Jump to content
malaysiancareer

Hanya Jawatan Kosong Kerajaan Di Sini

Recommended Posts

Assalamualaikum,,, saya adalah ahli baru disini,,, saya telah membina blog yang menyediakan senarai peluang pekerjaan dalam sektor awam dan badan berkanun,,, saya harap ini kan dapat membantu anda yang masih mencari kerja di dalam sektor awam. blog ini akan di update pada setiap hari.:)

anda boleh lawati blog di signature saya,,,

Edited by malaysiancareer

Assalamualaikum,,, saya adalah ahli baru disini,,, saya telah membina blog yang menyediakan senarai peluang pekerjaan dalam sektor awam dan badan berkanun,,, saya harap ini kan dapat membantu anda yang masih mencari kerja di dalam sektor awam. blog ini akan di update pada setiap hari.:)

anda boleh lawati blog di signature saya,,,

la bro..mana die alamt blog nye..x d pon

la bro..mana die alamt blog nye..x d pon

Assalamualaikum...

dekat signature dia tu... kat bwh tu... TS, kalu link berfaedah dan penting mcm tu, takpa, post kan jer.. tak jadi masalah... :D

Wassalam...

Assalamualaikum...

dekat signature dia tu... kat bwh tu... TS, kalu link berfaedah dan penting mcm tu, takpa, post kan jer.. tak jadi masalah... :D

Wassalam...

saya ingatkan salah kalau post kan kat sini,, ok ni link nyer

http://malaysiancareer.com/

tak lama lagi saya akan bina ruang subscribe untuk anda dapatkan jawatan terbaru terus ke email anda,, sebarang pertanyaan atau cadangan atau apa sajer boleh hubungi saya di [email protected]

saya ingatkan salah kalau post kan kat sini,, ok ni link nyer

http://malaysiancareer.com/

tak lama lagi saya akan bina ruang subscribe untuk anda dapatkan jawatan terbaru terus ke email anda,, sebarang pertanyaan atau cadangan atau apa sajer boleh hubungi saya di [email protected]

bgsla tu ko tlg buat blog ttg keje kerajaan ni...TQ...

jawatan kerajaan di TESDEC dan MATRADE,,, sila kunjungi web di signature :)

aku buka matrade x de pe2 pun...ngn LPK

aku buka matrade x de pe2 pun...ngn LPK

terima kasis atas keperihatinan anda,, jawatan LPK tu boleh di buka tapi kene download dulu,, yang MATRADE pula iklan tu di ambil berdasarkan iklan akhbar utusan semalam,,, iklan nya ada dan dinyatakan borang hanya boleh di ambil melalui web rasmi tersbut,,, kalau takder saya akan usahakan,, tq :)

harap dapat memberi sokongan,, oh yer dah apply jawatan untuk hari ini?

Trime kasih tuan topic....tp jawatan utk tesdec x brape detail le,ape klulusan yg d perlukan utk jwtn2 tu?

terima kasih atas keperihatinan anda,, tentang jawatan Tesdec tu jer iklan yang di keluarkan,,,takper awak antarlah seberapa lengkap mungkin,,InsyaAllah boleh

benarkah jawatan kerajaan susah pada masa sekarang,,,

Bagi saya untuk jawatan dalam sektor awam tidak lah sesukar mana sekiranya kita tahu caranya,, bagaimana jika saya mengatakan yang saya mampu memberitahu anda sekurang2nya 5 jawatan sektor awam atau badan berkanun dalam seminggu,, itu pun sebab tolak hari cuti nak rehat :)

mengikut pengalaman saya dan beberapa rakan,, peluang kerja dlaam sektor awam tapi kita hendaklah bijak mencari jawatan2 yang di tawarkan,, kerana memikirkan anda yang masih mencari kerja saya usahakan blog ini,, harap dengan ini dapat membantu anda semua,,

kenapa saya buat blog ini?

kerana saya dah rasa perasaan seorang penganggur,, dan saya pernah bekerja dengan sektor swasta,, saya juga pernah di tipu,, macam2 pengalaman lagi,, sedangkan kita mempunyai niat yang murni untuk membantu keluarga dan membalas jasa ibu bapa,,, pada waktu itu saya begitu dengki dengan mereka yang berada dalam sektor awam,, tapi sekarang saya mampu tersenyum dengan kelulusan yang saya ada akhirnya saya telah mencapai cita2 saya..

apa yang saya lihat,, mungkin kesilapan kita sewaktu memohon pekerjaan adalah faktor utama kita masih tidak dapat bekerja dalam sektor awam,, kita nak bekerja tapi kita tak tahu nak cari kat mana jawatan2 yang ditawarkan,,, hari2 pening kepala membuka akhbar,, bertanya rakan2...

akhirnya saya ada rumsan tersendiri yang saya buat,,,

mungkin rumusan itu akan saya nyatakan lain kali,, dah tak larat menaip...

ini adalah pandangan saya

prinsip asas dalam memohon jawatan kerajaan ialah

1- isi SPA

(kita akan lihat dari sudut cara memohon adakah perlu setahun? atau sebaliknya, adakah wujudnya kroni? apakah yang membantu kita dalam menentukan jawatan yang di pohon)

2- isi setiap jawatan yang di tawarkan oleh sektor awam dan badan berkanun

(boleh lihat di blog saya senarai jawatan :) tanpa kita sedari sebenarnya lebih banyak jawatan yang ditawarkan oleh kerajaan, kenapa kita tak tahu? kalau betul2 tiada kenapa saya boleh letakkan senarai jawatan kerjaan di blog saya? )

3- sediakan resume mengikut kelayakan jawatan yang anda pohon

(adakah sama resume bagi mereka yang memohon jawatan SPM dengan Dploma atau Degree? manakah yang sesuai resume dalam english atau BM? berapa helai resume? apakah yang perlu ditulis? apakah yang penemuduga lihat pada resume

4- sedia untuk interview

( cara berpakaian, waktu yang sesuai untuk tiba ke tempat temuduga, bagaimanakan resume mempengaruhi soalan penemuduga? )

sekiranya anda benar2 telah melakukan sebaik mungkin pada no 1 dan 2,, ini bermakna anda mempunyai sebab yang lebih untuk melihat pada no 3 dan 4..

soalan2 yang diberikan mungkin anda boleh fikirkan,, InsyaAllah andai ada kesempatan saya akan kongsi2 kan jawatan..

:)

berusaha untuk mendapat pendapat pekerjaan yang sesuai,,demi keluarga dan agama

http://www.jmm.gov.my/content.cfm?id=1A4A2...3D743098EE3BFFC

smua jawatan kena turun kl klau dapat interview..

asal la gov ni xbuat stiap ngeri kan sng..

xda susah2 org dok jauh mcm aku..

aku dah turun 3 kali untuk interview..dah jauh kl tu..

sia2 je usaha aku..buang duit ngn masa lak 2..

ni nak minta pun fk bapa kali nak pi ke x..

Edited by eidda

tulah antara cabarab yang kita kene tempoh,,harga yang kita kene bayar untuk dapatkan kerje gomen,,

tapi kalau eida nak tempat yang dekat2 tunggu lah jabatan kawasan eida tawarkan kerja,, tapi biasanya kalau SPA interview kat kawasan kita jer,,

:)

1. Resume dalam bahasa inggeris boleh ke?

2. Sijil2 nak disahkan? Leceh gak sebenarnya nak gi cop2 ni.