Jump to content
Inaly

Politik...

Recommended Posts

Mari kita kongsi pendapat brsama....

( Tak kira la korang ni B-end ke PR ke....ataupun Bebas sekalipun... )

Patutkah forumer di bawah umur 21 tahun berbincang pasal politik???

Rasa macam.......

Mari kita kongsi pendapat brsama....

( Tak kira la korang ni B-end ke PR ke....ataupun Bebas sekalipun... )

Patutkah forumer di bawah umur 21 tahun berbincang pasal politik???

Rasa macam.......

Patut.

Rasa macam.....bagus jerk kalau mrk jugak peka akan hal2 pentadbiran negara(politik).

Patut..Bagi aku umur bukan masalah..Tapi sejauh mana keperihatinan mereka dalam mengikuti isu semasa dalam politik tanahair &luar negara

Tak salah bawah 21thn terlibat dlm politik.. mfaiz tu pun bawah 21, alaa.. yg bagi link angin perubahan pasal anwar tu.. biar la.. kalau dia rasa Be End tu baik baginya.. Lagi, gila_game25 lagi.. bdk skola mngh lg.. Pun nak libatkan dgn politik.. Tak salah.

Sejak remaja,mmg ptt diterapkan dgn politik. Baru masyarakat peka mana yg baik dan mana yg buruk. Nanti bila mereka dah cecah usia 21, boleh la diorg ni petah dalam berdebat.

aku tau pasal politik pun sejak kes anwar thn 1998.. masa skola rndh.

Anak2 kita suatu hari nanti pun ajar tentang politik..

Alternatifnya, aku lagi gemar budak-budak muda berbual pasal politik, banding dengan berbual macamana nak bagi bunyi ekzos motor lagi kuat, macamana nak berebut awek, atau macamana nak buli junior. :rolleyes:

Boleh asalkan

-Hormat forumer lain - jangan kita menghina orang lain yang tak sependapat dengan kita

-kawal darah muda sebab bila tak terkawal itu menyebabkan keluarnya post-post yang merapu

-Bagi forumer yang muda hormatilah forumer yang lebih tua...jika cara kita tak bersopan di sini kemungkinan besar di mana-mana pun sifat ini dibawa sekali..so hormati forumer yang lebih tua.

-Forumer yang lebih tua tunjukkan nilai yang baik kepada adik-adik yang masih muda.. Kalau kita tak buat atau tunjukkan sesuatu yang baik..adik-adik ni akan ikut style kita..salah siapa.

-Sebelum membuat post ..baca dan faham kan dulu apa yang orang lain postkan terutama tajuk..

-Jangat bawa sifat budak-budak ke dalam forum...ini banyak berlaku forumer yang muda yang kedegaq (kata orang utara).. walaupun forumer lain dengan baik menegur dan membetulkan kesalahan tapi masih kedegaq.

- (Penting): Dalam forum terutamanya yang bersifat politik sebelum menjawab eloklah buat kajian, banyakkan juga pergaulan dengan ramai orang tak kira siapa dia , buka mata, buka telinga, buka mata hati, banyakkan membaca. Kemudian buatlah pendapat dengan jujur dan ikhlas. Bukan berdasarkan sentimen peribadi yang keterlaluan. Kalau tak buat benda ni lebih baik jangan sebab forum yang bersifat politik ni amat-amat sensitif terutama dalam keadaan sekarang.

-Berfikiran terbuka sebab dalam mana-mana forum mesti ada yang setuju dan tak setuju dengan kita...kalau tak boleh buat benda ni jangan masuk atau mengeluarkan sebarang post di forum politik hatta dalam mana-mana forum pun.

Memang bagus adik-adik kita yang muda dibenarkan mengeluarkan pendapat dalam poiltik sebab adik-adik ni yang bakal memimpin negara masa depan. ( Penghargaan kepada Admin dan Mod bahagian ni) Cuma bagi adik-adik janganlah sombong, ego, kedegaq, dan menganggap kita saja yang betul.. pengalaman aku dalam forum ni pun banyak orang yang menafikan dan mempertikaikan pendapat aku...but benda ni normal...cuma bagaimana kita membalas penafian itu yang lebih penting ..

So adik-adik.. abang nasihat teruskan berforum dalam forum yang bersifat politik dengan syarat berhemah..Abang percaya kalau adik-adik bijak berforum dalam forum politik nescaya satu hari nanti adik-adik akan menjadi pemimpin yang dihormati tak kira apa yang adik-adik akan pimpin..bukan yang dibenci. InsyaAllah

Good luck :)

yer,betul kata tasek tu.

tambahan:kalau nk tunggu cukup 21,jadi ternganga2 la bila nk bercakap pasal politik bila dh cukup 21 sbb tak ambik kesah sebelum ni.21 plak nk mengundi,nk pilih saper tk tau.politik ni plak perlu pengamatan dan pentafsiran yg agak kompleks.tipu daya banyak.jadi mase muda2 ni kena ambik berat pasal politik gak supaya kite dpt membuat rumus sesuatu perkara/isu dgn betul.natijahnyer kite tk tertipu.

Aku lagi suka kepada mereka yang berumur di bawah 21 tahun berbincang mengenai politik Setidaknya ada kesedaran apa yang berlaku dalam negara ini. Cuma diharap janganlah bergaduh pasal politik ini dan hormatilah pandangan orang lain walaupun diorang tak sependapat ngan kita.

P/S: Semoga generasi kita ini jadi pelopor bagi politik yang matang dan bersih. Cuma harapan aku sahaja. ^_^

jangan dok seronok posting benda politik sampai kantoi pelajaran lak .. :D

Tak salah bawah 21thn terlibat dlm politik.. mfaiz tu pun bawah 21, alaa.. yg bagi link angin perubahan pasal anwar tu.. biar la.. kalau dia rasa Be End tu baik baginya..

ha3... :D terkene aku... adoi... :lol:

aku ni bab-bab politik agak suka la jugak... :P

klau tengok tv mesti tengok berita, nak tahu perkembangan semasa...

huhhu... klau x ckap psal bende ni x sah tau... biasala hal-hal negara cam gini... nati kang aku jd menteri plak (menteri apa ntah)... he3...

Remaja perempuan biasanya sokong parti GAP ni.. Aku tak berapa setuju. Tu pasal la politik ni penting bagi menentukan kerajaan sesebuah negara. Bila ditanya, "entah la.. saya tak minat politik".. "politik ni kotor la".. "malas la nak amik tau politik".. Lepas tu ada jugak sesetengah org ni, umur dah 21thn tak daftar mengundi lagi. Ada jugak yang tak keluar mengundi pada PRU. Lebih baik sokong UMNO/BN daripada jadi GAP ni. At least ada pendirian walaupun UMNO/BN sekarang ni paham2 je la..

Harus diingatkan politik tu bersih. Orang dalam politik tu sendiri yg membuatkan ia jadi kotor.. rasuah, kroni, dll..

p/s: GAP = Golongan Atas Pagar. Discussion politik kat dlm friendster group (PAS, UMNO, UMNO Youth) guna istilah ni..

Kalau yg ada friendster tu, marilah beramai2 meriahkan discussion politik di sana. Bebas daripada moderator. Nak upload gambar berkaitan dengan politik pun tak pe. Macam aku publish gambar anwar mata lebam, gambar mahathir pakai serban kena delete kat dlm ni. :mellow: Lagipun Anwar Ibrahim ngan Nik Aziz ada akaun friendster. Aku add diorg.. :lol:

Edited by Superior

Golongan GAP ni merugikan negara, bangsa dan agama.. sbbnya takde function tak boleh nak gunapakai.. sistem demokrasi boleh ranap dgn gologan sebegini.. jenis tiada pendirian tidah mahu memilih.. ikut budaya "tak pa" janji cukup makan tido... dan amat suka kpd hiburan2.

apsal forumer wanita x banyak kat subforum politik??kenapa banyak kat thread sembang,jati diri,hobi n living??adekah mereka nie x minat politik??xnak amik tau hal politik??atau nak jadi golongan atas pagar jer??Aku pun nak dgr gak nasihat dan pendapat politik dari forumer kaum hawa..mungkin pendapat dieorg lagi bagus..mane tau kan??setakat nie sorg je aku nampak forumer kaum hawa yang minat bab politik nie.. ;)

p/s persoalan aku nie??? B)

Edited by SiR_FAiZ

apsal forumer wanita x banyak kat subforum politik??kenapa banyak kat thread sembang,jati diri,hobi n living??adekah mereka nie x minat politik??xnak amik tau hal politik??atau nak jadi golongan atas pagar jer??Aku pun nak dgr gak nasihat dan pendapat politik dari forumer kaum hawa..mungkin pendapat dieorg lagi bagus..mane tau kan??setakat nie sorg je aku nampak forumer kaum hawa yang minat bab politik nie.. ;)

p/s persoalan aku nie??? B)

Saya berpendapat (pendapat peribadi lah) wanita dlm putera.com ni masih umur lingkungan 25ke bawah. so biasanya mrk lebih suka berbincang topik2 kecantikan, gosip dll (lihatlah dlm frendster & facebook -- ramainya wanita).

Tapi tunggu bila mrk sudah berumahtangga...ha...baru ada benih2 politik (klu ada lah).

Lelaki lain sikit, sbb lelaki lebih objektif.

Tulah pendapat aku. ^_^

Saya berpendapat (pendapat peribadi lah) wanita dlm putera.com ni masih umur lingkungan 25ke bawah. so biasanya mrk lebih suka berbincang topik2 kecantikan, gosip dll (lihatlah dlm frendster & facebook -- ramainya wanita).

Tapi tunggu bila mrk sudah berumahtangga...ha...baru ada benih2 politik (klu ada lah).

Lelaki lain sikit, sbb lelaki lebih objektif.

Tulah pendapat aku. ^_^

yup..kebanyakanya mereka nie lebih cenderung kepada topik mcm 2..mungkin mereka lebih berminat isu mcm 2 berbanding isu masalah negara.. ;)

aku suka kalo kite lelaki dan perempuan bincang pasal politik sama2..bezakan pendapat masing2..ini lelaki je..bosan jugak kdg2...

tp kite tunggu pendapat forumer wanita lak..ape katenya.. B)

:rolleyes: Lari topik sikit.....

Aku mmg setuju org pompuan ni kurang sikit minat pada politik....

Mreka tak suka sgt bbincang serius scra tbuka pndapat diorang..

Lgipun ada yg tak bnyak masa sgt..

Dgn kerja, suami, anak, rumah....

Tpi, itu tidak bmakna mrka tak ambil tahu langsung prihal politik ni...

Tak caya try tanya mrka siapa PM....

Acah je...

:blush: masuk topik balik...

nampaknya tiada yg bangkang mengatakan politik tak sesuai untuk remaja....

Tengok lah..ada juga isu yg boleh mbuatkan kita sepakat....

Ke ada yg tak setuju ni???

Edited by Inaly

Forumer bawah 21 tahun tak salah nak bincang politik untuk kebaikkan jati diri derang.

Yang membimbangkan ialah percabggahan pendapat yang derang dapat itu dari sumber hasutan dan tidak benar. Kemudian beriya-iya berforum dengan ideologi "kalut" derang.

Masalah utama derang tak tahu nak bezakan mana betul mana tak betul, ada ramai..nak cerita macam nak rak..padahal campur masyarakat pun tak pernah, pergi berkempen pun tak pernah,..nama pun tak daftar pengundi, jadi barisan pemuda pun tak reti.

Tahu politik hanya dari meja PC derang. Macamana tu?

Aku tak cakap semua tatapi kebanyakkanya...dah lahir generasi tak sedar diuntung dan tak sedar diri....generasi pak turut agaknya.

Aku harap sangat budak under 21 selalu di perhati dan diperbetul kalau mereka tersilap. Kesimpulan, mereka boleh cerita politik tetapi kene ada pihak lain yang sedia sudi menolong mereka. :ph34r:

Forumer bawah 21 tahun tak salah nak bincang politik untuk kebaikkan jati diri derang.

Yang membimbangkan ialah percabggahan pendapat yang derang dapat itu dari sumber hasutan dan tidak benar. Kemudian beriya-iya berforum dengan ideologi "kalut" derang.

Masalah utama derang tak tahu nak bezakan mana betul mana tak betul, ada ramai..nak cerita macam nak rak..padahal campur masyarakat pun tak pernah, pergi berkempen pun tak pernah,..nama pun tak daftar pengundi, jadi barisan pemuda pun tak reti.

Tahu politik hanya dari meja PC derang. Macamana tu?

Aku tak cakap semua tatapi kebanyakkanya...dah lahir generasi tak sedar diuntung dan tak sedar diri....generasi pak turut agaknya.

Aku harap sangat budak under 21 selalu di perhati dan diperbetul kalau mereka tersilap. Kesimpulan, mereka boleh cerita politik tetapi kene ada pihak lain yang sedia sudi menolong mereka. :ph34r:

aku pun nak kasi pndapat sikit...

bagi aku, tak salah golongan ni nak "masuk" politik....

tapi macam kau katalah.....

kekadang mrka ni terlalu emosi nak sampaikan idea mrka..

Tu yg aku tak setuju...

Bila kita bgi pndngan kita, mesti diorang hentam habis2an..

macam la diorang tahu letak duduk prkara sebenar..

kita pun tak cakap kita betul,

tapi bila diorang post komen diorang macam tak ada rasa respect

pada org yg lebih brusia...

Bukan lah semua...tapi ada kan???

Apa kata???

:rolleyes: Lari topik sikit.....

Aku mmg setuju org pompuan ni kurang sikit minat pada politik....

Mreka tak suka sgt bbincang serius scra tbuka pndapat diorang..

Lgipun ada yg tak bnyak masa sgt..

Dgn kerja, suami, anak, rumah....

Tpi, itu tidak bmakna mrka tak ambil tahu langsung prihal politik ni...

Tak caya try tanya mrka siapa PM....

Acah je...

:blush: masuk topik balik...

nampaknya tiada yg bangkang mengatakan politik tak sesuai untuk remaja....

Tengok lah..ada juga isu yg boleh mbuatkan kita sepakat....

Ke ada yg tak setuju ni???

mcm budak2 remaja perempuan belasan tahun nie x minat ke politik?hehe.

mungkin bagi aku mereka nie lebih sibuk dgn bf diorg kot..

x pun duduk 1 kumpulan ramai2 ngumpat orang..kekek :lol:

jgn la kau terasa lak....

Tak ada la...

Ni bukan kutukan

Ini pndapat shja....

terasa tpi x marah pun, klau dah bawah 21 tahun, xkan sikit pun x terasa :lol: . btw, point TS mmg bagus membuka topik sebegini.

offtopik, yg x berminat psl bab2 politik ni, bile dah dewasa timbullah masalah x taw nk undi mana satu, maklumlah, politik sudah bertahun2, setahun pun cerita die panjang lebar :unsure: . malah ade yg x pergi mengundi psl x kesah atas politik nih. yakni digelar GAP seperti disebut oleh Superior

• Create New...