Jump to content
Sign in to follow this  
Helghast

Program Kutipan Derma Anak2 Yatim

Recommended Posts

teri-chan wrote:ai.. nk derma pun bukak resit? sok2 nk tunjuk kat tuhan ke yg dh bg ank yatim mkn? aduai.... sedih aku...

itu mungkin nak dapat rebet dari JHDN kut... ::icon_pirat::
apa apa pun kita kene bersangka baik pada yang meminta resit.. ::icon_cheers::

teri-chan wrote:ai.. nk derma pun bukak resit? sok2 nk tunjuk kat tuhan ke yg dh bg ank yatim mkn? aduai.... sedih aku...
mungkin mereka2 ni saje je tanya kot?mungkin bergurau sebab semua dah sedia maklum kalau derma kat masjid tu takde imam yang akan bagi resit tehehe...

kalau setakat derma2 camni bankin duit rasa nyer tak perlu ler resit2...macam kita derma kat tabung bersama mu tuh...

tapi kalau yang kutip dari rumah ker rumah tuh...rasa nyer kena ada surat pengesahan kita kutip derma tuh untuk apa dan kena ada resit...aku rasa ler...sebab kutip dari rumah kerumah nih takut ada yang menipu...

kalau setakat bankin duit ke akaun orang yang kita percayai rasanya tak perlu ler resit2 nih semua...kalau dia tipu pung anggap jer laa sedekah kat dia..dapat pahala juga...hihihihihi....

saya dah usulkan ke forum lain jugak, agak mendapat sambutan. mungkin untuk event tu nanti MyPerdana Club akan turun jugak. still dalam perbincangan AJK diorang

oMG.. aku terharu... aku akan usulkan juga pada forum2 yg lain.

New updates pls....

aku dh mintak kebenaran forum mesra.net utk dipromosikan.... n aku dh mintak tlg adik aku jugk promote kat budak opis dia. harap usaha baik kita ni membuahkan sesuatu.

kawan2... ari ni ogGy tak dpt nk bank in kan duit sumbangan kpd anak2 yatim kerana telah dijangkiti demam panas. last berita yg aku dpt tahu ialah dia berada di hospital utk dapatkan rawatan.

Bile dia dah sihat barulah wang kutipan akan dimasukkan ke bank akaun rumah anak2 yatim...

Semuga ogGy cepat sembuh...

Salam semua,aku da kembali bertugas semua dan kali ni sesiapa yang nak transfer duit waktu malam dan nak tanya berkenaan dengan rumah tersebut,aku dah kembali online pada waktu malam.

Untuk maklumat,pagi tadi pihak pengurusan rumah tersebut call aku bertanyakan program ni,so apa yang boleh aku bagitahu ialah " slow and steady " jer.Diharap menjelang ramadhan yang akan masuk beberapa hari jer lagi,adalah penderma yang sudi meningkatkan hasil tabung ni.

Kepada yang melanjutkan program ni ke beberapa forum luar,terima kasih atas bantuan anda.

Stakat ni aku hanya terima seorang penderma online dan selebihnya dari penderma atas tangan di kedai. ::icon_smile::

Ok masa balik keje tadi aku da onlinekan duit tu ke akaun Rumah Jalinan Kasih.Semua berjumlah Rm 90.00 wang hasil terkumpul untuk 2 minggu.

okeh.. gud job!!

Bermulakan bulan puasa... harap dapat byk lg sumbangan!

assalamualaikum...

alhamdulillah...harap2 bulan puasa ni lagi ramai bagi sumbangan..semoga usaha korang diberkati.. ::icon_biggrin::

aku baru bank in sori lewat sebab baru dapat gaji hari ni...

RM tak nak beritahu selasa 9.19am Maybank2u reference no.155050288483 aku dgn family dgn sorang lagi ahli forum(diminta merahsiakan nama...)

Topik ini dipindahkan agar dapat dikemaskini ..

Silakan.. ::icon_biggrin:: ::icon_cheers:: Semoga aktiviti anda diberkati Allah.

Wassalam..

tq sooo much!!!

kwn-kawan,

kepada yg telah menyumbang ucapan terima kasih diucapkan walaupun sambutannya sgt agk kurang mendapat sambutan... namun a big CLAP to Oggy who keep bank in walaupun sedikit jumlahnya.

memandangkan jumlah sumbangan agk sedikit, jd rancangan utk berbuka bersama dan menyampaikan sumbangan dalam bentuk makanan dimansuhkan sama sekali.

kepada yg ingin menyumbang, sumbangan masih boleh diterima. sila rujuk post2 yg terdahulu utk maklumat lanjut.

sekian,

wassalam.

Ni sumbangan terkumpul pada minggu lepas,maaf lambat siarkan atas beberapa sebab...

Pada yang nak menderma tu,aku xtend sampai hari rabu memandangkan pada hari jumaat mungkin sebahagian anak2 yatim dan juga asnaf zakat akan pulang ke kg.

Ok nanti aku check jap lagi....weh teri,pengerusi rumah tu mintak aku publiskan pasal rumah tu kat laman blog aku.Sebab dia kata,dalam banyak2 program yang dijalankan secara internet,projek ni jer yang banyak hasil kutipan.

Cuma aku ada masalah sikit dengan beberapa hamba Allah yang masukkan duit tak bagitahu aku,senyap2 bank in dalam acc aku.

eh? nk publishkan dlm blog ko? maksud ko dia nk teruskan kutipan derma ini?

hem kalu mcm tu ko teruskan kutipan derma ni la kat blog ko. hem....

aku tak pasti... aku kena dapatkan pendapat org lain... nk kekalkan ke tak program ni eh?

pada aku terpulanglah,kalau rasa tak keberatan tak mengapa,lagi pun amalan mulia bantu anak2 yatim.

Khamis ni last aku kutip derma,so sesapa nak bank in duit..selewat2nya malam sebelum pukul 8.Harap maklum dengan pengumuman ni...

Saya sebagai wakil kepada azloy_loy dan team members yg lain especially kepada Helpdesk kerana memberikan idea meneruskan program ini; dengan ini mengumumkan Program Kutipan Derma Anak2 Yatim 2009 berakhir dlm ms beberapa minit lg. Saya dengan ini mengucapkan jutaan terima kasih kepada yg mereka yg telah menderma dan memberi sokongan kepada program ini. Diharap program sebegini akan dapat diteruskan dan menjadi tradisi di masa akan datang.

Tak lupa kepada team moderators dan supervisors kerana sudi membantu dan memberi sokongan kepada program ini. Segala salah dan silap harap dimaafi.

Salam aidilfitri,

teri-chan dan team members Program Kutipan Derma Anak2 Yatim 2009.

Ok semua,ni sumbangan terakhir yang aku terima dan setinggi2 ucapan terima kasih diucapkan kepada semua yang sudi menderma.Semoga anda semua mendapat keberkatan dengan sumbangan yang dibuat.Dan terima kasih juga dengan kepercayaan yang diberi oleh semua pihak.

Dan aku mewakili pengerusi tuan rumah jalinan kasih tersebut,en lani othman mengucapkan " ribuan terima kasih dengan segala sumbangan yang diterima.DIharap program ini dapat diteruskan lagi pada tahun depan. "

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...