Jump to content
Helghast

Merokok hukumnya haram....namun...

Recommended Posts

[quote name='mon678' timestamp='1300327261' post='1065037']
mmg la minda yg memilih halal haram tp duit hasil dri rokok dgn arak tu gi ke mana?ke duit kerajaan..dan kerajaan byar gaji2 pekerja dia guna duit tu...pikir2 kn la
[/quote]

sebab tu aku tak kerja kerajaan..
aku memilih kerja / berniaga sendiri,

dan aku tak bayar cukai .. aku bayar zakat perniagaan :P

tapi jgn la pikir smpai camtu.. kesian yg dah kerja kerajaan nanti pikir saluran duit dan rezeki yang dapat tu ingat tak halal plak..kecuali yang pi kerja tempat2 seperti kilang arak / rokok tu wallahuallam,...
yang kerja sektor kerajaan lain tu.. itu dah ditetapkan oleh Allah.. tawakkal dan ikhlas lah dalam melakukan pekerjaan. :)

Siyes kalau tak isap rokok, tak leh buat kije nyer sapa yang addict tu. Saya menyesai gak, sebab saja start merokok umur 22, pastu addict sampai sekarang. Ada try kurang, tapi insyaAllah pelan2 nak berenti sebab kalau buat kerja aktiviti fizikal akan cepat penat. Lagi satu setuju, rokok naik harga camna pun tetap akan beli.

Dalam family saya jer isap, org lain tak, ayah dah lama berenti, tak silap umur ye masa tu 30 lebih, skrg ye 60 dah. Edited by carnine9

[quote name='carnine9' timestamp='1318040667' post='1073267']
Siyes kalau tak isap rokok, tak leh buat kije nyer sapa yang addict tu. Saya menyesai gak, sebab saja start merokok umur 22, pastu addict sampai sekarang. Ada try kurang, tapi insyaAllah pelan2 nak berenti sebab kalau buat kerja aktiviti fizikal akan cepat penat. Lagi satu setuju, rokok naik harga camna pun tetap akan beli.

Dalam family saya jer isap, org lain tak, ayah dah lama berenti, tak silap umur ye masa tu 30 lebih, skrg ye 60 dah.
[/quote]
peh dri umur 22thn? lmbt nye ko strt haha...aku dri sek men...tp skrg dh berjaya berhenti dah lama...gak hoho

Alhamdullilah bro, dah dapat berenti, aku masa sek dulu kawan2 ada yg isap, aku start pun lepas grad, masa 1st kije kat Batu 3 Shah Alam time tu, jadi Tech, kije syif, so kalau kena syif 11 mlm - 7 pg ngantuk, saja try2, last jadi addict sampai la. Huhu.

tu la...lau hisap rokok hlng mengantuk kn hoho

Dalam kepala otak aku, perokok ni merupakan salah 1 manusia kategori bodoh di dalam cerdik. Pendek kata BODOH la senang. Kasar sikit kenyataan aku ni. Tapi itu juga kenyataan yang harus aku tderima kerana ramai jugak suadara dan sahabat aku yang merokok.

[quote name='meerforall' timestamp='1318081575' post='1073330']
kalo isap shisha plak..haram ker?tgok kat arab shisha tu mcm biase jer..
[/quote]
ntah rasenye sama je mcm rokok...syok gak hisap rokok...lama x hisap shisa,...tp ada org ckp shisa lg membahayakan kesihatan sbb asap tu direct drpd asap arang

[quote name='mon678' timestamp='1318142996' post='1073356']
ntah rasenye sama je mcm rokok...syok gak hisap rokok...lama x hisap shisa,...tp ada org ckp shisa lg membahayakan kesihatan sbb asap tu direct drpd asap arang
[/quote]

mon nk try ker hehe...kat umah ade sebalang..ari tu beli pastu isap2 dah boring...rse nye shisha bahaya jgak lar..sebab aku isap pastu pening..haha

haah mmg la lau hisap byk2 leh lalok x mcm rokok haha....aku dh byk kali dh hisap shisa...port kt jb ni restoran singgah selalu la hehe

xleh selevel nnti kerajaan amik untung lg byk kt cukai haha

[quote name='mon678' timestamp='1318300746' post='1073482']
xleh selevel nnti kerajaan amik untung lg byk kt cukai haha
[/quote]

rokok kapal ade..haha 3 ringgit sekotak..

[quote name='meerforall' timestamp='1318311786' post='1073498']

rokok kapal ade..haha 3 ringgit sekotak..
[/quote]
rokok seludup haha :3:

[quote name='mon678' timestamp='1318313380' post='1073502']
rokok seludup haha :3:
[/quote]

wah abang aku masa keje kapai dulu.. tiap kali balik berkaton bawak balik... pi ziarah paksu toksu..semua ler dia dok sedekah.. kena marah ngan mak aku.. dok bagi rokok kat orang cam bagi cepat mati jer... wakakakakakakaka..

sekarang abang aku bawak lori pulak.. lagi ler berkoyan2 dia hisap kalau bawak lori malam... hambik ko... aku pung taktau ler camne depa nih... tak paham tak pahm...

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1318319462' post='1073518']

wah abang aku masa keje kapai dulu.. tiap kali balik berkaton bawak balik... pi ziarah paksu toksu..semua ler dia dok sedekah.. kena marah ngan mak aku.. dok bagi rokok kat orang cam bagi cepat mati jer... wakakakakakakaka..

sekarang abang aku bawak lori pulak.. lagi ler berkoyan2 dia hisap kalau bawak lori malam... hambik ko... aku pung taktau ler camne depa nih... tak paham tak pahm...
[/quote]
ajal maut di tgn tuhan hehe...atuk sedara aku relaks je hisap rokok pipe...umur dh nk msuk 80thn dh haha

cput , abg ko seludup tu haha x lalu kastam haha

[quote name='mon678' timestamp='1318319745' post='1073520']
ajal maut di tgn tuhan hehe...atuk sedara aku relaks je hisap rokok pipe...umur dh nk msuk 80thn dh haha

cput , abg ko seludup tu haha x lalu kastam haha
[/quote]

seludup memang seludup.. lalu kastam.. tapi aku taktau dia simpan kat mana... masa aku pi amik abang aku tuh kan kat keta... kastam tuh punggah beg2 baju abis semua.. selak2 merata laa dalam keta.. sebab masuk kat kawasan kapai ngan keta... pasir gudang ler... dahtu terus balik ngan abang aku sekali... samapi jer kat umah ada jer.. dia bawak kuar... caiittt.....

memang ajal maut Allah yang tentukan.. tapi kan ke dosa kalau kita wat kerosakan kepada diri sendiri dan orang lain...

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1318320894' post='1073525']

seludup memang seludup.. lalu kastam.. tapi aku taktau dia simpan kat mana... masa aku pi amik abang aku tuh kan kat keta... kastam tuh punggah beg2 baju abis semua.. selak2 merata laa dalam keta.. sebab masuk kat kawasan kapai ngan keta... pasir gudang ler... dahtu terus balik ngan abang aku sekali... samapi jer kat umah ada jer.. dia bawak kuar... caiittt.....

memang ajal maut Allah yang tentukan.. tapi kan ke dosa kalau kita wat kerosakan kepada diri sendiri dan orang lain...
[/quote]
haha xpe dosa tanggung sendiri...haha...peh abg ko expert ni cput hehe...

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1318320894' post='1073525']

[/quote]

ini betol kering nie...lalu kastam selamba jer...expert nie..haha

aku taktau arr abang aku tuh expert ke apa.. tapi memang 5-6 katon gak arrr... sekali dia bawak kuar... dok sedekah kat kawan2 saudara mara semua,.. cam bawak balik ole2..caiitt.... memang hampeh arr....

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1318384707' post='1073549']
aku taktau arr abang aku tuh expert ke apa.. tapi memang 5-6 katon gak arrr... sekali dia bawak kuar... dok sedekah kat kawan2 saudara mara semua,.. cam bawak balik ole2..caiitt.... memang hampeh arr....
[/quote]
owh cmtu nk kenal dgn abg ko la..nnti leh dpt rokok free haha :3:

[quote name='mon678' timestamp='1318389906' post='1073560']
owh cmtu nk kenal dgn abg ko la..nnti leh dpt rokok free haha :3:
[/quote]

abang aku dah tak keje kapai arr... bawak lori plk sekarang... mana de rokok free dah...

aduh damn bwk lori dh x ada bwk lg k? adeh bru nk paw