Jump to content
jue_lilyn

Perlukah Bercinta ?

Recommended Posts

aku rasa buat masa ni aku x rasa nak kat sape2..

aku x sure samaada aku serik atau aku blm bersedia..

hmmm..mungkin satu hari nnt akan terbuka pintu hati aku ni..

dan aku slalu berdoa dojodohkan dengan lelaki yang baik...

aminn.... :)

jom la berkenalan ngan aku..aku lelaki baik hehehehe...

kawan2 sudey~

:rolleyes: Huh ? Bercinta ? Mcm yg aku bgtau dulu, CINTA INI IBARAT TAHIT :ph34r:

Nape miss JUE ? Ko kena di tinggal kan ke :blink: Ops. Tanye je . Bercinta sekali cukupla ,takyah bercinta banyak2 kali,nanti banyak la benda di tinggalkan. Itula,inila.

selalunya orang yang kita sayang, suka membuatkan kita di tahap

kesabaran kita menipis. Hik hik.Ambillah waktu untuk mencintai dan dicintai, itu adalah hak istimewa yang diberikan Tuhan :)

Aku berbicara bukan bersastera.

aku rasa buat masa ni aku x rasa nak kat sape2..

aku x sure samaada aku serik atau aku blm bersedia..

hmmm..mungkin satu hari nnt akan terbuka pintu hati aku ni..

dan aku slalu berdoa dojodohkan dengan lelaki yang baik...

aminn.... :)

insyaallah... :lol:

selalunya orang yang kita sayang, suka membuatkan kita di tahap

kesabaran kita menipis. Hik hik.Ambillah waktu untuk mencintai dan dicintai, itu adalah hak istimewa yang diberikan Tuhan :)

Ku setuju dengan apa yang ko cakap... selalu memang macam tu... Sabar ni salah satu sifat yang penting kena ada kalau dalam bercinta ni... :)

Cinta perlu di cari,jngan hanya mengharap ia dtg bergolek2( cam citer hindustan), usaha & berdoa utk ketemu jodoh terbaik anda...Insyaallah berhasil. :wub:

Sekadar berkongsi nurkilan:

Spoiler :
Cinta itu, cahaya sanubari

Kurniaan tuhan fitrah insani

Dan dimana terciptanya cinta

Di situ rindu bermula

Cinta itu, tidak pernah meminta

Tetapi memberi sepenuh rela

Rasa bahagia biarpun sengsara

Berkorban segala-gala

Semua kerana cinta

Yang pahit manis dirasa

Menghibur nestapa, Merawat duka

Damai di jiwa..

Terpadamlah api benci permusuhan,

Terjalinlah kasih sayang..

Begitulah cinta yang diidamkan,

Tanpa nafsu yang mencemarkan..

Dan jangan pula kerana bercinta, kita pun leka entah kemana

Dan jangan pula kerana bercinta, tergadai semua maruah agama

Cinta yang sejati, Hanya cintakan illahi

Cinta ayah bonda, Tulus suci selamanya

Cintakan saudara, Masa berada hanya sementara..

Cinta sesama insan, Suburkan dengan ketakwaan..

klu ko "bersembang" tu sumer topik ade hala tujuan / formal ker? aku pon tak paham ape motif ko ckp <_<

rasa lg elok wat ruangan bebalas pantun ader jugak motifnya x gitu?

motif tidak hanya disampaikan dalam bentuk pantun... biarpun pantun adalah sesuatu yang menarik..

tapi pendekatan lain tetap bleh digunakan. terpulang kepada individu bagaimana cara hendak menyuarakan pendapat.

apa yang penting adalah mesej itu sampai kepada orang lain. :) :)

x faham ak aper tujuan topik ni...melalut lebih xda makna pun,

berkongsi satu permasalahan atau lebih tepat dalam topik ni.. berkongsi tentang perasaan.

benda yang tidak ada makna ke? cinta n perasaan ada makna yang tersendiri, atau aku blh katakan kat sini

org yang tidak ada perasaan yang mengganggap sesuatu itu tidak ada makna bagi dirinya.

cinta itu universal..sesiapa shaja merasainya. cinta itu anugerah..terutama cinta kepada Allah..

tp dalam konsep aku, aku meminta pandangan dari segi cinta sesama manusia.

Cinta perlu di cari,jngan hanya mengharap ia dtg bergolek2( cam citer hindustan), usaha & berdoa utk ketemu jodoh terbaik anda...Insyaallah berhasil. :wub:

setuju bangat deh.... :)

Edited by jue_lilyn

Hidup ni mesti la perlukan cinta sebab tu tuhan jadikan adam dan hawa..

Cinta kene cari dan kene ada matlamat untuk ape kt bercinta..

Kalau bercinta tuk suka2..baik xpayah kerana akan kecewe satu hari nanti..

So mari tanya awek dan pakwe masing2..ape matlamat kite bercinta?

Pada yang sedang bercinta..Cintai la pasangan anda sepenuh hati..jgn la cuba2 mengguris hati dan perasaannya..

Jgn la letak harapan yang terlalu tinggi sebab jodoh ditangan tuhan..abis2 kuat pon 70% jer..

Sok kalau xde jodoh xde la kecewe sgt..

Pada yang baru putus cinta..Tabahkan hatimu..segala yang berlaku pasti ada hikmahnya..

Yakinla anda akan dapat yang lebih baik dari sebelum ni..

p/s ni cerita berdasarkan pengalaman, perasaan aku dan kawan2..ada tokoh jadi dewa cinta ni ahahaha :P

Edited by nostradamus

cinta pertama aku cinta online ar..mmg tak kekal pun..susah bercinta jarak jauh nieh

pelik btl ak....da sethun CINTA ONLINE......last2x putus jgak...ades...kne mkan lada.... :wub:

adr sapo lg CINTA ONLINE..??lh share

sabar... tu maknanya xde jodoh..

aku xde pengalaman cinta on9 nih..

sbb akuu takut cinta jarak jauh..

huhuhu..

aku doakan ko bahagia aje la ye.. :)

Aku n tunang aku dlu kenal thru online laa :wub: ...Alhamdulillah sampai skrg ok jer

maybe dah jodoh aku thru online,mcm2 cara medium jdoh ni yg penting usaha cari :lol:

Cinta ada d mana2.....hehe jiwang la plak :blush:

Yerla secara on9 nih samala jugak spt perantaraan orang dedulu. hanya berbalas surat berikutan kuatnye larangan / peraturan org tua²..

tapi medium tuh dah dimodenkan selaras dgn peredaran zaman. Dan ianya lbih terbuka klu ikutkan (tiada halangan / paksaan)..dan mmg tak dinafikan mmg rmai yg success mencari jodoh secara on9 nih..yg fail tuh biase la sbb kiter spt gamble our comitment to other person bile berjauhan nih. sume bergantung pada diri sendiri gak (keterbukaan, kejujuran dan kepandaian) sewaktu bibit² perkenalan dah bermula..

Klu jumpe yg ikhlas, lama² pasti akan lbih ingin mengenali dan dikenali, terus ke babak pertemuan sebenar, dan bile dah suka sama suka, declair la sudah as a couple atau mungkin berkekalan hingga ke jinjang pelamin skalipun..bagi akula, perkara paling penting adlh "keterbukaan, kejujuran dan kesabaran" sbg penyumbang terbesar berjayanya sesebuah pertemuan tuh..jodoh ada dimana² asalkan ada usaha wlupon kecil. ;)

Aku n tunang aku dlu kenal thru online laa :wub: ...Alhamdulillah sampai skrg ok jer

maybe dah jodoh aku thru online,mcm2 cara medium jdoh ni yg penting usaha cari :lol:

Cinta ada d mana2.....hehe jiwang la plak :blush:

haaa..btol2..x semsti nye cinta on9 ni x thn lame..yg penting bergantung pada diri memasing camne korang jujur pada pasangan korang sendiri..aku knl awek aku pun dr on9..sampai sekrg ok jer..tggu sikit mase je nk ade ikatan..yang penting percaya pada pasangan masing2 je r..k..adios

jom la berkenalan ngan aku..aku lelaki baik hehehehe...

kawan2 sudey~

aku sokong.. heavenX mmg baik.. sesape yg berminat nak berkenalan dgn HeavenX ila hubungi aku utk maklumat lanjut

ingatlah kita suma wujud sebab kasih sayang orang sebelum kita

kita tak kan dapat lari daripada perasaan nie biar dah kene label lesbian atau gay tetap timbul rasa kasih sayang tu

P/S: jauh bala......aku tak nak jadi gay :P

Huhu.. Bila la aku mahu ade awek ni...

waaa... :(

hehe rilek ar hairul..

lelaki kawin lambat pun takpe...

org ckp, kalu lelaki ni makin meningkat umur, saham makin naik..huhu :lol:

okey back to d topic..

bercinta perlu ke tak?..

for me, tak perlu (buat masa sekrang la....bukanlah utk selama2nya)

aku malas nk fikir bab loving2 nih selagi aku blum dpt mengengam segulung ijazah..

yelah, time ngah blaja ni byk benda lain yg perlu difikirkan..

aku taknak masalah cinta ni menganggu fokus aku pada matlamat utama.

lagipun, skrang aku dh cukup happy ngan kehadiran family and friends ^_^

Cuba2 la mencari... kadang2 yang depan mata ni kita tak nampak... yang jauh jugak yang kita cari... :D

haah la aku pon dapat org jauh..susah nak jumpe tp nak wat camne kan dah takdir..kena la sabor sket.. :blush:

haah la aku pon dapat org jauh..susah nak jumpe tp nak wat camne kan dah takdir..kena la sabor sket.. :blush:

haha..aku pn sm gak...time cuti sek je la br jupe..nsb mktb cuti sm ngn cuti sek..huhu...besh2..tp kdg2 xjpe sbb msing2 ade hal..

haha..aku pn sm gak...time cuti sek je la br jupe..nsb mktb cuti sm ngn cuti sek..huhu...besh2..tp kdg2 xjpe sbb msing2 ade hal..

ermm..aku dating pada hari public je pasal sama2 xkeje..kalau ari minggu pon xdapat jumpe pasal aku keje syif dan offday pada ari bese...kesimpulannya xde publik holiday xde la dating ahaha :blink:

Edited by nostradamus