Jump to content
Sign in to follow this  
penyu_hijau

kongsi kasih ??? sanggup ke ??

Recommended Posts

saje jer bukak topic ni.. bncang2 secara rasional.. jgn emosi lak ::icon_biggrin:: baru2 ni saya ada g satu kursus. dia bhagikan dalam satu kumpulan seramai 10 orang.. setiap kumpulan 2 laki dan selbih nyer pompuan.. tgok lah nisbah nyer 1 laki = 4 pompuan.. pe komen ?? sggup ke kngsi kasih atau sggup x kawen , x kesah asalkan bhgia,.. bg yg laki lak sggup ke pikul tggungjawab ?? senang ke nak kngsi2 ni ?? komen sikit ::icon_biggrin::

sekarang da memang trend cam tu... pompuan lg ramai dari lelaki...
sy mewakili kaum lelaki tanggungjwab mungkin mampu dipikul jika berkemampuan dari segala aspek...

bab berkongsi, tu kene tanye pendapat dri pihak pompuan...

yg penting, macam WONDERPETS cakap...

KERJASAMA!!!!!! ::icon_biggrin::

hmm...kerjasama...bunyi mmg mudah,namun ianya berkaitan perasaan...nak berkongsi ni susah,sebab nak kena adil,kena cukup serba serbi zahir mahu pun batin.perempuan takkan mahu berkongsi kasih.mcm lelaki juga,cuba korang bayangkaaaannnn~~~~~~~~
korang ade isteri tapi isteri anda ade lagi 2-3 suami.mcmana mahu tak?sedangkan bercouple pun kita tak mahu orang ketiga masuk campur...
tak kesah asal bahagia,ayat tak kisah tu biasanya hanya dari mulut wanita,tapi dalam hatinye kalau boleh diaorang nak capai senapang pastu tembak kat pompuan lain yang kacau dia(ini hanyalah imaginasi yee)
so tepuk dada tanya selera,tepuk dahi kalau tak boleh turuti...tepuk poket kalau kering,tanya hati kalau ada yang sudi...

betul3...

tu yg aku cakap kalau berkemampuan dari segala aspek

so bg kaum hawa, jika x mahu berkongsi, cakap jer x mau kongsi.... x yah nk simpan2 dlm hati....

nnti x pasal2 ade yg kene tembak..hahaha.....

nenek aku berkongsi kasih apa? hehehe. aku ada 5nenek nak ikutkan.

nenek belah bapa aku bermadu. nenek aku bini paling muda. Datuk aku ayah kpd TPM kita skrg ni. hehehe.. Datuk aku ni yg kawin 4. Ok je bahagia... Ada 46org anak kesemuanya hasil perkahwinan datuk aku dgn keempat org nenek aku tu. ::icon_lol::

loy_azloy wrote:hmm...kerjasama...bunyi mmg mudah,namun ianya berkaitan perasaan...nak berkongsi ni susah,sebab nak kena adil,kena cukup serba serbi zahir mahu pun batin.perempuan takkan mahu berkongsi kasih.mcm lelaki juga,cuba korang bayangkaaaannnn~~~~~~~~
korang ade isteri tapi isteri anda ade lagi 2-3 suami.mcmana mahu tak?sedangkan bercouple pun kita tak mahu orang ketiga masuk campur...
tak kesah asal bahagia,ayat tak kisah tu biasanya hanya dari mulut wanita,tapi dalam hatinye kalau boleh diaorang nak capai senapang pastu tembak kat pompuan lain yang kacau dia(ini hanyalah imaginasi yee)
so tepuk dada tanya selera,tepuk dahi kalau tak boleh turuti...tepuk poket kalau kering,tanya hati kalau ada yang sudi...

btl 2...hati n perasaan pompuan ni lembut...aku pn xsuka kongsi2 ni...

Oh berkongsi kasih?

Aku ada perkataan utk itu,

OBER MAI DED BODI. Hehehehe...

lau caring, kaya-raya, bijak, loving n soooo romantic pn xde gunanya...lau xpandai nk jg hati n perasaan perempuan...ade ke org yg suka berkongsi kasih....ade ker...agak2 korang ade x?kecuali terpaksa ade la kan tp lau dgn rela hati ade ker...hikhikhik...

erm... xberani nk kate, tp stakat ni, xsggp la... xrela rasenye nk membygkn org yg ko syg, tdo ngn pmpn len, pgg org len...

ish, xmmpu dibayangkn...

tp xtau la kalo 1 hr nnt ak berubh fikiran lak

bagi aku sebagai lelaki....kalau dah jodoh xleh nak kate apa........hehehehe........
kalau laki tu bkemampuan dlm semua segi apa salahnya......
n aku lagi respect sebab dia nak kawin adalah krn nak menolong glongan wanita yg lemah ni.....
kira janda anak 10 n miskin mcm tu...........
ni aku ada satu soalan kat gurl....andai kate korang umur dah nak expired dah org kate....
tapi calon pun xada lg....
pastu ada seorg lelaki yg korang dah kenal lama dah.....
taw baik buruk dia......n ajak korang kawin.......
padahal dia dah beristeri.....masalahnya kerana isteri dia xleh melahirkan anak........
kawin dah lama dah tu.......dan mcm2 cara diaorg dah wat utk dptkan anak.....
pastu lamaran tu dtg dari isteri dia plak.......
apa tindakan korang..........terima or not........ ::icon_rolleyes::

heheh lamaran dtg dr isteri dia em..terima je kot...lagi pun umo dh expired aku rs isteri dia mgkin x jeles yela umo dh expired org pndng pn x mau kan..suami dia nk khwin pn coz kesian kn dh kwn lama xde teman....lgpn brapa lm lg nk hdp dh umo expired silap ms time nk lahirkan ank xsmpat nk tgk ank sndri kurang2nye dpt gak beri zuriat kt diaorg tp lau sempat la dapat ank lau x....hehehe..

tp aku ttp xsetuju kongsi kasih lau dgn pompuan muda...pompuan zaman skrg ni bkn aku nk kt la xblh pcya...kebnyakkan nye berpura2 jek..menyampah aku tgk br aku ni pompuan pn..kalu dgn suami org 2 nk sgt..laki teruna xmau yg xdak teruna 2 yg diorg nk sgt hampeh btl...laki pn sm mengedik dh ada bini pn gatai lagi..em..emosional jap hikhihik...

SoNic_ATi wrote:bagi aku sebagai lelaki....kalau dah jodoh xleh nak kate apa........hehehehe........
kalau laki tu bkemampuan dlm semua segi apa salahnya......
n aku lagi respect sebab dia nak kawin adalah krn nak menolong glongan wanita yg lemah ni.....
kira janda anak 10 n miskin mcm tu...........
ni aku ada satu soalan kat gurl....andai kate korang umur dah nak expired dah org kate....tapi calon pun xada lg....
pastu ada seorg lelaki yg korang dah kenal lama dah.....
taw baik buruk dia......n ajak korang kawin.......
padahal dia dah beristeri.....masalahnya kerana isteri dia xleh melahirkan anak........
kawin dah lama dah tu.......dan mcm2 cara diaorg dah wat utk dptkan anak.....
pastu lamaran tu dtg dari isteri dia plak.......
apa tindakan korang..........terima or not........ ::icon_rolleyes::

kalo dah expired.. dah tentu2 la nk dpt baby pon susah.. lebih baik la laki tu cari yg masih fresh dan yg bleh wat zuriat. dan kalo aku jd isteri laki tu.. aku rse lebih baik amik je anak angkat.. dah tentu la pahala pon dapat jage anak yatim.. the point is aku x kan pegi melamarkan pompuan lain utk suami aku... x sanggup.. x sanggup.. melainkan aku dah x de kat dunia ni.. baru la dipersilakan dgn segala hormatnye kawin lain..

erm mcm2 pndpat ni =) jom kongsi pndapat... laki pon kadang2 nak kawen bg alasan ikut sunnah nabi, bab kawen laju jer nak ikut nabi.. bab2 lain xnak lak ikut nabi.. ke mcm mane korang rase ?? tp ada jer yg bhgia bermadu ni.. siap tggal satu rumah lg.. cmne lak tu ??

miss_roxy wrote:
kalo dah expired.. dah tentu2 la nk dpt baby pon susah.. lebih baik la laki tu cari yg masih fresh dan yg bleh wat zuriat. dan kalo aku jd isteri laki tu.. aku rse lebih baik amik je anak angkat.. dah tentu la pahala pon dapat jage anak yatim.. the point is aku x kan pegi melamarkan pompuan lain utk suami aku... x sanggup.. x sanggup.. melainkan aku dah x de kat dunia ni.. baru la dipersilakan dgn segala hormatnye kawin lain..

ak ad dgr, kalo kite ad niat utk x mendirikn rumahtgga, nabi SAW xmengaku umat... benarkah?

ntah...2 pasal ak tnye... kalo benar, mungkin ad penjelasan disebaliknye

contohnye kalo individu itu xberkemampuan dr mane2 segi... atau die lebih rase bhg dgn beribadat sepjg hayat die ke...xkn nk pkse

cuma yg ak tau, berkahwin 2 sunnah Nabi SAW..

wallahualam...

yup, kalo mampu n cukup dr segi syarat2 yg dituntut mmg diwajibkan kawin...kalo tak, dikira berdosa sbb takut menggalakkan maksiat...

berbalik kpd topik kita...miss pnh berkongsi kasih..@ dalam bahasa sedap sket...kena curang..

itu jantan patut kena tembak, biar mati je...

tp takpe, cite lama...sudahnya dtg nk berbaik blk...
hurmmm....mcm bagus je!

Miss U.A wrote:yup, kalo mampu n cukup dr segi syarat2 yg dituntut mmg diwajibkan kawin...kalo tak, dikira berdosa sbb takut menggalakkan maksiat...

berbalik kpd topik kita...miss pnh berkongsi kasih..@ dalam bahasa sedap sket...kena curang..

itu jantan patut kena tembak, biar mati je...

tp takpe, cite lama...sudahnya dtg nk berbaik blk...
hurmmm....mcm bagus je!

x salah bg peluang..
tp, kalau peluang kedua dia buat perkara sama..
memang patot kene tembak..

nak bagi second chance???
ohhhhooooo...tak bole la miss...
dia da kawen...anak dah 2 pown...

bukan stakat tembak je...kalo leh nk kasi bom cm altanthuya sekali..biar jd debu-debu cinta...hahhahaha!!!

takla...ms bercinta dulu masing2 single lagi...
tgh kiut miut lg time tuh..
dia la wat hal...projek ngn anak dara sape ntah smpi budak tuh pregnant...
kena la kawen...
ingat memula tuh kesian gak ngn dat gurl, tp bila dpt tau dorg main berkali2 smpi dat gurl leh ngandung, rasa nk mrh jugak..

watever, mende dah lepas kan...

Hikmahnye:
sib baik die rosakkan budak tuh, kalo die rosakkan miss huhuuuuu malunya ngn sume org...
::kopfschuettel::

Miss U.A wrote:takla...ms bercinta dulu masing2 single lagi...
tgh kiut miut lg time tuh..
dia la wat hal...projek ngn anak dara sape ntah smpi budak tuh pregnant...
kena la kawen...
ingat memula tuh kesian gak ngn dat gurl, tp bila dpt tau dorg main berkali2 smpi dat gurl leh ngandung, rasa nk mrh jugak..

watever, mende dah lepas kan...

Hikmahnye:
sib baik die rosakkan budak tuh, kalo die rosakkan miss huhuuuuu malunya ngn sume org...
::kopfschuettel::

wooooo.......
pengajaran : jangan curang dan terlalu mempercayai pasangan anda. takot nanti makan diri..

rileks je miss. yang penting setiap yg berlaku ada hikmahnya.

Superior wrote:nenek aku berkongsi kasih apa? hehehe. aku ada 5nenek nak ikutkan.

nenek belah bapa aku bermadu. nenek aku bini paling muda. Datuk aku ayah kpd TPM kita skrg ni. hehehe.. Datuk aku ni yg kawin 4. Ok je bahagia... Ada 46org anak kesemuanya hasil perkahwinan datuk aku dgn keempat org nenek aku tu. ::icon_lol::

mcm atuk ak jgak... mase bini tgh beranak die biar camtu je... kawin lain...
pastu anak2 bersepah... dgn xbg nafkah nye... wtf weyh...
sanggup kawin byk2 pndai2 jaga... kalo xmampu, kawal nafsu... huhu...

pastu ade je kate mereka bole balance kan...
tp bg ak la... musti ade yg terasa hati jgak kan...
sedangkan dgn lidah lg tergigit... ni nak jaga hati n perasaan org2...

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...