Jump to content
malaysiancareer

Hanya Jawatan Kosong Kerajaan Di Sini

Recommended Posts

saya dah tahu kenap web malaysiancareer.com tak boleh buka,,

ini adalah disebabkan server yang saya guna ada masaalah dengan tmnet atau streamx, jadi terpaksa lah kita tunggu,, harap-harap cepatlah selesai masaalah,, namun begitu saya dah pun update beberapa jawatan cuma mungkin anda tak boleh nak masuk web tu,,,:(

Patut r.....ape kate bro ltk iklan tu dlm tread ni buat sementare waktu,bro ckp POS MALAYSIA nk cari pekerja kn?So cmne?nk kene isi online ke?kalu online leh tlg bg web tu x?kalu nk ne surat menyurat,leh bgtau alamat x skali ngn jawatan.Nk tunggu web bro tu ok ntah x tau bile kn?So pleasee!Thank..... :rolleyes:

Edited by mitsui83

susah tol dpt ..interview pun tak pernah...borang spa dah 3 x hantar...

skrg jd jurujuallllllllll...

malaysiancareer..tlg sket klu ada keje

aku lanje ang setahun

langkah yang saya sadangkan

1- isi SPA (tak perlu tunggu setahun untuk baharukan SPA tu)

2- lawat malaysiancareer.com untuk dapatkan jawatan kerajaan dan badan berkanun, ( kalau boleh isi semua)

saya rasa bertanggungjawab untuk maklumkan jawatan2 yang kosong walaupun masa saya agak terhad tapi saya cuba membantu sedaya saya,, harap dapat membantu anda semua

jawatan kosong KKM

tutup 17 oktober 2008

(A). Atendan Kesihatan Gred U3

(B). Pembantu Am Pejabat Gred N1

lihat disini untuk maklumat jawatan kosong KKM

Iklan jawatan kosong sebagai Bentara

taraf jawatan tetap

tarikh tutup 24 oktober 2008

jawatan Bentara

lihat sini

iklan jawatan kosong Universiti Teknologi Malaysia bahagian pembangunan

tarikh tutup 20 oktober 2008

1- Arkitek (hiasan dalaman)

2- Pembantu Teknik (ukur bahan)

iklan jawatan kosong UTM

harap dapat membantu anda semua :)

secara umumnya

rekod jenayah macam mana tu? anda boleh diterima masuk dalam kerajaan melainkan anda terlibat dengan dadah dan jenayah berat,, tapi pastikan anda kene lulus masa buat perakuan sumpah jat pesuruhjaya sumpah n then anda juga hendaklah pastikan lulus semasa membuat tapisan keselamatan sekiranya disyaratkan anda kene buat tapisan tersebut,, :)

Rekod jenayah tak berat...tapi tiap-tiap bulan kena lapor diri kat balai polis. Satu lagi nak tanya boleh detailkan tak apa yang dimaksudkan dengan "kene lulus masa buat perakuan sumpah dan lulus semasa buat tapisan keselamatan"?

boleh tak saya tahu gaji kat gov berapa kalau kelulusan dip. tek elektronik...

ko rujuk kt spa..ade bgtau tntg gaji..

dip. aku rs dlm rm1200-rm1600..

maaf, ingin bertanya... aku dh lulus peksa spa utk gred 41.. smpai skang takde panggilan lg. rase2 ader tak kosong utk gred 41 ni. sbb risau gk, tngu lame2 takut kelulusan mcm tak brape valid compare ngn new candidate every twice a years.

ko rujuk kt spa..ade bgtau tntg gaji..

dip. aku rs dlm rm1200-rm1600..

ada beza x dip tek elektonik dgn dip kej elektronik? atau setara je..

maaf, ingin bertanya... aku dh lulus peksa spa utk gred 41.. smpai skang takde panggilan lg. rase2 ader tak kosong utk gred 41 ni. sbb risau gk, tngu lame2 takut kelulusan mcm tak brape valid compare ngn new candidate every twice a years.

mula2 tahniah di atas kelulusan anda,, apabila lulus anda akan di panggil temuduga cuma masa jer yang tentukan bila,, tapi kalau nak lebih takin eloknya anda bertanya tentang status anda,,, biasanya kalau kita talipon kita akan dapat hasil dan maklumat yang kita inginkan :)

Nk tanye en. malaysiancareer.....ujian menaip ni,cmne kite nk test kite nye kederasan menaip?nk isi cmne erk?Thank.....

Edited by mitsui83

mula2 tahniah di atas kelulusan anda,, apabila lulus anda akan di panggil temuduga cuma masa jer yang tentukan bila,, tapi kalau nak lebih takin eloknya anda bertanya tentang status anda,,, biasanya kalau kita talipon kita akan dapat hasil dan maklumat yang kita inginkan :)

wah makaceh... hehhee :blush: nk call tp belum ada ms yg sesuai... cite2 dr kecik mmg nk jd pegawai kerajaan nih!

aku lagi la dah antar dekat 10 permohonan kat mcm2 kementerian dan jabatan kerajaan (iklan surat khabar mingguan ahad)

x lekat satu pon,interview pon x dpt

selalunyer aku pohon jaw. juruteknik komputer.

its ok..............

aku lagi la dah antar dekat 10 permohonan kat mcm2 kementerian dan jabatan kerajaan (iklan surat khabar mingguan ahad)

x lekat satu pon,interview pon x dpt

selalunyer aku pohon jaw. juruteknik komputer.

its ok..............

Tu yang aku terkilan tue.

Penat gi cop sana sini...habuk pun tarak <_<

Nasib...nasib...

its ok...

Penat gi cop sana sini...habuk pun tarak dry.gif

aku pon,gi cop kat tok penghulu,sampai dah kenal,hahhahha,

skrg dah tukar tok penghulu

hehehe samelah aku dulu... cop sane cop sini... smpai segan ngn ustaz yg tlg copkan tu... last2 aku keje bank jugk. tak tgk pun sijil aku huhuhu

aku pon,gi cop kat tok penghulu,sampai dah kenal,hahhahha,

skrg dah tukar tok penghulu

Hahaha tok penghulu apa kelas tak popular langsung, cop daripada orang tertentu penting juga.

Aku pernah mintak cop time nak tukarkan sekolah bini aku, mintaklaa kat adun government lepas tu mintak surat sokongan... Aku pernah buat just salin nama jer surat sokongan tu sbb dah ada salinan pun dalam komputer adun tu.. cop orang tertentu penting...HAHAHAHAHA. lepas tu pi kat bahagian bahagian sekolah, jumpa kerani....hahahaha kena tunggu penat siot sbb nak jumpa menteri pelajaran time tu HISHAMUDDIN...hehehehe,last2, dia suruh kerani tu copkan surat sokongan atas nama menteri dan tanda tangan menteri dan sbb nak mintak tukar, antar kat bahagian penempatan.. dalam bebapa bulan..bini aku berjaya tukar sekolah...HAHAHAHAHAHAHA

Satu lagi, nak mintak jawatan government... cop daripada orang tertentu penting... mintak cop kat lecture dulu ker, aku pernah mintak cop kat lecture aku dulu, tapi time interview banyak sembang pasal cop aku sbb orang yang cop tu....bekas lecturer dia...HAHAHAHAHAHA, skrg ini dah dapat pun kerja.... HAHAHAHAHAHAHAHAH

Edited by kelamkabutumno

wah best ar ko... kalu mcm tu aku kene mintak cop setiausaha kerajaan penang la eh? psl pakcik aku le tu... agk2 aku leh dpt keje gomen ke hehhehe....

Nk tanye en. malaysiancareer.....ujian menaip ni,cmne kite nk test kite nye kederasan menaip?nk isi cmne erk?Thank.....

ujian menaip untuk jawatan apa tu? memang ujian menaip untuk test kecekapan dan kederasan tapi takderlah susah sangat

wah best ar ko... kalu mcm tu aku kene mintak cop setiausaha kerajaan penang la eh? psl pakcik aku le tu... agk2 aku leh dpt keje gomen ke hehhehe....

surat sokongan tu memang akan memberi kelebihan,, banyak gak kemungkinan yang berlaku ada yang kenal mereka yang menyokong kita atau yang buat pengesahan untuk kita,, tu kira bonus lah,, kalau ada org kenal rugi woo tak suruh dia yang sah kan,, kalau kau mintak jawatan kat Penang aku rasa sebelah kaki dah dalam gomen dah :)