Jump to content
Sign in to follow this  
erik

Kelab Pakar It?

Recommended Posts

Aku nak tau ada tak wujud kelab atau persatuan jurutera/pakar it kat malaysia ni. contohnya kelab putera ni ker...di mana yang mengabungkan serata individu yang berminat. sama ada berkerjaya atau tidak, tu tak jadi hal...tapi otak mesti gila2 punya...

kat sini bukan ka byk pakai it...???cam programmer....pakar hardware...pakar penghubur...pakar otak gila2... tongue.gif

aku tak paham objektif ko tu...setahu aku...kat sinie la tempat berdiskusi n berkumpul....

maksud aku, yg official punya...ada keahlian, ada weekly discussion. yes putera ni mmg aku akui ada tapi maksud aku yg lagi tepat ialah mengabungkan kesemua satu malaysia ni.....yg mana tengah tidur atau menyepi diri tu kasi bangun join...okeh ker...

ooo....cantu gaya nye....yg nie dlm perancangan tuk geng putera cam kite...kite tunggu kata kata dr mr shanai....k.. smile.gif

otak gile buleh pakai gak ke? smile.gif

anti-social tak menjadi masalah. kelab tak semestinya kena jumpa face2face.. (eh ade ke kelab buat conference guna IRC/closed-forum je? tongue.gif)

alah.. tipu je la semua tu..

draf mane draf ?? proposal mane?

hahha.. nak proposal gak ke?

adeh.. lemau kalau nak draf proposal cite pasal persatuan/kelab nih..

aci tak kalau buat terus jadik?

p/s = dah lama tak aktif persatuan belia biggrin.gif

isu ini pernah diperbincangkan oleh pengurusan atasan putera.com 2-3 tahun lepas...abang sham ingin jugak tgk ia jadi realiti...

secara kasarnya team ini akan membantu ahli atau sesiapa sahaja yang memerlukan bantuan..secara 24 hours...dan caj yang dikenakan adalah berpatutan...some percentage adalah untuk putera.com manakala selebihnya insentif.

team ini akan membuat apa sahaja..daripada develop system hinggalah buat cc...jadi untuk puteranian..atau kerabat puteranian yang pasang hajat nak buka cc...cost boleh diminimakan...

p/s suka tulis buku...

Nor Arisham Hj Bakar > boleh tu boleh tapi mungkin akan terdapat sedikit ketidak sesuaiannya plak nanti dari segi kepakaran kita tahu putera ni memang banyak pakar it tapi macam mana plak yg baru nak membangun macam yg putera kita buat ni kan ker kita majukan diri kita dengan usaha kita sendiri contoh nyer kalau semua pakar it dalam putera ni 24 hours on dan membantu nanti-2 akan menimbulkan keraguan plak kat student-2 asyik suruh buat projek tu projek ni nampaknya kita nak kena tapis gak ker abg sham kalau pasal cam cc tu kira ok jer kat saya sebab satu tunjuk ajar bagi yang nak meningkatkan diri nyer...ehehehe enteh betuk ke idak ni aku nyer ayat....eheheeh salah tlg betul kan.

team nie bukan untuk assignment..tetapi more to technical team..tunjuk-ajar tiada masalah..selepas repair kita boleh bagitau apa yang problem..dan apa yang perlu diganti dsb...dari segi programming, kita tak akan buat assignment..sebaliknya...kita program projek-projek yang professional...macam design system untuk office dll...

p/s dapat call tengah malam..tanya macamana nak eja windows???

Satu cadangan yang baik ni, pada saya la orang yang akan ambil sesuatu projek tertentu tu perlulah professional; iaitu dia perlu ada kelayakan untuk membuat kerja2 yang diamanahkan, pendek kata dia perlu ada certification dengan kerja yang akan dipertanggungjawabkan.

harap kelab ni akan berjaya ditubuhkan satu hari nanti.

abg sham kertas kerja tak der ker at list kita tahu macam mana nak bahagi org mengikut kategori yang akan di masukkan macam kalau seorang tu pakar dalam design so segala berkaitan design akan dia buat so tak campur adukkan so bila project nak di kombinekan baru semua org ni akan bersatu hati dan sehati sejiwa < cewahhhh gila nya ayat dah tengah frust ngan awek ni sedih2222222 sad.gifsad.gifsad.gifsad.gifsad.gif ......< macam mana abg sham sekadar pandangan laa...?

wow bestnye kelab nih.. biggrin.gif bole join x? smile.gif

aku pun berharap dpt join gakz.... biggrin.gif

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...