Jump to content
boyer

Myportal Untuk Buat Web Just Guna Word

Recommended Posts

Selamat Datang Ke MY PORTAL. Alami pengalaman menggunakan D.I.Y

yang mementingkan ciri-ciri interaktif dan mesra pengguna pertama di Dunia.

Hanya RM 50 untuk setahun

Pakej MYPORTAL merangkumi:

1 Subdomain

1 GB Ruang Hosting

1 Alamat Email

Bandwith Tanpa Had

5 Muka Surat Dengan Artikel Tanpa Had

Portal Whizz CMS

Pengurusan Banner

Kaji Selidik

Peta Carian

Dwi Bahasa

Google Adsense dan Google Analytic disediakan

RM 55.00 PER YEAR : .com, .org, .net

RM 100.00 PER YEAR : .com.my

RM 120.00 PER YEAR : .my

nak reg leh p kat www.rasmulticom.com tapi pastikan dah bankin kan fulus tau... dh ciap call@sms@fax kat order/payment dlm portal rasmulticom n cc kat [email protected]

bende ni la yang aku maksudkan....

aku bukan nak ajar matapelajaran "laman web"

aku nak bantu orang yang nak buat web. tak kira la nak buat web personal ke perniagaan.

apa pun layari www.kami.myportal.my

ade la sikit2 tip menarik...k askum

Salam semua,

Memula tgk myportal nih kira ok la sbb org yg tak pandai wat website pun leh cuba ..

tapi selepas terbaca satu topik kat sini...

pikir panjang la plak..

http://www.carigold.com/portal/forums/showthread.php?t=46884

aku pun tak faham apa kaitan faratech dengan myportal ni.

sampai sekarang tmbp pun ada lagi.

beberapa bulan lepas aku ada masuk bengkel dia orang kat menara tm.

tapi aku tak masuklah sebab untuk jadi agen kena bayar 2+++

fikir-fikir balik macam jadi agen tm pulak jual produk dia orang

walaupun pendapatan lumayan :D

tapi apa pun pembuatan website mendatangkan pendapatan lumayan kepada

pembuat website. jadi dia orang telah berbelanja banyak untuk membeli software

seperti

1) Dreamweaver

2) Adobe Photoshop

3) Flash

dan sebagainya. walaupun banyak produk open source untuk buat website

tapi software di atas tetap menjadi pilihan kepada peminat yang setia.

nak kata kos yang mahal bagi nak buat satu website tu, mmm

susah nak kata. payah-payah guna blog aje. free apa

janji ada orang nak beli oklah, peduli apa design lawa ker tak lawa.

nak access website cepat ker lambat macam kura-kura

janji duit masuk hahahahhahahahahahahahha :lol:

guna word untuk buat web???

microsoft pun ada keluarkan satu software khas untuk buat website

Salam semua,

Memula tgk myportal nih kira ok la sbb org yg tak pandai wat website pun leh cuba ..

tapi selepas terbaca satu topik kat sini...

pikir panjang la plak..

http://www.carigold.com/portal/forums/showthread.php?t=46884

kadang-kadang pelik gak...apa yang betul kita susah nak terima, tapi bila timbul je something yang tak betul kita cepat sangat nak ambik sebagai fakta sah...huhuhuhu....apa2 pun terpulang...nak tahu tip2 peniagaan internet layari www.kami.myportal.my

dapat lah kiranya kita berkongsi info...askum...

bukan xnak terima.....tp kenapa kena bayar

yg percuma kan banyak kat sini

konsep DIY kunun....MS Word mmg da lama ada function tuh? cheaper? efficient? easy to maintain? SEO friendly? mentang2 sume biz nk buat website, korang pon nak monopoli market ngan program camni....

ps.: kelebaran web ko tu ikut trend ke, tersalah set guner ms Word

tuh .....aku sian tengok member2 nih yg join my portal nih.......bersungguh2

untuk promote myportal..........

aku cuba gak menyelami bisnes nih.....tapi masih samar.......

kemana arah tuju dorang nih..........

yg nyatanya syarikat dia untung berlipat ganda..........

aku tak fahammmmmmm!!!!!!!!!!!!!!

kalau aku join aku dapat aper?????

nak web site........yg free pon banyak

10 subdomain pon free gak....template lagi cantik2

bukan xnak terima.....tp kenapa kena bayar

yg percuma kan banyak kat sini

tuh .....aku sian tengok member2 nih yg join my portal nih.......bersungguh2

untuk promote myportal..........

aku cuba gak menyelami bisnes nih.....tapi masih samar.......

kemana arah tuju dorang nih..........

yg nyatanya syarikat dia untung berlipat ganda..........

aku tak fahammmmmmm!!!!!!!!!!!!!!

kalau aku join aku dapat aper?????

nak web site........yg free pon banyak

10 subdomain pon free gak....template lagi cantik2

derang ni sume mmg nak melingkupkan melayu..

produk derang hentam je janji ada.

nak duit jer tu..

kira mcm penajaan la. dpt

ko taja dpt wang.. ko taja wang

mcm dulu biz sms..

yg iklan besor2 kat paper tu..

sekarang apa jadik???

ada lagi ke? da slow n lame2 stop..

sama gak mcm yg ni..

iklan besor2 kat paper..

sekejap je.. owner da rasa mcm panas... dia blah la.

trus terang aku ckp.. bg yg x tau apa2 psl web.mmg konon2 gempak la derang wat

bagi aku xde pape.. setakat guna CMS.

da sume..

jgn tertipu lagi.

ko tgk je la website rashidiishak....ntah pape....html berterabur....no diy la....ko nak website, pegi cari designer or developer web....nk DIY, masuk la kursus...Aku ingt myportal ni offer software cm google page creator ke...buek buek

Okeh, aku mengambil keputusan utk mengecop DIY sebagai CMS Joomla ... (mempunyai fgsi mcm joomla)

1. JOOMLA = cms utk satu universe

DIY = cms yg baru dihebohkan di Malaysia je...

2.DIY boleh guna word (aku rase maksud die macam kite guna WYSIWYG editor kat Joomla rasenye, buknnya buat website dari msword)

3.DIY punya default url buruk, SEF failed (http://www.kami.myportal.my/?lang=my&cat=1&id=4&mnu=4)

Joomla punye pun sama gak cam tu (http://www.zaharuddin.net/index.php?option=com_content&task=view&id=148&Itemid=72)

*Tapi joomla ade plugin utk SEF, DIY ade ke??

4.Laman DIY senang utk didirikan.

Laman joomla senang gak didirikan, just gi kat Cpanel->Fanstastico->Joomla->Install->SIAP....

5.-Orang DIY x faham ape yg aku tulis ni (sebab kebnyakan buta HTML apatah lagi menatang SEO/SEF ni..)

-Orang Joomla, harap2 korang paham....

Lagi satu...

DIY ni manyak egen kat Malaysia... jadi kalu ada problem senang diuruskan.

Tapi JOOMLA ni banyak pengguna di SATU DUNIA, korang search je kat google prob. tu... insyaallah sekurang2nya 2-3 org pernah jadi masalah cam korang dan korg bace je solution die...takpun korang tanye je kat sini prob korg...banyak yg tau guna joomla kat sini..

Tapi kalu korg tanye pasal DIY....?????

siriyes aku teruja ko ckp PM nk rasmikan web ko ni..TAHNIAH!!keke~lol stay TOOOOONNN...toon ke tune ke tun?? :P

neway..nasihat aku sbg org baru..mesti la kene tahu asas html utk buat web..(juz my 2 cents)

kesian boosook...

anda seorang yg negatif! maaf ye sbb bila kita melemparkan komen jgn jd org yg cetek ilmu. mempersendakan idea org adalah suatu perkara yg terkutuk dlm dunia perniagaan. mungkin anda bukan seorg ahli perniagaan tp bila kita mengomen, cuba letak kan diri anda sbg seorg pemilik perniagaan. edorey mempunyai visi yg besar utk menjemput PM kita sendiri utk merasmikan majlis pelancaran myportal. itu merupakan sebuah cita2 yg amat positif. kenapa pula anda mentertawakan?? pelik sungguh org species 'boosook' ini ye. sepatutnya, apa pun idea, visi, cita2 sesebuah syarikat itu, hendaklah diberi sokongan. hmm..kalau macam ni betullah apa yg diperkatakan, mentaliti masyarakat melayu masih jauh ketinggalan. nasihat saya, berfikiran lah secara positif, bacalah byk2 buku, search internet pon bagus...

selamat berbuka puasa...

derang ni sume mmg nak melingkupkan melayu..

produk derang hentam je janji ada.

nak duit jer tu..

kira mcm penajaan la. dpt

ko taja dpt wang.. ko taja wang

mcm dulu biz sms..

yg iklan besor2 kat paper tu..

sekarang apa jadik???

ada lagi ke? da slow n lame2 stop..

sama gak mcm yg ni..

iklan besor2 kat paper..

sekejap je.. owner da rasa mcm panas... dia blah la.

trus terang aku ckp.. bg yg x tau apa2 psl web.mmg konon2 gempak la derang wat

bagi aku xde pape.. setakat guna CMS.

da sume..

jgn tertipu lagi.

myportal ni adalah sebuah package portal dgn harga yang berpatutan. mmg betul dgn RM50, sesiapa sahaja boleh memiliki dan mengendalikan portal sendiri. bila kita memberi komen, kita mestila memberi komen yang bijak dan berpengetahuan dlm topik yang diperkatakan. bila melihat komen2 saudara/saudari sekelian, anda hendaklah mengkaji struktur perniagaan yg dipersembahkan serta produk itu sendiri dan jgn sampai menimbulkan kekeliruan kepada org ramai terutamanya pelanggan myportal.

mama menasihatkan agar, pergilah berjumpa sendiri pihak edorey bg mendapatkan maklumat yg terperinci dan tanya apa perbandingan system cms yang lain dgn cms portal whizz. mmg betul byk perisian lain utk membina laman web dan portal, ttp seblm melemparkan komen anda mesti tahu apa perbezaannya, apa teknologi yg digunakan, server mereka dimana, keupayaan system itu sendiri utk mengendalikan 1.5juta pelanggan. kecanggihan myportal bukan terletak atas harga tp saya pasti atas keupayaan enjin system itu sendiri utk 'generate' 1.5juta sekaligus 'maintain' kesemuanya dlm suatu masa. setahu mama juga, nak bukak bisnez hosting ni pon bukan murah, perlu ratusan ribu dan utk edorey terus melenyapkan diri mereka nnt mama rasa tu suatu tindakan yg tidak logik. lain la kalau myportal ni bukan system mereka spt kebanyakan syarikat lain buat, beli system org, pastu letak brand sendiri pastu gei jual. mcm konsep 'contract business' la. tp konsep perniagaan edorey ni berlainan. they come wth their own initiative utk advertise, promote, masuk tv, sumer tu pakai modal. tp kalau anda semua sewenang2nya melemparkan komen yg tidak membina, boleh hancur syarikat ini dibuatnya. anda semua mahu begitu ke?? jatuhnya sebuah syarikat melayu didlm industri yg 95% dimonopoli oleh bangsa asing? mama tidak tergamak berniat mcm itu sama sekali dan itu yg membuatkan mama join sbg dealer dan berbangga sbg salah seorg warga keluarga mereka.

bagi mama, mama tabik edorey kerana sebuah syarikat bumiputera di Malaysia berjaya menghasilkan sebuah system yg mampu dimanfaatkan oleh seluruh golongan masyarakat rakyat Malaysia bagi merapatkan jurang digital di era globalisasi ini. mama pasti kehadiran edorey bersama myportal ini tepat pd masanya. dgn biznes modul yg mampu disertai oleh anda semua, mama yakin edorey mempunyai satu misi dan visi yg akn mendatangkan faedah kpd semua golongan yg masih lg tercari2 pakej portal yg berpatutan.

salam semua,

aku nak jugak buat web nie tapi user cam aku apa pun tak tau pasal web ni bolehke, dan lagi microsoft office pun tak tau langsung, aku baru jer jinak ngan komputer ni maklumla budak felda,

opss lagi satu nak tanya banyak sangat web pasal duit masuk ribu2 dalam akaun betul ke, bila tengok testimoni wah hebat, tapi no phone tak letak kenapa ye..., kalau ada yang betul tu kasi web kat aku nak juga invest simpan bank pun tak dapat banyak mana pun, ok berbalik pada web tadi,

aku nak belajar detail2 pasal web memang kepala dah tak masuk dah , aku nak nak yang senang jer masuk kepala , aku ada perniagaan kecik nak buat web sendiri dan persatuan kat felda aku, kalau boleh ajar aku yang berkenaan leh ajar aku

Pendapat peribadi aku:

Layout web yang di generate oleh MyPortal tu table-based yang mana tak bagus untuk perisian screen reader. dan ini dah mengenepikan pengguna-pengguna 'kurang upaya'. dan telah terbukti penggunaan table untuk layout akan melambatkan lagi browser nak load page tu.

Rujukan:

http://davespicks.com/essays/notables.html

http://www.hotdesign.com/seybold/everything.html

http://phrogz.net/css/WhyTablesAreBadForLayout.html

http://webdesign.about.com/od/layout/a/aa111102a.htm

Document HTML tak gunakan DOCTYPE, yang mana ini akan melambatkan lagi browser nak load website tu sbb browser kita kena check kod tu dengan DOCTYPE yang sesuai dengannya.

Rujukan:

http://webdesign.about.com/od/dtds/a/aa071007.htm

http://alistapart.com/articles/doctype/

http://www.oreillynet.com/pub/a/network/2000/04/14/doctype/

Takde H1, H2 dan lain-lain. Tak mengikuti konsep 'semantic web'.

Rujukan:

http://www.webopedia.com/DidYouKnow/Intern...emantic_Web.asp

http://en.wikipedia.org/wiki/Semantic_Web

http://www.w3.org/DesignIssues/RDFnot.html

Masih gunakan inline styling, contohnya:

td style="border-right: rgb(236,233,216); padding-right: 0cm; border-top: rgb(236,233,216); padding-left: 0cm; padding-bottom: 0cm; border-left: rgb(236,233,216); width: 97%; padding-top: 0cm; border-bottom: rgb(236,233,216); background-color: transparent" width="97%"

Ini menambahkan lagi jumlah kod yang perlu di render oleh browser, bermakna melambatkan lagi org nak browse website tu.

Rujukan:

http://webdesign.about.com/od/css/a/aa073106.htm

http://webdesign.about.com/od/beginningcss...ssinlinesty.htm

http://www.communitymx.com/content/article...2&cid=E74CC

Link tak SEF. Kebanyakan search engine tak suka link yang ada ampersand (&). Jangan cakap SEF tak penting kalau korang buat website untuk bisnes. Dan orang susah nak ingat link macam tu.

Kesimpulannya, buat website bukanlah satu benda main-main yang mana selalu dipraktikkan dan digembar-gemburkan oleh sesetengah orang, yang mana kata-kata diorang ni lebih menjurus kepada 'product marketing'. Kita dah sedia maklum Malaysia ni banyak ketinggalan, orang dah pakai tableless kita masih mengagungkan table. CSS dan masuk version 3, kita masih tak tau ape tu CSS. Microsoft .NET Framework dah version 3, kita masih terkapai2 buat website pakai Microsoft Word. Sampai bila kita nak jadi ketinggalan?

Ini semua jadi sebab mentaliti kita yang nak semua mudah dan sentiasa 'disuap' oleh orang lain. Bagus ada orang kita yang berusaha untuk buat 'something big' macam MyPortal tu, cuma tolonglah ikuti perkembangan teknologi sekarang. Mahirkan diri dengan istilah 'Web Standards'. Belajar apa itu Usability and Accessibility.

Kebanyakan budak2 IT yang aku pernah tanya benda-benda ni semua tak tahu langsung pasal tu. Apa lagi orang yang tak tahu langsung pasal IT ni. Masuk forum bertujuan mempromosi website sendiri dengan riak sekali. Jangan la sampai cakap

tak yah nak blaja HTML or install software mcm2..belum tentu jadi.
tu seolah-olah menunjukkan kita taknak berusaha mencari ilmu langsung. ada duit semua jalan.

“Tuntutlah ilmu, walaupun ke negeri Cina†(HR. Ibnu Addi dalam Al-Kamil (207/2), Abu Nu’aim dalam Akhbar Ashbihan (2/106), Al-Khathib dalam Tarikh Baghdad (9/364), Al-Baihaqiy dalam Al-Madkhol (241/324), Ibnu Abdil Barr dalam Al-Jami’ (1/7-8), dan lainnya, semuanya dari jalur Al-Hasan bin ‘Athiyah, ia berkata, Abu ‘Atikah Thorif bin Sulaiman telah menceritakan kami dari Anas secara marfu’)

Bak kata Raja Lawak; 'lu orang pikirlah sendiri...'

salam semua,

aku nak jugak buat web nie tapi user cam aku apa pun tak tau pasal web ni bolehke, dan lagi microsoft office pun tak tau langsung, aku baru jer jinak ngan komputer ni maklumla budak felda,

opss lagi satu nak tanya banyak sangat web pasal duit masuk ribu2 dalam akaun betul ke, bila tengok testimoni wah hebat, tapi no phone tak letak kenapa ye..., kalau ada yang betul tu kasi web kat aku nak juga invest simpan bank pun tak dapat banyak mana pun, ok berbalik pada web tadi,

aku nak belajar detail2 pasal web memang kepala dah tak masuk dah , aku nak nak yang senang jer masuk kepala , aku ada perniagaan kecik nak buat web sendiri dan persatuan kat felda aku, kalau boleh ajar aku yang berkenaan leh ajar aku

Salam... aku leh tolong ko buat web tapi bukan percuma...

Aku kenakan RM20 kalu ko nak ak tolong setupkan semua (web+module+seo) + ajar ko cara maintain je(+cara guna cpanel utk backup dan fanstastico kalu ko install skrip lain....)

Atau RM40 kalu ko nak aku ajar ko dari basic.... Siliverse boleh rujuk cara buat website

Ape2 hal ko boleh pm aku id ym ko utk bincang.

Lagi satu, aku hanya terima bayaran bile obj dah selesai. jadi ko x perlu la risau pasal aku tipu duit ko... :)

Utk tu kite kena ade dua sesi:

1. Teknik nk pilih domain + hosting (sebelum sabtu ni)

2.Cara buat dan maintain website....(sabtu/ahad)

Info utk ko, hosting 1GB + domain.com lebih kurang RM90. My portal memang nampak murah RM50 je tapi dia kalu ko guna domain.com, still RM90 jgk... pastu, ko kena jgk pergi bgkel die +RM200. Utk belajar cara nak maintain kan website.

Kenapa harga aku murah?? Tak sampai RM50 pun... aku buat semua ni lebih kepada nak tlg org je. Aku start wat website drpd kosong, bnyk yg ak tak tau mule2 ak dah tau skrg. Jadi Insyaallah ape yg ko x tau skrg ak pun x tau gak dulu... Jadi mdh utk ak explainkan...(ak bkanla genius web cam certain org tu...)

Lagi satu, aku lebih suka pada hasil... Aku x suke janjikan kat org yg kalu ko ade website ko boleh boost income. Tapi aku lebih senang tolong ajar dan guide ko cara yg betul dlm perniagaan dan pemasaran internet. Utk mkluman ko, aku dah khatam dah buku si irfan khairi tu... dan bile ko dah berjaya jgn le lupakan aku... Pandai2 la hulurkan sket... :)

Edited by Jeruk

Mod.. sebenarnye post kat atas tu aku nak pm si still_9 ni pasal aku riso kalu posting kat atas tu boleh mnybabkan syak wasangka kat aku. Tapi pm x leh pakai plak.. asyik error je.

*kalu mod rase post kat atas tu offensive sgt, boleh deletekan je...Mmg salah ak pun hijack thread org... Sori..

salam semua,

hai still_9.. ok xda hal nye.. klu awk nak belajar n buat duit pun leh pun sy leh ajarkan... sbb ni mmg terbukti pd diri sy sndiri,btul da mcm2 program dlm tenet ni nak jd kaya.. tapi sume nmpak lek cam menipu jer... klu nak tau pe yang sy wat skrg awk leh contect sy , sy sedia membantu...

pasal wat portal tu sy leh tunjukan demo free jer.. kalau puas hati sign up trus.. amacam...sy janji siap awk leh tujuk ajar kat org lain lg....

Edited by man_KTN

Hemm.. kalau camni baru la betul man...

Kita ajak org tu join... dan kita guide die utk berjaya... :)

ye betul tu abg jeruk... sy bkan nak sembang jer.. tapi mmg sy sayang dgn produk ni... mase sy sembang dgn programmer edorey merangkap trainer edorey sndiri pon ckap ckap myportal ni utk org cam kami ni... so sy pon patut berbangga dgn produk ni mcm y mama kate la

bagi mama, mama tabik edorey kerana sebuah syarikat bumiputera di Malaysia berjaya menghasilkan sebuah system yg mampu dimanfaatkan oleh seluruh golongan masyarakat rakyat Malaysia bagi merapatkan jurang digital di era globalisasi ini. mama pasti kehadiran edorey bersama myportal ini tepat pd masanya. dgn biznes modul yg mampu disertai oleh anda semua, mama yakin edorey mempunyai satu misi dan visi yg akn mendatangkan faedah kpd semua golongan yg masih lg tercari2 pakej portal yg berpatutan

n tuk bangsa kita sndiri... selama ni kita dok sanjung org cina,india,omputeh sbb dorg bwk n prkenalkan teknologi baru,tapi saya pelik dgn mentalyti org melaya khususnye asyik nak komen nagetiv jerk.. satkat komen ok la jgn la kutuk2 plak...

myportal ni adalah sebuah package portal dgn harga yang berpatutan. mmg betul dgn RM50, sesiapa sahaja boleh memiliki dan mengendalikan portal sendiri. bila kita memberi komen, kita mestila memberi komen yang bijak dan berpengetahuan dlm topik yang diperkatakan. bila melihat komen2 saudara/saudari sekelian, anda hendaklah mengkaji struktur perniagaan yg dipersembahkan serta produk itu sendiri dan jgn sampai menimbulkan kekeliruan kepada org ramai terutamanya pelanggan myportal.

maaf sy suke dgn pndapat mama ni...

setahu mama juga, nak bukak bisnez hosting ni pon bukan murah, perlu ratusan ribu dan utk edorey terus melenyapkan diri mereka nnt mama rasa tu suatu tindakan yg tidak logik. lain la kalau myportal ni bukan system mereka spt kebanyakan syarikat lain buat, beli system org, pastu letak brand sendiri pastu gei jual. mcm konsep 'contract business' la. tp konsep perniagaan edorey ni berlainan. they come wth their own initiative utk advertise, promote, masuk tv, sumer tu pakai modal. tp kalau anda semua sewenang2nya melemparkan komen yg tidak membina, boleh hancur syarikat ini dibuatnya. anda semua mahu begitu ke?? jatuhnya sebuah syarikat melayu didlm industri yg 95% dimonopoli oleh bangsa asing? mama tidak tergamak berniat mcm itu sama sekali dan itu yg membuatkan mama join sbg dealer dan berbangga sbg salah seorg warga keluarga mereka.

semoga selamat menjalankan ibadah PUASA dgn jaya nya...

Edited by man_KTN

Pendapat peribadi aku:

Layout web yang di generate oleh MyPortal tu table-based yang mana tak bagus untuk perisian screen reader. dan ini dah mengenepikan pengguna-pengguna 'kurang upaya'. dan telah terbukti penggunaan table untuk layout akan melambatkan lagi browser nak load page tu.

Rujukan:

http://davespicks.com/essays/notables.html

http://www.hotdesign.com/seybold/everything.html

http://phrogz.net/css/WhyTablesAreBadForLayout.html

http://webdesign.about.com/od/layout/a/aa111102a.htm

Document HTML tak gunakan DOCTYPE, yang mana ini akan melambatkan lagi browser nak load website tu sbb browser kita kena check kod tu dengan DOCTYPE yang sesuai dengannya.

Rujukan:

http://webdesign.about.com/od/dtds/a/aa071007.htm

http://alistapart.com/articles/doctype/

http://www.oreillynet.com/pub/a/network/2000/04/14/doctype/

Takde H1, H2 dan lain-lain. Tak mengikuti konsep 'semantic web'.

Rujukan:

http://www.webopedia.com/DidYouKnow/Intern...emantic_Web.asp

http://en.wikipedia.org/wiki/Semantic_Web

http://www.w3.org/DesignIssues/RDFnot.html

Masih gunakan inline styling, contohnya:

td style="border-right: rgb(236,233,216); padding-right: 0cm; border-top: rgb(236,233,216); padding-left: 0cm; padding-bottom: 0cm; border-left: rgb(236,233,216); width: 97%; padding-top: 0cm; border-bottom: rgb(236,233,216); background-color: transparent" width="97%"

Ini menambahkan lagi jumlah kod yang perlu di render oleh browser, bermakna melambatkan lagi org nak browse website tu.

Rujukan:

http://webdesign.about.com/od/css/a/aa073106.htm

http://webdesign.about.com/od/beginningcss...ssinlinesty.htm

http://www.communitymx.com/content/article...2&cid=E74CC

Link tak SEF. Kebanyakan search engine tak suka link yang ada ampersand (&). Jangan cakap SEF tak penting kalau korang buat website untuk bisnes. Dan orang susah nak ingat link macam tu.

Kesimpulannya, buat website bukanlah satu benda main-main yang mana selalu dipraktikkan dan digembar-gemburkan oleh sesetengah orang, yang mana kata-kata diorang ni lebih menjurus kepada 'product marketing'. Kita dah sedia maklum Malaysia ni banyak ketinggalan, orang dah pakai tableless kita masih mengagungkan table. CSS dan masuk version 3, kita masih tak tau ape tu CSS. Microsoft .NET Framework dah version 3, kita masih terkapai2 buat website pakai Microsoft Word. Sampai bila kita nak jadi ketinggalan?

Ini semua jadi sebab mentaliti kita yang nak semua mudah dan sentiasa 'disuap' oleh orang lain. Bagus ada orang kita yang berusaha untuk buat 'something big' macam MyPortal tu, cuma tolonglah ikuti perkembangan teknologi sekarang. Mahirkan diri dengan istilah 'Web Standards'. Belajar apa itu Usability and Accessibility.

Kebanyakan budak2 IT yang aku pernah tanya benda-benda ni semua tak tahu langsung pasal tu. Apa lagi orang yang tak tahu langsung pasal IT ni. Masuk forum bertujuan mempromosi website sendiri dengan riak sekali. Jangan la sampai cakap

tu seolah-olah menunjukkan kita taknak berusaha mencari ilmu langsung. ada duit semua jalan.

Bak kata Raja Lawak; 'lu orang pikirlah sendiri...'

ko cakap pelik2 nie diorang paham ke.. hahaha.. diorang nie macam ketam ajar anak jalan lurus.. nanti kalo cms diorang tu da kena godam baru a diorang rasa... dng css berterabur.. macam jual buah busuk jer.. pastu decorate ngan bunga2 kat tepi bg nampak lawa.. SCAM SCAM SCAM

ko cakap pelik2 nie diorang paham ke.. hahaha.. diorang nie macam ketam ajar anak jalan lurus.. nanti kalo cms diorang tu da kena godam baru a diorang rasa... dng css berterabur.. macam jual buah busuk jer.. pastu decorate ngan bunga2 kat tepi bg nampak lawa.. SCAM SCAM SCAM

jgn le keras sgt... :huh:

assalamualikum... kepada rakan2 spt Jeruk,li9ht,shahzul,cade,papajahat2000,dr_alban,rashamus n de geng.. leh mtk url korang tak.. sy nak bljar dri korang yer web... jgn cakap jer bro... komen berapi-api,kutuk rapat-rapat sy nye program... tp bro2 seme nye url maner,asyik bg org lain nye jer... ok per 2 PM sy key...

sekian...

en li9ht,

apa yang scam? tak baik menuduh kalau tiada bukti. jgn kita rendahkan mentaliti kita dgn melemparkan pandangan yg negatif. ianya akan merosakkan kepercayaan org lain. kalau en li9ht rasa sistem ini scam, tolong la huraikan fakta nya. mama sbg dealer myportal ingin tahu juga...

selamat berhurai!!

assalamualikum... kepada rakan2 spt Jeruk,li9ht,shahzul,cade,papajahat2000,dr_alban,rashamus n de geng.. leh mtk url korang tak.. sy nak bljar dri korang yer web... jgn cakap jer bro... komen berapi-api,kutuk rapat-rapat sy nye program... tp bro2 seme nye url maner,asyik bg org lain nye jer... ok per 2 PM sy key...

sekian...

Waalaikumsalam,

Nak URL? Boleh..

1. http://www.xpodonline.com

2. http://www.cubiex.com

3. http://www.xpodpc.com

4. http://magento.cubiex.com/

Shahzul punya - http://www.joomla.my @ http://www.joomla-my.org

sekian...

ini laman web saya yg tak seberapa....... http://www.peroduapromosi.com

ambil sudut positif ,kami tidak menjatuh kan sesiapa ,sapa yg kutuk berapi2 dan rapat2 tuh,

kita saling tak mengenali ...untuk apa nak kutuk2

cuma luahkan pendapat........

selamat hari raya maaf zahir batin