Jump to content
antivirus

hari kiamat sudah hampir tiba

Recommended Posts

mmm...benda ni dah lama berlaku..

Contoh, hadis maudu' ( hadis yang direka dan disandarkan kepada nabi saw yang menceritakan kelebihan atau keistimewaan sesuatu perkara dalam Islam)..

Benda baik tapi cara yang salah, tak guna juga. Sebagaimana kaedah fiqhiah Matlamat Tidak Menghalalkan Cara.

Apa pun, cukupkan solat 5 waktu sehari semalam dan cuba buat terbaik dari hari semalam...wallahu a'lam..

nak sibuk2 pasal kiamat besar....tapi kiamat kecil tak pernah diendahkan.........orng sibuk kata akan berlaku kiamat, 2-3 yang lalu ada orang kata raya seterusnya akan berlakunya kiamat tapi sampai sekarang tiada apa pun berlaku...tanda-tanda tu memang adalah....orang terlalu taksub dengan kiamat besar tapi persediaan untuk kiamat kecil???takde langsung....nak ingatkan orang pasal kiamat besar sedangkan kiamat kecil tak pernah orang ingatkn sedangkan kiamat kecil itulah yang paling dekat dengan kita......

PuteriNurFarah wrote:> Salam~MESTI BACA!! and sorry 4 d interruption.. Ust.Harun Din .. korang kenal kan?? dlm ceramah dia,ade mmbace sbuah artkel yg mncritakan bhw dunia ni da nk kiamt ... planet mrikh (planet ke4 n plg dekat ngan bumi) tlh mngalami psingn yg tbalik pd bln sept lpas. maknenye ... planet yg dkat dgnnye jgak (bumi la) akan brtukar arah prgerakan dia gak. maka pd saat tu akn terjadi kjadian mthari tggelam sblah timur. (tnda2 bsar kiamt)...ingat, matahari terbit sbelah barat, pintu taubat da ditutup. x de harapan daa laa!! maklumat ni gak tlh dhentikan pnyebrannya oleh NASA cuz akn mnguntungkan pihak islam. tolong sebarkan ye tuk kslmatan kita bersama... wassalam (sebar la bnda nih wehh smentara ade masa)

cuba cari kat Youtube, keyword marikh... ust harun din ada bagitau...

naxe88 wrote:nak sibuk2 pasal kiamat besar....tapi kiamat kecil tak pernah diendahkan.........orng sibuk kata akan berlaku kiamat, 2-3 yang lalu ada orang kata raya seterusnya akan berlakunya kiamat tapi sampai sekarang tiada apa pun berlaku...tanda-tanda tu memang adalah....orang terlalu taksub dengan kiamat besar tapi persediaan untuk kiamat kecil???takde langsung....nak ingatkan orang pasal kiamat besar sedangkan kiamat kecil tak pernah orang ingatkn sedangkan kiamat kecil itulah yang paling dekat dengan kita......

kiamat kecil aku tak pena dengak la beb tp tanda2 kiamat kecil aku tau la. apa kiamat kecil tu????? kinfius

dah nama khurafat mesti tak elok,mana la ade benda khurafat tu elok.
namun jika kita menyebarkan suatu senario dimana untuk menyedarkan sahabat2 kita,ianya salah satu dari jihad,namun jika disertakan ayat : kalau tak sebarkan anda akan ditimpa bala.Kalau tak sebarkan anda akan rugi. Maka ianya adalah khurafat.seolah2 jika kita tak buat bala pasti datang walaupun kita tau semua perkara Allah yang tentukan...

cuba perhati ayat pertama, kiamat akan segera tiba. Hari kiamat tidak akan segera tiba. kan tu dah ditentukan sejak azali lagi n takkan yg kirim surat ni tak fahamkan betul2 isisurat. kan bercanggah dengan janji ALLah SWT yang mengatakan takkan kurang atau lebih walaupun sesaat ajal dan hari kiamat. Mcm mana ni bro. jgn la main hentam je sebarkan surat tu. ini melibatkan akidah bro, jgn dipermainkan. musnah akidah, musnahlah iman. jadi berhati2 kalau melakukan sesuatu perkara yg melibatkan agama.

Salam semua,

Surat Berantai:
Dimulakan oleh musuh Islam, jangan terpedaya dengan dakyah yahudi, ia akan memesongkan akidah.

Apakah tindakan anda jika andamendapat surat tersebut?
Jangan terus padam.
Kita ketahui bahawa sipenghantar tentu kenal kita kerana dia memeliki no.hp kita betul tak? jadi tindakan kita pula ialah;
Replay kepada sipenghantar, beri dia nasihat, agar dia tidak menghantar dan meneruskan perbuatannya itu, Nyatakan bahawa perbuatan dia itu adalah khurafat dan melanggar akidah.

Aku dah buat banyak kali dah, alhamdulillah... tiada lagi kawan2 aku yang menghantar masej yang bukan2.

Ingat mengingati itu baik, tetapi caranya salah.

Wasalam

juse wrote:
naxe88 wrote:nak sibuk2 pasal kiamat besar....tapi kiamat kecil tak pernah diendahkan.........orng sibuk kata akan berlaku kiamat, 2-3 yang lalu ada orang kata raya seterusnya akan berlakunya kiamat tapi sampai sekarang tiada apa pun berlaku...tanda-tanda tu memang adalah....orang terlalu taksub dengan kiamat besar tapi persediaan untuk kiamat kecil???takde langsung....nak ingatkan orang pasal kiamat besar sedangkan kiamat kecil tak pernah orang ingatkn sedangkan kiamat kecil itulah yang paling dekat dengan kita......

kiamat kecil aku tak pena dengak la beb tp tanda2 kiamat kecil aku tau la. apa kiamat kecil tu????? kinfius

adui....kalau kiamat kecil pun tak tau...kena belajar baliklah dengan ustaz ni...inilah akibatnya...benda yg kecil pun kita tak tau....nak sibuk2 yg besar pula...sedangkan kewajipan tu untuk tau perkara2 mcm tu...mcm solat juga...

Kiamat pasti datang, itu janji Allah.
Tetapi kiamat tidak akan berlaku pada tahun tahun yang terdekat nie,
Aku pasti ianya tidak akan berlaku.
Apa yang penting, kita kene tingkatkan ilmu,amalan dan akidah kita agar kita tidak tersasar dari "jalan yang lurus".

banyak sangat andaian yg org skrg buat...
tp diorg tahu tak yg yahudi ni dah mula serang kita??
aku ada sembang dgn satu ustaz ni...
dia ada kata, ada org bg tau yg al-azhar tu pun ada pensyarah yg terdiri dari bangsa yahudi...
mcm mana tu??erm

sampai zaman internet ni pon ada lagi ya surat berantai. Kalo dulu.. selalu gak aku dapat benda ni..terselit di peti surat.

Secara umumnya, kita semua mmg tau hari kiamat dah dekat. Rasanya dari zaman nabi sendiri pon ada menyentuh tetang umur dunia yg dah tak panjang. Tapi kenapa benda camni masih wujud.. kemungkinan ada benda yg tersirat yg cuba disampaikan tanpa kita sedar. Aku nampak benda macam ni MUNGKIN boleh memberi 3 jenis kesan pada pemikiran kita,

1) Kita rasa insaf sekejap.. and takot di timpa kecelakaan kalo tak sebarkan.

2) Ingnore terus. Dengan ego kita cakap "aku bukanya bodoh nak percaya benda camni" and kita hantar mesej kat otak kita "ini mengarut" secara total. Otak kita secara tak sedar akan mentafsir yang Hari kiamat dah dekat ni = mengarut a.k.a "kiamat lambat lagi la...."

3) Insaf kejap.. bila baca berkaitan tentang kiamat. Lepas tu fokus kita akan beralih bila memikirkan tentang cerita yg takda asas kebenaran tu.sampai terlupa pada message yang pertama. Lepas tu kita reply kat member kita "behenti la wat keja ngarut ni.. boleh lari akidah". Message utama tentang hari kiamat tu mati disebabkan message yang kedua.

Cuma pendapat aku saja..

ashid wrote:sampai zaman internet ni pon ada lagi ya surat berantai. Kalo dulu.. selalu gak aku dapat benda ni..terselit di peti surat.

Secara umumnya, kita semua mmg tau hari kiamat dah dekat. Rasanya dari zaman nabi sendiri pon ada menyentuh tetang umur dunia yg dah tak panjang. Tapi kenapa benda camni masih wujud.. kemungkinan ada benda yg tersirat yg cuba disampaikan tanpa kita sedar. Aku nampak benda macam ni MUNGKIN boleh memberi 3 jenis kesan pada pemikiran kita,

1) Kita rasa insaf sekejap.. and takot di timpa kecelakaan kalo tak sebarkan.

2) Ingnore terus. Dengan ego kita cakap "aku bukanya bodoh nak percaya benda camni" and kita hantar mesej kat otak kita "ini mengarut" secara total. Otak kita secara tak sedar akan mentafsir yang Hari kiamat dah dekat ni = mengarut a.k.a "kiamat lambat lagi la...."

3) Insaf kejap.. bila baca berkaitan tentang kiamat. Lepas tu fokus kita akan beralih bila memikirkan tentang cerita yg takda asas kebenaran tu.sampai terlupa pada message yang pertama. Lepas tu kita reply kat member kita "behenti la wat keja ngarut ni.. boleh lari akidah". Message utama tentang hari kiamat tu mati disebabkan message yang kedua.

Cuma pendapat aku saja..

tapi saudara, bg pendapat aku, kalo benda2 ni xde, for sure ramai yang xkan terdedah ngn bnde2 ni... walaupun berantai, tapi yang baik kite jadikan teladan, yang buruk kite buang jauh2..
xsalahkan kalo kite saling mengingati... ::icon_biggrin::

betol..ada kebaikan. Bukan aku cakap salah untuk mengingati.aku cuma bagi pendapat tentang kesan yg MUNGKIN terjadi tanpa sedar.. niat mmg nak mengingati..tapi bila bercampur dengan amaran yg bukan2.. takot message asal yg kita nak hantar tu.. tak delivered. tu saja.. lagipon..just pendapat peribadi.

ashid wrote:betol..ada kebaikan. Bukan aku cakap salah untuk mengingati.aku cuma bagi pendapat tentang kesan yg MUNGKIN terjadi tanpa sedar.. niat mmg nak mengingati..tapi bila bercampur dengan amaran yg bukan2.. takot message asal yg kita nak hantar tu.. tak delivered. tu saja.. lagipon..just pendapat peribadi.

btol3...lagi2 yg kata "kalo xsebarkan dalam masa 48jam, ada bala bencana akan menimpa etc..".. yg mcm ni mmg la dah jadi maksud lain...
nak kata jadi kurafat pn ada kalo percaya...

mujur aku x terpesong baca artikel ko antivirus.. ko x scan dlu ke.... ignore je dakyah2 mcm tu ...buang masa je

[quote]Hari kiamat akan segera tiba dan batu bintang akan terbit, Al'Quran akan hilang dan matahari akan dekat di atas kepala, saat itulah manusia akan panik.
[color="#FF0000"]Bila?...Bila? Esok?, sebulan lagi?, setahun lagi?, 10 tahun atau 100 tahun lagi?
Tak tahu kan. Kita serah jer kepada Allah Yang Maha Mengetahui.[/color]

Itulah akibat dari kelakuan mereka yang selalu menuruti hawa nafsu dalam jiwa. Dan Barang siapa yang menyebarkan surat ini sebanyak 20 (dua puluh) lembar dan disebarkan kepada teman-teman/rakan-rakan anda atau masyarakat Islam sekitarnya, maka percayalah [color="#FF0000"]Nak percaya kena ada Nas. Tak boleh percaya gitu2 jer.[/color] anda akan memperoleh [color="#FF0000"]Peroleh apa?[/color] setelah dua minggu kemudian. Telah terbukti pada seorang pengusaha di Bandung, setelah membaca dan menyalinnya juga menyebarkan sebanyak 20 (dua puluh) lembar, maka dalam jangka waktu 2 (dua) minggu kemudian, dia mendapat keuntungan yang sangat luar biasa besarnya. [/quote]

Surat nie mengajar kita perkara karut marut. Tak usah percaya.
Untung baik, untung tak baik, Tuhan yang menentukan.

salam...

kalo gitu, bila dapat surat berantai yg ada info, first skali, kaji kebenaran dan kesahihan info tersebut. kalo betol ko 4wdkan kat kawan2 ko..

TAPI, ko delete part yang 'kalau xhantar kepada 20 teman ko akn kne demam campak' tu.. kire ok la kn?

mesej sampai. kurafat delete.. yg baik kite amik, yg buruk kite buang maa..

[quote name='raidizh AR' date='25 March 2010 - 09:29 PM' timestamp='1269523799' post='1023063']
salam...

kalo gitu, bila dapat surat berantai yg ada info, first skali, kaji kebenaran dan kesahihan info tersebut. kalo betol ko 4wdkan kat kawan2 ko..

TAPI, ko delete part yang 'kalau xhantar kepada 20 teman ko akn kne demam campak' tu.. kire ok la kn?

mesej sampai. kurafat delete.. yg baik kite amik, yg buruk kite buang maa..
[/quote]
baitulmuqaddis dah nak diambil alih yahudi,salah satu tanda kiamat.

perbanyakkan amalan dan sentiasa anggap bahawa seakan kita akan mati esok harinye....

saya teringat dengan sepotong ayat dari surah al hujurat ayat 6 yang bermaksud
"Wahai orang yang beriman! Jika datang kepada kamu seorang yang fasik membawa sesuatu berita, maka selidikilah kebenarannya, supaya kamu tidak menimpakan suatu musibah kepada kaum dengan sebab kejahilan kamu sehingga menjadikan kamu menyesali apa yang kamu lakukan."
begitu lah yang terjadi dalam masyarakat kita dan pelbagai macam masalah yang timbul di akhir ni.. kalau dulu,heboh dengan al arqam,pastu pulak timbul dengan rasul melayu terpilih dan baru baru ni pulak kahwin dengan budak bawah umur ..apa cerita ni???tolong komen sikit kat aku ..aku tak faham lah dengan masyrakat melayu sekarang ni ..bila timbul je sesuatu isu agama yang ektrimis..masing masing dok pakat untuk men shahihkan nya ...lebih baik diam sahaja dari perkara perkara yang tak logik akal dan tak befaedah ..apa bukan kah baginda ada berpesan dengan perkara yang sedimikian ?..lebih malang lagi masyarakat kita sekarang semakin terpinggir dengan al quran,dok sibuk dengan propaganda agama yang taksub dan ekstrimis,seharusnya kita wajar menjadi al quran sebagai pertunjuk jalan .. apa yang betul kita ikut,yang tak betul,kita tinggalkan ...entah lah,heran aku dengan masyarakat melayu .. melayu oh melayu ...