Jump to content
Helghast

Anime apa yang korang layan buat masa ini...

Recommended Posts

[quote name='capoi' date='08 June 2010 - 09:30 PM' timestamp='1276003832' post='1035715']
Assalamualaikum...

Nampak thread ni macam kurang panas jer. mana dia otai2 atau otaku anime. Mula2 tadi dok baca posting 2004 punyala ramai otaku masa tu. Skrang ni macam takda apa perkembangan ja. Tahun 2004 tahun mula saya aku download anime. Masa tu berjinak2 biasala cuma try anime yang tengah panas macam naruto, Bleach, One Piece, Fullmetal. Skrang masih layan anime yg top ni jugak cuma tambah 1 lagi Fullmetal Alchemist Brotherhood. Anatara anime yang pernah layan antaranya Blood+, Black cat, Black lagoon, Shakugan No Shana,Initial D, GTO, Golden Boy, Genshiken 1 & 2, Speed Grapher, Gungrave, Smaurai deeper Kyo, Ninja Scroll, Mushishi, Elfen Lied, Slam Dunk, Samurai Champloo, Soul Eater dan Basilisk. Rasanya dah semua sebut kot.

Sekarang nak mintak cadangan otaku2 yang lain anime apa best untuk layan. Cerita gundam atau seangkatan dengannya boleh lupakan sebab tak reti nak layan cerita ni. Slalunya layan anime aksi (kategori Shounen betol tak?). Yang komedi pun bleh jugak macam GtO atau Echi2 macam Golden Boy. Kalau nak rekomen anime movie pun boleh. Antara movie yang dah pernah layan Vexille, Apple Seed, Steam Boy..ada lagi tak yang lain yang best?

Mari2 kita ramaikan semula Otaku2 yang ada. meriahkan thread ni.
0
[/quote]

[b]Try Princess Mononoke[/b]

Sengoku Basara peh!!! memang best citer dia barkisarkan zaman maharaja Oda Nobunaga,sape2 kalau tau sejarah jepun atau pernah main game Onimusha,dan lain2 lagi game jepun diaorg pastu kenal nama tu.tapi seriusly cerita dia memang best! ditambah dengan perlawanan seperti bleach dan dragon ball.
jalan cerita yang mudah difahami...seriously aku memang syorkan korang layan Sengoku Basara!!! :lol:

Aku baru start layan anime baru High School of The Dead. Cerita pasal zombie tapi kadang apa yang dipaparkan terlebih seksi. Anime ni dalam genre horror, action, Echi, large Bre**st, swordplay, shounen, violence. Banyak betol kategori dia. Aku tengah donload episod 2 dan dari episod pertama dah cukup membuatkan aku decide untuk tengok episod seterusnya. Bukan sebab ecchi tapi cerita ada ala2 Blood+ yang aku pernah tengok dulu.

[quote name='capoi' date='13 July 2010 - 11:49 PM' timestamp='1279036195' post='1041757']
Aku baru start layan anime baru High School of The Dead. Cerita pasal zombie tapi kadang apa yang dipaparkan terlebih seksi. Anime ni dalam genre horror, action, Echi, large Bre**st, swordplay, shounen, violence. Banyak betol kategori dia. Aku tengah donload episod 2 dan dari episod pertama dah cukup membuatkan aku decide untuk tengok episod seterusnya. Bukan sebab ecchi tapi cerita ada ala2 Blood+ yang aku pernah tengok dulu.
[/quote]
aku layan sikit aje kat youtube,boleh tahan cerita dia,tapi sikit2 nampak panty,hampeh betul...capoi bagi aku link kat mana ko download...!

[quote name='loy_azloy' date='14 July 2010 - 09:52 AM' timestamp='1279068760' post='1041787']
aku layan sikit aje kat youtube,boleh tahan cerita dia,tapi sikit2 nampak panty,hampeh betul...capoi bagi aku link kat mana ko download...!
[/quote]

Aku donload guna torrent. Aku amik kat tomodachi fansub. Nak senang pi baka-updates aja.

[quote name='loy_azloy' date='11 July 2010 - 01:32 AM' timestamp='1278783125' post='1041271']
Sengoku Basara peh!!! memang best citer dia barkisarkan zaman maharaja Oda Nobunaga,sape2 kalau tau sejarah jepun atau pernah main game Onimusha,dan lain2 lagi game jepun diaorg pastu kenal nama tu.tapi seriusly cerita dia memang best! ditambah dengan perlawanan seperti bleach dan dragon ball.
jalan cerita yang mudah difahami...seriously aku memang syorkan korang layan Sengoku Basara!!! :lol:
[/quote]
Anime Sengoku Basara tu memang based pada game dia, game dia base pada sejarah. Belum check lagi, maybe akan check jugak, cam best ni.

Skang aku tengah layan Getter Robo yang lama-lama. G, Go, Shin, Shin X Neo, New Getter.

Korek punya korek Youtube, terjumpa pulak intro Transformers Animated version Jepun punya. Bapak gempak, lain dia punya feel dia. Lagi-lagi JAM Project yang nyanyi. US version punya lebih original, tapi Jepun punya lagi, camano nak cakap, gempak kot.

US
[media]http://www.youtube.com/watch?v=WElNiiPJvUA[/media]

Jepun
[media]http://www.youtube.com/watch?v=OVMY6SxFBmk[/media]

korang rase High School Of The Dead dah ada jual cdnya tak?aku tak pandai nak download2 ni...

yesss!!! cat najis one...

finally... kuar pong.... lama dah aku tunggu....

kpd sesiap ayg blm tau... trailer dia...

http://www.metacafe.com/watch/2675208/cat_shit_one_movie_trailer_the_animated_series/

Don't ge easy on them, just 'cause there cute! Edited by Gunso

kena stop jap layan anime sem ni.. kerja menimbun~..
hadoila.. citer ddah banyak donlot, tapi semuanya tak ada masa nak tengok. takde life seh..isk.. :( haih.. bile la nak grad nih... Edited by razirazo

[quote name='loy_azloy' date='18 July 2010 - 10:58 PM' timestamp='1279461489' post='1042389']
korang rase High School Of The Dead dah ada jual cdnya tak?aku tak pandai nak download2 ni...
[/quote]

ni link dia...tapi guna torrent. [url="http://www.ziroh.be/tomodachi/news.php"]TMD Fansub[/url]

Kalau rajin, search je yang megaupload kemungkinan ada. Cita ni baru 2 episod release dan tak silap dah masuk 3 episod. Ada jual ker menda yang agak menjolok mata ni?

kompom ada...

sedangkan strike witches pon ada jual...

[quote name='capoi' date='21 July 2010 - 12:09 AM' timestamp='1279642147' post='1042699']
ni link dia...tapi guna torrent. [url="http://www.ziroh.be/tomodachi/news.php"]TMD Fansub[/url]

Kalau rajin, search je yang megaupload kemungkinan ada. Cita ni baru 2 episod release dan tak silap dah masuk 3 episod. Ada jual ker menda yang agak menjolok mata ni?
[/quote]
hentai pun ade jual...

Salam

Nak tanya pengikut Gintama. Episod yang mana anime ni betol2 start best? Aku dah tengok sampai 17 or 18 episod dah. Tapi macam belum ada chemistry yang boleh buat aku habiskan anime ni dengan cepat. Seminggu aku cuma tengok 2-3 episod ja. Setakat yang aku tengok ni, cerita lebih kepada episod pendek. Setiap episod cerita benda yang lain. Ada tak story arc yang panjang sikit di episod selepas 18 episod ni?

[quote name='capoi' date='27 July 2010 - 09:33 PM' timestamp='1280237590' post='1043215']
Salam

Nak tanya pengikut Gintama. Episod yang mana anime ni betol2 start best? Aku dah tengok sampai 17 or 18 episod dah. Tapi macam belum ada chemistry yang boleh buat aku habiskan anime ni dengan cepat. Seminggu aku cuma tengok 2-3 episod ja. Setakat yang aku tengok ni, cerita lebih kepada episod pendek. Setiap episod cerita benda yang lain. Ada tak story arc yang panjang sikit di episod selepas 18 episod ni?
[/quote]
ko dah tengok part yang mana dia
1. lawan dengan musuh dia yang mana rakan sekolah masa diaorg kecik tak?

2. masa diaorg lawan dengan penjahat yang guna pedang cherry blossom...

3. masa hijikata kena buang dari Shisengumi...

4. Kagura berubah menjadi bakamono yang menakutkan...(dah nampak mcm org yang gilakan darah)

Sapa nak musuh dia atau rakan masa sekolah dulu tu? Katsura tu ke atau orang lain? Kalau Katsura, lawan kat part yang diorang cuba bom tu ke?

Part 2-4 tu sah belum sampai. Last tengok episod kagura jumpa puteri apa ntah. Banyak sangat cerita berbeza setiap episod. Episod yang dah tengok baru setakat 18 kalau tak silap. Rasa macam slow jer. Masa ni belum masuk part yang best ke?

[quote name='capoi' date='28 July 2010 - 07:46 PM' timestamp='1280317609' post='1043292']
Sapa nak musuh dia atau rakan masa sekolah dulu tu? Katsura tu ke atau orang lain? Kalau Katsura, lawan kat part yang diorang cuba bom tu ke?

Part 2-4 tu sah belum sampai. Last tengok episod kagura jumpa puteri apa ntah. Banyak sangat cerita berbeza setiap episod. Episod yang dah tengok baru setakat 18 kalau tak silap. Rasa macam slow jer. Masa ni belum masuk part yang best ke?
[/quote]
bukan,musuh dia yang mata berbalut sebelah dengan komposer yang pakai headphone,cerita dia ni bukan mcm bleach atau naruto,citer dia setiap episod berbeza,namun ianya ada kesinambungan...dia tumpu pada lawak high level...namun mereka tak lupakan aksi2 hebat serta lawak2 yang mengarut.hahaha...

baru jer abis tgk anime angel beats...

mmg betul2 membuat aku sebak...

terutamanya last epsd....

bab pasal pastlife otonashi tuh pon membuatkan aku rasa sebak gak...

[img]http://www.majhost.com/gallery/ettore10/Stuff/Reaction/manly_tears.jpg[/img]

yes, akhirnya dapat 'peluang' nak tengok Angel beats sampai habis kelmarin.sibuk kemain takde masa nak rehat2..

fuh.. gila best. aku approve, ni ialah antara anime(jenis bersiri) yang terbaik dari 152 title yang setakat ni aku dah tengok, selain dari toradora dan midori no hibi. :wub: Edited by razirazo

Ada anime/manga yang boleh masuk kategori budak2. Ada jugak yang kita boleh layan walaupun kita bukan lagi budak sekolah. Aku yang dah bekerja dan ada anak ni pun masih ikut cerita yang berbaloi diikut.

[quote name='SangWira' date='13 September 2010 - 10:59 PM' timestamp='1284389967' post='1047738']
dulu zmn skolah aku lyn gak naruto ngan fullmetal alchemist...tp skrg tidak lg...
rse cam bdk2 lak kalo lyn anime/manga..huhu~
[/quote]
budak2 tak tengok citer to love ru.

Sekarang tengah layan plak anime Shiki dan Bakuman. Shiki starting slow sikit..cerita misteri tapi bila dah start beberapa episod di mana misteri dirungkai 1 persatu, dah jadi excited nak tunggu episod seterusnya. Cerita Bakuman lebih macam drama. Kisah 2 orang nak jadi mangaka. Aku tak ikut manga tapi aku dah melekat untuk anime ni walaupun baru tengok episod 1.

Setelah sekian lama, aku terpaksa terima hakikat aku tak boleh layan Gintama. Cara anime Gintama bergerak tak selari dengan citarasa aku.

Gintama cerita merapu, anime director dia bangang ke hape? 1 episode cerita pasal jamban and camner nak basuh berak takder kertas....
layan cerita nintama rantarou lagi best.

[quote name='Langiler' date='21 October 2010 - 11:40 AM' timestamp='1287632423' post='1050815']
Gintama cerita merapu, anime director dia bangang ke hape? 1 episode cerita pasal jamban and camner nak basuh berak takder kertas....
layan cerita nintama rantarou lagi best.
[/quote]

tuh lah cerita merapu di abad ini... my faveret tuuuuuu~~~

tapi dlm merapu dia nanti ada masa time dia serius...

hahaha... pasal jamban... tuh sebenarnya isu penting gak tuh... ko bayangkan time ko tgh darurat...

nampak sebuah tandas lalu melepaskan hajat... sekali cek2 takde air... apa pon takde nak buat basuh...

satu isu penting yg agak kritikal gak tuh kalau terjadik kat diri sendiri...

kurang2 ko leh gelak sendiri kalau perkara tuh terjadik... hahaha... :P

haiz.. bila la nak keluar citer berkualiti nih.. menunggu yang terbaik dari jcstaff...