Jump to content
boyer

Myportal Untuk Buat Web Just Guna Word

Recommended Posts

salam...

aku x beli pon myportal ni pasal sebelum ni aku mmg beli @ terbeli produk dorang iaitu portal whizz plus...

2 menda ni lebih kureng sama jer...cuma tool2 whizz plus kompom lebih byk sket.

lagi satu beza dari segi domain...website aku .com berbading myportal....so mahal ler sket whizz plus ni...

aku try jd agen tp spi skrg aku maleh nak suggest kat member2 atau rakan niaga aku pasal aku x puas ati dgn sistem ni.. maybe utk sekolah atau kelab2 sesuai kot....

untuk website biz aku x suggest kot coz byk kelemahan yg aku rase x berbaloi utk di beli...

sebenarnyer mmg memudahkan bg org yg tatau pasal buat website..pasal tool2 dia dah tersedia...

walaupun aku sibuk dgn biz ( bkn IT ), xdalah cetek sgt pasal buat website, coz tau lah juga godek2 guna joomla...

Dari tiap tahun bayar RM499 or RM 599 bek lah upah org wat..akan datang leh tokok tambah mcm2..

Lagi satu yang aku x gemar

1) template dia sedia ada...aduishh buruk benor...kalo soh dorang develope kan sama gak kuar duit lagi. aku rase kalo guna joomla lagi lawo2 leh install...

2 ) nak letak menda yg sistem whizz pluss xkan leh masukkan spt sistem autoresponder, sistem affiliate, mlm ker dll...aduishh ni perkara yg tragik aku x leh tima....camner nak wat market secara on9...

3) xda control panel mcm joomla coz kalo nak sub domain kompom xleh...apath lagi nak wat database..tu pun nak wat pape kena inform kat dorang...

senang kata sistem ni xder kebebasan...tu pada aku lah...org lain aku tatau...

walaupun aku citer whizz portal tp aku percaya myportal mesti byk kekurangan...:)...bkn aku nak kondem, tp tu pengalaman aku. KOrang leh wat keputusan sendr...

Edited by heromoon

Terima kasih bebnyak heromoon sebab sudi berkongsi... Sesungguhnya orang macam ko lah yang aku respect..

aku try jd agen tp spi skrg aku maleh nak suggest kat member2 atau rakan niaga aku pasal aku x puas ati dgn sistem ni.. maybe utk sekolah atau kelab2 sesuai kot....

Walaupun ko dah abiskan duit utk jadi agen, tapi ko tetap nk bagi yg terbaik utk pelanggan ko... Aku jamin setiap produk bisnes ko mesti berkualiti (buknnye ko jual suke2 je..)

Edited by Jeruk

ASSALAMULAIKUM....

SEBELUM APER2 MAI LA KITA SEME2 BERMAAF-MAAFAN DULU...

Dalam kerendahan HATI, ada ketinggian BUDI,

Dalam kemiskinan HARTA, ada kekayaan JIWA,

Dalam GURAU SENDA, ada khilaf DOSA,

diucapkan selamat HARI RAYA AIDILFITRI 1429H...

MAAF ZAHIR DAN BATIN...

IKHLAS DARI : www.tigabelas.myportal.my

Class sick.. lokasi aku kat Taiping.. Pertengahan bulan 11 nanti aku ade cuti sem.. kalu area dekat2 boleh la aku ngajar..(aku bukan ade ape2 aktiviti pun cuti ni)

Aku bukan wat apepun cuti2 ni... Bayaran terpulang kepada apa yang ko dapat serap...(kalau ko rase ape yang ko dapat tu lebih, nak bayar lebih pun aku tak kisah... biggrin.gif)

Setakat belanja makan pun dah OK dah bagi aku... Yang penting bagi aku ialah build reputation aku dulu.

FYI:
-Tak perlu laburkan duit lagi utk beli hosting (try guna cpanel aku dulu, still ade 1 lagi addon domain)
-Tak perlu beli domain name lagi, just register kat co.cc utk domain percuma dan point ke serverhosting aku.

*Then, bile ko dah dapat idea. Baru la buat perancangan utk beli hosting.

*Domain name kalu beli dulu pun x rugi:
-domain name flipping
-Selling your domain name..

QUOTE(ROBOTs! @ Oct 26 2008, 05:30 PM) <{POST_SNAPBACK}>
komen aku, belajar guna html, kalau dah pandai html forward terus ke php..lagi senang...kami.myportal tu, grafik berterabur, dan x kemas. Lambat load sebab web page ko berat.

yeke...takpela...nak buat guane...dah aku dapt yang itu....ko mesti pandai buat laman web yang tak teraburkan...boleh la ajar aku plak...aku mane pandai....

sebenarnya aku tak bape setuju bila smua org kata edorey ni develope myportal tu 7 thn.
sbb aku dh tgk benda yg sama boleh donwload free jek kat
QUOTE(selamberjer)

dan kat sini plak camne dia dpt kan nama whizz
QUOTE(selamberjer)

sbb tu kalu ko tgk dia letak produk dia nama whizzfx. menggabungkan kedua2 wiz dan fx tuh.
sapa2 yg beli myportal bley tgk url2 tu kat bahagian administrator->Module info

tp edorey ni bijak la sbb server dia park kat www.bpkk.edu.my. web dia pon guna whizz nya produk jugak.
cuma apa capability diorg utk sasarkan 1.5juta pengguna, sedangkan dia cuma dpt RM10 dr setiap account.
setahu aku, 1 server cuma boleh muatkan 500-600 account jek dlm satu masa (berdasarkan 1G dia tawarkan
ke pada setiap account). kalu tak lembap gila la bila smua share 1 server lebih dr tu. kalu di kira2 kan 1.5juta
pengguna agak2 korg kne pakai bape server utk tampong user seramai tu. kiraan aku diorg kne ada dlm 3000
biji server baru la client2 diorg tu boleh berpuas hati dgn kelajuan yg boleh dicapai. kalu 3000 server, agak2
korg bape kos penyelenggaraan sebulan?

mampu ke hanya RM10 setahun satu account menampong kos utk 3000 server tuh? aku takut company ni fly by night
je.

dan lg satu, edorey melahirkan ramai dealer myportal dengan menjanjikan RM40 komisyen utk setiap account terjual.
so bila ko jd dealer byr RM1000, korg akan dpt 1000 account utk di jual dengan pulangan RM40000. rasa2 korg la kan,
dealer2 ni mampu ke cari 1000 pelanggan dalam masa setahun? itu yg aku takut kan. memberi peluang perniagaan konon
pada smua org, tp bila tiba masa nak jual cuma dpt cari pelanggan 100 jek setahun, time tu la baru nak nyesal. takde beza
nya nnt dgn MIRSB yg dh lingkup tuh. kalu korg tgk diorg nya plan lebih kurang jek. labur dulu duit utk dpt kan kredit jualan.
pastu bila dpt jual baru keuntungan sepenuh nya dpt. mcm byr RM50k untung 1juta la. pd aku kira sama la marketing plan diorg.

ok la katakan smua dealer dpt jual account diaorg, maksud nya 1.5juta tu terjual. edorey akan dpt RM15juta setahun.
tp diorg kne maintain 3000 server utk user seramai 1.5juta. bila kita bahagi kan 15juta/3000 server = RM5000 setahun utk kos
penyelenggaraan setiap server. agak2 ko la cukup ke 5000 setahun 1 server. sapa2 yg pakar dlm hosting sila nyata kan figure kos
utk satu server sebulan? tu blom kira lg kos technician utk jaga 3000 server. list line yg kne sentiasa up utk 3000 server. begitu juga
dgn customer support yg kne on 24/7.

skrg ni edorey dh dpt ramai dealer, so dia dh dpt dlm 500k-1m skrg ni. kalu management diorg lemah, diorg nya MD akan dpt gaji yg
puluhan ribu dr duit tuh. camne plak kalu smua dealer dpt jual web tu kat org. mana lg dia nak dpt duit utk beli server2 baru? bak kata nabil
"Lu pikir la sindri..!!"

sbb tu aku setuju sgt bila org kata myportal ni adalah scam program. nmpk mcm bagus tp realiti nya cuma diorg jek yg tahu.

sekian wassalam

banyak pperbincangan kita pasal myportal ni. gua bukan webmaster dan gua bukan org otai. tp kalau nak tahu skill gua bleh rujuk website gua. web saya.. gua ckp simple je. kalau yang nak blaja bt web tu gua bleh ajar free of charge tp lu kena tlg gua bt something. benda x susah cuma perlu usaha je. nak tahu lanjut bleh pm gua x pun email. nanti gua citer. nak citer kat sini xleh nak org kata berlagak pulak.

p/s: gua ajar x guna word, sama ada dreamweaver x pun notepad. hang pa pilih. Edited by kripkorn

QUOTE(kripkorn @ Nov 14 2008, 01:53 PM) <{POST_SNAPBACK}>
banyak pperbincangan kita pasal myportal ni. gua bukan webmaster dan gua bukan org otai. tp kalau nak tahu skill gua bleh rujuk website gua. web saya.. gua ckp simple je. kalau yang nak blaja bt web tu gua bleh ajar free of charge tp lu kena tlg gua bt something. benda x susah cuma perlu usaha je. nak tahu lanjut bleh pm gua x pun email. nanti gua citer. nak citer kat sini xleh nak org kata berlagak pulak.

p/s: gua ajar x guna word, sama ada dreamweaver x pun notepad. hang pa pilih.

oooo ko wat web tu guna Drupal. bley dpt free kalu kita amik cpanel hosting dlm fantastico under Content Management.
tp ko nya design mmg best blush.gif

QUOTE(selamberjer @ Nov 14 2008, 03:02 PM) <{POST_SNAPBACK}>
oooo ko wat web tu guna Drupal. bley dpt free kalu kita amik cpanel hosting dlm fantastico under Content Management.
tp ko nya design mmg best blush.gif

CMS mmg free but problem die how well can manage the module. and about making custom module.

QUOTE(kripkorn @ Nov 14 2008, 03:04 PM) <{POST_SNAPBACK}>
CMS mmg free but problem die how well can manage the module. and about making custom module.

yup...! itu yg kengkadang org salah paham. walaupon kita guna cms tu free, tp kalu tak pandai nk guna baik tak yah pakai. tul tak

ok bro aku ni baru nk jinak2 bisnes internet nih. PM aku utk kasi terangan lanjut ek. tq2 blush.gif

QUOTE(selamberjer @ Nov 14 2008, 03:18 PM) <{POST_SNAPBACK}>
yup...! itu yg kengkadang org salah paham. walaupon kita guna cms tu free, tp kalu tak pandai nk guna baik tak yah pakai. tul tak

ok bro aku ni baru nk jinak2 bisnes internet nih. PM aku utk kasi terangan lanjut ek. tq2 blush.gif

haha gua bukan bt business, buat ajar org. haha kalau nak belajar bt web blehla.

QUOTE(man_KTN @ Sep 5 2008, 12:51 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Selamat Datang Ke MY PORTAL. Alami pengalaman menggunakan D.I.Y
yang mementingkan ciri-ciri interaktif dan mesra pengguna pertama di Dunia.
Hanya RM 50 untuk setahun

Pakej MYPORTAL merangkumi:
1 Subdomain
1 GB Ruang Hosting
1 Alamat Email
Bandwith Tanpa Had
5 Muka Surat Dengan Artikel Tanpa Had
Portal Whizz CMS
Pengurusan Banner
Kaji Selidik
Peta Carian
Dwi Bahasa
Google Adsense dan Google Analytic disediakan

RM 55.00 PER YEAR : .com, .org, .net
RM 100.00 PER YEAR : .com.my
RM 120.00 PER YEAR : .my

nak reg leh p kat www.rasmulticom.com tapi pastikan dah bankin kan fulus tau... dh ciap call@sms@fax kat order/payment dlm portal rasmulticom n cc kat [email protected]

MY PORTAL DIY Pada pandangan aku

-Murah
-Sesuai sgt untuk bisnes kecil2 lan.
-Web mampu milik event untuk budak2 yang masih sekolah dan tak mampu nak bayar designer.
-lahirlah banyak usahawan melayu yang menggunakan web sebagai medium. In term to compete bangsa lain yang memang dah lama dalam bidang web sebab dorang lebih berkemampuan.
-Sesuai utk makcik-makcik yang saja2 nak promosikan produk mereka.

Tapi sebalik murah tu ada jugak yang aku tak berapa nak berkenan, maksud aku my portal ni macam tak berapa telus. Kenapa promosikan web untuk lebih banyak mengggunakan sub domain jer. Teknik ni cuma akan lebih naikkan domain Myportal semata-mata jer.

Kegagalan paling besar berpunca dari SEF yang lemah salah satu faktor. Walaupun kalau kita tgk satu jenis cms yang famous macam joomla ni pun SEF hancur, tapi ada component utk tutup kelemahan SEF tu.Melambak kat extensions dia.Dan kalau korang try check validity dia memang paling tidak pun 50 error akan keluar. Tu belum lagi cite pasal mende kecik macam png image yang fail kat different browser,tabless design dan lain2.

Kepada Dealer2 MyPortal aku nasihat kan supaya bile nak promote tu jangan lah mendada sangat.Bukan semua dealer ye.Segelintir je.Cuba kadang2 rendahkan diri skit. Kita sama2 dalam dunia web technology ni masing2 ada kekuatan dan kelemahan.

Aku baru lepas kena sekolahkan dengan salah satu dealer MyPortal kat JB semalam.Angkuh giler.hujung2 aku tembak balik baru muka seposen.