Jump to content
Sign in to follow this  
bijan125

Politik Kampus

Recommended Posts

Macam kat U aku ni, PMI (Persatuan Mahasiswa Islam) kira macam PAS la.. Pro Aspirasi kira macam BN..

QUOTE(Superior @ Nov 26 2008, 01:11 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Macam kat U aku ni, PMI (Persatuan Mahasiswa Islam) kira macam PAS la.. Pro Aspirasi kira macam BN..

Owh.. Aku xtau pape... Masuk u wat x tau je.. X amik tau hal-hal ni... Baru nak amik tau... Nape PMI tu PAS Aspirasi tu BN?

aku igt lagi..masa orang kementerian..bg ceramah islam hadhari kat tempat aku.....kat UDM kampus kusza
mula2 x panas lagi..tapi time sesi soal jawap.ader lar budak2 pengajian islam kasi soalan panas2...

time tu kecoh sebab orang kementerian tu ader tercakap pas dh x relevan skrg..mula2 aku dh bleh expect cara dia bg ceramah dh nampak aura2 bias...pastu budak2 ni start BOO kat orang kementerian tu...kecoh gak time tu.....

aku ader sekali time tu..masa tu aku dlm sem 2 or 3......last2 MPP ambik pembesar suara suruh bawak bertenang.....muka mamat tu nampak bengang+tersengih2..sambil duduk minum air mineral.....

QUOTE(Batista @ Nov 26 2008, 01:19 PM) <{POST_SNAPBACK}>
aku igt lagi..masa orang kementerian..bg ceramah islam hadhari kat tempat aku.....kat UDM kampus kusza
mula2 x panas lagi..tapi time sesi soal jawap.ader lar budak2 pengajian islam kasi soalan panas2...

time tu kecoh sebab orang kementerian tu ader tercakap pas dh x relevan skrg..mula2 aku dh bleh expect cara dia bg ceramah dh nampak aura2 bias...pastu budak2 ni start BOO kat orang kementerian tu...kecoh gak time tu.....

aku ader sekali time tu..masa tu aku dlm sem 2 or 3......last2 MPP ambik pembesar suara suruh bawak bertenang.....muka mamat tu nampak bengang+tersengih2..sambil duduk minum air mineral.....

memang sama betul dengan politik luar...kita jangan mjengutuk sebab beljum tentu kita betul.cuma jadi betul sebab ade power memerintah itu aje.

memang sama betul dengan politik luar...kita jangan mjengutuk sebab beljum tentu kita betul.cuma jadi betul sebab ade power memerintah itu aje.

mcm aku kat UiTM Sarawak dlu, nk bertanding MPP, walaupun kawan baik, sanggup dia kutuk/buruk2 kan dibelakang org lain. manusia mmg gelojoh tgk POWER. human nature.

lagi satu, aku tgk, Politik Kampus = Politik Luar. I mean, mcm dlu, time Pilihanraya 2008, ada sebelah pihak janjikan mcm2 bila dpt jd Kerajaan, tp bila dah jadi, takde mende jadi pon. Sama je la mcm Politik Kampus, sebelum jd MPP, janji mcm2 itu ini, bila dah jd MPP, haram habuk pon tarak!

Politik Kampus adalah politik sampah ... tak kira penyokong aspirasi atau pembangkang sendiri, bila dah naik tak pernah nampak muka dan tak berani buat kerja .. bila nak kemukakan kes, macam-macam alasan yang diorang bagi . Tak dinafikan ada yang bagus dan buat kerja .. ok, tu tak kisah la dan terima kasih kerana bersungguh-sungguh. Tapi terlalu banyak yang hilang entah ke mana. Hantar Yang Teramat Mulia Presiden sampai ke luar negara kononnya kursus, tapi hasilnya ilek .. , yang bestnya aktiviti yang banyak aku nampak, membantu pelajar membuat laporan polis kerana kehilangan kenderaan .. lawak lawak. Bagi yang selalu tulis dalam manifesto kononnya undilah kami agar dapat membawa perubahan, tapi lepas jumpa macam-macam korang bagi alasan lebih2 lagi bila melibatkan BHEP dan dekan, lain kali tulis membawa perubahan (segala urusan berkaitan BHEP/Dekan adalah dikecualikan) .. senang aku vote calon-calon kaum cina yang lebih berani bersuara walaupun diorang tahu kekangan akta AUKU .. tulis tulisan cina yang aku tak faham pun kat banner, gerenti setiap tahun aku vote ..

Jadi, pembuka thread, pendapat aku ia adalah tidak sama. Dekat kampus, BHEP adalah raja segala-galanya dan seakan-akan mengajar pelajar untuk mengikut telunjuk kerajaan sekarang. Jangan bersuara dan merungut, ikut saja apa saja yang kami buat. MPP juga tidak mampu bersuara dan bertindak kerana kekangan akta AUKU walaupun kadang-kadang aku pelik, diorang ni wakil pelajar ke, wakil BHEP .. Nampak seperti demokrasi, tetapi demokrasi paksaan di mana sekiranya pelajar tidak mengundi, mereka akan dikenakan tindakan dan ugutan. Tu yang nampak dalam surat khabar, hampir 90% mengundi .. kalah pilihanraya kat luar tu peratusan yang mengundi .. . Di luar, sekurang-kurangnya parti pembangkang berani bersuara walaupun banyak janji yang tak nampak-nampak, tapi ada juga janji yang dikotakan lebih-lebih lagi apabila ia membolehkan mereka mendapat sokongan rakyat (pengundi). Dan paling penting, tak pernah gentar dengan parti pemerintah sepertimana politik kampus yang pemimpin pelajarnya setelah dilantik tunduk layu bila BHEP mula menjentik. Edited by Mr Ijan

QUOTE(fuze @ Nov 27 2008, 08:28 AM) <{POST_SNAPBACK}>
mcm aku kat UiTM Sarawak dlu, nk bertanding MPP, walaupun kawan baik, sanggup dia kutuk/buruk2 kan dibelakang org lain. manusia mmg gelojoh tgk POWER. human nature.

lagi satu, aku tgk, Politik Kampus = Politik Luar. I mean, mcm dlu, time Pilihanraya 2008, ada sebelah pihak janjikan mcm2 bila dpt jd Kerajaan, tp bila dah jadi, takde mende jadi pon. Sama je la mcm Politik Kampus, sebelum jd MPP, janji mcm2 itu ini, bila dah jd MPP, haram habuk pon tarak!

nasib aku x menang dulu kan fuze? biggrin.gif

btw, ko xleh salah kan gak 'kerajaan' yang baru di bentuk, lebih2 lagi bagi institusi pengajian tinggi yang tertakluk bawah AKTA 174, dan bukan AUKU.
akta 174 ni lebih strict lagi dari AUKU.

haha kalau ko menang, dpt bawak balik WIFI tu takpe lah.
ada ke wifi kat DM je..
budak2 blok 1 je ah dpt...
cuba satu Mulu... lagi best.
oh lupa2, uitm bawah 174. bukan AUKU.
but, POWER n RACISM. mana penting?

QUOTE(fuze @ Nov 27 2008, 10:11 AM) <{POST_SNAPBACK}>
haha kalau ko menang, dpt bawak balik WIFI tu takpe lah.
ada ke wifi kat DM je..

actually aku memang dah negotiate dengan company provider tu before keputusan election dah keluar.
tp yelah,
since aku tak menang, project tu stop mcm tu je la rolleyes.gif

QUOTE(Mr Ijan @ Nov 27 2008, 09:23 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Spoiler :
Politik Kampus adalah politik sampah ... tak kira penyokong aspirasi atau pembangkang sendiri, bila dah naik tak pernah nampak muka dan tak berani buat kerja .. bila nak kemukakan kes, macam-macam alasan yang diorang bagi . Tak dinafikan ada yang bagus dan buat kerja .. ok, tu tak kisah la dan terima kasih kerana bersungguh-sungguh. Tapi terlalu banyak yang hilang entah ke mana. Hantar Yang Teramat Mulia Presiden sampai ke luar negara kononnya kursus, tapi hasilnya ilek .. , yang bestnya aktiviti yang banyak aku nampak, membantu pelajar membuat laporan polis kerana kehilangan kenderaan .. lawak lawak. Bagi yang selalu tulis dalam manifesto kononnya undilah kami agar dapat membawa perubahan, tapi lepas jumpa macam-macam korang bagi alasan lebih2 lagi bila melibatkan BHEP dan dekan, lain kali tulis membawa perubahan (segala urusan berkaitan BHEP/Dekan adalah dikecualikan) .. senang aku vote calon-calon kaum cina yang lebih berani bersuara walaupun diorang tahu kekangan akta AUKU .. tulis tulisan cina yang aku tak faham pun kat banner, gerenti setiap tahun aku vote ..

Jadi, pembuka thread, pendapat aku ia adalah tidak sama. Dekat kampus, BHEP adalah raja segala-galanya dan seakan-akan mengajar pelajar untuk mengikut telunjuk kerajaan sekarang. Jangan bersuara dan merungut, ikut saja apa saja yang kami buat. MPP juga tidak mampu bersuara dan bertindak kerana kekangan akta AUKU walaupun kadang-kadang aku pelik, diorang ni wakil pelajar ke, wakil BHEP .. Nampak seperti demokrasi, tetapi demokrasi paksaan di mana sekiranya pelajar tidak mengundi, mereka akan dikenakan tindakan dan ugutan. Tu yang nampak dalam surat khabar, hampir 90% mengundi .. kalah pilihanraya kat luar tu peratusan yang mengundi .. . Di luar, sekurang-kurangnya parti pembangkang berani bersuara walaupun banyak janji yang tak nampak-nampak, tapi ada juga janji yang dikotakan lebih-lebih lagi apabila ia membolehkan mereka mendapat sokongan rakyat (pengundi). Dan paling penting, tak pernah gentar dengan parti pemerintah sepertimana politik kampus yang pemimpin pelajarnya setelah dilantik tunduk layu bila BHEP mula menjentik
.

ko uni mana mr ijan?
apa benda sebenarnya yang budak2 nak MPP diorang buat?
isu apa yang sepatutnya di ambil berat oleh exco2 MPP ni?
isu lecturer?
keselamatan pelajar?
keselesaan pelajar?
pengangkutan dalam kampus?

QUOTE(horras @ Nov 26 2008, 01:14 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Owh.. Aku xtau pape... Masuk u wat x tau je.. X amik tau hal-hal ni... Baru nak amik tau... Nape PMI tu PAS Aspirasi tu BN?

Pro Aspirasi tu macam benarkan pesta-pesta, konsert nyanyi2 dalam kampus. Kira kalau mcm kerajaan kita ni BN benarkan Jom Heboh, AF dll. PMI tu ibarat PAS, akan menentang perkara2 lagha, mungkar macam tu..

Aku 2sem lepas pasang poster MPP kat fakulti aku. Kira join Pro Aspirasi la. Aku masuk pasal nak baju tshirt pro aspirasi free. Lagipun ade la makan2 sket.

Ni aku cite kat u aku la..

Pasal Islam Hadhari seperti yang dikatakan Batista di atas tu.. Masa aku baru masuk sini (sambung degree dari diploma), masa minggu orientasi, ade je undangan dari wakil kerajaan bagi ceramah Islam Hadhari. Ingat semua orang boleh terima ke? Nak terapkan minda para pelajar dengan konsep Islam Hadhari konon. Tiba sesi soal jawab, memang panas la. Satu dewan bersorak. Antara apa aku ingat sorang budak tu tanya, apa peranan Islam Hadhari dalam menangani gejala sosial yang berleluasa seperti zina, jenayah dan sebagainya. Apakah peranan Islam Hadhari sekiranya benar2 mengikuti corak acuan Islam dalam melaksanakan hukum hudud..
Apa peranan Islam Hadhari dalam menangani hiburan yang melekakan pada masa kini seperti rancangan realiti TV (AF, Malaysian Idol dll). Terdiam semua ahli panel forum tu yang kesemuanya terdiri dari wakil kerajaan Barisan Nasional.. Edited by Superior

QUOTE(gamekiller @ Nov 27 2008, 05:18 PM) <{POST_SNAPBACK}>
selagi hep yang berkuasa, mpp tak bleh buat ape2.. pnglaman kat universiti.. ade gak mpp yang bekerja keras, tapi yang luluskan project bukan diorang..

sebab tu MPP kena mempergunakan sepenuhnya HEP ni untuk kepentingan pelajar..
kalau MPP tu pro pembangkang HEP mane nak bagi dana?
sepatutnya xde pro mana2 MPP ni..MPP sepatutnya pro pelajar

aku tak nampak apa baiknya bagi para pelajar kat dalam universiti kalau MPP mereka pro pembangkang?adakah hanya kerana mereka lebih berani bersuara?dah terang2 pro pembangkang rasanya HEP nak layan ko ke?takde kebaikan langsung bagi para pelajar lain..

sekadar pandangan kalau salah tolong tunjukkan sebab pemandangan aku tak seluas pengalaman

politik kat kampus aku tak best langsung
takda pembangkang, langsung aspirasi goyang kaki ikut telunjuk hep

ada member aku join mpp, tapi tak nampak wat apa pun.. yang aku tau dia banyak melancong aje hehehe
siap ada satu time tu.. kampus kitorang ada problem sket.. pastu dia leh kata "report la kat mpp"
xsedar diri sendiri timbalan ydp ke?

Politik kat U? Kat tempat aku dulu, sapa pi keluar mengundi dapat ubat gigi free. biggrin.gif Aku tak campur politik U ni, buang masa. Nak sokong, nak sokong apa, dah memang tanggungjawab pihak HEP buat kerja, buat je ler kerja tu, takkan nak kena puji kot. Nak bantah, nak bantah pebenda, dah bertahun mintak tingkatkan kualiti sistem pengangkutan kat ada satu kolej tu, tak jadi apa jugak, tiap pagi pukul 8 ramai jugak student freshie terkandas kat kolej sebab sistem bas problem, kuliah start pukul 8 ni, tiap-tiap semester camtu. Bila nak bersuara sket, AUKU. Bila nak buat benda sikit, AUKU, bila nak memberi komen, AUKU. Itu AUKU, ini AUKU. Baik tak payah.

Esok aku ada pilihanraya dalam kampus. Aku akan pangkah calon2 Pro-M (Pro Mahasiswa)... Hehehehe..