Jump to content
boyer

Myportal Untuk Buat Web Just Guna Word

Recommended Posts

sekarang nak buat web dah tak susah. kalau korang perasan kat tv3 ade iklan rashidi ishak tu kan? tula program myportal yang nak buat web just tahu guna word. murah je. bayar rm 50 dah dapat buat satu web. kan mudah. tak yah nak blaja HTML or install software mcm2..belum tentu jadi. tak caya try tengok web yang dah aku buat guna web mortal tu. taip www.kami.myportal.my. aku buat tu dalam 5 jam je. complet set :blush: . kalu korang berminat nak buat jugak leh ar try. kalu korang tak suka korang boleh blok anytime. ape pun korang bukak dulu web aku tu..pastu komen.

Kenapa kau cakap:

tak yah nak blaja HTML

HTML tu penting. Tu kan asasnya. Dan tentang membina laman web menggunakan Word. Adalah tidak sesuai sama sekali. Kalau Dreamweaver tu masih boleh terima, tapi Word, memang tak wajar.

Daripada laman web kau tu, aku tengok page berat sebab banyak sangat script. Lepas tu kau gunakan table untuk design. Gambar lagi, kalau itu hasil daripada penggunaan word, aku rasa, masih banyak kerja baik pulih diperlukan.

eh2..aku bagi tau benda betol ape..blaja guna HTML bukan senang bro..berat sebab ko punya internet slow. web yang aku buat tu di iktiraf lagi. akan di rasmikan oleh perdana menteri sendiri..so stay toon

aku stuju gak ckp shidi tu... sbb html adalah akar tunjang tok buat web site.. so klau kata susah... x mungkin la.. masih boleh belajar.. sbb klu rasa nak ada knowleadge pasal web perlulah bermain dgn coding... kalau x ... x fun la bro~ :D

aku mintak maaf la kalau ape aku cakap ni buat korang terase. dunia makin maju, banyak cara boleh jd tanpa kita sedar. untuk buat web bukan semata-mata guna HTML sahaja. banyak cara lain. such as aku punya web tu. aku tak guna HTML pun. aku tak penah belajar pun. mungkin informasi baru ni korang belum terima. sekarang aku nak bagi tahu bahawa ade cara lain selain tahu HTML. di bawah syarikat edorey technology sdn bhd, kajian selama 7 tahun di jalan untuk menghasilkan web yang di bina tanpa mengetahui HTML. memang HTML jugak asasnya tapi tak perlu belajar pun boleh bina. itu yang aku nak sampaikan. harap korang faham maksud aku. sory kalau orang is WEB MASTER. kalau korang tak percaya boleh aku tunjukkan cara nak buat web tu. just easy.

lol.. memang la bleh wat web pakai words.. tapi maksud dieorg tu kalo ko bleh blaja HTML adalah yg terbaik..

koleh tau apekebende yg tertulis disebalik web ko tu.. :D

cam CMS jer..CMS ke? tapi kalo tak tau html, tak tau css ssh a ko nak customize web ko tuh ye dok.. nanti apa theme org guna ko pun guna gak..nampak sama jer ... tak unik.. kalo ada bug ke.. nak kena tunggu dev repair.. pasal ko tak tau HTML .... kan ke ssh...

guna word untuk buat website?

lepas tu upload ke internet

kalaulah aku sebagai orang baru

tu masih menyusahkan lagi

lainlah kalau dalam word tu ada fungsi

untuk update terus dalam internet

rasanya guna blog lagi senang dari word

sebab blog macam email

lainla kalau ko pakai ms word 2007,

rasannya ada fungsi untuk masuk terus dalam blog

tapi senang kat sini macam-macam kita boleh tafsirkan

contoh macam nak lulus kereta jpj

ada orang senang nak lulus

ada orang payah nak lulus

tapi apa pun, kandungan sesuatu website penting

sama ada terlalu banyak gambar yang berat-berat

gasaklah , kan kita ada stremyx

tapi bakal pembeli kita bukan di kalangan orang yang ada stremyx

rasanya guna teks lagi bagus dari gambar hehehe :lol:

betul kate boyet tu,,aku pun bru jd dealer... utk pengetahuan kalian sume skrg ramai syrkat,peniaga kecil,persatuan,sekolah,kelab dll xleh nak wujudkan portal/web sndiri sbb kos y mahal,kna upah org,klu dh upah di buatnye org 2 blah kna cari org lain wat plak,,,sbb setau aku lain webmaster lain coding kan? so aku mik contoh sekolah la yer... thun ni msuk guru IT n bina web,tub2 thun dpn kene trnfer ke negeri lain,so sgt kritikal tuk mantain web 2... so aku cadangkan sekolah kat area aku dok skrg guna portal ni..+ plak ciap aku leh bagi setiap persatuan sekolah 1 portal y mantainnye budak sekolah jer...tak ker mudah 2...

kalau nak tau lg lanjut aku leh tnjuk online kat kalian.. mmg mudah...

target Edorey tech dalah utk capai matlamat 1 PORTAL 1 RAKYAT MALAYSIA..maka wujud la PORTAL DIY PERTAMA DI DUNIA NI... terpikir tak kalian anak2 kita sok luse leh da portal sndiri y mane dorg tak perlu bawa pendrive,laptop,file dgn sijil2 @ pe2 gajet utk p prasent projek,p temuduga @ berkongsi dgn dunia pe y dorang buat...

so pikir2kan lah... aku tau ramai y kat cini sume webmaster,tapi camner plak dgn diri aku @ org di luar cna y nk portal sndiri takut nk wat sbb dh tau kos y tggi.........

betul amin,aku tak tipu ko pun... guna word pun leh.. nak aku wat demo ker?

Emm bagi aku tak kisah laa guna apa sekalipun nak buat website samada word ke notepad ke dreamweaver ke as long as matlamat tercapai..maksudnya web yang datang benefit kepada owner atau pengunjung. Cuma jika webmaster atau web owner ada html knowledge ...kira satu bonus..

WYSIWYG bukan benda baru.. benda ni dah lama ...aku buat web pertama aku dalam tahu 98 pun based on WYSIWYG.

Cuma dalam word ni of course more to microsoft standard especially untuk IE...itu yang masalahnya. Sebab IE tak ikut standard ..Dalam IE mungkin show properly tapi dalam firefox, opera, safari mungkin ada masalah

Tapi aku percaya satu hari sesiapa yang guna WYSIWYG web editor akhirnya akan beralih kepada standard web editor (code + visual) ..sebab certain cases kita tak boleh rely on WYSIWYG editor semata-mata...

WYSIWYG bagus jugak...sebab bagi peluang pada sesiapa saja boleh buat site...jadi benda ni sebagai satu option pada kita samada nak guna atau tak...jika kita selesa buat website guna cara HTML ..itu untuk kita. Tapi untuk orang lain mungkin lebih suka WYSIWYG.

BTW macam aku cakap tadi kita kena juga tahu jugak basic dalam HTML..sebab dia bagi lebih option dan more control terhadap website kita

Good luck

aku tak guna HTML pun. aku tak penah belajar pun.

Pada aku, ketara buktinya kau tak faham asas web development. Apa yang kau cuba promote disini adalah Applikasi. HTML adalah bahasa (language) atur cara yang digunakan untuk website tu.

Rasa-rasa kau lah kan, tags yang digunakan dalam source kau tu, tag apa? Tolonglah jangan keliru mana applikasi, mana bahasa aturcara. Btw, kalau view source kau tu. Tak ikut standard langsung. Boleh menyebabkan masalah pada sesetengah browser. IE terutamanya yang memang tak ikut standard.

Tak kira la siapa yang akan lancarkan pun.

Tambahan: w3c validator results - 177 Errors, 58 warning(s)

Edited by SHiDi

btul tu ape yg bo shidi ckap....

paling2 kurang pun ko kna thu akr unjangnyer...

memang sekarang ni ko cakap yang snang nak pkai word je then lpas ni aku xpkir yang ko snang nak manage plak...lagipun ko nyer portal tu berkonsepkan perniagaan....

salah satu cara nak tarik orang akses kita nyer web melalui interface nyer...

mmg btul bro shidi gtau nak loading page ko nyer lh thn gak berat...

aku pun bkannyer pandai sgat dlam bidang ni...

minta maaf lau kata aku ni blh trase...

betul kate boyet tu,,aku pun bru jd dealer... utk pengetahuan kalian sume skrg ramai syrkat,peniaga kecil,persatuan,sekolah,kelab dll xleh nak wujudkan portal/web sndiri sbb kos y mahal,kna upah org,klu dh upah di buatnye org 2 blah kna cari org lain wat plak,,,sbb setau aku lain webmaster lain coding kan? so aku mik contoh sekolah la yer... thun ni msuk guru IT n bina web,tub2 thun dpn kene trnfer ke negeri lain,so sgt kritikal tuk mantain web 2... so aku cadangkan sekolah kat area aku dok skrg guna portal ni..+ plak ciap aku leh bagi setiap persatuan sekolah 1 portal y mantainnye budak sekolah jer...tak ker mudah 2...

kalau nak tau lg lanjut aku leh tnjuk online kat kalian.. mmg mudah...

target Edorey tech dalah utk capai matlamat 1 PORTAL 1 RAKYAT MALAYSIA..maka wujud la PORTAL DIY PERTAMA DI DUNIA NI... terpikir tak kalian anak2 kita sok luse leh da portal sndiri y mane dorg tak perlu bawa pendrive,laptop,file dgn sijil2 @ pe2 gajet utk p prasent projek,p temuduga @ berkongsi dgn dunia pe y dorang buat...

so pikir2kan lah... aku tau ramai y kat cini sume webmaster,tapi camner plak dgn diri aku @ org di luar cna y nk portal sndiri takut nk wat sbb dh tau kos y tggi.........

betul amin,aku tak tipu ko pun... guna word pun leh.. nak aku wat demo ker?

aku dah lama tahu word boleh buat web

cuma aku tak berminat nak guna word

ikutkan tm ada juga buat pakej macam myportal ni.

kalau ikut ayat PORTAL DIY PERTAMA DI DUNIA NI

ada 2 perkara yang terlintas di fikiran aku

1) kemungkinan myportal pakai cms, tapi interface dalam bentuk word.

bagi aku kira canggih laa :D

2) buat dalam word, lepas tu upload.

bagi aku step ini susah sikit sebab banyak fail kena upload

tapi apa pun ada satu konsep yang perlu diberi perhatian iaitu HYPERLINK

man_KTN, apa yang ko faha tentang HYPERLINK???

sekarang nak buat web dah tak susah. kalau korang perasan kat tv3 ade iklan rashidi ishak tu kan? tula program myportal yang nak buat web just tahu guna word. murah je. bayar rm 50 dah dapat buat satu web. kan mudah. tak yah nak blaja HTML or install software mcm2..belum tentu jadi. tak caya try tengok web yang dah aku buat guna web mortal tu. taip www.kami.myportal.my. aku buat tu dalam 5 jam je. complet set :blush: . kalu korang berminat nak buat jugak leh ar try. kalu korang tak suka korang boleh blok anytime. ape pun korang bukak dulu web aku tu..pastu komen.

Cakap tengok..pastu komen...

Tapi...bila orang komen ko macam hangin satu badan je :lol:

Cuba korang bukak kat sini http://www.kami.myportal.my/?lang=my&c...;id=2&mnu=2

Something la, dia punya piksel tu tak btul....tu la tak pakai HTML. Hak! Hak! Hak! :rolleyes: Tapi apapun..syabas...web ko tu menarik.

Edited by En.Lanun

Something la, dia punya piksel tu tak btul....tu la tak pakai HTML. Hak! Hak! Hak! :rolleyes: Tapi apapun..syabas...web ko tu menarik.

bukan ker kalau guna word kita boleh bajet page kita tu macam mana

apasal tu melebar sangat????

konsep DIY kunun....MS Word mmg da lama ada function tuh? cheaper? efficient? easy to maintain? SEO friendly? mentang2 sume biz nk buat website, korang pon nak monopoli market ngan program camni....

ps.: kelebaran web ko tu ikut trend ke, tersalah set guner ms Word

kalau ikut ayat PORTAL DIY PERTAMA DI DUNIA NI

ada 2 perkara yang terlintas di fikiran aku

1) kemungkinan myportal pakai cms, tapi interface dalam bentuk word.

bagi aku kira canggih laa

2) buat dalam word, lepas tu upload.

bagi aku step ini susah sikit sebab banyak fail kena upload

tapi apa pun ada satu konsep yang perlu diberi perhatian iaitu HYPERLINK

man_KTN, apa yang ko faha tentang HYPERLINK???

ok betul y amin kate ni mmg systemni mggunakan CMS tp tak la susah sgt nk 'hidupkan' portal ni...

cuba kita tgk blik laman web-2 y kebanyakan ada skrg,cth pharmasi,koperasi,kedai2 kecil,persatuan dll adalah statik n stkat 2-3 page je,sbb ape bnda ni trjd? Mahal,Susah,perlukan kemahiran y tggi n mcm2 lg. Agk2 la dorg tu da ker pakar2 IT dlm organisasi dorg??? tp ini dalah y terbaru sebuah portal y di bina sndiri olh ahli2 persatuan ini y dah ikut krusus y xsmpai 1 hari... hasil nye http://www.pdbp.myportal.my/ @ y ni plak dia mik pakage SUPER http://www.kadundangan.com/ @ y ni syrikat pat aku bekerja http://www.rasmulticom.com/

tentang HYPERLINK 2 mmg aku tau cuma aku tak explor pggunaan dia sbb dlm system PORTAL ni aku tak perlu nk HYPERLINK-2 dh...

Edited by man_KTN

Salam...

Saya ahli baru diputera.com dan terus terang juga saya katakan yang saya juga ahli baru dalam dunia internet. Cuma sejak berhenti kerja dan kerja sendiri barulah ada masa sikit nak ambil tahu pasal apa yang dok berlaku dalam dunia cyber. Mmg betul dalam komen2 yang saya baca dibawah tu, tak semua orang ada masa dan kemampuan untuk belajar selok belok bina laman web terutama melibatkan coding ler, HTML ler sebab saya dah cuba (kes ni apply pada saya sorang jer...tapi kat luar tu rasanya ada juga kes yg sama) siap beli buke Dreamweaver yg tebal tapi penuh dgn maklumat, siap ada tutorial, sample dan pelbagai lagi utk memudahkan org yg nak belajar. Tapi, masa selalu mencemburui saya...ditambah lagi tension kat tempat keje la, hal anak2 la...semua tu membuatkan kita rasa yg masalah2 tu lebih penting utk diselesaikan daripada menyelesaikan masalah nak memahamkan apa yg diajarka dlm buku tu....sedangkan dalam hati punya la teringin nak ada website sendiri....konon2nya nak berniaga.

Sehinggalah saya terjumpa iklan MyPortal dan terus attend talk dia dan nampaknya tak smp1 3 hari saya dah boleh setup satu website yg walaupun pada org lain tak ler seberapa sangat tapi pada saya ianya merupakan satu LANGKAH BESAR! So just nak bagi sedikit idea, boleh la lawat website saya utk komen dan nilai sendiri di www.alirantunai.dbizworld.biz (bole ler kasi sokongan dgn menjadi ahli sekali...hmmmm)

Selamatttt......"From Zero to Hero" :ph34r:

just an option bagi aku , bagi yg malas..tatau apa apa .. nak senang.. boleh bayar.. go on. upah orang pon boleh.

tapie bagie yg nak ilmu , yang nak tahu apa menda dia buat , tanak ketinggalan , berani belajar menda baru , tekun.. sure akan pilih jalan yg lebih menguntungkan - belajar buat website from basic. dulu aku pon belajar dari root , even aku tak memerlukan website time tu..aku just belajar. bila dah dapat apa kita nak..rasa puas..walopon dah beratus duit abis and masa kat cc tu..berbaloi.

pendapat aku , ramai orang leh buat website , tapie nak buat website yang menarik , sharp , memenuhi fungsi , bukan keja mudah. terserah pada kita mana kita nak.

aslm...

aku da tgk web 2...ok jak...simple ....klu mcm 2..xpaya gn HTML tuk bt web...kan lagi senang....

tapi klu d gabung kan ngan penggunaan HTML....kot2 jadi ka....

boyer...ble ko ajar aku mcm mn nak bt wed nie gn word....plesss...

Edited by TunMohdArif

eh2..aku bagi tau benda betol ape..blaja guna HTML bukan senang bro..berat sebab ko punya internet slow. web yang aku buat tu di iktiraf lagi. akan di rasmikan oleh perdana menteri sendiri..so stay toon

siriyes aku teruja ko ckp PM nk rasmikan web ko ni..TAHNIAH!!keke~lol stay TOOOOONNN...toon ke tune ke tun?? :P

neway..nasihat aku sbg org baru..mesti la kene tahu asas html utk buat web..(juz my 2 cents)

apa pun, bagi aku kalau biness dalam malaysia

seboleh-boleh nak pakai domain .com.my atau .my

domain aje dah jejak 100 ringgit

nak murah pakai domain .com

aku tak fikir buat masa sekarang

kita boleh bayar RM 50 sahaja kalau nak pakai domain .com.my atau .my

campur dengan hosting

tetap mahal juga kena bayar RM 100 lebih kan kan kan

pakai subdomain mana standard hahaha :lol:

apa pun, bagi aku kalau biness dalam malaysia

seboleh-boleh nak pakai domain .com.my atau .my

domain aje dah jejak 100 ringgit

nak murah pakai domain .com

aku tak fikir buat masa sekarang

kita boleh bayar RM 50 sahaja kalau nak pakai domain .com.my atau .my

campur dengan hosting

tetap mahal juga kena bayar RM 100 lebih kan kan kan

pakai subdomain mana standard hahaha

Selamat Datang Ke MY PORTAL. Alami pengalaman menggunakan D.I.Y

yang mementingkan ciri-ciri interaktif dan mesra pengguna pertama di Dunia.

Hanya RM 50 untuk setahun

Pakej MYPORTAL merangkumi:

1 Subdomain

1 GB Ruang Hosting

1 Alamat Email

Bandwith Tanpa Had

5 Muka Surat Dengan Artikel Tanpa Had

Portal Whizz CMS

Pengurusan Banner

Kaji Selidik

Peta Carian

Dwi Bahasa

Google Adsense dan Google Analytic disediakan

RM 55.00 PER YEAR : .com, .org, .net

RM 100.00 PER YEAR : .com.my

RM 120.00 PER YEAR : .my

nak reg leh p kat www.rasmulticom.com tapi pastikan dah bankin kan fulus tau... dh ciap call@sms@fax kat order/payment dlm portal rasmulticom n cc kat [email protected]