Jump to content
nyc_killer015

Mlm-menguntungkan Atau Merugikan?

Recommended Posts

aku dengar banyak pasal MLM ni..
tapi hampir tak pernah aku dengar pasal produk fizikal yang diorang jual...
jadi aku curios macam mane diorang ade duit nak bayar ejen2 diorang RM10000+ sorang setiap bulan..
jadi aku ajak korang bincang mende ni dan aku nak dengar pengalaman same ade pahit atau manis...

klu ko tanya aku...MLM ni dgn Piramid sm je skim die...cuma cr dia buat network berlainan...kononnya akan ada putaran keuntungan di antara ahli lama dgn yg baru...tp bg aku mlm nih kos utk menjadi ahli trlalu tinggi...dan kebanyakkan org yg masuk adalah org yg berduit...so pada pendapat aku MLM is not the solution to be a millionaire...walaupun aku tau mmg da ada yg jd jutawan buat benda nih...tp semuanya trpulang kpd org yg mnjadi ahli...klu rajin mmg ko jd kaya...klu korang xde usaha hampeh apa habuk pun tadak...huhuhu....secara kesimpulannya klu korg xde usaha mmg korg xkan jd kaya...adios...

QUOTE(nyc_killer015 @ Nov 15 2008, 10:59 AM) <{POST_SNAPBACK}>
jadi aku curios macam mane diorang ade duit nak bayar ejen2 diorang RM10000+ sorang setiap bulan..
jadi aku ajak korang bincang mende ni dan aku nak dengar pengalaman same ade pahit atau manis...

Melakukan perniagaan MLM sememangnya menguntungkan bagi yang faham konsep dan mengikut konsep sebenar perniagaan. Bagi yang mengikut kepandaian dan cara sendiri memang akan rasa merugikan. Untuk itu, ikutlah cara sebenar bukannya pandai-pandai sendiri

rugi + lag sakit kalu member sendiri da xnak join @ lari.

sepupu aku ader join,slalu gak closing ak,suruh jad pengguna bijak,tp sabun plg murah pn da rm20lbh,ader extract gamat la ape la.bek bli sabun biase jek.

salam tumpang lalu bro....

memang best la bizz ni hu hu...

http://www.10ringgit.com/?id=pitismas3

kenapa x pecaye ke hu hu....
reg free je

nk tergelak pn da smlm join tup2 ari ni dh ada 5 inggit hu hu
system afiliate
klau malu nk cari dwn line cm aku pn dpt income
apatah lg kalau rajin hu hu....
lg la cpt dpt income
terma & syarat http://www.10ringgit.com/?id=pitismas3
selamat terjebak hu hu... laugh.gif laugh.gif

fikir dulu sebelum join :

1) kena pandang kebolehan diri sendiri, boleh tak nak buat benda ni, jangan setakat join sebab tertarik dengan kejayaan orang lain yg dah join

2)kena tengok produk yg dijual.. mampukah kita promote produk tu kpd org lain.. sesuai tak dgn kita

3)kalu dah yakin dgn produk dan diri sendiri kena ada kesungguhan dan fokus, kalu setakat hangat2 taik ayam alamat gagal ler

Bagi aku, MLM yang menggunakan sistem yg dibenarkan syarak adalah bagus..
Yang buatkan persepsi orang anggap MLM ni tipu sebab orang2 yg join benda ni sendiri..
Yang jadi upline tak nak support downline.. Yang rekrut downline semata-mata nak untung sendiri..
Bila downline tu tersangkut mula la dia buat cerita yg tak bagus pasal MLM..
MLM ni gunakan konsep network, kalu upline kita bagus dan dapat bimbing downline masing2 dan seterusnya network kita akan berjaya.. Sistem MLM dah bagus tapi kalu org yg menjalankan sistem tu tak betul, alamat bungkus la..

Sekadar pendapat jer.. Edited by luhur81

bg aku yg join mlm xde MASALAH WAT MASE INI KERANA PADA aku bila nak join satu2 kompeni tu kita perlu menilai beberape aspek:

-kekukuhan kompeni
-apa aset2 lain kompeni
-lembaga pengarah
-jaminan

dulu aku susah percaya dgn mlm tp alhamdulillah firasat tu dah berubah bila aku mula join ecofirst yg mempunyai sume ciri2 diatas n jaminan dr great eastern insurance yg modal aku x lebur if kompeni prob..

Dulu saya berfikiran seperti mereka,tapi sekarang hati saya terbuka seluas luasnya untuk MOFAZ DIRECT SDN BHD iaitu anak syarikat MOFAZ sdn bhd,satu nama yang tidak perlu diperkenalkan lagi,bagi saya peluang besar untuk buat duit, dengan nama MOFAZ, kita tak perlu risau company tutup, tauke cabut lari,mustahil untuk MOFAZ yang telah bina namanya selama 31 tahun, kemudian hanya kerana mofaz direct, dia nak busuk kan namanya..

walau apa pun,terpulang kepada diri sendiri, kalau ego menguasai diri, memang susah untuk terima apa orang kata,tapi kita sendiri boleh nilai dan kaji sesuatu yang memberi peluang untuk kita buat duit,bisnes MLM sahaja yang modal kecil tapi untung besar, cuma kena usaha seperti mana anda bekerja atau bisnes, kena usaha kan? cuma MLM nie, bila kita usaha kita mampu mrndapat pulangan duit masuk hari hari..

kepada sesiapa yang dah buka minda dan memberi peluang kepada diri sendiri untuk berjaya, sila hubungi saya Aida 012- 6056124, atau e-mail - [email protected]
tapi..penting!!saya tak perlukan orang yang ego dan tak mahu berusaha untuk merebut peluang hebat untuk buat duit.

QUOTE(izwan9897 @ Nov 16 2008, 01:53 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Melakukan perniagaan MLM sememangnya menguntungkan bagi yang faham konsep dan mengikut konsep sebenar perniagaan. Bagi yang mengikut kepandaian dan cara sendiri memang akan rasa merugikan. Untuk itu, ikutlah cara sebenar bukannya pandai-pandai sendiri

wa..confius ler.. ajarn mlm ni sbenrny cmner??
lbih pda agama or prniagaan..
tolong xplain trang2

bagi aku MLM menguntungkan sebabnya aku dah memperolehi separuh insentif daripada 14 insentif yang dijanjikan oleh syarikat CNI hanya dalam masa kurang 2 tahun aku join.

Yang penting,
pilih syarikat yang betul dan kukuh (anda selamat)
pilih produk yang boleh anda guna setiap hari ( tukar jenama)
pilih kumpulan yang boleh bantu anda (orang yang benar-benar buat biz MLM)
pilih orang yang boleh pimpin anda (kerjasama)

insyaallah semua jadi senang.
Jika saya boleh jadi pengurus agensi dalam CNI hanya dalam masa 6 bulan saja, rasanya anda lebih hebat dari saya.

Untung bagi yang rajin, sanggup bekerjakeras, sanggup tebal muka cari pelanggan dan banyak lagi halangan yang harus ditempuhi untuk berjaya...MLM ni dah lama wujud di negara kita...Amway, CNI, Revell dan banyak lagi ..Dah banyak orang-orang kita yang jadi jutawan..Tapi bagi aku, kurang minat sikit nak masuk perniagaan ni sebab malas nak cari pelanggan dan rasa tak beberapa yakin mampu berbuat demikian...tu je...kalau anda jenis ramah dan ramai kawan, aku rasa benda ni ok dan tak jadi masalah..

aku masuk smile.gif
dulu susah, skang dah senang sedikit.
skang ni aku baru tahap dapat RM53 - RM72 sehari.
letsay lah aku dapat RM53 je setiap hari sampai cukup bulan....

RM53 x 30 = RM15XX <-- at least ada duit masuk. if biznes I.T aku x jalan aku ada backup money smile.gif

so far aku dah 4 bulan dapat duit neh.
InsyAllah akan berkekalan smile.gif

salam,bis MLM = Meniaga larut malam!

memang dah byk yg untung...xlupa jugak byk yg rugi...caranye.emm kena rajin la dak..mane ade sistem yg duduk diam2 pastu duit dtg kan?..dulu saya pernah masuk atas dasar kawan... tapi hampeh!...kawan pun pandai jd ular!....hantu sungguh! mad.gif

MLM adalah berunsurkan system piramid dimana mencari orang down line adalah keutamaan MLM dan mukannya jualan product sebagai keutamaan.

orang downline perlu membayar sejumlah wang untuk menjadi ahli dan product MLM tak terjual pun takpe. product jualan hanyalah sebagai medium untuk menutup tipu muslihatnya sahaja.

kita boleh lihat orang yg join MLM kaya tapi bukan hasil dari jualan product yg banyak. Kekayaannya adalah hasil dari mencari orang downline yg ramai.

product yg dijual pun jauh lebih mahal bahkan tak terkenal langsung....

dalam perniagaan, jualan product atau perkhidmatan yg laris akan memberi keuntungan pada sesuatu perniagaan tapi kalau mencari orang untuk join dgn perlu membayar sejumlah wang baru boleh untung or kaya then ia adalah sesuatu perniagaan yg meragukan

QUOTE(buckbugs @ Dec 5 2008, 03:08 AM) <{POST_SNAPBACK}>
MLM adalah berunsurkan system piramid dimana mencari orang down line adalah keutamaan MLM dan mukannya jualan product sebagai keutamaan.

orang downline perlu membayar sejumlah wang untuk menjadi ahli dan product MLM tak terjual pun takpe. product jualan hanyalah sebagai medium untuk menutup tipu muslihatnya sahaja.

kita boleh lihat orang yg join MLM kaya tapi bukan hasil dari jualan product yg banyak. Kekayaannya adalah hasil dari mencari orang downline yg ramai.

product yg dijual pun jauh lebih mahal bahkan tak terkenal langsung....

dalam perniagaan, jualan product atau perkhidmatan yg laris akan memberi keuntungan pada sesuatu perniagaan tapi kalau mencari orang untuk join dgn perlu membayar sejumlah wang baru boleh untung or kaya then ia adalah sesuatu perniagaan yg meragukan

ak setuju...