sama tukang sepam skali hehehe...

pencuci muka, toner dan conditioner 3 benda yg berlainan...

pencuci muka biasanya dtg dlm botol or tiub yg sederhana dn ada perkataan "facial wash" heheh...

toner biasanya dtg dlm bentuk botol je

conditioner dtg dlm bentuk tiub ada gmbr pompuan rmbt pjg heheh.. yg mana 1 abg ko punya?

Aku tak marah pun cuma mengingatkan jer....supaya tak terkeluar dari perbincangan ::icon_smile::

Teri,kat tepi hidung aku ni ada macam putih2 bila aku garu..kalau aku pucit ada je kuar macam whitehead . Apa nak pakai ek....

hem.. kompom whitehead.

pkai scrub, dn blackhead remover dan nose strip. tp pd aku yg berkesan pkai scurb je... tp bile cuci muka tu sental lebih skit kat bahagian hidung ngn dagu, pastu time sental tu pkai kuku... jgn kuat sgt smpai luka, but strong enuff to remove it. buat la 2 3 kali seminggu mengikut kulit.

assalamualaikum...

aku baru beli sekerap..garnier men turbolight yg kecik 50ml..baru pakai 3 hari..kena tenyeh2 ke..dah lama2 gosok tu pedih la pulak

Haha...apsal ko tak tulis je segerap,tu baru best bau dia haha... aku pun ada prasan garnier men tu kat kedai aku,nak beli la esok.aku cuti arini...orang keje farmasi pun sakit. ::icon_razz::

MalaYneuMaya wrote:assalamualaikum...

aku baru beli sekerap..garnier men turbolight yg kecik 50ml..baru pakai 3 hari..kena tenyeh2 ke..dah lama2 gosok tu pedih la pulak

takyah la gosok smpai pedih... agk2 mcm dh kurang tu stop la... nnt ulang lg. sekali pakai mmg tak leh ilang terus.

nk cara yg betul? wap kan muka ngn air pns, bile roma terbuka, gunakan alatan khas utk blackhead (rupa dia mcm pengorek telinga besi with small loop at the end of it) "raup" kan dengan alat tu pelan2..

er... ayat septtnya utk raup apa eh? tu bhs aku la, means ko gosok muka ko 1 hala heheh... leh phm ke?

p/s: gmbr diatas ialah blackhead remover

Yang 2 tu nampak macam alat untuk jerawat jer....yang no 3 tu aku tak pernah jumpa. memang khas untuk keluarkan blackhead ek ?
Aku perasan bila dok kat cermin,nampak liang roma muka aku ada itam2 sikit. Tau cuci muka jer...

assalamualaikum...

@oggy, ko jgn gosok getah sekerap kat muka lak.. ::icon_lol::

@teri, haha mcm alat pembedahan la menatang tu..kalu tunjuk dpn2 aku kompom aku taktau apa benda tu..guna sudu je tak buleh ke, senduk ke..sebab nak raup je kan?

raup satu arah mcm bercukur la ni ye?

oh...saje nak mencelah kejap....tengah kejar masa ni... ada pak arab kat sini tegur aku...dia cakap muka aku tak nampak macam melayu / malaysia dah... cam orang parsi!! huhu... risau nih...

MalaYneuMaya wrote:assalamualaikum...

@oggy, ko jgn gosok getah sekerap kat muka lak.. ::icon_lol::

@teri, haha mcm alat pembedahan la menatang tu..kalu tunjuk dpn2 aku kompom aku taktau apa benda tu..guna sudu je tak buleh ke, senduk ke..sebab nak raup je kan?

raup satu arah mcm bercukur la ni ye?

yes!! betul tu hehehe

sudu ke senduk ke permukaan sisi dia besar, alat yg aku tnjuk tu korg pkai yg bhgn mcm sudu tu, or yg loop tu. yg tajam2 tu takyah la heheh

antara21 wrote:oh...saje nak mencelah kejap....tengah kejar masa ni... ada pak arab kat sini tegur aku...dia cakap muka aku tak nampak macam melayu / malaysia dah... cam orang parsi!! huhu... risau nih...

parsi?? putih tu.... ok what....