Jump to content
Helghast

Anime apa yang korang layan buat masa ini...

Recommended Posts

gintama ada sambung lagi ke? macam season 2 ke, apa ke...
[quote name='Razi_IBM' date='17 May 2010 - 11:30 AM' timestamp='1274067035' post='1031280']
live stream Working!! ngan Fairy Tail :wub:
[/quote]
Working!! best
...new term for lolicon; minicon ^_^

kat sini dia kata tak habis lagi cuma aku rasa dia nak bagi laluan pada manga,sebab dlm anime dia pun ade mengeluh pasal susah nak buat anime dan anime lebih cepat kejar manga.
mungkin itu salah satu sebab.
Sorachi dgn abg Kagura punya watak baru dijelmakan takkan la boleh tergantung kisahnya...

http://www.animenewsnetwork.com/news/2010-03-29/gintama-director-shinji-takamatsu/it-not-over

[quote name='shelldrake' date='21 May 2010 - 11:46 PM' timestamp='1274456766' post='1032347']
aku layan:
Naruto Shippudeen
Bleach

Apa lagi anime yang hampir sama mcm dua cite ni?
[/quote]
ko boleh layan Basilisk,sengoku basara...kedua2nya banyak lawan tapi lakaran watak mcm samurai X.

anime yg hime nga layan skrg nih.. "Billion Girl"
kisah seorang gadis yg telah dijual oleh ibu nya
kpd sorang jutawan yg ensem + kacak + macho..
besh cite nih.. :wub:

Assalamualaikum...

Nampak thread ni macam kurang panas jer. mana dia otai2 atau otaku anime. Mula2 tadi dok baca posting 2004 punyala ramai otaku masa tu. Skrang ni macam takda apa perkembangan ja. Tahun 2004 tahun mula saya aku download anime. Masa tu berjinak2 biasala cuma try anime yang tengah panas macam naruto, Bleach, One Piece, Fullmetal. Skrang masih layan anime yg top ni jugak cuma tambah 1 lagi Fullmetal Alchemist Brotherhood. Anatara anime yang pernah layan antaranya Blood+, Black cat, Black lagoon, Shakugan No Shana,Initial D, GTO, Golden Boy, Genshiken 1 & 2, Speed Grapher, Gungrave, Smaurai deeper Kyo, Ninja Scroll, Mushishi, Elfen Lied, Slam Dunk, Samurai Champloo, Soul Eater dan Basilisk. Rasanya dah semua sebut kot.

Sekarang nak mintak cadangan otaku2 yang lain anime apa best untuk layan. Cerita gundam atau seangkatan dengannya boleh lupakan sebab tak reti nak layan cerita ni. Slalunya layan anime aksi (kategori Shounen betol tak?). Yang komedi pun bleh jugak macam GtO atau Echi2 macam Golden Boy. Kalau nak rekomen anime movie pun boleh. Antara movie yang dah pernah layan Vexille, Apple Seed, Steam Boy..ada lagi tak yang lain yang best?

Mari2 kita ramaikan semula Otaku2 yang ada. meriahkan thread ni.
0

[quote name='capoi' date='08 June 2010 - 09:30 PM' timestamp='1276003832' post='1035715']

Sekarang nak mintak cadangan otaku2 yang lain anime apa best untuk layan. Cerita gundam atau seangkatan dengannya boleh lupakan sebab tak reti nak layan cerita ni. Slalunya layan anime aksi (kategori Shounen betol tak?). Yang komedi pun bleh jugak macam GtO atau Echi2 macam Golden Boy. Kalau nak rekomen anime movie pun boleh. Antara movie yang dah pernah layan Vexille, Apple Seed, Steam Boy..ada lagi tak yang lain yang best?

Mari2 kita ramaikan semula Otaku2 yang ada. meriahkan thread ni.
0
[/quote]
ko nak lawak?aku suggest Gintama(wajib) onegai teacher,mahoromatic 1 & 2,Love hina,Gurren lagann(wajib aksi)

sedikit aksi lawak yang buat aku tak bernafas gelak....(sakit perut aku)
[media]http://www.youtube.com/watch?v=PerHSGgdAaw&feature=related[/media]

wohhooo..aku gelak gila2 tengok video ko bagi tuh...hahahaha..

anime aku..

1. Bleach ( tapi banyak filler )
2. Naruto ( banyak cakap plak )
3. Soul Eater ( ni best! )
4. Fairy tail ( ni pun best )

and coming soon..

1. Gintama! ( thanks to aloy ^^ )

[quote name='benchoz' date='09 June 2010 - 12:30 AM' timestamp='1276011058' post='1035736']
wohhooo..aku gelak gila2 tengok video ko bagi tuh...hahahaha..

anime aku..

1. Bleach ( tapi banyak filler )
2. Naruto ( banyak cakap plak )
3. Soul Eater ( ni best! )
4. Fairy tail ( ni pun best )

and coming soon..

1. Gintama! ( thanks to aloy ^^ )
[/quote]

Cerita Soul Eater pada mulanya mmg best. Kalau nak tau, cerita ni ending dia jauh menyimpang daripada manga. Aku tak ikut manga tapi kawan aku cakap Manga masih belom abis. Part di mana Shibusen (Betol ke tak lupa dah) dibawa bersama Shinigami or reaper berlawan dengan Arachne mmg tak pernah wujud dalam Manga.

cerita yang aku rekomen sekarang ni Fullmetal Alchemist Brotherhood. Lagi best dari yang dulu. yang lama pun macam soul eater jugak setengah dari anime ni langsung tak ikut jalan cerita manga. Tapi yang baru ni mmg base dari manga dan di jangka akan tamat tak lama lagi.

[quote name='capoi' date='08 June 2010 - 11:53 PM' timestamp='1276012424' post='1035740']
cerita yang aku rekomen sekarang ni Fullmetal Alchemist Brotherhood. Lagi best dari yang dulu. yang lama pun macam soul eater jugak setengah dari anime ni langsung tak ikut jalan cerita manga. Tapi yang baru ni mmg base dari manga dan di jangka akan tamat tak lama lagi.
[/quote]
Fullmetal Alchemist Bro. dah nak abis tinggal beberapa episod aje...

P.S [i]masih mengalirkan airmata kalau tgk balik video gintama kat atas tu...[/i]

Fullmetal Alchemist Brotherhood tggl 3episode jerk lg!!! huhu

[b]Baru habis download Transformers: Armada, Energon & Cybertron. Huhu tengok pelan2 1 hari leh 4-5 episode je tengok.[/b]

Atas saranan puteranian, aku tengah layan Gintama. Episod 1-2 aku rasa serabut skitla. Tak dapat menambat hati. Start episod 3 baru rasa best sikit sebab dia cerita balik pertemuan antara watak2 penting. Semalam dah layan episod 4. Aku kalau boleh nak layan anime kat stand alone player tapi malangnya TV aku tak dapat full display. Maksud aku, macam cerita Gintama ni bukan widescreen 16:9, separuh subtitle tenggelam kat bahagian bawah screen tv. Kalau aku reti adjust TV tu kan senang. Kalau Tv yang widescreen macam LCD, adakah masalah ni masih ada? Slalu kalau aku convert ke DVD pun mesti subs takleh keluar full kalau video yang 4:3. Kalau ada durian runtuh nak angkat widescreen yang besar skit. TV skrg ni bukan wide LCD.

huhu~
memang full metal alchemist: Brotherhood best gile...

cuma sekarang ni tertanya2... ed nak ambil balik al... dia korbankan kebolehan alchmist dia sorang ke atau semua org kat dunia 2..

kekeke~ pas ni nak laya anime apa plak...

uwaaaaa~

jangan dia ganti dengan cerita korea sudah,semenjak dia masukkan slot cerita korea kat animax aku memang kurang tgk animax kecuali ade anime best.menyemak aje citer korea tu...!!!

[quote name='loy_azloy' date='02 July 2010 - 09:21 AM' timestamp='1278033716' post='1039946']
jangan dia ganti dengan cerita korea sudah,semenjak dia masukkan slot cerita korea kat animax aku memang kurang tgk animax kecuali ade anime best.menyemak aje citer korea tu...!!!
[/quote]

wahaha~
sejak kuar cete korea 2 aku dah x tengok dah animax....

kot2 lepas full metal alchemist brotherhood ni aku nak tunggu anime ni plak... [url="http://en.wikipedia.org/wiki/Kami_nomi_zo_Shiru_Sekai"]Kami nomi zo Shiru Sekai@The World God Only Knows[/url]
release date x kompom lagi... tapi mingkin tahun ni kot :D

Dapat dari Info forum lain, cerita Sengoku Bokura 2 akan amik slot 5.30pm ahad menggantikan Fullmetal. Ada baca pasal season 1 Sengoku, ceritanya lebih kepada lawan2 sahaja. bagi aku lawan tanpa ada cerita tak best jugak. Aku antara pengikut cerita Bleach tapi selera aku dengan Bleach dah tak seghairah dulu. Dah lebih setahun Ichigo kat Hueco Mundo lawan Arrancar tak abis2. Ceritanya sikit.

Anime yang aku ikut dengan tanpa hilang selera aku masih lagi One Piece, Naruto Shippuden dan baru abis Fullmetal. Cerita Bleach release 2-3 hari pun aku buat lambat jer download. Abis jenuh tunggu semua kapten Shinigami lawan. One Piece, Naruto dan Fullmetal antara anime yang aku sangat2 tunggu release untuk segera download. Sekarang masa nak layan anime lain dah terhad semenjak berkeluarga ni.

[quote name='capoi' date='10 July 2010 - 11:05 PM' timestamp='1278774355' post='1041246']
Dapat dari Info forum lain, cerita Sengoku Bokura 2 akan amik slot 5.30pm ahad menggantikan Fullmetal.
[/quote]
Sengoku Bokura ke Sengoku Basara?

[quote name='loy_azloy' date='11 July 2010 - 12:27 AM' timestamp='1278775669' post='1041247']
Sengoku Bokura ke Sengoku Basara?
[/quote]

Pembetulan. Sengoku Basara 2. Kat mana la yang aku leh tertukar plak. Bokura ni cerita lain plak kot. Banyak sangat anime.