Jump to content
Sign in to follow this  
Nuryasirah

Mikropemproses

Recommended Posts

" Bahan asas cip (mikropemproses ) adalah transistor. Proses ini melibatkan membuat garis dalam wafer silikon untuk membentuk litar elektronik. Pancaran radiasi elektromagnet (cahaya nampak & ultra ungu) digunakan, tujuannya adalah untuk membentuk corak litar yang diperlukan. Jarak gelombang cahaya ultra ungu yang pendek & X-ray akan digunakan dengan tujuan mengekalkan litar imej tajam.

Semua transistor ini akan pasang dan padam dengan cepat diatas bahan binaanya yang begitu kecil. Apabila kuasa dilepaskan dalam bentuk haba, benda ini akan menjadi panas

UNTUK MEMBER-MEMBER YG. SUDI BANTU :

Kenyataan di atas adalah sedikit tentang proses pembuatan mikropemproses

yang saya terjemahkan dari BI ke BM. JADI ....pada siapa-siapa yang mahir tentang benda "mikropemproses" ni tolonlglah komen kalau terjemahan saya tu salah . Sebenarnya terjemahan saya tu panjang tapi hanya perenggan ni je yg. saya ragu-ragu sikit terutama kat ayat yg. saya garis tu.....dan kalau ada siapa-siapa yg. ada info (web yg. bincangkan tentang mikropemproses ni ) kalau tak keberatan sedekahlah.....dalam BM lagi baik sebab mata ni dah nak biru translate bahasa teknologi ni..

sorry ye...panjang sangat.... biggrin.gif

ikut ape yg aku belajar laa

betul la ape yg kau tulis tu

tp klu nak tahu lagi details,

pegi la website dia

berlambak kat internet

ok biggrin.gif

TERIMA KASIH buat ....scrops dan alel kerana sudi membantu

DAN buat potong walaupun bagi kamus, terimaksih kerana tambah koleksi web saya

MAKA DENGAN INI saya dengan rasminya menutup topik yg. saya mulakan ini untuk memberi tumpuan kepada topik kawan-kawan lain...

Terima kasih sekali lagi pada ahli rajin : SCROPS, ALEL dan POTONG

Nuryasirah...jgn amik ATi dgn budak2 ni...sbb sini bukan tempat tanye soklan assingment..kalau nak tanye soklah assignment kena pegi ke topik

> Tanya@Putera > K-Ekonomi & Pendidikan > Sudut Pelajar