Jump to content
nyc_killer015

Mlm-menguntungkan Atau Merugikan?

Recommended Posts

hem.. teringat kawan aku pun penah buat trick ajak aku g mkn2...die kate kejp je... kat kepong... siap sanggup amik aku kat umah.. skali tgk2 die bwk aku dgr ceramah MLM 1 compani ni... Hai-O nama die... korg msti kenal punyelah! ramai melayu yg join...

yg aku bengang tu kwn aku ni kate mkn2.. mmg mkn2.. mkn mihun goreng tak cukup rasa... dok dlm bilik sesak2 ramai.. jual bj dalam konon ader infra red la bagai.. kawan aku ni mmg dh terpengaruh.. siap amik loan 23k nk join punye psl...skang? bisnes tak jln sbb sape nk beli baju dlm harga 1k... pastu skang byr loan tu sorg2....

hai... pada aku nk niaga biarlah ckup syarat 4P.. conventional marketing basic...

QUOTE(teri-chan @ Dec 5 2008, 11:11 PM) <{POST_SNAPBACK}>
hem.. teringat kawan aku pun penah buat trick ajak aku g mkn2...die kate kejp je... kat kepong... siap sanggup amik aku kat umah.. skali tgk2 die bwk aku dgr ceramah MLM 1 compani ni... Hai-O nama die... korg msti kenal punyelah! ramai melayu yg join...

yg aku bengang tu kwn aku ni kate mkn2.. mmg mkn2.. mkn mihun goreng tak cukup rasa... dok dlm bilik sesak2 ramai.. jual bj dalam konon ader infra red la bagai.. kawan aku ni mmg dh terpengaruh.. siap amik loan 23k nk join punye psl...skang? bisnes tak jln sbb sape nk beli baju dlm harga 1k... pastu skang byr loan tu sorg2....

hai... pada aku nk niaga biarlah ckup syarat 4P.. conventional marketing basic...

laaa...mesti ade cerita kenapa dia sanggup buat loan....rasenye saya tahu kenapa...dia punya upline nak makan besar dgn menjanjikan pelbagai cerita & dream yg menarik!..di ulamkan pulak dgn 100% after sales service yg serba lengkap kononye jgn risau U BOLEH BUAT PUNYE!..bila dah masuk, upline dah dpt komisen dia, emm...sikit pun dia xheran...so brp kerat je yg pakai nissan fairlady berlogo..woi kesian la kena byr loan tu.!!..tu dah kira menginayakan org!

QUOTE(amuah @ Dec 6 2008, 02:13 AM) <{POST_SNAPBACK}>
laaa...mesti ade cerita kenapa dia sanggup buat loan....rasenye saya tahu kenapa...dia punya upline nak makan besar dgn menjanjikan pelbagai cerita & dream yg menarik!..di ulamkan pulak dgn 100% after sales service yg serba lengkap kononye jgn risau U BOLEH BUAT PUNYE!..bila dah masuk, upline dah dpt komisen dia, emm...sikit pun dia xheran...so brp kerat je yg pakai nissan fairlady berlogo..woi kesian la kena byr loan tu.!!..tu dah kira menginayakan org!

hem leh tahan la... bukan ape.. nk masuk hai-o tu kene amik 10 bj dlm tu... aku tak ingt la brape harga bj tu dlm 1k++ la jugk.. so amik 10 bj ngn ape benda lg ntah.... jumlah loan tu lebih kurang 23k la... upline yg jamin sbb kwn aku keje swasta.. gaji pun 1.2k je bulan2 time tu la...

kalu sape nk beli kat die.. leh byr bulan2 100... tp logik ar.. sape nk belibj dlm harga riban2? nk kurus punye psl.. pastu kate bj dlm tu leh menjaga kesihatan... ah ye..

QUOTE(teri-chan @ Dec 6 2008, 10:00 AM) <{POST_SNAPBACK}>
hem leh tahan la... bukan ape.. nk masuk hai-o tu kene amik 10 bj dlm tu... aku tak ingt la brape harga bj tu dlm 1k++ la jugk.. so amik 10 bj ngn ape benda lg ntah.... jumlah loan tu lebih kurang 23k la... upline yg jamin sbb kwn aku keje swasta.. gaji pun 1.2k je bulan2 time tu la...

kalu sape nk beli kat die.. leh byr bulan2 100... tp logik ar.. sape nk belibj dlm harga riban2? nk kurus punye psl.. pastu kate bj dlm tu leh menjaga kesihatan... ah ye..

heh2....isteriku ada kwn yg dah terjebak pun...2 org setahu saya la..(rm20k x2)..yg bestnye,rakan sekerja kwn dia jugak...bukan swasta...gomen yg dah tentunya loan approve dlm masa 3 hari...kesian kat kwn2 dia dah masuk,tp produk cuma pempuan dgn pondan je yg boleh pakai...kalau half of the stock tu boleh dijual, kira dah bagus, selebihnye boleh bg opah, mak long, mak ngah pakai!..bg tahu opah sekali,kalau pakai nt badan jd merah gebu sbb ade infra red...so conclusionnye, what happen to their relationship?..getting closer by service the loan yg tiap2 bulan tu?..fuh,boleh byr d/payment caldina tu klu tak terjebak!..so guys,choose la produk yg org lain pun boleh pakai / guna..kalau nak dajalkan kwn pun jgn that ammount!..kes naya tuh!

ni situasi yang berlaku pada kawan aku(lelaki):-

Bini membe aku ni baru kematian ayahnya..so dapatlah sikit duit ikhsan dan saguhati...jadi mak mertua n bini membe aku ni telah guna rm20k untuk melabur dalam TotalLife..iaitu abiskan rm20k beli barang dan bukak gerai(nak kata store tak besar pon kat Pasar raya Pantai timur(kelantan)...memula membe aku ni tak kisah lah...tapi aku slalu nasihatkan pada dia risiko MLM ni...
memula masalah tu tak nampaklah sangat... tapi lama kelamaan timbul beberapa prob:-

-Kedai tak laku sebab bersaing dengan kedai minah2 indon yang jual produk kecantikan yang lebih murah(total life ni mmg terkenal brg yg standart mahal)
-membe aku ni makan hati sebab bini selalu kena outstation...cari pelanggan...hingga sampai ke genting highland utk join kempen etc...(aku penah kata bhw tempat bini disisi suami...bukannya genting highland)
-membe aku ni makan minum tak terjaga..sbb bini asyik keluar..jumpa client itu ini...muhrim dan bukan muhrim...
-duit habis, minyak kereta habis, tenaga habis hanya utk dpt seorang pelanggan yang beli brg rm20(sure MLM ni fokus pada downline..kalau harap jual brg sja mampos tak kaya)
-nak cari downline kena mcm2 trick...ajak makan kat tpt2 high class..tipu itu ini..kala nak gi ceramah agama tup2 gi kat MLM...cari downline kena tebalkan muka(buat muka poyo, muka tak malu)...dari membe yang tak kenal(tak bertegur sapa) dulu2 tiba2 call ajak minum...
-skrg membe aku ni dah makan hati berulam jantung ayam sebab memanjang phone bini dpt msg dari client dan peminat...(nasib dia sbb bini masih muda tapi dia tak hamsem heheh so asyik jeles laa jawabnya)
- MLM buat kerja sampai jauh malam kadang sampai pagi...sampai ada kisah gi ketuk dan call client/bakal downline pukul 4pagi...cantekkk

so korang pikir2 lah sendiri.....dari 100% individu yang join mlm cuba tengok brapa kerat yang berjaya...yang lain ntah kemana...sapa2 yang join awal2 MLM mmg bolehlah cpt naik..tapi klu join MLM
yang telah top spt CNI, Luxor..haaa mamposlaaa nak cpt naik...

LU PK LAH SENDIRIIIIIII Edited by witchblade

tu MLM yg melibatkan brg.. mcm mane pulak mcm yg tak melibatkan barang? mcm buluhmas la ape la... aku penah bertekak ngn x-bobi aku psl benda ni ah... bg duit 2k... g ceramah jauh2.. konon nk membantu melayu..beli brg keluaran melayu je.. ya rite! tgk cawangan tak byk.. mcm mane nk beli household kalu awak dok kt rawang cawangan kat pj? nk ke sane memata2 nk beli ubt gg ngn garam secupak?

entahla.. sume percaya duit jatuh dr langit.. aku kata duit jatuh dr pokok getah.. goncang2 dh dapat duit emas!

QUOTE (nyc_killer015 @ Nov 15 2008, 10:59 AM) <{POST_SNAPBACK}>
aku dengar banyak pasal MLM ni..
tapi hampir tak pernah aku dengar pasal produk fizikal yang diorang jual...
jadi aku curios macam mane diorang ade duit nak bayar ejen2 diorang RM10000+ sorang setiap bulan..
jadi aku ajak korang bincang mende ni dan aku nak dengar pengalaman same ade pahit atau manis...

Sistem MLM ni....bunyi mmg mudah.

Tapi pelaksanaan cukup susah. Tak semua orang boleh buat.

Sifat leadership kena ada. Dan x semua orang boleh instill sifat mcm tuh dlm masa sesingkat mungkin. Sekadar panggil orang pergi kedai ckp itu ckp ini takkan berkesan. Org nak tgk value apa yg kita boleh beri pd mereka....so even kalau kita jumpa prospek bawa ferrari atau porsche skali pun blom tentu orang akan join kita kalau mereka tak rasa kita boleh bantu mereka jadi mcm kita.

So it's all about leadership.

Ada seorang kawan....anak kenalan keluarga....pinjam Porsche ayah saya dan bawak pergi perjumpaan MLM. Bila balik saya tanya...berapa ribu buat?? Dia ckp takde sesen pun. Org tak minat nak join...rakan se-MLM dia pulak sibuk bergambar depan kereta porsche dan bmw m6 seorang lagi kwn dia (pinjam jugak....tapi x tau dari siapa....saya bukan kenal pun).

Take another example...

Bawa kereta Toyota Vios jer....jumpa org berkenaan....tapi instead of kita pujuk dia join itu ini....kita ajar dia ttg nilai dan bagi dia free method cara nak buat duit kalau nak cepat. Tunjuk pada dia kita ada skill nak buat duit....build trust....dan akhirnya dia akan join kita sbb dia rasa kita boleh bantu dia mencapai tahap financial freedom yg dia idamkan.

Itu sbb the best way to approach this is through internet. Join MLM internet...bkn hai-o dan sbgnya... kemudian bina satu page simple.... letak headline:

"Are You Ready to DISCOVER How a College Drop-out
Can Easily Make Over $4000/day Online Without
Selling, Advertising, Referring, Sponsoring
Or Owning a Website??"

Finally
REVEALED... "Insider" Strategy That They Never
Want You to Know That Can Manipulates Your Prospect
to Join You and Made You More Money Than You Could
Ever Imagine Literally in 7 days!!

Kemudian dari page itu letak satu form untuk terima email dari orang yg berminat untuk apa yang kita offer tuh. Don't ever tell them yang kita sebenarnya buat MLM. Let them discover it all by themselves.

And then set up a chain of email guna service AWeber atau GetResponse. Buat 7 email... each with intervals between 2 days and 3 days.

Email #1 (Tell them about teknik rahsia kita)

2 hari kemudian

Email #2 (Tell them more specific details about teknik rahsia kita)

3 hari kemudian

Email #3 (Tell them about the potential of making money online)

2 Hari kemudian

Email #4 (Tell them about why 95% of people out there fail to make money online,...pada tahap ini kita akan establish diri kita sbg someone yg boleh bantu mereka)

2 hari kemudian

Email #5 (Tell them about our history....how dari college...kena tendang...lepas tuh berkat usaha sekarang dah multi-millionaire)

2 hari kemudian

Email #6 (Tell them a bit ttg kesungguhan kita nak tgk mereka berjaya)

3 hari kemudian

Email #7 (Reveal to them whatever product or MLM are we promoting)

Selepas email #7 tuh....saya berani cakap at least saudara-saudari akan dapat paling teruk 10 sale....depending pada MLM online mana yg saudara join....the profit could be between USD 5,000 to USD 15,000.

Dgn sistem mcm ni...keperluan bertemu orang dah tak ada. Bahkan orang x kenal pun siapa kita. Mereka percaya pada kita atas prinsip kita adalah seorang yg berilmu.....dan ilmu boleh build trust jauh lebih baik drpd BMW, Ferrari and Porsche.

Bahkan kita duduk rumah jer.... use internet to the fullest untuk dapatkan downline. Tak susah langsung.

Simple method....tapi x de sapa yg guna.

Try la promote Hai-O guna sistem mcm nih. Boleh jugak sebenarnya tapi sasaran kecil lah...just within Malaysia jer.

About sistem mcm buluhmas dan beberapa sistem lain (di luar negara selalu di rujuk sebagai 1-up affiliate system...khusus untuk mengaburi mata 'soon to be victim')... takde produk so automatic jatuh hukum haram sbb tak ada sesuatu yg di gantikan sebagai proses jual beli. Harap ebook?? Ebook bukan hasil dagangan....sbb most people join bkn sbb nak ebook tapi nak keupayaan buat duit secara pantas tuh....so dia dah jadi lain hukumnya.

MLM punya sistem....kalau kena cara kita boleh hidup hanya bergantung kepada downline saja. Let others make the selling for us. We just search for more downline everyday.

Tapi saya tak rekomen sesiapa pun buat MLM. Apa yg saya ckp di atas hanya sebagai guideline untuk bantu mereka yg nak kaya cepat dgn MLM tapi asyik jadi frustrated jer.

MLM bukan caranya kalau nak kaya cepat. Itu satu. Kedua....mlm terlalu banyak tipu helahnya. perniagaannya kotor.

That's why saya pun tinggalkan mlm jugak dan stick to another business model. saya x pernah fikir ttg mlm skarang. Yg saya buat sekarang jauh lebih baik tapi saya tak rasa nak cerita apa benda tuh tongue.gif

Cubalah try....jamin berjaya punya method tuh happy.gif Edited by Arissa Nightingale

QUOTE (roronoazoro @ Dec 6 2008, 01:37 PM) <{POST_SNAPBACK}>
dulu aku penah wat...dan berjaya. skang sudah ada bisnes konvensional (bukak kedai)..

tp akhir2 ni..rasa nk wat lg MLM ni...

Ha...taknak try method atas yg saya share tuh???

Mane nak tahu profit melambung plak.... blush.gif

Fre.e plak tuh...

huhuh...MLM zaman saya dulu masih jual barang (home party) tongue.gif xguna internet pun tp still leh untung..

tp method tu mmg nmpak mcm boleh berjaya.....

nak kata merugikan...YA mlm mmg merugikan KALAU xbetul cara pelaksanaannya. tp akan untung kalau sebaliknya..

satu pertanyaan kepada yg dh berjaya dlm MLM... berapa lama korang bertahan dlm satu2 MLM?

2 tahun?, 3 tahun? 4 tahun? Edited by roronoazoro

QUOTE (roronoazoro @ Dec 6 2008, 02:41 PM) <{POST_SNAPBACK}>
huhuh...MLM zaman saya dulu masih jual barang (home party) tongue.gif xguna internet pun tp still leh untung..

tp method tu mmg nmpak mcm boleh berjaya.....

nak kata merugikan...YA mlm mmg merugikan KALAU xbetul cara pelaksanaannya. tp akan untung kalau sebaliknya..

satu pertanyaan kepada yg dh berjaya dlm MLM... berapa lama korang bertahan dlm satu2 MLM?

2 tahun?, 3 tahun? 4 tahun?

Yup...but skarang kalau nak maintain buat USD 1,500 ke USD 2,000 sehari mmg x de cara lain. Yg saya tahu... internet jer caranya.

Dn method tuh pada saya berjaya sbb satu....kita attack customer dari angle paling berkesan dari aspek psikologi.

Kedua.....kita tak tumpu byk effort dn masa untuk marketing. Penjualan dijalankan oleh website atau bahasa yg kami gunakan.... landing page.

Ketiga.....teknik 7 email tuh adalah teknik paling efektif dlm membentuk kepercayaan terhadap prospek. People won't just trust the first moment they hear about you. Follow up is needed!

That is why dengan email..... kita approach mereka sebanyak 7 kali. And selalunya once saya dah dapat email dan kebenaran mereka untuk hantar email kpd mereka (this is done through double opt-in melalui sistem yg AWeber / GetResponse sediakan....atau mana2 autoresponder yang saudara rasa selesa untuk guna....sendiri punya pun tak apa asalkan double opt-in. Sebab kalau bukan double opt-in saudara boleh di tuduh spam...dan bila ini berlaku credibiliti saudara akan jatuh terus dan ini akan affect sales secara dramatik).

Kalau nak lebih power....buat video through Youtube.....and embed masuk dalam landing page kita tuh. So potensi landing page naik ke first page listing dalam google page #1 lebih mudah.

Dan kalau betul landing page kita berjaya naik ke page #1 google.... making between USD 5000 to USD 10,000 is never a problem anymore asalkan kita maintain momentum dan jgn goyang kaki sgt.

Unfortunately skarang saya dah drop juga mlm sbb potensi pendapatan dia tak menyeluruh dan masalah scaling yg wujud. And then customer yg dah join kita always looking for support....so in one way ia memberi beban pada kita.

Konsep business internet adalah perniagaan buat duit tapi bukannya membebankan kita. Kalau buat MLM walaupun duit masuk banyak tapi membebankan tak guna. Which is why sy shift business model kepada something else....and saya tak rasa nak explain kat sini benda tuh. Takut off-topic.

Tapi adik saya masih buat....dan method yg dia buat adalah method yg saya explain di atas dan di bawah ni.

@saudara roronoazoro:

Kalau nak tgk landing page in action boleh tgk dan perhatikan mcm mana mereka buat:

http://www.littleguynetwork.org/ - MLM online bernama Little Guy Network. Tapi bcb boleh.... join jgn. Just learn how they do their nifty little psychology work.

another one is this one:

http://www.cruisetocash.org/ - MLM online bernama Cruise to Cash. But yg nih saya secara spesifik nak tunjuk pada saudara mcm mana mereka collect email prospek tuh and all. Scroll down to the bottom and see it.

Screenshot spesifik mcm ni:

Berkenaan headline tuh.... disini saya provide semula analisis terhadap nya dan kenapa headline itu boleh berjaya.

Saya type di topik "Niche Marketing dan Jutawan Internet" tapi decide untuk paste jer terus disini. Sbb masih releven dgn topik.

The Anatomy of Copywriting

Saya ada post something dekat thread business MLM di nun section satu lagi....yakni section business.

Kesian tgk diorang buat MLM tapi tak reti.....so saya pun kasi la skit 'not worth even a dime' comment dalam tuh.

Tetiba rasa boleh beneficial sikit disini...so saya copy skit masuk sini.

Here's the headline I'm talking about happy.gif :

"Are You Ready to DISCOVER How a College Drop-out
Or Owning a Website??"

Finally
REVEALED... "Insider" Strategy That They Never

Jom kita study skit....kenapa headline mcm tuh adalah amat power walaupun bunyinya amat poyo tongue.gif

A little note before that....headline ni boleh digunapakai untuk promote apa-apa sahaja....asalkan ia berkaitan dengan buat duit.

Ini termasuklah course Forex cik Ran, online tutorship milik saudara ROBOTs, produk terbaru milik Ewen Chia, Perigiduit, prigicash, Hai-O, Luxor dan lain-lain. Success rate guarateed. tongue.gif

Kenape yer????

Before we move on....let's talk a little about the basic foundation of Copywriting.

Bila sebut copywriting nih.... sebenarnya semuanya adalah psikologi semata2.

Kenape pulak camtuh yer????

Setiap orang dlm dunia nih....ada desire atau keinginan masing2. The key is...understand what they specifically want in their mind....benda yg bukan zahir tapi lebih kepada sesuatu dlm fikiran dan abstrak....mcm kebahagian dan lain-lain. And then it will be easy to sell them anything.

Kita study headline tu skarang.

Are You Ready to DISCOVER How a College Drop-out
Or Owning a Website??"

Are You Ready:

-Perkataan nih simply akan build up the hype. Contoh mcm....you ready ke nak buat?? Serius ke nak buat?? Implies bahawa that something is important. So customer secara subconcious nya akan fikir benda itu teramat penting dan dia akan rugi kalau dia tak join / beli.

to DISCOVER:

-DIscover??? Siapa yg tak pernah suka untuk discover something new kan?? Ini adalah perkataan yg cukup power. Discover...revealed... dua ni kalau kena tempat boleh increase conversion sampai 30%. Kengkadang lebih.

How a College Drop-Out:

-Simply bermakna bahawa sesiapa sahaja boleh berjaya!!! Kalau budak kena terajang kuar kolej buleh buat...takkan you all tak boleh?? Kan??? Lebey kruang camtuh la.

Can Easily Make:

-The important word here is Easily. Semua orang akan tertarik dgn benda yg mudah diperolehi. Just put this word and conversion akan naik.

Over $4000/day Online:

-Money!! Who wouldn't want one right?? Tapi ini adalah content....so takde apa-apa skill copywriting disini.

Without Selling, Advertising, Referring, Sponsoring Or Owning a Website??:

-semua manusia didunia ni dilahirkan pemalas....no offense yer rakan-rakan tapi its the truth. People don't like to sell... people don't like to advertise... people don't like to refer... to sponsor... or to make a website. Too many hassle...too many work to do.

But..

They want to earn money!! Lots of it.

So mention kemudahan-kemudahan ini pada mereka. The benefit. Very powerful.

OK tak???

With me??

Let's move on....

Finally REVEALED!!! "Insider" Strategy That They Never

Finally REVEALED!!!

-Finally!!! Akhirnya!!! Oh akhirnya!!!

Very powerful and emotionally great word. Terutama kalau calon customer kita dah lama cuba buat duit tapi asyik gagal saja. It will work out amazingly. Trust me. Sebab dia asyik buat yet no result...tiba-tiba kita dtg dan cakap ada teknik yg FINALLY!!! will solve their problem.

Kan... power kan???

"Insider" Strategy:

-Insider. Maknanya maklumat itu selama ini adalah rahsia. Tak ada orang tahu. Dan customer kita bakal mengetahui nya tak lama lagi. Sounds great and ofcourse tempting.

That They Never Want You to Know:

-Power pada ayat ini terletak pada "THEY!!" Bermaksud orang-orang expert yg selama ini buat sampai usd 1000 sehari tuh. people like travis... ryan deiss... engrista lal... and so on.

This sentence imply bahawa ada teknik secret yg wujud tapi diornag yg berjaya tak mahu kita gunakan. And now kita offer the secret to that super powerful strategy. Who wouldn't want right??

That Can Manipulates Your Prospect to Join You:

-Manipulates your customer. Manipulates your prospect. Power kan?? Siapa tak mahu kalau diberi kuasa untuk manipulasi org. Hehe...

Made You More Money Than You Could Ever Imagine Literally in 7 days!!:

-This one content. Copywriting dia terletak pada "More.... Ever Imagine... 7 Days!!

7 days tu paling power sbb 7 hari adalah masa yg agak singkat. Target prospek kita adalah seseorang yg nak buat duit sepantas mungkin. So... it will work.

Orait....nak berforum tmpt lain plak. Malas lah asyik sembang duit jerr....lama-lama kepala berkiblatkan duit jer... hidup pun musnah sbb asyik pikir duit jerr.... sleep.gif

*Disclaimer skit.....saya bukan seorang pakar atau apa... just berjaya cari mkn skit2 dgn internet... itu jer. Nothing more...nothing less. Edited by Arissa Nightingale

QUOTE(roronoazoro @ Dec 6 2008, 01:37 PM) <{POST_SNAPBACK}>
dulu aku penah wat...dan berjaya. skang sudah ada bisnes konvensional (bukak kedai)..

tp akhir2 ni..rasa nk wat lg MLM ni...

Bagi aku MLM memang sangat2 menguntungkan. Kenapa aku suka MLM ?
1. Modal kecik sangat seolah2 takde guna modal langsung. Kenapa? Hah! Mudah je, jadi ahli CNI bayar RM70 dapat Royal Jelly bernilai RM81.40. Belum apa-apa dah untung.....

2. Tukar je jenama barang yang aku beli bulan-bulan. DUlu beli barang di Tesco, sekarang beli barang di CNI.... 6 bulan beli, guna, pakai dan cerita kat kawan-kawan dah dapat naik Pengurus Agensi Dalam CNI.

3. Sekarang dah setahun 8 bulan bersama CNI dan akan kekal buat bisnes CNI buat selama-lamanya.

4. Aku hadir kursus CNI dann tengok mana-mana kursus lagi yang boleh aku masuk. Orang Berjaya pergi kursus kan?....

5. AKu dekatkan diri aku dengan beberapa JUTAWAN CNI seperti Murad Basir, Dato Dr Azman Ching, Ridzuan Baharudin, Jamil Zakaria, Wak Ramlan, Tony Yew, Roslan Basir, Selvam, Raja Morgan, Cheong Kim Leong, Sobani dan beberapa lagi jutawan untuk belajar dengan mereka cara bagaimana mereka jadi jutawan

6. Kalau mereka boleh jadi jutawan, aku yakin pada kebolehan diri aku yang aku pun boleh jadi JUTAWAN macam mereka di CNI.

QUOTE (Arissa Nightingale @ Dec 6 2008, 01:40 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Ha...taknak try method atas yg saya share tuh???

Mane nak tahu profit melambung plak.... blush.gif

Fre.e plak tuh...

Arissa.. method tuh mmg best.. but not applicable untuk Malaysian based MLM.

Benda tuh sesuai untuk online MLM jer.. boleh tarik sampai USD 5000 sehari cukup mudah. Masyuk.. mmg masyuk lah.

Tapi jadi lain ceritanya bila orang yg aku janjikan kejayaan tuh tak dapat buat even satu sale pun. That's why aku drop MLM and aku buat niche marketing plak. But aku masih implement method yang sama (List building + email marketing)... so tak kira niche apa pun... keuntungan tetap pada tahap sama.. rasa lain mcm sbb buat MLM pun takde.

Rasa happy jer.

Tapi method tuh kalau nak guna kat Malaysia mmg susah.. aku dah pernah try experiment. Most of the time people yg opt-in takkan verify second time.. so kita takleh hantar email pada mereka or else kita dianggap spam dan itu akan merugikan dan merosakkan kredibiliti kita. Not good.

QUOTE(technicianmuda89 @ Dec 7 2008, 01:23 AM) <{POST_SNAPBACK}>
aku kalu org bgtau org kaya sal mlm ne dan sibuk2 nk suruh aku msuk mlm ne...aku jawab mcmne je:
"Mana ade keje bleh kaya cepat...."

betul tu... takdak satu keje pun yg bleh kaya cepat....(makan gaji memang takleh jadi kaya langsung... kalau bos boleh lah itupun berapa lama boleh kekal)
MLM jauh beza macam langit dengan bumi... kalau kata nak jadi kaya dalam 6-7 bulan dan kekalkan kekayaan, itu amat mustahil. At least 3-7 tahun utk jadi kaya dalam MLM adalah logik sebabnya terbukti di syarikat MLM CNI yang mana Wak Ramlan join CNI umur 57 tahun dan jadi jutawan umur 63 tahun. Average 50 orang jutawan CNI jadi jutawan dalam masa 3 tahun - 4 tahun dan yang paling cepat jadi jutawan di CNI dan di Malaysia adalah Dato Dr Azman Ching iaitu beliau mengambil masa 13 bulan saja utk jadi jutawan dan kini mengekalkan status jutawan sehingga kini dan telahpun melahirkan lebih daripada 40 orang jutawan CNI dalam organisasi beliau.

Utk pengetahuan, bagi aku MLM sangat2 menguntungkan terutama di CNI sebab tu aku walaupun masih baru dalam CNI baru 1 tahun 9 bulan tapi aku belajar dan aku skrg ni dapat PERCUMA je produk CNI setiap bulan. Jimat belanja aku dan jimat duit gaji aku. Skrg ni aku masih bekerja sebagai seorang executive di syarikat telekomunikasi di Malaysia. Bagi aku dalam kegawatan ekonomi ni lah masa yang sesuai utk join CNI sbbnya gawat atau tidak, orang tetap gosok gigi, basuh baju, basuh pinggan, sabun badan, cuci lantai dan sebagainya, setuju? Pernah dengar ke time gawat orang tak beli ubat gigi sbb tak cukup budget? Sbb tu CNI adalah biz yang sangat sesuai kalau anda nak berjimat dan nak save duit gaji anda kerana lama-kelamaan anda akan dapat PERCUMA je produk CNI....

Sebab tu, hari ini aku masih bila jumpa orang je aku cerita mengenai CNI sbb kalau aku boleh jimat, orang lain pun pasti boleh jimat, kalau aku boleh dpt FREE produk CNI dah tentu orang lain pun nak dapat FREE jugak kan, dan kalau aku boleh bantu organisasi aku dapat bonus CNI RM1200 sebulan pasti orang lain pun nak jugak kan...Aku suka bisnes CNI sbb aku boleh bantu ramai golongan masyarakat pelbagai bangsa dan kaum.

Bagi pendapat aku,
Nak bisnes, banyak aspek yg perlu di ambil tahu... Yg penting mesti ada kemahuan. Bila dah ada kemahuan kena mampu lah untuk lakukan.
Then, belajar mengenai biz tersebut.

Kisah aku dahulu.....
Pada tahun 2001 aku pernah mulakan biz jual aksesori handphone, maklum le time tu tengah meletop-letop. Pengalaman takdak, cuma tengok orang buat macam best dan aku pun terjebak....Daftar syarikat enterprise dan modal RM3000 utk beli aksesori telefon bimbit...
Bulan pertama aku buat, aku iklankan pada kawan-kawan dan buat promosi baik punya, dapatlah dalam RM200...
Bulan kedua, sales ada sikit dapatlah dalam RM200++ gak...
Bulan ketiga, takdak sales sbb kawan-kawan semua pakai aksesori handphone baru, macam mana diorang nak beli lagi, betui?
Aku tunggu punya tunggu sampai lah 6 bulan selepas tu last-last aku stop....
Terasa jugak susahnya nak buat bisnes

Last-Last, bulan April 2007 aku libatkan diri dalam MLM syarikat yang korang semua pasti tahu iaitu CNI...Asalnya aku adalah sebagai pengguna, cuma guna sendiri je barangan kegunaan harian yakni dengan menukar sahaja jenama produk kat rumah aku daripada guna ubat gigi, berus gigi, sabun mandi, syampoo, bedak, deodorant ketiak, pencuci lantai, pencuci pinggan, sabun basuh baju dan barang-barang kegunaan harian aku yang jenama biasa aku tukarkan kepada jenama CNI. Sebab aku pikirkan mudah je, kalau aku tak beli kat CNI pun aku tetap beli kat pasaraya atau kedai kat luar jugak. Tapi kalau aku masih beli kat luar aku tak dapat apa-apa faedah, jadi aku beli di CNI je sbb CNI bagi aku BONUS...

Bulan May 2007, aku masuk kursus pertama di CNI, masyaallah aku nampak betapa senang nya nak berjaya dalam CNI, kalau aku tau macam ni punya senang, aku pikir2kan kalau aku join CNI tahun 2000 dulu, pasti sekarang aku dah jadi jutawan CNI pun. Tapi walaupun aku baru je dapat peluang ni di CNI tak bermakna masuk dulu boleh jadi jutawan dulu, masuk lambat pun boleh jadi jutawan jugak sebabnya dalam CNI tidak ada unsur penindasan pun. Kenapa aku kata sedemikian, sebabnya aku dah pergi 90% kursus CNI sehingga ke hari ini...Ini yang membuatkan aku tetap tak mengalah dan aku yakin aku pasti boleh jadi jutawan CNI tak lama lagi...

Bermulanya bulan June 2007 tu aku berjuang dan menceritakan peluang kepada semua orang, akhirnya dalam masa 6 bulan aku dipromosikan ke Pengurus Agensi CNI. Time ni Bonus aku dah mencecah RM1000++, aku support downline aku, kerjasama dengannya sampai downline aku dapat RM1200 Bonus CNI dan bulan lepas bonus dia dah potong bonus aku... OK tak?

Dan sekarang aku masih nak membantu insan-insan yang nak berjaya dalam CNI, so sesiapa yang nak join aku, join di bawah mana-mana organisasi aku pun boleh.... Tapi aku galakkan join dibawah organisasi aku seperti dalam list yang aku bagi dalam TS aku....

Dan apa yang aku jelas nampak adalah biz MLM adalah biz yang terbaik dalam abad ke-21 ini kerana biz MLM banyak memberikan ilmu ttg bagaimana nak melakukan perniagaan baik konvensional ataupun MLM itu sendiri. Anda tak percaya, anda cubalah join MLM barulah anda tahu bagaimana mudahnya nak melakukan MLM terutama syarikat CNI sebab syarikat CNI menekankan ttg Business Education Systems.....

Mari cuba tak rugi pun... sbb skrg ni saya membeli barang keperluan saya secara PERCUMA di CNI bahkan saya boleh simpan duit perbelanjaan nilai tersebut yang sepatutnya pakai duit gaji saya setiap bulan di bank, anda masih guna duit gaji anda....

Kalau anda nak join CNI, anda boleh hubungi sahabat saya, Zulkarnain Bin Abu Hanifah