Jump to content
Sign in to follow this  
Jedi

Mee segera (Maggie, Mamee, PAMA etc) - Elok ke?

Recommended Posts

btul megi cintan lambat kembang kena masak dalam periuk..tu aku suka..leh letak ayam daging ke udang ker...

aku cam biasa ler kalau perisa ayam cendawan buh ayan ngan cendawan...kalau original letak ler ayam atau udang letak sawi confirm best nyaa laa...hihihihi...

jangan lupa yer rebus mee dia dulu tos air...pastu baru masak ngan ayam atau pape bahan lain jaga kesihatan..tutup api...biar kejap..baru letak perencah nya..hihihihi

aku mana ler layak jadi cam chef wan tuh..tapi nama aku wan juge....hahahahhahha....leh laa kat umah jer laa jadi chef wan....hiihihihihi....

Miss U.A wrote:uiks cput...siap ade lg cara2 membuat arrr...
baik ko wat program cam chef wan je....ade gak royalti masuk...hehhehee

ko puji2 cput ni..

nk tau gak,ko tau masak x? kalo tau meh la kongsi2 ngan mmber PDC ni... tu kalo ko tau la.... hehehe... ::icon_twisted::

ceis...berani betol budak kecik ni tanya aku reti masak ke tak???
ko ni mesti tak tgk kt ladies corner nih....punye byk aku posting recipe kat situ...
hishhhh...aku makan ko kang!!! ::icon_twisted::

lorfaz wrote:
Miss U.A wrote:uiks cput...siap ade lg cara2 membuat arrr...
baik ko wat program cam chef wan je....ade gak royalti masuk...hehhehee

ko puji2 cput ni..

nk tau gak,ko tau masak x? kalo tau meh la kongsi2 ngan mmber PDC ni... tu kalo ko tau la.... hehehe... ::icon_twisted::

yer ler banyak resepi miss kat ladies corner sana..aku ada 1 jer..aku tau masak megi ngan kek batik yo...hahahahhaha...lain2 aku tak pandai sangat...hahahhahaha yang senang jer aku tau masak...

Dulu masa aku kuat makan maggie, selalu beli pelbagai perisa.
Ada jer produk baru...beli.

Maggie laksa, udang, kari, ayam tu memang best.
PAMA...bihun ngan kue tiaw best.

Korang tak try mee segera yang dari Jepun & Korea?
Nampak cam best jer.
Tapi takde logo halal...aku tak beli ::icon_wink::

akuccputsedut wrote:btul megi cintan lambat kembang kena masak dalam periuk..tu aku suka..leh letak ayam daging ke udang ker...

aku cam biasa ler kalau perisa ayam cendawan buh ayan ngan cendawan...kalau original letak ler ayam atau udang letak sawi confirm best nyaa laa...hihihihi...

jangan lupa yer rebus mee dia dulu tos air...pastu baru masak ngan ayam atau pape bahan lain jaga kesihatan..tutup api...biar kejap..baru letak perencah nya..hihihihi

itu terserah selera masing-masing...kalau nak taruk tengiling pun boleh ::icon_lol::

shambahar wrote:
akuccputsedut wrote:btul megi cintan lambat kembang kena masak dalam periuk..tu aku suka..leh letak ayam daging ke udang ker...

itu terserah selera masing-masing...kalau nak taruk tengiling pun boleh ::icon_lol::

tengiling?? guling guling aku bace nie. hahahaa...

assalamualaikum...

aku pulak makin guling2 baca thread nih..dulu malu2 kata megi tak baik utk kesihatan bagai..sapa yg start kata megi best abis suma reply...siap bagi resepi lagi tu ha..haha

kalu nak berenti terus tu tak boleh, kurangkan la..aku pon tak boleh..tapi bulan puasa ni baru sebungkus je la aku mkn..

JANGAN MAKAN MAGGI SBB MEGGI TAK BAIK UTK KESIHATAN....MAKANLA CINTAN, MEE HARMEE, MAMEE, MYOJO, PAMA & SEBAGAINYE....Lagi bagus kalo dimakan setiap kali waktu berbuka n sahur...Cukup sebulan anda akan disembahyangkan...Hahahaaa!

pesanan ikhlas dr 'Jabatan Khidmat Masyarakat'

Miss U.A wrote:JANGAN MAKAN MAGGI SBB MEGGI TAK BAIK UTK KESIHATAN....MAKANLA CINTAN, MEE HARMEE, MAMEE, MYOJO, PAMA & SEBAGAINYE....Lagi bagus kalo dimakan setiap kali waktu berbuka n sahur...Cukup sebulan anda akan disembahyangkan...Hahahaaa!

pesanan ikhlas dr 'Jabatan Khidmat Masyarakat'

Haa...stop makan kalau nak naikkan berat badan ::icon_wink::

aku setuju kata jedi...dulu aku slim giler sebab selalu makan megi..sekarang dah jarang2 makan aku rasa dah 2bulan tak makan nih..ada sebungkus lagi dalam almari dapur kat umah aku tuh...pas stop tuh memang gemuk ler..ramai orang tegur aku dah gemuk...huhuhuhuhu...

sesaper yang suke makan megi tuh..terus kan makan ler..hihihihi..cuma kurangkan jumlah nyer...yang penting 2 hari sekali baru leh makan megi..mana2 ada anak kecik tuh,...jangan biasa kan bagi bebudak tuh makan megi time sarapan ke apa ker...kalau dah malas nak masak suh anak2 makan roti kaya...hahaahahha

ni resepi member umah aku...

meggi udang kari letup.... perghhh memang carre...
seminggu sekali makan menu ni iaitu ari rabu coz ari rabu ade pasar mlm...bleh beli udang yg fresh2 kat pasar mlm....
rekod yg pernah aku wat makan 2 bungkus setengah..... hahaha.....

pas tu sok pagi, memang memerut la aku.... hahahhaa....

Nak berhenti makan maggie ni cam berenti rokok gak.
Kena pelan2...sikit2.
Makan benda lain.

Tapi tak macam penagih rokok.
Demam wooo masa nak berhenti tu.
Cam penagih dadah ::icon_lol::

Sib baik Maggie takde nicotin ::icon_wink::

Sebenarnya aku dah pun berhenti makan mee segera ni satu masa dulu, tapi bini aku bawa resepi kampungnya iaitu murtabak indomie dan indomie kepiting. Jadi kekadang tu pekena jugalah "Seporsi"( semangkuk).

Murtabak indomie.

1 paket indomie.
2 biji telur.
2 ulas bawang kecil( dihiris)
1 ulas bawang putih ( di hiris)
daun bawang dan sup.( di hiris)
planta untuk mengoreng.

Caranya.
Rebus mee tadi dan toskan. masukkan telur, bawang putih, bawang kecil dan daun bawang serta sup. Masukkan perencah indomie dan gaul hingga rata.

Panaskan kuali dan masukkan planta. Goreng semua adunan tadi.

Selamat mencuba ::icon_razz::

hhahaahhaha...kelakar giler abg shambahar bagi resipe kat sini murtabak indomie...nak elok ke megi nih..?? hampa pikiaq la sendiri...hahahahahha....sedap nyer..terbau-bau...

akuccputsedut wrote:hhahaahhaha...kelakar giler abg shambahar bagi resipe kat sini murtabak indomie...nak elok ke megi nih..?? hampa pikiaq la sendiri...hahahahahha....sedap nyer..terbau-bau...

elok...tapi nak buat macam mana...kat aceh timur susah nak dapat maggi..yang ada indomie...

Jedi wrote:Haa...stop makan kalau nak naikkan berat badan ::icon_wink::

owhhh skang baru aku tau npe berat aku tak naik2...sbb megi rupanye...ceis...aku bebaik ngn ko rupanye ko tikam aku dr blakang ye meggi....tunggu la nnt...

lorfaz wrote:ni resepi member umah aku...

meggi udang kari letup.... perghhh memang carre...
seminggu sekali makan menu ni iaitu ari rabu coz ari rabu ade pasar mlm...bleh beli udang yg fresh2 kat pasar mlm....
rekod yg pernah aku wat makan 2 bungkus setengah..... hahaha.....

pas tu sok pagi, memang memerut la aku.... hahahhaa....

gile mkn 2bungkus setengah skali ngadap...mmg nk kena disembahyangkan la ko nih lorfaz.....hahhahhaaa!!!

hihihihihi mungkin time tuh lorfaz lapaq sangat so dia bantai banyak2...aku sekali makan sebungkus jer laa...tapi aku pernah gak laa...1hari makan 4bungkus... sarapan pagi, tengahari, malam, tgh malam aku bantai lagi sebungkus....hahahaha..aku ingat lagi masatu duit dalam poket kosong terus...kat umah ada stock megi jer..aku bantai makan megi jer 1 ari...siap cilok kengkawan punya sebab megi aku ada 2bungkus jer...

susah nyer time belajar dulu..teringat-ringat lagi...hihihihi.... =::icon_cool::