Jump to content
am_enieyâ„¢

Gerakan Anti-MLM

Recommended Posts

SOKONG Gerakan Anti MLM ni.

1. Semua MLm mempunyai konsep yang sama - masakini Networking, kununnya cara Bill Gates yang memajukan Microsoft tu la.
2. Menafikan sistem piramid dan mewar-warkan - netwoking kalau tukar jadi cam matahari pun boleh (maksudnya bkn piramid)
3. Diantara yg korang senaraikan tu kawan aku student dah rugi lebih RM45K, study tak habis lg, balik2 layan event tiap mg. Cam org gile je biz tu.
4. Lain2 aku setuju je dgn penyokong Anti-MLM ni.

selain tu rujuk kat sini:
http://www.zaharuddin.net/content/view/222/72/

Selain tu aku menyampah gak orang yg suka buat skim cepat kaya
KO MASUK 10 HENGGIT, NANTI KO DAPAT LEBIH 10 HENNGGIT...

pikir2 duit tu tak halal tanpa titik peluh, jangan cari jalan mudah je. efek pada anak-anak nanti. Tgkla budak2 skang nakal yang Allah... tu sebab makbapak tak hirau halal haram mencari rezeki.

QUOTE (calories @ Dec 16 2008, 10:05 PM) <{POST_SNAPBACK}>
SOKONG Gerakan Anti MLM ni.

1. Semua MLm mempunyai konsep yang sama - masakini Networking, kununnya cara Bill Gates yang memajukan Microsoft tu la.
2. Menafikan sistem piramid dan mewar-warkan - netwoking kalau tukar jadi cam matahari pun boleh (maksudnya bkn piramid)
3. Diantara yg korang senaraikan tu kawan aku student dah rugi lebih RM45K, study tak habis lg, balik2 layan event tiap mg. Cam org gile je biz tu.
4. Lain2 aku setuju je dgn penyokong Anti-MLM ni.

selain tu rujuk kat sini:
http://www.zaharuddin.net/content/view/222/72/

Selain tu aku menyampah gak orang yg suka buat skim cepat kaya
KO MASUK 10 HENGGIT, NANTI KO DAPAT LEBIH 10 HENNGGIT...

pikir2 duit tu tak halal tanpa titik peluh, jangan cari jalan mudah je. efek pada anak-anak nanti. Tgkla budak2 skang nakal yang Allah... tu sebab makbapak tak hirau halal haram mencari rezeki.

bagus... sudah terang lg bersuluh ...
kenyataan yg paling mahal dlm petikan di atas
" Sebenarnya anggota MLM ini tidak mahukan produknya, akan tetapi tujuan utama mereka adalah menyertai rangkaian piramid bagi mendapatkan kekayaan cepat apabila setiap ahli baru membayar yuran. "

QUOTE(slymer @ Dec 16 2008, 10:23 PM) <{POST_SNAPBACK}>
bagus... sudah terang lg bersuluh ...
kenyataan yg paling mahal dlm petikan di atas
" Sebenarnya anggota MLM ini tidak mahukan produknya, akan tetapi tujuan utama mereka adalah menyertai rangkaian piramid bagi mendapatkan kekayaan cepat apabila setiap ahli baru membayar yuran. "

tambah sket, "dan "dipaksa" membeli produk overprice"

Apapun bg forumer kat Putera ni hati-hati kalo ada member ajak pg Jalan Yap Kwan Seng...
Di situlah terletaknya markas tarbiyah SYN... Anda akan ditarbiyahkan oleh ular-mak-ular-mak yg berpangkat Count, Marquis, Duke... Manakala Arch Duke adalah ular-mak plg besar sekali... Sedaya upaya dia akan galakkan org melayu berhutang dgn bank, atas tiket kononnya nak bantu org melayu... Di sini aku story sket pasal SYN ni...

SYN ni adalah satu rangkaian MLM yang diperkenalkan oleh Steven Yeam. Sesetengah ahli dlm SYN ni tak katakan SYN ni MLM tp Network Marketing... SYN ni menjual pangkat.... Dari pangkat Franchisee, Baron, Count, Marquis, Duke dan Arch Duke... Buat masa ni Steven Yeam masih memegang pangkat plg besar iaitu Arch Duke dari hasil perahan dan kerahan keringat org-2 di bawah yg bertungkus-lumus mencari dan merekrut ahli-ahli baru. Bagi pelajar-2 IPT mereka akan ditawar pangkat Franchise dan Baron. Manakala pekerja sektor awam dan swasta pula pangkat Count... Utk menyertai SYN ni korang kena wat loan bank berdasarkan pangkat mana korang nak join... Count punya pangkat RM 30,000 lbh... Korang diberi jaminan oleh upline korang yg diorg akan tolong korang (mulut manis je tu). Upline kata dlm masa 3 bulan, pasti dapat income tiap-2 bulan RM 3000 lbh... Bagaimana kalo dlm masa 3 bulan xdpt lg downline? Upline akan paksa kita utk cari... Nak cari bukan senang. Nak pengaruhi member-2.... Nak ajak join... Apapun SYN ni bila dah join korang akan dpt set barangan Lampe Berger dan Ed Pinaud... Barangan tersebut korang xleh jual, tp bila ada ahli join bwh korang baru korang bg satu set kat downline... Jd kalo xde downline nak buat apa.... Lampe Berger, dia punya disfuser tu ajer dah harga RM 1000 lbh.... Pastu dia punya refill pewangi disfuser je harga dlm RM 200 lbh... Mana nak jual tu? So bila bank dah start potong gaji korang, time tu la dah start menggelupur... Time tu upline yg dah makan hasil duit korang pun dah wat senyap...

QUOTE(Exception 2008 @ Dec 17 2008, 10:27 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Apapun bg forumer kat Putera ni hati-hati kalo ada member ajak pg Jalan Yap Kwan Seng...
Di situlah terletaknya markas tarbiyah SYN... Anda akan ditarbiyahkan oleh ular-mak-ular-mak yg berpangkat Count, Marquis, Duke... Manakala Arch Duke adalah ular-mak plg besar sekali... Sedaya upaya dia akan galakkan org melayu berhutang dgn bank, atas tiket kononnya nak bantu org melayu... Di sini aku story sket pasal SYN ni...

SYN ni adalah satu rangkaian MLM yang diperkenalkan oleh Steven Yeam. Sesetengah ahli dlm SYN ni tak katakan SYN ni MLM tp Network Marketing... SYN ni menjual pangkat.... Dari pangkat Franchisee, Baron, Count, Marquis, Duke dan Arch Duke... Buat masa ni Steven Yeam masih memegang pangkat plg besar iaitu Arch Duke dari hasil perahan dan kerahan keringat org-2 di bawah yg bertungkus-lumus mencari dan merekrut ahli-ahli baru. Bagi pelajar-2 IPT mereka akan ditawar pangkat Franchise dan Baron. Manakala pekerja sektor awam dan swasta pula pangkat Count... Utk menyertai SYN ni korang kena wat loan bank berdasarkan pangkat mana korang nak join... Count punya pangkat RM 30,000 lbh... Korang diberi jaminan oleh upline korang yg diorg akan tolong korang (mulut manis je tu). Upline kata dlm masa 3 bulan, pasti dapat income tiap-2 bulan RM 3000 lbh... Bagaimana kalo dlm masa 3 bulan xdpt lg downline? Upline akan paksa kita utk cari... Nak cari bukan senang. Nak pengaruhi member-2.... Nak ajak join... Apapun SYN ni bila dah join korang akan dpt set barangan Lampe Berger dan Ed Pinaud... Barangan tersebut korang xleh jual, tp bila ada ahli join bwh korang baru korang bg satu set kat downline... Jd kalo xde downline nak buat apa.... Lampe Berger, dia punya disfuser tu ajer dah harga RM 1000 lbh.... Pastu dia punya refill pewangi disfuser je harga dlm RM 200 lbh... Mana nak jual tu? So bila bank dah start potong gaji korang, time tu la dah start menggelupur... Time tu upline yg dah makan hasil duit korang pun dah wat senyap...

biasa la....ada pelbagai kaedah menipu... MLM ni menggalakkan semua ahli cenderung menipu, sapa yang defend MLM ni dia pun penipu, takpun menyesal join MLM dan nak orang lain pun menyesal...sudah la mempertahankan MLM ni.. mad.gif

QUOTE(am_eniey @ Dec 17 2008, 10:49 AM) <{POST_SNAPBACK}>
biasa la....ada pelbagai kaedah menipu... MLM ni menggalakkan semua ahli cenderung menipu, sapa yang defend MLM ni dia pun penipu, takpun menyesal join MLM dan nak orang lain pun menyesal...sudah la mempertahankan MLM ni.. mad.gif

Bergantung. Tanggungjawab sudah tertunai.

QUOTE(Exception 2008 @ Dec 17 2008, 10:27 AM) <{POST_SNAPBACK}>

setahu aku nk buat loan skang bukan mudah.. mcm mane mereka yg bergaji kurang2k leh buat personal loan utk pangkat Count? kalu gomen gaji 600 mmg buleh buat loan... yg ni aku kompius skit...

kono semboleh ko jang oi hahaha. MLM ni panas dan hebat bila tak ramai org buat lagi di suatu kawasan tu, bila da ramai yg buat mula la kena teroka kawasan baru. ibarat melombong bijih timah la ceritanya. da habis org kat kawasan tu dia org pengaruh kena la pi tempat lain yg baru. klu da ramai2 masuk mmg berebut la mencari downline hehhehe. masa aku di ajak pi dgr ceramah MLM lumberger dulu, aku ingat lagi kwn aku suruh aku pakai kemas2 pakai baju tight in la, pakai tali leher la, pakai mcm org nak pi meeting gamaknya. aku plak sekadar nak jaga ati member yg da berpangkat kat dlm MLM tu la konon ikut kan jgak la. tapi bila aku bukak jaket aku ...................... ambek ko aku pakai T-sHIrts tulis "UNDER COVER POLICE" hahahahha bengang member aku tu. hihihihi dlm ati aku nak gelak + tension siot. x pasal2 aku kena seret ke tempat org sembelih org tu. tapi dlm kerugian yg amat sgt ada jgak untung nya, aku punya makan adala mamat tu payung tapi tak sampai 15 minit aku kat bangunan tempat ceramah sengal2 ubi tu aku pun blah, bagi alasan yg mmg masuk akal sungguh =" mengarut semua ni " ..... situasi yg paling seronok aku tgk kat dlm bangunan tu, rata2 yg otai lama mentarbiah org2 baru nak join la. muka sorang2 budak baru macam sengal pun ada, macam berminat pun ada, mcm buah ciku pun ada (tak percaya) mcm terpaksa (mcm aku ) pun ada hahahaha. di letakkan dan digantungkan gambar2 dan nama org2 atasan dgn pangkat tertentu dan di suatu sudut lak stori pasal kejayaan diaorg dpt juta2 RM. dlm ati aku setiap langkah bukan nya zikir tapi menyumpah seranah dlm diam, aku plak di bawa melawat dari satu tingkat ke satu tingkat lain oleh seorang juru pandu la konon pastu jurupandu tu bercerita la panjang lebar pasal sejarah penubuhan la, itu la org kuat bisness ni la. ckp org melayu da mula sedar nak cari duit la .... dlm ati aku tiap kali dia abes ckp aku sambut dgn *^&%$&( hai naseb2 klu bukan sbb nak jaga ati member da lama aku blah. da la kena tipu kaw2. ckp ada ceramah pasal bisness ok ni tak . kut ckp pasal MLM ni kan mudah aku nak paham. ph34r.gif Edited by rebung_emas

apapapun aku tetap ANTI MLM!!!..............COSWAY IS DA BEST! AKU MASUK KEDAI DAN SHOPPING UNTUK DIRI AKU....XPAYAH DOK PROMOTE......TAPI ARAM AKU X REGISTER PON! BELI ATAIH NAMA ORG.....BARANG PUN MURAH! SECOND BUY LAGI MURAH!!! ada x luxor buat macam cosway? LUXOR NI MENIPU ORG ADA LA!!! EX-GF aku dulu fanatik Luxor....satu family sekali ngan bapak dia terlalu gilakan Luxor....sampai ajak aku join!!! EX aku ni bangang! ada ka tipu aku suruh pi ceramah kat hotel dengan bapak dia....lastly baru tau yang ceramah tu LUXOR punya.....tensen gila la....last clash jugak....

pesan aku kat member putera!

"biar la gaji sikit,untung sikit....asalkan rezeki tu halal dan diredhai-NYA"

fender guy - mrhnye ko.. ko mrh kat MLM ke mrh kat x-gf ko? tp ponit ko tu ader betulnye...

QUOTE(fender guy @ Dec 18 2008, 04:05 AM) <{POST_SNAPBACK}>
apapapun aku tetap ANTI MLM!!!..............COSWAY IS DA BEST! AKU MASUK KEDAI DAN SHOPPING UNTUK DIRI AKU....XPAYAH DOK PROMOTE......TAPI ARAM AKU X REGISTER PON! BELI ATAIH NAMA ORG.....BARANG PUN MURAH! SECOND BUY LAGI MURAH!!! ada x luxor buat macam cosway? LUXOR NI MENIPU ORG ADA LA!!! EX-GF aku dulu fanatik Luxor....satu family sekali ngan bapak dia terlalu gilakan Luxor....sampai ajak aku join!!! EX aku ni bangang! ada ka tipu aku suruh pi ceramah kat hotel dengan bapak dia....lastly baru tau yang ceramah tu LUXOR punya.....tensen gila la....last clash jugak....

luahan isi hati hang memang sempoi gila2 punya !

PUTRAJAYA: Tiga koperasi yang dikenal pasti menjalankan skim cepat kaya membabitkan pelaburan bernilai kira-kira RM80 juta diserbu dalam operasi selama 12 jam pagi kelmarin.

Koperasi terbabit ialah Koperasi Taqwa Malaysia Berhad (Kotaqwa), Koperasi Usahawan Malaysia Berhad (KUMB) dan Koperasi Birr Berhad (Birr), yang mempunyai lebih 5,000 anggota.

Serbuan yang bermula jam 10 pagi kelmarin di Kuala Lumpur terhadap semua koperasi itu membabitkan lebih 20 pegawai Suruhanjaya Koperasi Malaysia (SKM), Bank Negara Malaysia (BNM), pegawai dari Kementerian Pembangunan Usahawan dan Koperasi serta polis, selepas intipan dijalankan selama enam bulan.

Menterinya, Datuk Noh Omar, berkata ketiga-tiga koperasi terbabit yang beroperasi sejak 2006, menjalankan skim pelaburan dikenali sebagai Skim Simpanan Khas Al-Mudharabah dan Skim Usahawan Ternakan yang memberi pulangan lumayan antara lapan hingga 12 peratus sebulan.

Sumber

http://www.kotaqwa.com.my/web/main.php <---kantoi

http://www.trademal.com/global/index.php/i...ALAYSIA_BERHAD/ <---kantoi

http://koperasibirr.com.my/ <---kantoi Edited by am_eniey

QUOTE(fender guy @ Dec 18 2008, 04:05 AM) <{POST_SNAPBACK}>

tambah sket.. dan tak menyusahkan orang lain terkapai2 mencari downline untuk dapat balik modal.... laugh.gif

QUOTE(am_eniey @ Dec 18 2008, 11:08 AM) <{POST_SNAPBACK}>

bro, kotawa tu kan ade produk.. mustahil la die leh jadi skim cepat kaya.. skim cepat kaya atau skim piramid ni yg takde produk jer... kan???? kan??? hahahaha...

nah link ni: http://www.kotaqwa.com.my/web/produk.php

banyak produk die tu... laugh.gif

ape pandangan abg zoro pasal ni???

koperasi birr pun ade produk.. produk rumpair laut...

Moral: Ade produk pun hanya sebagai pengabur mata jer... yg jelas, ia mmg skim piramid... takperlu menegakkan benang yg basah... Edited by Ahmad2007

subjektif... tak bagus by characteristic bukan by term.. mlm term dan pyramid scheme carry maksud/sistem berlainan

ada mlm untuk mengaburi sistem piramid
ada pure mlm..

ini pengalaman yg dapat sy kongsi dari kajian/pengalaman recover pelajar yg terjerumus teruk dlm the so called MLM sepanjang 5 tahun mengajar

Characteristic utama bad MLM
1- income syarikat penaja naik secara exponential versus level
2- income syarikat penaja berbentuk geometric series or lagi hebat
3- level paling bawah ter-aniaya.. apa yang dapat tak value for invested.. this part islamically wrong

Perkara perlu difikirkan
1- ayat2 generic penceramah
2- hadiah2 utama ex.. Kereta BMW dll.. kalo baru dah ada no dan roadtax ? perhatikan pictures
3- plan yang mempunyai variable penentu yang banyak. ex cummulative point treshold, time period, synchronous point untuk satu2 ganjaran
4- cash/penyata bank attraction dll

Kesan
1- FAIL, FAIL FAIL STUDY....EXTEND EXTEND DROP OUT worst case
2- Hilang duit
3- hilang kawan/saudara
4- increase tendency untuk menipu (bila terdesak)

Conclusion...

ingat sesuatu itu buruk sebab cirinya bukan sebab namanya.. mlm ke bisnes apa ker harus dipersalahkan ikut plannya,
bukan namanya... namanya muhammad tapi .. mencuri, merompak.. adakah better than azman yang tak penah aniaya orang... yet saya still berpendapat rosak susu sebelanga kerana nila setitik adalah salah kerana berdasarkan pengalaman Nila yang sebelanga... susu hanya setitik

wassalam... just my two cent

QUOTE (shabab @ Dec 19 2008, 01:10 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Conclusion...

ingat sesuatu itu buruk sebab cirinya bukan sebab namanya.. mlm ke bisnes apa ker harus dipersalahkan ikut plannya,
bukan namanya... namanya muhammad tapi .. mencuri, merompak.. adakah better than azman yang tak penah aniaya orang... yet saya still berpendapat rosak susu sebelanga kerana nila setitik adalah salah kerana berdasarkan pengalaman Nila yang sebelanga... susu hanya setitik

wassalam... just my two cent

thx for opnion..

my opnion lak... skang bukan nama yg di persalahkan... oleh sbb namanya dah MLM
MULTI LEVEL MARKETING M.L.M .. sure laa ianya menggunakan sistem piramid yg berkonsep kan upline dan downline.. di sbb nya konsep nya laa namanya dah MLM ..

xsama dgn Muhamaad.. bukan sbb dia pencuri,merogol, merompak nama dia Muhamaad.. ia di beri oleh ibu bapa yg belum tau dia nie akan jadi pencuri or perompak..

Apa2 pn selagi biar di letak nama MLM atau MULTI LEVEL MARKETING...selagi wujud konsep upline or downline ke lepas tu harga mahal dr biasa.. korang pikir laa sendiri..

QUOTE(am_eniey @ Dec 18 2008, 11:08 AM) <{POST_SNAPBACK}>

koperasi pun boleh kire ke? bukan koperasi dtg dr kerajaan juge?

maafla kurang phm ttg koperasi n fungsi die...

Koperasi ni bukan la dari kerajaan...
Cuma salah satu cabang perusahaan...
Kan byk jenis perusahaan spt sdn bhd (private limited), bhd (limited), koperasi (corperation)...
Mcm koperasi ni kalo x silap dia jenis perkongsian bersandarkan pegangan saham...
Sesiapa boleh join dgn syarat membeli saham koperasi ni utk menjadi ahli...
Cthnya mcm Koperasi Polis, semua anggota Polis secara automatik akan menjadi ahli Koperasi Polis ni, kalo x silap setiap gaji akan di tolak utk yuran koperasi... Semua anggota Polis ada peratusan saham dlm Koperasi Polis.... Kalo salah tlg betulkan...

Salam,

Sesapa bleh tolong bg info sket pasal

HPA =http://hpa.com.my/09/

HAI O Marketing - nie kebykkan leader semua chinese..member aku ajak join tp aku tak paham pun menda apa diorang nak buat.

AMWAY dan ELKEN - Antara mlm yang paling lama yang aku tau..

Luxor -smpi skrg aku tak paham apa motif bisnes diorang nie.

Daripada susah payah buang duit masuk MLM yang belum tentu nampak hasil baik korang pegi bercucuk tanam belakang umah..

ramai yg dah bjaya dlm mlm ni yg berlagak. aku kata, kalau hebat sgt buat la bisnes lain selain mlm. setakat jual air liur gebang lebih tak guna gak. byk lg bidang perniagaan lain yg boleh diceburi kalau betul2 nak tunaikan fardhu kifayah

aku pun sokong gerakan nieh..anti MLM.....btul buang masa buang duit...jgn ar pengaruh org yg tak ade skill dlm berniaga nieh...aduh...kalau org tue ade bakat berniaga blh ar..jual produk2 tue.....mmbr aku rmai yg merana masuk MLM.....aduh