Jump to content
ariff360

brand pakaian korang

Recommended Posts

Wwoo...jangan pandang baju bandle tak setarap baju branded,padahal lagi mahal dari baju baru yang korang beli,dan yang penting baju tu susah nak dpat kat MY ni. ::icon_surprised::

bile lak ak merendahkan.. ak tau bundle mahal... kalo stakat baju harga RM5 ko ingt ade org nak jual kat bundle ka oggy...

cume bau je ak xtahan..

Aku tak maksudkan ko la rai haha....tp bau tu disebabkan baju yang diperap lama,dah beli terus basuh dlu dengan dettol atau ejen pembunuh kuman.Lpas tu ko nak pakai softlan ke,daia ker pakai la nak bagi wangi baju tu..

Nak kongsi pengalaman.

Ada sorang member aku ni, terpakai seluar dalam atau seluar biasa kawan dia kot.
Kena jangkitan kulat pada
Spoiler:
bahagian ari-ari.

Kena letak krim Tolnaderm (Oggy pasal ubat2 ni dia tahu la ::icon_wink:: ) baru elok.

Off topic:
Spoiler:

Oggy, kita sama la keje line pharmacy/ubat.

Biasa dengar kan?;

Tablet Buscopan.
Troatsil.
Tablet PCM.
Tablet Ponstan.

Antara yang aku hafal.
Yang letihnya...keje data entry tapi kena angkat barang, letak ubat gargle dalam botol etc.
Keje data entry bertimbun2 tak siap.
Bos lak asik bising kata kita tak buat keje.

jedi member hang tuh beli seluar kat bundle gak ker..?? di atak basuh dulu kot terus pakai... baju bundle mahal2 ker.?? aku tak tau apa2 langsung pasal bundle nih..yang aku tau bundle nih baju yang org dah pakai...camtu jer laa...

bau dia memang semacam...aku rasa sebab lama tersimpan dalam kotak atau almari cam gitu laa lebih kurang bau dia..tapi pas basuh ok kot....selalu aku tgk baju bundle nih banyak baju laki jer..pompuan nya baju ada ker..???

tuh lagi salah satu sebab aku tak masuk kedai bundle sebab dalam kedai tuh semua lelaki jer...so aku malu laa nak masuk...hahahhahaha....

pape pun semalam aku baru jer beli jam baru kat pasar malam RM15 jer...adidas beb takleh blah...pas 2-3bulan confirm jam nih kena tukor bateri len...hahahahhaha....tapi sebab dia cantik aku beli gak...setakat nih aku ada lebih kurang 13jam tangan yang beli kat pasar malam bila abis bateri aku beli lain...hahahhahaa

aku siap rembat 2 helai baju semalam kat pasar malam gak..1-RM19 pas bargain 2-RM30 best tuh jer beli kat pasar malam leh dapat diskaun suka ati...

assalamualaikum...

Jedi wrote:Nak kongsi pengalaman.

Ada sorang member aku ni, terpakai seluar dalam atau seluar biasa kawan dia kot.
Kena jangkitan kulat pada
Spoiler:
bahagian ari-ari.

Kena letak krim Tolnaderm (Oggy pasal ubat2 ni dia tahu la ::icon_wink:: ) baru elok.

no komen..

tapi kat bundle takde jual seluar dalam..jgn risau..

ko kompem ke xde jual?? ::icon_lol:: ... mane tau die letak blakang2 ke.. same la cm jual citer jack_sparrow kat kdai CD... men sorok2

iznie wrote:ader ke orang nak beli seluar dalam bundle???

gamak ker nak pakai kalau beli yang bundle nya nih...???

assalamualaikum...

haaa tau pon..sapa sanggup mmg bangang la kot..walaupon dah rebus hehe ::icon_lol::

aku nyer brand baju yang smart2+cantik molek semua dari bundle..

baju ngan sweeter aku suke beli kat sane.. murah+limited, takde la aku kuar pakai baju yang same..

cume kalo kemeja camtu baru aku beli baru

ramai gak org pakai baju bundle nih..tapi semua lelaki jer..mana yang pompuan yang pernah beli baju bundle nih aku nak tau gak experience camner pakai baju bundle...

akuccputsedut wrote:brand bundle..???

bundle = brand???

branded ker..???

selesa n cool = B.U.M, GOOGLE

baju2 kat bundle memang ada gak yang branded.
levi's, polo, renoma etc mmg banyak kat bundle.

pendapat ko bagi selesa & cool tu mungkin x sama dengan pendapat orang lain..

entahlaa..
tak kisah jenama apa pon..asalkan cantik..

ader jgk jenama2 macam applemint..
levis..esse one..first lady..
peace..vj..ni pon utk baju2 kasual yg hanya
beli setahun sekali (utk raya)..atau sekali sekala..
kasut pon kira pakaian jugak kann..
aderla sesekali pakai vincci..princess..verns..

baju2 & kasut2 selebihnya..beli kat jalan TAR (kain pasang n tudung)..
atau kedai2 ekonomi atau kedai2 biasa..

iznie wrote:kedai luar biase ader tak cik bella???

hihihi

kedai luiar biasa ada..butik2 yg mahal2 giler tu..
ataupon baju pengantin yg dibuat baju harian..
hahahahaha.........

~maaf..dah off topik pulak..

brand yg ak suka esprit, levis ngan guess... ::icon_cool::
tp ak x kesah sgt mane yg selesa ak beli jer... ::icon_rolleyes::

just kongsi ngan member2..brand yg sy pakai adidas,nike,umbro,diadora,puma...tp mmg minat sesangat brand adidas dan merupakan pengumpul tegar brand adidas..hehehe.. (baju,sweater,perfume,shower,kasut.stokin,wallet,jam,belt,bag n dll).. tp barang adidas sport mahal sikit, tu kadang2 beli yg adidas equipment jek..mngkin de sesetgah org tgok mcm membazir jer beli barang branded, tp minat n kepuasan nak wak camne kan.. jnji berpada2.. tp skang ni al-ikhsan pon nk kena tgok gak.. de barang adidas cap ayam gak..

p/s: best gak tgok member2beli baju kat bundle, tp asyik xder saiz je .. susah gak kecik ni =)

baju branded yg pling mhl penah aku beli cume t-~dipadam~ nike jerk..back in 2007..huhu..RM230 beli kt changi..adoi,lps tuh sume baju 20-30 hengget spasang..jnji leh pakai..huhu,kadang nk bjalan ngn member2 pn ade smpai kluar pakai baju free jerk...huhu..baju program menanam pokok pringkar negeri la,kokurikulum skola,program sains,kejohanan olahraga,baju bn,baju umno,half marathon..bla3.. ::icon_lol:: ::icon_lol:: ,psl byk sgt baju2 free,xpakai rugi..huhu