Jump to content
Sign in to follow this  
anti_aktivis

Ramai Yang Tak Tahu Rupanya

Recommended Posts

QUOTE(HexPhoenix @ Dec 23 2008, 07:58 PM) <{POST_SNAPBACK}>
ni namenye menghasut. best2. camni la bagus. melayu kan pandai bab2 menghasut ni. No 1. walaupon takde statistik. tapi semua tahu.

cerita IPP cerita lama la. cube cerita tanah 999 tahun kat Perak tu. aku nak dengar jugak. Bosan jugak dengar bende IPP ni berulang kali.

Bagi fakta betul- dia kata menghasut.

Dinasihat mengundi dengan bernas - dia kata menghasut

Memberi cara utk guna kuasa undi - dia kata menghasut

Ki ki , tak perlu nak jadi saintis roket utk menilai mentaliti orang cam ni. (lainla klu kita ajak membuat perkara yang tak elok cam merusuh dsbgnya)

BTW

Utk permintaan anda berkenaan 999 tahun

Saja nak cerita pasal MB Perak

Ikut pemikiran logik saya

Tanpa berniat nak bias , sepanjang pengetahuan saya PAS sejak dulu cuba bersikap adil.

Dan dalam isu tanah 999 tahun

Sebenarnya MB Nidzar tak boleh dikatakan adil spt yang diingini PAS

Sebabnya

Orang Melayu masih ada lagi

Dalam Perkara ini "tanah simpanan Melayu" ertinya tanah yang disimpan untuk diberi hakmilik kepada orang Melayu atau kepada anak negeri bagi Negeri tempat terletaknya tanah itu; dan "orang Melayu" termasuklah mana-mana orang yang, di bawah undang-undang Negeri tempat dia bermastautin, dikira sebagai orang Melayu bagi maksud perizaban tanah.

Jadi utk mengimbangi keistimewaan Melayu , Nidzar mengambil jalan mudah kepada penyelesaian 999.

Tapi kalau nak ikutkan penyelesaian Nidzar tu masik kurang adil sebab 999 masih hak milik Gomen (baca sebagai rakyat malaysia tak kira bangsa) secara khususnya. Bila bila boleh diambil semula.

Berlainan pula dengan Rizab Melayu.

So sebenar masih tak adil bagi cina , dan adil bagi melayu. Cuma Nidzar bernasib baik kaum cina sudah cukup berpuas hati dengan habuan mereka

Dan dari segi ekonomi pula - 999 tinggi harga , tapi rizab melayu - priceless

Dan perbandingan 99 dgn 999 , tiada banyak beza kecuali , 999 lebih value so gelap mata nak tolak kat orang lain , sedangkan 99 rendah value so susah nak tolak kat orang lain. Kan sejarah membuktikan orang melayu gelap mata. habis tanah sundiri digadai kerana wang

ANYHOW YANG PALING JANGAN DILUPAKAN , TIADA TANAH MELAYU YANG DIRAMPAS DALAM ISU INI. PEMAJAK 999 SEBENAR SEJAK ZAMAN BERZAMAN DAH DUDUK SITU , THANKS TU PREVIOUS PUNYA PEMERINTAH

P/s klu anda mahu berbincang lebih lanjut , beritahu saya , saya buka thread baru pasal 999 tahun ni

QUOTE(Sir Pyan @ Dec 23 2008, 08:33 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Tapi aku dah guna kuasa undi aku hari tu. rolleyes.gif

setelah guna kuasa undi , jangan lupa guna ikthiar "dakwah" (menyampaikan perkara yang benar) Edited by anti_aktivis

QUOTE (anti_aktivis @ Dec 23 2008, 09:24 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Bagi fakta betul- dia kata menghasut.

Dinasihat mengundi dengan bernas - dia kata menghasut

Memberi cara utk guna kuasa undi - dia kata menghasut

Ki ki , tak perlu nak jadi saintis roket utk menilai mentaliti orang cam ni. (lainla klu kita ajak membuat perkara yang tak elok cam merusuh dsbgnya)

hahahahhahaha. lu memang terbaek la anti_aktivis! gua respek sama lu!

gua saintis roket tau. mase malam tujuh likur je. tongue.gif

open table la anti_aktivis, cerita la pasal 999 tahun, "air percuma", "projek mega", "papan tanda pelancong" "formula 50 sen", "hari hudud". semua cerita headline tu.

lu BM dulu sekolah dapat berape? kalau kredit keatas, bagi sikit definisi "menghasut secara halus untuk mengundi Pakatan Rakyat pada pilihanraya akan datang hanya sebab kerajaan makan duit kopi dalam isu IPP." boleh tak? gua saintis roket, bukan sasterawan.

QUOTE(HexPhoenix @ Dec 24 2008, 05:25 AM) <{POST_SNAPBACK}>
hahahahhahaha. lu memang terbaek la anti_aktivis! gua respek sama lu!

gua saintis roket tau. mase malam tujuh likur je. tongue.gif

open table la anti_aktivis, cerita la pasal 999 tahun, "air percuma", "projek mega", "papan tanda pelancong" "formula 50 sen", "hari hudud". semua cerita headline tu.

lu BM dulu sekolah dapat berape? kalau kredit keatas, bagi sikit definisi "menghasut secara halus untuk mengundi Pakatan Rakyat pada pilihanraya akan datang hanya sebab kerajaan makan duit kopi dalam isu IPP." boleh tak? gua saintis roket, bukan sasterawan.

BM Gua?

Ki ki

lu BM dulu sekolah dapat berape? kalau kredit keatas, bagi sikit definisi "menghasut secara halus untuk mengundi Pakatan Rakyat pada pilihanraya akan datang hanya sebab kerajaan makan duit kopi dalam isu IPP."

Oooo ini definasi diberi bila sesorang menyentuh pasal korupsi dalam gomen? Tak masuk akal dalam konteks aku.

Ki ki ki

Tak perlu jadi sasterawan untuk membincangkan korupsi dalam gomen Edited by anti_aktivis

QUOTE(anti_aktivis @ Dec 24 2008, 08:46 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Tak perlu jadi sasterawan untuk membincangkan korupsi dalam gomen

masalahnya saterawan tak boleh bincang pasal korupsi...kalau kita nak bincang sesuatu tajuk kita kena paham bukan tau
tak dinafikan memang ada korupsi tapi kenapa pikir org kerajaan semua korup?org bukan kerajaan tak korup ke?suci murni ke?huhuhu...kalau ko kata korupsi dalam gomen maksudnya ko anggap semuanya korup,bagaimana pula org yg ikhlas bekerja dalam gomen?bukan ke fitnah namanya tu?aku tak pandai bab politik tapi aku lihat pada yg positif,tapi kalau dah mmg nampak negatif aku kena terima juga,dalam dunia ni mana ade kerajaan yang betul2 bersih tak kira la kerajaan atau pembangkang,tapi kita dapat lihat penambah baikan telah dilakukan oleh kerajaan,tapi mengapa penyokong dan pembangkang mesti memekakkan telinga dan masih cuba mengorek serta mencari salah?
zalim sangat ke kerajaan sekarang ni?apa yang dia dah buat pada keluarga korang?ape penghinaan yg dilakukan?penderaan apa yg telah korang terima?
maaflah aku cakap mcm ni seba aku lihat saudara2 yang tak sukadgn kerajaan begitu keras hati,sori la kalau aku banyak cakap,sebab aku ni bukannya mahir dalam hal ehwal ni,kalau salah tolong betulkan... blush.gif Edited by Tun loy_azloy

mentah sungguh enche anti_aktivis ini.

world itself is corrupted. every single country kat dunia ni corrupted. tak banyak sikit mesti ada. ini dunia sekarang. jangan pulak membandingkan dengan zaman dulu pulak. itu zaman lain.

nak tak nak kita mesti menerima korupsi ini seadanya.

ada satu filem yg aku lupa tajuk dier cerita pasal korupsi. pemimpin ni berjuang anti korupsi gile2 punyer. time dier jadi pemimpin, dier sendiri lihat diri dier dimamah korupsi.

PR, BN, gomen, semua sama. tapi kita menilai dari sudut mana korupsi itu. ada nilai2 yang perlu dilihat. our country is unique. 3 main races. with extra 'advantages' for certain race in Constitution.

ramai penyokong2 PR yang aku lihat seumpama sudah buta hati tak boleh menilai mana satu baik, mana satu buruk, mana satu LEBIH baik, dan mana satu LEBIH buruk.

pendapat, fakta dan seumpamanya tidak boleh diterima mentah2. pelbagai analisis perlu dibuat untuk membuat rumusan mengenai sesuatu isu @ masalah.

yang aku lihat banyak PR buat adalah bermotifkan peribadi dan jugak menguntungkan kaum imigran utama dalam PR (you know what I mean).

itulah melayu, malaysian, cakap sikit terus percaya. mentah2 pulak tu. ramai benar aku tengok macam tu.

bile sampai isu korupsi ni, aku rasa lebih baik pilih the lesser evil. Dr M sendiri penah cakap dulu di World Economic Forum (tahun berape aku tak ingat), dulu WW2 perang antara Axis ngan Allied. Sekarang? Evil ngan Devil. Everyone is same. Ade dark side masing2. Tapi dari sudut mana kita nak melihat orang itu yang paling penting sekali. Edited by TJ-Ariff

QUOTE (Tun loy_azloy @ Dec 24 2008, 09:00 AM) <{POST_SNAPBACK}>
masalahnya saterawan tak boleh bincang pasal korupsi...kalau kita nak bincang sesuatu tajuk kita kena paham bukan tau
tak dinafikan memang ada korupsi tapi kenapa pikir org kerajaan semua korup?org bukan kerajaan tak korup ke?suci murni ke?huhuhu...kalau ko kata korupsi dalam gomen maksudnya ko anggap semuanya korup,bagaimana pula org yg ikhlas bekerja dalam gomen?bukan ke fitnah namanya tu?aku tak pandai bab politik tapi aku lihat pada yg positif,tapi kalau dah mmg nampak negatif aku kena terima juga,dalam dunia ni mana ade kerajaan yang betul2 bersih tak kira la kerajaan atau pembangkang,tapi kita dapat lihat penambah baikan telah dilakukan oleh kerajaan,tapi mengapa penyokong dan pembangkang mesti memekakkan telinga dan masih cuba mengorek serta mencari salah?
zalim sangat ke kerajaan sekarang ni?apa yang dia dah buat pada keluarga korang?ape penghinaan yg dilakukan?penderaan apa yg telah korang terima?
maaflah aku cakap mcm ni seba aku lihat saudara2 yang tak sukadgn kerajaan begitu keras hati,sori la kalau aku banyak cakap,sebab aku ni bukannya mahir dalam hal ehwal ni,kalau salah tolong betulkan... blush.gif

tapi kenapa pikir org kerajaan semua korup?

Sapa fikir? Hmmmmmmmmmm

Berbillion wang rakyat dibelanjakan utk servis yang tak digunapakai satu cara menjana pendapatan rakyat? Bukan negatif?

Menteri sundiri kata , Jepun (dalam keadaan alamsekitar tak stabil) pun reserve margin nya satu digit sahaja. Kita cecah 47%.

Hmmmmmmmmmmmmmm

Kerajaan yang perihatin takkan membazir berbillion wang rakyat utk servis yang tak digunapakai. Tak perlu jadi bijak utk faham konsep ni.

QUOTE (HexPhoenix @ Dec 24 2008, 09:34 AM) <{POST_SNAPBACK}>
mentah sungguh enche anti_aktivis ini.

world itself is corrupted. every single country kat dunia ni corrupted. tak banyak sikit mesti ada. ini dunia sekarang. jangan pulak membandingkan dengan zaman dulu pulak. itu zaman lain.

ada satu filem yg aku lupa tajuk dier cerita pasal korupsi. pemimpin ni berjuang anti korupsi gile2 punyer. time dier jadi pemimpin, dier sendiri lihat diri dier dimamah korupsi.

PR, BN, gomen, semua sama. tapi kita menilai dari sudut mana korupsi itu. ada nilai2 yang perlu dilihat. our country is unique. 3 main races. with extra 'advantages' for certain race in Constitution.

ramai penyokong2 PR yang aku lihat seumpama sudah buta hati tak boleh menilai mana satu baik, mana satu buruk, mana satu LEBIH baik, dan mana satu LEBIH buruk.

pendapat, fakta dan seumpamanya tidak boleh diterima mentah2. pelbagai analisis perlu dibuat untuk membuat rumusan mengenai sesuatu isu @ masalah.

yang aku lihat banyak PR buat adalah bermotifkan peribadi dan jugak menguntungkan kaum imigran utama dalam PR (you know what I mean).

itulah melayu, malaysian, cakap sikit terus percaya. mentah2 pulak tu. ramai benar aku tengok macam tu.

bile sampai isu korupsi ni, aku rasa lebih baik pilih the lesser evil. Dr M sendiri penah cakap dulu di World Economic Forum (tahun berape aku tak ingat), dulu WW2 perang antara Axis ngan Allied. Sekarang? Evil ngan Devil. Everyone is same. Ade dark side masing2. Tapi dari sudut mana kita nak melihat orang itu yang paling penting sekali.

Qadak dan Qadar - mengajar kita BERUSAHA menuju ketetapan. Kemudian SETELAH berusaha , baru tawakal. Bukannya tawakal tanpa usaha. Tawakal tanpa usaha adalah sipasif.

Analisis? Jika anda berlaku jujur , sudah pasti anda akan berkongsi maklumat tentang apa yang pakar pakar bincangkan sejurus selepas perdebatan DSAI dgn Shabery di Awani , bagaimana mereka mengatakan pasal Reserve Margin ni

BTW , kenapa bincangkan pasal BN atau PR , yang kita bincangkan usaha banteras korupsi dalam gomen tak kira sapa pun memerintah (BN atau PR). Edited by TJ-Ariff

yang aku dapat tgk, kenape reserve kite tinggi. sebab kite nyer kualiti perkhidmatan eletrik sangat2 rendah compare ngan negara maju. negara maju gune kabel bawah tanah (cam kat putrajaya). sedangkan kite byk lagi pakai tiang letrik.

name pon reserve. mesti la banyak. incase kalau berlaku shortage letrik, reserve energy tu yg akan digune. mesti ade contigency plan. itu memang lumrah. mana2 pon. business pon at least mesti ade 10% contigency cost dari kos asal. maybe Malaysia punyer environment lain, kene topup lebih sikit. Ini adalah bajet yang mamang tak boleh dielak.

Jangan buat cerita katun pulak suruh kurang @ hapus. Dah kira bagus Malaysia sentiasa berjaga2 untuk keadaan luar jangka.

dah le rakyat kite suke bazir letrik. 47% kejap je abis klo kat Malaysia ni.

QUOTE(HexPhoenix @ Dec 24 2008, 02:43 PM) <{POST_SNAPBACK}>
yang aku dapat tgk, kenape reserve kite tinggi. sebab kite nyer kualiti perkhidmatan eletrik sangat2 rendah compare ngan negara maju. negara maju gune kabel bawah tanah (cam kat putrajaya). sedangkan kite byk lagi pakai tiang letrik.

name pon reserve. mesti la banyak. incase kalau berlaku shortage letrik, reserve energy tu yg akan digune. mesti ade contigency plan. itu memang lumrah. mana2 pon. business pon at least mesti ade 10% contigency cost dari kos asal. maybe Malaysia punyer environment lain, kene topup lebih sikit. Ini adalah bajet yang mamang tak boleh dielak.

Jangan buat cerita katun pulak suruh kurang @ hapus. Dah kira bagus Malaysia sentiasa berjaga2 untuk keadaan luar jangka.

Mula mula sekali , saya harap anda pasti memahami maksud reserve margin
The difference between the peak load and the portion of electric resources that are expected to be able to operate during the peak load of a utility or geographic area.

Dimana to be able bukan bermaksud have been , spt ada so call IR kat KMUnet duk habaq.

sebab kite nyer kualiti perkhidmatan eletrik sangat2 rendah compare ngan negara maju. negara maju gune kabel bawah tanah (cam kat putrajaya). sedangkan kite byk lagi pakai tiang letrik.

Care to explain more? Looks like u r the expert .Kuasa elektrik hilang ke udara atau waktu step down. Tidakkah ini calculated factor yang dah masuk power generated punya calculation? (jangan lupa , power generated dgn reserve margin , dua benda yang berbeza)

maybe Malaysia punyer environment lain

May be? Andaian anda?

Saya pasti anda faham tiada kuasa terjana dalam konteks reserve margin yang konon boleh disimpan (dalam bateri kut , besar mana , allhuallam , mungkin besar gunung kinabalu kut)

Wow berjaga jaga sampai melampau lebih. Sedangkan jepun yang keadaan alam sekitarnya tak stabil pun reserve marginnya 1 digit sahaja spt yang pak menteri kita habaq? But mungkin kut , jepun pakai wireless transmission utk kuasa lektriknya? (dah wujud ke secara praktikal cara ni?)

Geesssh another assumption?

Dude as far as I know , reserve margin kita meningkat sebab ada dua faktor penting.

1- PPA yang dibuat kerajaan tak memihak rakyat (tiada ketetapan pada percentage reserve margin)
2- Kegagalan kerajaan sedia ada meningkat pembangunan negara (banyak kilang tutup , tak pun dah tak jalan 24 hrs)

erm kesimpulanye,rmi yg bijak berhujah kt sini,so tentu masing berilmu tiggi...bila ilmu dah tiggi maka pilihan yg dibuat pun agak releven la..wlupn x 100%..tp kite berhak menentukan ape yg terbaik...so undilah dgn bijak...takbirrrrrr allahuakbar

QUOTE(strydermurder @ Dec 25 2008, 03:54 AM) <{POST_SNAPBACK}>
erm kesimpulanye,rmi yg bijak berhujah kt sini,so tentu masing berilmu tiggi...bila ilmu dah tiggi maka pilihan yg dibuat pun agak releven la..wlupn x 100%..tp kite berhak menentukan ape yg terbaik...so undilah dgn bijak...takbirrrrrr allahuakbar

Imsyallah , dengan fakta yang diberi oleh semua forumner , kita pasti dapat menilai apa yang perlu dilaku sewaktu mengundi , atau macam mana nak guna kuasa undi kita.

Tugas kita bila menyampaikan fakta (berdakwah) , pastikan tepat , dan pasang niat dihati utk berkongsi maklumat dan bukan mengubah seseorang. Cuma harapan kita , maklumat yang kita sampaikan mampu membuat orang lain berfikir.

Cuma - tinggi ilmu tak bermakna apa apa jika tidak mengamal ataupun tak pandai mengamal. Bak kata sahabat dari negara barat , tinggi IQ tak bermakna tinggi EQnya. Kekadang orang yang IQ tak tinggi tapi punyai EQ yang tinggi boleh lebih berjaya dari orang yang tinggi IQnya. Edited by anti_aktivis

Mula mula sekali , saya harap anda pasti memahami maksud reserve margin

Of course I understood that. Cume jangan menyempitkan pemikiran dengan 1 istilah saja ye.

Care to explain more? Looks like u r the expert .Kuasa elektrik hilang ke udara atau waktu step down. Tidakkah ini calculated factor yang dah masuk power generated punya calculation? (jangan lupa , power generated dgn reserve margin , dua benda yang berbeza)

Duh. From the statement you quoted before, itu sahaja sudah mencerminkan bagaimana negara kita punya teknologi dalam mengurus tenaga eletrik. Petrol dan bahan bakar cecair sahaja sudah menyumbang 70% dalam tenaga eletrik Malaysia. Tenaga2 lain seperti empangan menyumbang 30% sahaja. Banyak menyumbang kepada keadaan ni. Seperti:

-Perancangan bandar tidak tersusun
-kekurangan bajet dalam memperbaiki insfratruktur. Contoh, semua sistem jalan raya utama jepun menggunakan simen sebagai foundation jalan raya sedangkan kita masih guna pasir dan tar. Ada juga jalan yang guna simen sebagai foundation kat Malaysia tapi itu boleh diumpamakan sebagai projek eksperimen Jabatan Kerja Raya.
-Pembekal eletrik utama kepada pengguna ialah TNB. So banyak decision dalam menguruskan hal2 ni semua dalam tangan TNB.

Reserve margin. Itu sudah masuk dalam konteks reserve energy. margin cuma ukuran berapa banyak yang disimpan. 47% pada aku masih lom cukup banyak. Sebab kalau ingat balik 1997, if im not mistaken, 70% power line kite major breakdown sebab ade satu unit penjana rosak. Lupe kat mane. Time tu aku kecik lagi. Reserve energy ni la backup time2 darurat camtu. Jangan ingat darurat lain pulak. Kebulur pon darurat jugak.
May be? Andaian anda?

yup. andaian aku. aku bukan keje ngan TNB juga bukan dengan sekutu2 yang bekalkan tenaga kat Malaysia ni. Details semua ada pada pihak2 yang menguruskan tenaga. Bukan boleh dapat suka2 kat Wikipedia pon. Too many technical details yang mana kebanyakan kita takkan paham bahasa2 jurutera eletrik ni.

Wow berjaga jaga sampai melampau lebih. Sedangkan jepun yang keadaan alam sekitarnya tak stabil pun reserve marginnya 1 digit sahaja spt yang pak menteri kita habaq? But mungkin kut , jepun pakai wireless transmission utk kuasa lektriknya? (dah wujud ke secara praktikal cara ni?)

Ko nak major breakdown 1997 berulang lagi ke? Effect banyak kat ekonomi tu. If im not mistaken, jepon ade nuklear reactor. Kite takde. Wireless electric transmission? In few years come, insya-allah ade. Sedang dalam RnD. Intel ngan Microsoft pon x silap aku antara pengkaji2 utama untuk membangunkan teknologi ni (untuk mengwujudkan komputer bebas wayar sepenuhnya).

Geesssh another assumption?

Dude as far as I know , reserve margin kita meningkat sebab ada dua faktor penting.

1- PPA yang dibuat kerajaan tak memihak rakyat (tiada ketetapan pada percentage reserve margin)
2- Kegagalan kerajaan sedia ada meningkat pembangunan negara (banyak kilang tutup , tak pun dah tak jalan 24 hrs)

mana datang iklan suruh kita jimat eletrik kat TV tu? suka2 kerajaan buat? best tu. iklan suruh tutup lampu suka2.

1-tiada ketetapan reserve margin boleh diterima sebab banyak faktor. Antaranya sebab ekonomi turun naik. Kejap banyak kilang bukak, sikit tutup. And vice versa pulak lepas tu.
2-pon sebab ekonomi. nak cerita ekonomi bukak thread lain. Its not 100% boleh blame kerajaan. Kerajaan buat sehabis baik untuk tarik pelabur ikut kemampuan, tapi other country boleh serve better than us disebabkan keadaan negara diorang sendiri. Bukan semua boleh blame kat pihak administrative. Pihak yang buat kerja, acai2 bawah tu pon should be blame. Bukan kesalahan yang boleh dipikul seorang sahaja.

Sori, aku suke makan belacan ngan cencaluk. Sebab tu byk lupe.

And, guna kuasa undi yang ada berpada2. Jangan jadi macam Thailand. Terlalu bagi muka sangat kat rakyat sampai jadi macam tu.

Aku rasa thread ni cm ada udang disebalik batu.. blush.gif
Nk compare ngn jepun cm agak unfair.. Diaorg punye tech maybe dh 5-10 thn lg maju dr msia..
Lg satu,tajuk thread tukar la jd psl discussion about IPP,PPA and reserve margin..

[Saya budak baru belajar.. smile.gif ]

QUOTE (Eman Leto @ Dec 25 2008, 12:33 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Aku rasa thread ni cm ada udang disebalik batu.. blush.gif
Nk compare ngn jepun cm agak unfair.. Diaorg punye tech maybe dh 5-10 thn lg maju dr msia..
Lg satu,tajuk thread tukar la jd psl discussion about IPP,PPA and reserve margin..

[Saya budak baru belajar.. smile.gif ]

dah tau unfair, jangan la sebut2 reserve margin jepun 1 digit kite nyer 47%.

apa yang aku tau dari sorang mmber aku yg pernah join army..major breakdown 1997 tu hanya 'cerita' yg dibuat2.sbb masa tu pihak army nak pasang senjata rahsia..bekalan elektrik seluruh semenanjung 'diputuskan' sementara utk alih perhatian rakyat and negara2 luar..xtau la kebenarannye..

pasal reserve margin tu..ia bukan macam simpan tenaga dlm bateri ke ape..dia just standby capacity je..aku setuju dgn anti_aktivis..ramai diantara kita ingat tenaga yang dipanggil 'standby capacity' ni tenaga yg kita simpan..actually dia just penjanakuasa yg standby je..bila bekalan xdpt di tanggung oleh TNB lagi..maka..janakuasa ni baru jana elektrik..mcm generator la..tiba2 xde letrik..hospital akan idupkan generator utk bagi mesin2 tu terus berfungsi..bayangkan tgh buat operation tibe2 letrik xde?tak ke naya?

dlm kes yg dibincang ni..aku lihat seolah2 k'jaan(rakyat) byr 'sewa/beli' generator ni..i mean 'sewa/beli' banyak generator(47%)..sedangkan generator ni xgune pn..seumpama kita sewa/beli generator 5 bijik taruk kat umah kita..tp TNB dok supply lagi letrik..xde masalah pn..(kdg2 je blackout)xsalah nak sewa/beli generator..utk standby atau berjaga2..tapi kita sbgai org yg waras..kita fikir la..5 bijik..berbaloi ke?why not kita sewa/beli sebijik dua je?

ni pendapat aku la..

QUOTE(HexPhoenix)

anda bercakap utk diri anda sendiri..jgn suke2 je ckp org cmtu..ko pn melayu..ko pn malaysian..kalo ko ckp ko fikir dulu..org lain pn sama..jgn pandang rendah kat org lain..seolah2 orang lain xreti fikir..ko je pandai fikir.. Edited by NeoLogy

QUOTE (NeoLogy @ Dec 25 2008, 03:03 PM) <{POST_SNAPBACK}>
anda bercakap utk diri anda sendiri..jgn suke2 je ckp org cmtu..ko pn melayu..ko pn malaysian..kalo ko ckp ko fikir dulu..org lain pn sama..jgn pandang rendah kat org lain..seolah2 orang lain xreti fikir..ko je pandai fikir..

yes aku malaysian tapi aku melayu ke? rolleyes.gif

aku bercakap untuk orang2 kebanyakan sekarang ni. contoh: kalau kite cakap 2+2=5, bulat2 percaya. takde soal selidik @ sebagainya.

QUOTE(NeoLogy @ Dec 25 2008, 02:47 PM) <{POST_SNAPBACK}>
apa yang aku tau dari sorang mmber aku yg pernah join army..major breakdown 1997 tu hanya 'cerita' yg dibuat2.sbb masa tu pihak army nak pasang senjata rahsia..bekalan elektrik seluruh semenanjung 'diputuskan' sementara utk alih perhatian rakyat and negara2 luar..xtau la kebenarannye..

Fuhh .. army tuu, pangkat apa la agaknya tu ye sampaikan benda2 rahsia pun dia boleh tahu, sedara mara aku malah jiran-jiran yang kerja sama dengan gaji 5K ke atas pun tak pernah keluar cerita ni .. ni la kali pertama aku dengar cerita yang paling hebat pada tahun 2008 ni .. fuiyooo, gua teruja di petang yang sunyi sepi ini ... TQ for the story .. blush.gif

QUOTE(Mr Ijan @ Dec 25 2008, 04:36 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Fuhh .. army tuu, pangkat apa la agaknya tu ye sampaikan benda2 rahsia pun dia boleh tahu, sedara mara aku malah jiran-jiran yang kerja sama dengan gaji 5K ke atas pun tak pernah keluar cerita ni .. ni la kali pertama aku dengar cerita yang paling hebat pada tahun 2008 ni .. fuiyooo, gua teruja di petang yang sunyi sepi ini ... TQ for the story .. blush.gif

baca ape yg aku bold..harap ko paham..

QUOTE(HexPhoenix @ Dec 25 2008, 03:49 PM) <{POST_SNAPBACK}>
yes aku malaysian tapi aku melayu ke? rolleyes.gif

aku bercakap untuk orang2 kebanyakan sekarang ni. contoh: kalau kite cakap 2+2=5, bulat2 percaya. takde soal selidik @ sebagainya.

mane ko tau diorang xsoal selidik?sbb diorang xsependapat dgn ko?tu psal ko kata diorang xsoal selidik?amacam aku kata ko xsoal selidik plak?
ko angap rumusan dari soal selidik diorang xtepat?macam mana pulak dgn ko?adakah rumusan soal selidik ko tepat?sape ko nk kate soal selidik ko merumuskan perkara itu tepat dan diorang x?

*orang2 kebanyakan? sape orang2 kebanyakan ni?ko bukan orang2 kebanyakan?ko sape?menteri?ank raja?MB?Ketua Menteri?sultan?profesor?

QUOTE(HexPhoenix @ Dec 24 2008, 02:43 PM) <{POST_SNAPBACK}>

kerajaan mengambil kesempatan diatas kebodohan rakyatnya sendiri
suruh rakyat berjimat cermat
reserve margin 47% tu kira jimat sangat dah

QUOTE(NeoLogy @ Dec 25 2008, 04:49 PM) <{POST_SNAPBACK}>
baca ape yg aku bold..harap ko paham..

Wow ... mudah je kan, lepas tulis banyak2 ... lepas tu tulis "xtau la kebenarannye" atau mungkin "aku pun tak berapa pasti" atau "korang pk la sendiri" dan sebagainya. Ko sendiri tak tahu kebenarannya kemudian memaparkan cerita-cerita yang kurang sahih dan dari sumber yang tak berapa pasti untuk membiarkan orang lain pula yang tulis dan memberitahu orang lain .. aku dengar dari si polan dan si polan .. kemudian, orang lain pula menyebarkan perkara tersebut, aku dengar dari ..... dan kemudian jadi la cerita yang bertokok tambah. Lawak la ko ni Neology ... bila berbincang dalam sesuatu topik, sepatutnya fakta-fakta, bukti dan maklumat yang boleh dipercayai dibawa untuk mempertahankan pendapat ko tu, tetapi inikan pula bawa ko cerita gaban pasal rahsia pihak kerajaan yang takde sorang pun pernah dengar, senjata rahsia lagi. Hebat juga ni .... konspirasi dalaman yang membawa kepada major breakdown suatu ketika dulu .. perghhh

aku xsoh pn ko pecaya..aku xckp pun tu statement aku?aku x ckp pn benda tu confirm!!!

adakah apabila aku kata "orang PAS makan rasuah..xtau la kebenarannya" ko akan percaya?mesti ada yg sokong..ada yg ckp mmg btol..kn?jgn bias la..xcaya sudah la..nak marah aku watpe?kalo rumor lain pn ko xnk layan..kalo ko anggap ni rumor xyah la layan..

kerajaan mengambil kesempatan diatas kebodohan rakyatnya sendiri
suruh rakyat berjimat cermat
reserve margin 47% tu kira jimat sangat dah

ade insuran harga singgit? kalau ade aku nak beli. murah sikit.

QUOTE (NeoLogy @ Dec 25 2008, 05:06 PM) <{POST_SNAPBACK}>
mane ko tau diorang xsoal selidik?sbb diorang xsependapat dgn ko?tu psal ko kata diorang xsoal selidik?amacam aku kata ko xsoal selidik plak?
ko angap rumusan dari soal selidik diorang xtepat?macam mana pulak dgn ko?adakah rumusan soal selidik ko tepat?sape ko nk kate soal selidik ko merumuskan perkara itu tepat dan diorang x?

*orang2 kebanyakan? sape orang2 kebanyakan ni?ko bukan orang2 kebanyakan?ko sape?menteri?ank raja?MB?Ketua Menteri?sultan?profesor?

hahahhahahaha lawak sial. kang aku cakap aku anak Sultan Mizan ko x caye pulak.

jom duduk setable. hari2 ngadap blog ngan forum x gune jugak. kalau info ko semua berasaskan fakta2 blog, x gune jugak beb. mai secawan. kite sembang. kasik tempat yang crowd sikit. ramai boleh join. Edited by HexPhoenix

QUOTE(HexPhoenix @ Dec 25 2008, 07:23 PM) <{POST_SNAPBACK}>
ade insuran harga singgit? kalau ade aku nak beli. murah sikit.

hahahhahahaha lawak sial. kang aku cakap aku anak Sultan Mizan ko x caye pulak.

jom duduk setable. hari2 ngadap blog ngan forum x gune jugak. kalau info ko semua berasaskan fakta2 blog, x gune jugak beb. mai secawan. kite sembang. kasik tempat yang crowd sikit. ramai boleh join.

mmg aku xcaya pn sbb sultan mizan anak baginda kecik2 lagi..dan aku pecaya sultan mizan xajar anak2 baginda bahasa2 yang ko gune ni..hahahaha..tgk..tipu je keje ko..hahaha..pastu td ckp ko bukan melayu kn?so..mmg ko bukan anak sultan mizan pn..Sultan mizan melayu..hahaha..lawak sial.. laugh.gif

dh la..gaduh dgn ko pn mcm gaduh dgn budak2 je..sori la kalo ko terasa dgn teguran aku tu..

jgn perkecil org lain..tu je..

p/s : aku xpandai nk bersembang..len kali je la..

Tiada siapa yang paling pandai dan paling bodoh di dunia ini kerana setiap yang pandai itu boleh menjadi bodoh dan setiap yang bodoh itu boleh menjadi pandai.