Jump to content
Sign in to follow this  
penyu_hijau

kongsi kasih ??? sanggup ke ??

Recommended Posts

kalau aku....tak boleh dan tak nak la kongsi2 ni...merana hoo...::icon_mad:: ::icon_cry:: ::icon_evil::

pada laki2 yang diluar sana...fikir la sebelum buke hati awk tu kat ppuan lain...ada kah hati ppuan yg anda dah ade sekarang ni (isteri @ awek) tak kan teguris ngn tindakan anda? fikir2kan la......

berkongsi kasih... tajuk pn da ckup sayu...

kalau laki 2 berkemampuan dr segala segi, adil, memilih utk beristeri lg ats alasan yg munasabah, tidak membelakangkn isteri sblumnye, maka mungkin si isteri td bule pertimbangkn..

kalo da ckup sume syarat, perlaksanaan pn btol, xde sape ley nafikan hak laki 2..

kalo isteri td rase mmpu nk berkongsi, berkongsilah.. kalo rase xmmpu, bwk la berbncg dan selesakn la ngn cara btol

masalah yg menjadikn perkara ni tidak diterima majoriti perempuan adalah sbb laki 2 xguna xbule jalankn tggungjwb die

byk sgt da kes yg xbpe sedap ddgr.. isteri kne abai la.. mangse dera la.. suami amik kesempatn la(malas kje)..n yg plg terkesan juga adalah anak2..

ingt anak kucing agaknye ley makan tulang ikan + mnum air hujan je.. ISTERI + ANAK TERABAI

wahai lelaki, insan yg dicipta utk memimpin dan melindungi.. kalo rase xmmpu nk kawen ramai.. batalkn la niat 2

my 2cents

kepada lelaki yg dah berkahwin tp still gatal nk kawin lg tanpa reason yg kukuh..
sila fikirkan, kalo isteri anda kawin ngn lelaki lain...but at da same time she's still ur wife..
merana kan????
mmgla Islam melarang isteri menduakan suami, tp just imagine je kalo pompuan tu buat mcm tu...
fikir perasaan org lain ye..

p/s:tp dah ade 2,3 kes kt msia ni yg perempuan kawen lebih dr sorg...
Wallahualam

aku mampu...tapi takde sapa nak kat aku...muehehehehe....mana taknyerrr duk dalam umah jerr keja layan pc selebihnyerr keja...sampai mak belebeh memanjang suh kuar...

oo..myee ni laki ka?
ingtkan pompuan wei~
hehehe..
klu aku la kan..
xsggup seh..
alang tgh kapel pun exbf aku wat hal..
sori la beb!
aku tuntut cerai!
huhu...

Salam..

Kenapa kawen lebih? (lelaki leh jawab)

1. Perkara pokok plg besar, NAFSU
2. Kepentingan (Perempuan tu berkebolehan, gaji, pangkat)
3. Kes paling sedikit, masalah perempuan (isteri) tak dapat beri zuriat.

fiza_cute wrote:oo..myee ni laki ka?
ingtkan pompuan wei~
hehehe..
klu aku la kan..
xsggup seh..
alang tgh kapel pun exbf aku wat hal..
sori la beb!
aku tuntut cerai!
huhu...

dah de ke?....klu takde bleh2 lah berkenalan....ahak...

uiks.. fiza single n available adorable... ::icon_wink:: ::icon_bounce::

ciri2 gadis yg dicari2 sume ad kat die... kn fiza kn?

huhu...
kongsi kasih?
Agaknya aku boleh jadi giler kot....
Klu kekadang terpikir klu bende tu terjadi, tetibe aku leh nangis...
Tak sanggup beb....
Biarlah tak de suami dari ada madu....

jangan piki sangat....tak baik...harap2 ko dapat suami yang bertanggungjawab...

Aku rasa lebih baik kaum perempuan sendiri yang carikan jodoh extra utk suami diaorg kalau rasa suami diaorg tu dlm kategori berkemampuan.Sekurangnya bertanggungjawab pada kaum sejenis..

aku x sanggup..
tp, bila aku tgk cite ayat-ayat cinta (hari 2 tayang kat tv3)
aku jd baik hati lalu berkata dlm hati..
kalau situasi aku sama mcm aisha..
aku juga akan lakukan pengorbanan yg sama walaupun perit..
sedih woo cita 2... menangis tersedu2 aku.. ::icon_cry::

Aku pun tgk ayat2 cinta... tp seblum tu dh baca novelnya...
Dalam novel lagi sedih... nangis aku dibuatnya. Dalam filem byk yang potong...
Klu aku dlm situasi tu, tak tau lah eks... susah nak cakap...

Mungkin bagi setengah orang, bermadu tu bagus. Tapi aku pulak tak sanggup nak rosakkan hati bini aku yang banyak berkorban. Lagi pun aku tak pernah ada niat nak hadiahkan dia "madu".

ntah.. pada ak, bermadu ni depends pada kekuatan hati seseorg perempuan itu.. dan ketersanggupan suaminye..

krn ALLAH swt. ciptakan hambaNya ini pelbagai rupa/bentuk/kemampuan.. terpulang

assalamualaikum...

Rasulullah berpoligami bukan untuk tujuan cinta atau seks dan nafsu. Baginda berpoligami setelah berumur 53 tahun dan semua isteri Baginda merupakan janda dan balu kecuali Aisyah. (Ada juga ulama mengatakan Maryam, seorang wanita mesir juga salah seorang isteri Nabi. Beliau seorang perawan dan melahirkan seorang anak, namun anak Nabi tersebut meninggal ketika bayi).

Anak-anak Rasulullah dibesarkan dalam suasana monogami. Ini satu fakta yang majoriti kita terlepas pandang akan hikmah dan rahsianya. Hanya Fatimah sahaja yg masih hidup sehingga waktu Rasulullah berpoligami. Itupun Fatimah sebenarnya seusia dgn Aisyah (sudah dewasa) ketika itu.

Kisah di atas menunjukkan para Ummul Mukminin juga wanita biasa yg mempunyai perasaan yang fitrahnya ada sifat cemburu. Allah sama sekali tidak memadamkan sifat sebenar mereka daripada al-Quran utk kita ambil iktibar. Jika para Ummul Mukminin yang mulia mempunyai sifat sedemikian, bagaimana pula kita? Adakah kita mampu elakkan semua sifat-sifat wanita fitrah kita?

Begitu juga tatkala Rasulullah pada asalnya cuba memujuk isteri baginda masa bila baginda berjanji untuk tidak akan ke rumah Zainab lagi, tetapi telah ditegur dan dinasihati oleh Allah SWT. Bayangkan Rasulullah sendiri membuat kesilapan tetapi mempunyai Allah dan para malaikat untuk memberi petunjuk secara terus dan telus. Siapa pula yang mampu menegur kita?

Rasulullah juga mencegah poligami tatkala Fatimah bersedih setelah mengetahui beliau akan dimadukan (tidak kena sebab berpoligami-mengundang kesedihan Fatimah). Maka, sudah tentu Rasulullah tidak redha dengan mana-mana poligami yang salah atau tidak kena tujuannya. Kesedihan isteri pertama untuk dimadukan tidak boleh diperkecil-kecilkan.

Disebut di dalam Quran, poligami Rasulullah di 10 tahun pemerintahan baginda yang penuh dengan peperangan dan penjajahan kawasan di mana pada zaman ini ramai janda dan balu. Tetapi, di dalam al-Quran dan Hadis tidak ada secara literal menyarankan atau menggalakkan poligami hanya disebabkan jumlah wanita ramai secara umum.

kisahnya disini

btw:

Spoiler:

PUISI SUAMI YANG MINTA IJIN POLIGAMI

ISTRIKU

Jika engkau Bumi, akulah Matahari

Aku menyinari kamu, Kamu mengharapkan aku……

Ingatlah bahtera yg kita kayuh, begitu penuh riak gelombang

Aku tetap menyinari Bumi, hingga kadang Bumi pun silau

Lantas aku ingat satu hal….

Bahwa Tuhan mencipta bukan hanya Bumi, ada Planet-Planet yg juga mengharap aku sinari

Jadi……

Relakanlah aku menyinari Planet lain, menebar Sinarku

Menyampaikan faedah adanya aku, karna sudah kodrati dan Tuhan pun tak marah…

BALASAN PUISI SANG ISTRI

SUAMIKU

Bila kau memang Mentari, sang Surya penebar Cahaya…,

Aku Rela kau berikan Sinarmu kepada segala Planet yang pernah TUHAN ciptakan

karna mereka juga seperti aku, ~dipadam~ penyinaran…..

dan akupun juga tak akan merasa kurang dengan pencahayaanmu…,

AKAN TETAPIIIIIIII. ……

Bila kau hanya sejengkal lilin yg berkekuatan 5 watt,

Jangan Bermimpi Menyinari Planet lain!!!

Karena kamar kita yg kecil pun belum sanggup kau terangi

Bercerminlah pada kaca di sudut kamar kita, ditengah remang-remang……

Pencahayaanmu yg telah aku mengerti untuk tetap menguak Mata

Coba liat siapa dirimu… MENTARI atau lilin ?

PLEASE DEH…….!!!!!!!!!!!!

::lol::

credit: muhammadfendisyariah.blog.friendster.com

Nasib baik aku hidup di dunia ni bukan seorang yang kaya.Kalaulah aku seorang yang kaya dan mempunyai pendapatan berjuta setahun, sudah tentu aku terpaksa berkahwin hingga 4 orang walaupun hati kecilku menolak tetapi terpaksa.Aku amat takut dimurkai Allah ta`ala sebab kemampuan aku.Walaupun aku seorang lelaki kaya yang beriman, kenapa wang yang banyak tak dibelanjakan kejalan kebaikan.Bantulah mereka contohnya andartu, janda2 yang beranak ramai dan barulah kehidupan seorang lelaki kaya beriman akan sempurna di dunia dan akhirat.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...