Jump to content
Sign in to follow this  
nakal

cam ne nak buang proseser kat heatsink

Recommended Posts

hai kawan2

aku ada satu masalah nie. kawan aku punya pc semlam aku pegi rumah dia tgk pc dia. terkejut aku bila proseser melekat kat heatsink. dia cakap dia main tarik mcm tue jer sebab nak cuci habuk. nak buang balik proseser tu susah sebab melekat kuat kat heatsink tu dengan terma paste...kawan aku nie pengetahuan ttg pc satu habuk pun takde dia pandai2 jer buat g2.....aku nak tekan ngan skrewdriver mmng sah rosak proseser yang sensitif tue.ada cadangan tak kawan2 yang biasa alami masalah nie

masukkan kembali proc tu kedalam socket, kemudian pusing heatsink tu kekiri dan kekanan secara perlahan lahan dan hati hati sehingga tertanggal.

wassalam..

aku dah cuba masukkan kembali ke dalam soketnya tak boleh juga sebab pin untuk ketatkan proseser tue yang halang prosesr dari masuk...dah 3 atau 4 pin bengkok....nak buat cam ne nie manyak fening tolong2

jangan pusingkan heatsink time lekat kt mobo ... rosak nanti kaki mobo tu ... .. on kan balik mobo tu ... termal pase akan cair bile panas ... bile rase dah panas shutdown pc .. try sekali lagi

nakal wrote:aku dah cuba masukkan kembali ke dalam soketnya tak boleh juga sebab pin untuk ketatkan proseser tue yang halang prosesr dari masuk...dah 3 atau 4 pin bengkok....nak buat cam ne nie manyak fening tolong2

mula2 nak tau, ni processor apa.
ada kaki, maknanya ni socket 478 ke bawah la ni kot?
sama ada pentium 4/3 atau ke bawah.

mula2 tgk dulu2 pin2 yang bengkok.. guna player muncung tirus, betulkan semula dgn hati2/lembut, jgn sampai pin tu terus patah plk.

kemudian baru cuba ikut tips2 kawan2 kat atas, on bagi panas dulu ke

kalau tak berjaya, dapatkan alcohol yg biasa guna utk buat cuci kaset player, cd lens tu, cuba titiskan.

pentium 4 2.66GHZ soket 478.....aku dah cungkil ngn pisau mmng kuat giler termal paste dia....nak on cam ne bro pc..sebab proseser dah tercabut dari mobo ngan heatsink sekali heheh......masalah belum selesai lagi nie....betulkan pin proseser dah ok aku dah dapat..nak buang dari heatsink tak dpt lagi

aku terpk cara yg bro ray cakap tue.....tapi guna api nanti hitam plak heatsink dia....aku pk punya pk aku tengok bini aku tengah gosok baru haaaa dapat idea.....aku cabut kipas heatsink biat tinggal besi dia jer... pas tu aku letak heatsink tu atas sterika...bukak sampai yang paling panas....dalam 3 minit aku tolak ngan skrewdriver terus terbukak proseser tu....lepas 30 minit apabila semua sejuk...aku pasang balik proseser di mobo dan pasang pasang heatsink semua..alhamdulilah pc kawan aku tu runnning mcm biasa.......taksangka idea spontan menjadi....idea datang dari bro ray punya pandangan.....kawan2 lain yg beria idea terima kasih byk2...ilmu takkan hilang kalau dikongsi malahan akan bertambah lagi ilmu kita semua

nakal wrote:aku terpk cara yg bro ray cakap tue.....tapi guna api nanti hitam plak heatsink dia....aku pk punya pk aku tengok bini aku tengah gosok baru haaaa dapat idea.....aku cabut kipas heatsink biat tinggal besi dia jer... pas tu aku letak heatsink tu atas sterika...bukak sampai yang paling panas....dalam 3 minit aku tolak ngan skrewdriver terus terbukak proseser tu....lepas 30 minit apabila semua sejuk...aku pasang balik proseser di mobo dan pasang pasang heatsink semua..alhamdulilah pc kawan aku tu runnning mcm biasa.......taksangka idea spontan menjadi....idea datang dari bro ray punya pandangan.....kawan2 lain yg beria idea terima kasih byk2...ilmu takkan hilang kalau dikongsi malahan akan bertambah lagi ilmu kita semua

baguslah kreatif ler...aku dulu main congkel dengan pisau jer...terus tercabut ::icon_lol::

proseser tak rosak brooo..ok jer....bukan lama kejap jerr panasnya..dah cair paste buang jer tak rasa panas pun proseser tue

cari screwdriver, cungkil proc tu, tapi jgn cungkil 1 bucu jer, cungkil ke empat2 bucu, aku biasa buat macamtu. cip x rosak, janji jgn bagi kaki patah.. kalau patah, nasib ler.