Jump to content
Sign in to follow this  
antara21

Perbincangan mengenai penjagaan kulit

Recommended Posts

hahaha...tah. aku pon tak pasti... mungkin sebab cerah kot.... kulit aku cerah gak la...cuma tak la flawless kan...huhu..

korg tau tak camne nak ilangkan kayap? sian kt spupu aku....

Teri : Aku da guna segerap cap garnier,memula aku basuh muka dengan air suam bagi bukak liang roma kat muka..lepas tu aku sental segerap tu kat muka...agak pedih la sikit bla kene mata ( cuai ) , lepas tu aku bilas guna air sejuk .Aku buat ni dalam 3 minit cam tu, lepas bilas tu aku p la kat cermin,belek2 ada plak whitehad kat muka aku , kenapa dia tak kuar habis ek. Macam mana nak bagi dia kuar..ni yang kat bahagian hidung.

Kayap , memang pedih sangat dan gatal ,dia kne kat mana ? kalau dewasa nak makan pun boleh,nak sapu pun boleh. Dia ada ubat khas namanya aciclovir tablets 400mg , sapunya jenis krim . Stiap 4 jam kene sapu , makan pun same jugak . Mahal gile ubat dia...

die mmg xkn kuar abis. Nk kuar abis kene korek, pas2 kene pkai krim yg tanggal blackhead pastu topup ngn nose strip. Mmg susah nk abis huhu. Aku pn ada byk kt idung. Bile gi wat facial, kakak tu geram je nk korek muka aku smpai tanggal. Sakit woo. Mengalir2 air mata aku kalu jrg buat. Skang ni dh kurang skit. Kakak tu ada guna 1 produk, mcm roll on gitu kt hidung. Senang je pkai. Tp kakak 2 xnk bgtau apa yg die pkai. Apa pn idung gue rase lg senonoh banding dulu.

Boleh ko cadangkan apa cap yang ada kat pasaran untuk tanggalkan natang tu , aku siap kikis guna kuku nak bg dia kuar. Panjang jugak ek....xsilap aku ada 1 gam muka kaler itam , tu ke teri ? huhu....

assalamualaikum...

ogGy wrote:Teri : Aku da guna segerap cap garnier,memula aku basuh muka dengan air suam bagi bukak liang roma kat muka..lepas tu aku sental segerap tu kat muka...agak pedih la sikit bla kene mata ( cuai ) , lepas tu aku bilas guna air sejuk .Aku buat ni dalam 3 minit cam tu, lepas bilas tu aku p la kat cermin,belek2 ada plak whitehad kat muka aku , kenapa dia tak kuar habis ek. Macam mana nak bagi dia kuar..ni yang kat bahagian hidung.

sekerap garnier men yg aku pakai tu tak buleh tenyeh kat keliling mata..ko baca tak instruction dia belakang tu?

ogGy wrote:Boleh ko cadangkan apa cap yang ada kat pasaran untuk tanggalkan natang tu , aku siap kikis guna kuku nak bg dia kuar. Panjang jugak ek....xsilap aku ada 1 gam muka kaler itam , tu ke teri ? huhu....

gam yg kaler itam tu la nose strip utk lelaki, kalu tak silap aku jenama biore je yg ada. biore pore strip tak silap aku la.

benda tu mmg berakar, mmg pjg la kalu tarik. tu yg geram sapa yg leh tarik tu hehehe..

bg yg da cube mcm2 produk ,minom airsebaldi 1 ari ,buah2an jadi menu harian, losen gel macam da habis boh, makan mcm2 da pantang,
tapi jerawat tetap gak tumboh......ley cube care aku.
g tros klinik kulit. ikot pengalaman aku, dea bg ubat sapu ngan antibiotik. perlu makan brterusan selama 6bulan.
obat tu name dea,

-> [url="http://en.wikipedia.org/wiki/Doxycycline"]Doxycycline[/url]

obat sapu lak gel T3.

mase bulan pertama, doc tu bagi 1 lagi obat. tak pasti nama dea. dea kate tu obat kuat. ntok basmi dulu sgala macam kuman bakteria.
mase bulan kedua baru dea bagi aku antibiotik Doxycycline tuh.
harga ikut klinik tuh 20biji rm75. 1ari sebiji. lau farmasi aku tak pena tanya.
insyaallah 2bln pertama da nampak hasil.
testimoni : pas da start makan antibiotik, seketol jerawat pon susa nak klua kat muka ;)

Ya ...cuma tu untuk orng yang berumur lebih dari 18 tahun ke atas je yang boleh makan,kalau bawah 18 tahun,1 kesan kekal akan tertinggal kat gigi,apa dia ? gigi kuning...

Doxy tu biasa makan 3 bulan jer,6 bulan lama sangat + clendamyxin roll on , benda ni semua hanya ada kat farmasi ngan klinik jer.

But apesal mahal sangat doxy tu klinik jual,cekik darah gile...

yup2.
kanak2 xdibenarkan.

em,tntang harga aku pon xsure tapi tiap kali amek ubat tu 20biji, tu harga yg dicharge.
itu pon aku x jumpe doc. kire amek ubat kat kaunter.
lau jumpe doc tiap kali amek ubat pyaha gak nak bayar charge dea consult.

[quote name='Jeopardice' date='26 February 2010 - 02:22 AM' timestamp='1267122166' post='1019128']
yup2.
kanak2 xdibenarkan.

em,tntang harga aku pon xsure tapi tiap kali amek ubat tu 20biji, tu harga yg dicharge.
itu pon aku x jumpe doc. kire amek ubat kat kaunter.
lau jumpe doc tiap kali amek ubat pyaha gak nak bayar charge dea consult.
[/quote]

apa benda doxy tuh...huhuhuhu tak tahu..

nama ubat pe doxy tuh...?? aku nih jarang makan ubat so tak tahu..sini discuss pasal kulit kan..??? doxy tuh ubat tuk jaga kulit ker.??

Ya ya ...aku asyik ingat nama komersial dia je , erk ko selalu ke makan doxy tu jeo ? ia memang untuk kulit jugak tp dalam kategori pioson , maksudnya penggunaan atas nasihat doktor bertauliah .

icc...so doxy tu boleh beli kat farmasi ker atau...boleh dapatkan from doctor jer..??? aku pun ada masalah kulit nih..nak tau jugak...doxy tu tuk kulit bermasalah yang macam mana..???

Dari doktor atau pharmacist , ni untuk kulit yang ada msalah jerawat teruk , sampai naik merah2 dan bengkak. Jerawat biasa pun boleh jer guna...

salam wbt,

nie aku rase kulit aku ade masalah la, tapi tak tau nak rujuk kat ne...

sensitif sangat da kulit nie

naik gatal2, merah2 tu kadang2 sampai satu badan,..

Ko kene time bila ? time salah makan ke atau sentiasa kene tak kira ko makan makanan yang boleh menyebabkan ko alergi ? banyak faktor yang menyebabkan kulit gatal2..

Sekiranya ko memang ada alergi dengan makanan atau habuk,1 jer jalan terbaik ko pantang,makan alergi dan amik suplement yang boleh mengurangkan alergi macam vitamin c atau garlic .

kalau kulit ko jenis yang sensitif dengan air atau sebagainya , pakai sabun khas untuk kulit yang sensitif cam oilatum bar/ liquid .Ni ramai pesakit guna...

[quote name='ogGY' date='28 February 2010 - 05:56 PM' timestamp='1267351016' post='1019439']
Ko kene time bila ? time salah makan ke atau sentiasa kene tak kira ko makan makanan yang boleh menyebabkan ko alergi ? banyak faktor yang menyebabkan kulit gatal2..

Sekiranya ko memang ada alergi dengan makanan atau habuk,1 jer jalan terbaik ko pantang,makan alergi dan amik suplement yang boleh mengurangkan alergi macam vitamin c atau garlic .

kalau kulit ko jenis yang sensitif dengan air atau sebagainya , pakai sabun khas untuk kulit yang sensitif cam oilatum bar/ liquid .Ni ramai pesakit guna...
[/quote]

kulit merah2 nie tak kira mase,
macam solat, mase sujud tu dahi mesti merah2 (orang ingat aku g tido)
pastu time duduk, tangan letak kejap atas kerusi pun leh jadi merah lengan nie

makanan, rase nye hanya ikan je aku makan, lain tak makan pasal ade resdung,..

ohh btw, sabun tu katne leh dapat?

aku pun ada alergi jugak...pastu dah penat amik ubat sapu atau ubat makan atau kena cucuk setiap kali alergic...aku cuba alternatif lain lak...aku makan supplement garlic pil punya laa..sebab aku memang tak makan bawang...huhuhuhu...sekarang alergic ok ler skit...gatal skit2 jer..tak perlu ler sampai kena gi klinik cucuk kat pong**** huhuhuhuhuhu.....

vitamin c aku tak layan lak....huhuhuhuhu... aku ada masalah kulit tak sekata nih... dah banyak produk aku layan dok takleh jugak...aku rasa nih masalah dalaman nih...ada sape tahu camner nak solve masalah kulit cam nih ker..???

mase aku amek doxy tuh, dalam 6bulan lebay gak la kot.
pastu stop dah sebab tengok da ok ensem jek muka ni kan.eheh.
ntok sabun muka, aku syorkan [url="http://www.sebamed.com/"]SebaMed[/url]

sabun tu ade kat farmasi2 termasuk guardian.
nak cuba beli "trial pack" dulu. tgk sesuai atau tak.
tapi bagi aku sabun ni mmg best. gel ntok jerawat yang terbaik, t3!

khairul anwar : Maknanya kulit ko sensitif dengan persekitaran , cuba pakai oilatum , percubaan pakai yang bar...liquid mahal sangat .Sebamed pun ok , harga sikit murah dr oilatum .

akuccputsedut : teruskan makan garlic tp tak pernah aku dengar garlic dalam bentuk pil, semua garlic dalam bentul softgel... garlic same degan fish oil,EPO tu semua dalam softgel,senang diserap .

Jeopardice : t3 banyak jenis,ada kategori poison o otc product , kekadang ada pengguna keliru... t3 keluaran HEO ada 2 jenis, 1 t3 ada clendamycin , 1 lagi t3 biasa...yang berlambak kat luar tu . Edited by ogGY