Jump to content
speedfinger

Kenapa Virus Diwujudkan?

Recommended Posts

kalo xder virus, kiter xdpt tau masalah dlm sistem..dgn virus gak...kiter dpt improvekan sistem..sbg cth..pagar, rumah, dan pencuri...pencuri tue virus...rumah tu sistem PC dan pagar tu softw antivirus..kalo xder pencuri, sampai bile2 kiter xtau ape kelemahan rumah kiter....faham x?

kalo xder virus, kiter xdpt tau masalah dlm sistem..dgn virus gak...kiter dpt improvekan sistem..sbg cth..pagar, rumah, dan pencuri...pencuri tue virus...rumah tu sistem PC dan pagar tu softw antivirus..kalo xder pencuri, sampai bile2 kiter xtau ape kelemahan rumah kiter....faham x?

Aku rasa sama jer nih.....

Kalau tak der virus.. tak kisah pun apa kelemahannya sebab tak der benda yang nak merosakkan....

Sama gak macam rumah kita.. kalau pencuri ni tak wujud lam dunia..

lemah cam mana pun rumah kita.. tak der yang nak masuk sebab pencuri tu tak memang wujud....

Tapi... mungki boleh diterima la sebab kalau virus tu makin kuat.. kita punya

protection pun kita tambah.. ye tak? tongue.gif

Tapi after all aku masih berpegang pada pendapat aku... virus tu tak der faedah pon

sebab dia sikit pun tak tolong kita kesan kelemahan kita...

kan ke dia yang sebabkan problem tu dan kalau tak der orang cipta virus

kita pun memang tak der kelemahan...

erkkk.... kalau dalam dunia ni tak der pencuri.. pintu rumah tu tak kuci pun tak per tak der rick langsung... yang menyebabkan risk tu sebenarnya pencuri huhuhuhuhuhu.....

APA KATA SURVEY??????

ye saya setuju...

kalau tadak virus, maka tak nyusahkan orang awam,

tapi nyusahkan orang yang keja buat anti virus, sebab dia tadak keja, so dia buat la virus sndrik untuk membolehkan dia ada kerja..

kehkehkeh

Edited by abixpert

virus diwujudkan untuk menguji keupayaan dan kekebalan sistem....he..he... biggrin.gif .Just opinion.... smile.gif

Yang ni aku tak setuju....

sebab keupayaan sistem melawan virus tidak diperlukan kalau tak der virus....

Apa Kata Survey?

pada aku virus ni menyusahkan, merugikan dan membebankan. Sebabnya ... kalau kena virus pc kantoi .. ada yang terpaksa format dan mungkin akan kehilangan dokumen penting masa terformat itu.

merugikan .. eemm memang merugikan .. rogi masa dok scan virus dok clean virus dok updates virus tapi tak selamat 100% pun. Kalau boh anti virus pc pun selo la sikit .. tak ka rogi masa tu.

dan membebankan ... eemmm ada kalanya membebankan mak bapak yang tak reti apa apa dan tak pernah pun pegang kompita. mau tak beban anak dok nangis mintak beli kompita baru sebab kompita lama boh antivirus baru kalu eeemmm jenuh tunggu nak loading satu satu benda. kalau boh anti virus lama baik tak yah boh. tak pasai pasai saja kena belanja seribu dua beli kompita baru.

Bila dah ada virus .. ada la anti virus .. dah ada anti virus pc kena tambah kelajuan sebab anti virus dah guna ram. bila tak cukup ram .. mak bapak kena keluaq duit. Sian kat lepa ... tak pasai pasai kena jimat duit lauk pasai nak beli ram. eeeemmmm ... tu baru ram tak masuk proc lagi ... isk ... sapa yang susah .. mereka dan keluarga mereka

Edited by ace

tapi aku rasa virus nih pun ada kebaikannye..virus utk protect..hahaha~ cth kalo ko create program n ko x mo org ubah or h2ck or apa² la..kat ko punya program ko buat la protection ngan boh virus..hehehe tuh pendapat aku...but virus mmg aku rasa more pada kemusnahan dan kerosakkan..mcm ari tuh PC aku kena virus..adoi..tak pasal² je kena pi format PC melayang rm30 aku...sebab kena format coz dah critical punya tahap da...!!huhuuu~ n mmg pasang anti virus mengslowkan PC..tuh yg menyampah tuh.. laugh.gif

No Offense tongue.gif

hustler tak setakat tau pakai trojan. derang boleh code sendiri. ape kelas gune org lain punya tools.kuang kuang kuang dan kuang lagi skalik.

aku pun kidding jugak. jgn amek serius. kohkohkoh.

Ramai orang buat Virus

Banyak la sebabnya.

Aku senaraikan sebab-sebabnya;

SEBAB1:

Nak cuba. Saja.. saja.

SEBAB2:

Nak test skill

SEBAB3:

Nak test AV

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

SEBAB 11,479

Wallaahualam

kalo tanak gune SP2 pun.. guna la SP1....

aku suke sikap cam ni, lagi bagus kalau admin2 bersikap macam ni, and make sure la dia pakai leased line yg power2, aku kekurangan bot sekarang ni.

Aku pakai Norton Antivirus 2003 PRO.. power jugak...

baik ko pi tukar je norton 2005 or other latest AV...coz ari tuh com aku kena virus n siap update tuh..tapi x detect pun virus serang PC aku...last² format..b4 format tuh aku install norton 2005..tup tup.. 12 virus...1 je bole clean yg lain..haram..jawapan dia format..so pakai la AV yg latest ok.. laugh.gif

start aper fyzm345...

tak paham aku...

dia dah start nak mentrojankan server...

aku suke sikap cam ni, lagi bagus kalau admin2 bersikap macam ni, and make sure la dia pakai leased line yg power2, aku kekurangan bot sekarang ni.

dia dah kekurangan bot...

jadi dia suggestkan admin supaya guna sp1 yang banyak hole dan vulniverity(ntah la tak reti eja la...)

jadi, dia boleh la tanam bot dia supaya orang bole download....

Selain daripada antivirus... anti spy ware pun penting..

Microsoft baru release 'Microsoft Anti Spyware' boleh download kat microsoft.

Microsoft Anti Spyware nie memang best walaupun beta....huhuhu.... happy.gif

dulu ye la mmg nara brani claim yang nara guna dah norton, trend, avg, panda ke, ape2 ke.. tapi nara ikut ape yang coder virus tu cakap.. dia cakap Trend punya AV paling power in detecting viruses..

alah diorang ni saje nak promote je la. dah banyak virus creator yang kengkononnye kate oooh antivirus X yang paling power, dll.

tapi tak pikir ke, diorang ni kan lawan antara satu sama lain, apsal nak rekomen lak? if anything, ako lagi rasa yang diorang tu yang rekomen trendmicro pasal trendmicro yang paling tak bagus so bile natni ramai orang switch to trendmicro, diorang akan bantai antivirus tuh.

aa.. pikir yg ape nak jadi SELEPAS bukan sebelum jadi.. use ur common-sense <-- paham tak ni?

tak tak pahjam