Jump to content
Helghast

Cinta Pertama

Recommended Posts

QUOTE(Tun loy_azloy @ Aug 13 2008, 08:29 AM) <{POST_SNAPBACK}>
aku syorkan ko cari awek nurse,nanti dia bukan sahaja mengubat luka,plus dia bagi satu injection kalau ko gatal2...tehehe..... laugh.gif

stuju ngan cadangan ni ...aku cadangkan korang2 ni cari nurse..mmg sesuai...ko bayangkanla nt mase ko tua..istri ko yg nurse leh jage ko ngan bek...die da skil ko tau...SKIL...bukan smua pmpuan ade..huhu
sbb aku tgk mmg byk nurse bek2 je..tak tau la sbaleknye..cadangan je la..korang jgn ckp pmpn yg bukan nurse takde skil jage menjage..malah ade yg lebih hebat dr si nurse itu.

hem.. cinta pertama.... ingt balik umo 18 dulu2... ader berkwn ngn lelaki... this 1 particular guy... berkwn rapat sejak berumo 12 thn lg....tp cinta sorg2 je... pendek kata syok sindri... bile dh abis spm br aku tau yg dolu die penah suka kat aku... cume aku je yg tak prasan (time sekolah mane reti nk bercinta kan)

by the time yg aku realise yg aku sukakannye... c dia dh pun declare 1 wik before ngn budak kolej die (sob sob!)

13 yrs dh berlalu.... aku masih lg contact ngn die... pjg cite nye... tp yg nyatanya aku sedar aku ngn die takde jodoh...

sbb hubungan kami dibatasi sesuatu yg dinamakan "persahabatan"

sob sob...

QUOTE(teri-chan @ Nov 17 2008, 10:10 PM) <{POST_SNAPBACK}>
hem.. cinta pertama.... ingt balik umo 18 dulu2... ader berkwn ngn lelaki... this 1 particular guy... berkwn rapat sejak berumo 12 thn lg....tp cinta sorg2 je... pendek kata syok sindri... bile dh abis spm br aku tau yg dolu die penah suka kat aku... cume aku je yg tak prasan (time sekolah mane reti nk bercinta kan)

by the time yg aku realise yg aku sukakannye... c dia dh pun declare 1 wik before ngn budak kolej die (sob sob!)

13 yrs dh berlalu.... aku masih lg contact ngn die... pjg cite nye... tp yg nyatanya aku sedar aku ngn die takde jodoh...

sbb hubungan kami dibatasi sesuatu yg dinamakan "persahabatan"

sob sob...

relaks la.kalau 2 dah jodoh xkan kemana.kawan aku dulu ada gak cam ko ni.last2 skali dia dapat gak kawin gan pompuan 2.

QUOTE(niaz_284 @ Nov 17 2008, 01:01 PM) <{POST_SNAPBACK}>
ye kite kene redha dengan ketentuan tuhan... paling xbest kene tipu ngn pompuan yg kite sgt syang kn hmmm...tula yg jdi kt aku..haha.. laugh.gif

relaks la bro.akupn pernah kene cam2.depan2 mata aku lagi dia kuar gan 1 mamat.siap pegang2 tangan & peluk2 lagi.kalau ikut hati aku balun j dua2 skali.abis 2 ko dah ada pengganti k.maknany dia bukan jodoh ko la2.mungkin ada yang lebih baik dari dia utk ko.tuhan nak uji kita dengan mcm2 cara.

QUOTE(jinggo360 @ Nov 18 2008, 08:43 AM) <{POST_SNAPBACK}>
relaks la bro.akupn pernah kene cam2.depan2 mata aku lagi dia kuar gan 1 mamat.siap pegang2 tangan & peluk2 lagi.kalau ikut hati aku balun j dua2 skali.abis 2 ko dah ada pengganti k.maknany dia bukan jodoh ko la2.mungkin ada yang lebih baik dari dia utk ko.tuhan nak uji kita dengan mcm2 cara.

waaa.. lagik dahsyat tu...redha jela.. tapi apedehal... ramai lagi pompuan, lepas satu cari lagi... penganti? haha...aku tgh riang gembire hidup meny"ingle" lgi... mude lagi beb wat pe pning2 nk pk psl pompuan yg blum tentu jadi hak aku... walaupn knkdg rase snyi gak, tapi xpe ramai mmbr pompuan leh aku layan haha.. enjoy selagi single!

memang enjoy single tapi sampai satu masa nanti ko kene sedia gak k.bagi aku senang j ada jodoh kawin.kalau xde dah.tahniah kerana still enjoy walaupn single k.akupn ramai kawan pompuan.nak cr yang betul2 sesuai untuk kita memang payah beb.ape2 let's enjoy the party k.......................

Erm cinta pertama aku lak tahun 2002, aku tengok dari jauh.. cuba berkawan.. 07.06.5 baru aku dclare jadi pakwe makwe.. pastu lak 7.2.08 aku bertunang dgn cinta pertama aku.. aku memang heppy giler.. dia sayang aku.. aku pun terlalu sayangkan dia.. Tapi, 4.11.08 dia ada suarakan hasrat nak putus pertunangan dgn aku :-(.. sebulan aku downnnn.. Aku bgtahu mak ayah aku, kat mekah nanti mak ayah tolong doakan untuk adik.. mintak tolong tenangkan hati, lapangkan dada adik kalu semua tu dia nak.. Rupanya dia ada guy lain.. org cakap aku nie kena potong dicornerlah.. last lap lak tu.. heheh.. Skang hati aku dah tenang.. walau hakikatnya dialah cinta pertama yg dapat curi sepenuh hati aku.. aku terlalu sayangkan dia.. Family aku planning nak buat kenduri tgh tahun depan.. tapi apa daya.. aku rasa xdak jodoh antara kami.. Lepas mak ayah aku balik mekah, aku mintak family diorg putus cara baik.. kisah paling tragis dlm hidup aku.. hehehehe.. tapi aku jadikan nie sbgi satu semangat kat aku... ermm aku cuba bangkit dari down sindrom aku nie.. huhuhu

QUOTE(jinggo360 @ Nov 18 2008, 08:43 AM) <{POST_SNAPBACK}>
relaks la.kalau 2 dah jodoh xkan kemana.kawan aku dulu ada gak cam ko ni.last2 skali dia dapat gak kawin gan pompuan 2.

hehehhe yg ni kite tak tahu kan... aku dh ada psgn aku sindri... but hubungan aku pun still in rocking boat, oredi break up 3 wiks oredi... coz sbb2 yg tak dpt dielakkan... n hubungan aku ngn cinta pertama get messy.. long story short aku ngn die berselisih jodoh... time die suka kat aku, aku ada psgn lain... bile aku break up die pulak ader psgn lain..

lastly... skang aku dh break up... dn cinta pertama aku still single... but we wont get together coz it too soon. cam cite bersiri pun ader gk hehehhe....

QUOTE(jamalikram @ Nov 20 2008, 07:46 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Erm cinta pertama aku lak tahun 2002, aku tengok dari jauh.. cuba berkawan.. 07.06.5 baru aku dclare jadi pakwe makwe.. pastu lak 7.2.08 aku bertunang dgn cinta pertama aku.. aku memang heppy giler.. dia sayang aku.. aku pun terlalu sayangkan dia.. Tapi, 4.11.08 dia ada suarakan hasrat nak putus pertunangan dgn aku :-(.. sebulan aku downnnn.. Aku bgtahu mak ayah aku, kat mekah nanti mak ayah tolong doakan untuk adik.. mintak tolong tenangkan hati, lapangkan dada adik kalu semua tu dia nak.. Rupanya dia ada guy lain.. org cakap aku nie kena potong dicornerlah.. last lap lak tu.. heheh.. Skang hati aku dah tenang.. walau hakikatnya dialah cinta pertama yg dapat curi sepenuh hati aku.. aku terlalu sayangkan dia.. Family aku planning nak buat kenduri tgh tahun depan.. tapi apa daya.. aku rasa xdak jodoh antara kami.. Lepas mak ayah aku balik mekah, aku mintak family diorg putus cara baik.. kisah paling tragis dlm hidup aku.. hehehehe.. tapi aku jadikan nie sbgi satu semangat kat aku... ermm aku cuba bangkit dari down sindrom aku nie.. huhuhu

oh no!! aku simpati utk ko... r u ok? kuatkan semangat bro!

QUOTE(AS Gunnerz @ Nov 17 2008, 09:54 PM) <{POST_SNAPBACK}>
stuju ngan cadangan ni ...aku cadangkan korang2 ni cari nurse..mmg sesuai...ko bayangkanla nt mase ko tua..istri ko yg nurse leh jage ko ngan bek...die da skil ko tau...SKIL...bukan smua pmpuan ade..huhu
sbb aku tgk mmg byk nurse bek2 je..tak tau la sbaleknye..cadangan je la..korang jgn ckp pmpn yg bukan nurse takde skil jage menjage..malah ade yg lebih hebat dr si nurse itu.

perghh..awek nursing kat U aku..paling top notch.....dhlar uniform agak menjolok mata...
skali diorang lalu ramai2 pergh.....tu x kira time diorang masuk lab komputer.....aku pernah gak tegur budak2 nurse ni time diorang msk lab...
senang jugak sangkut.....

maklumlar kursus aku banyak lepak dalam lab...diorang ni mmg peramah..kebetulan waktu tu dia duduk sebelah aku...aku tgk dia tgh type dlm microsoft words...aku tegur lar ...buat kerja untuk apa tu...dengan wajah tersenyum manis..pastu dia explain panjang lebar....lol...
rindu plak suasana kat U aku...dh lar tgh cuti sem skrg ni...

mungkin dlm kursus nursing diaorang suruh ramah dgn orang kot...

wat?? bru jadi ke ni..hebat tul dugaan yg ko hadapi nie..bwk bersabar bro..
aku xtau nk ckp pe lg..cilak*k jantan yg cari pasal tu...
apsal la nk kacau tunang org..huh! aku plak emosional..huhu mad.gif

biasala kalau dah bercinta mesti la sayang
kalau tak sayang maka tak cinta la tu
sejak kebelakangan ni aku tengok ramai betul lelaki yang dikeciwakan wanita...tongue.gif

waa...nie lagik dahsyat nie... dah last corner kne potong... apela org yg memotong itu sungguh xberadab... xpe2.. tenangkn hati.. enjoy ngn memember...knal knalaa ngn reramai pompuan lagik...
jom join aku gi ngurat nurse, kt tempt batista...

batista!!... ko blaja kt mne haa?... nk dtg melwat nurse2 kt tmpt ko...ngeeee tongue.gif biggrin.gif

sedih gak cite ko ni.hang baru skali j.bos aku dua kali putus tunang bro.yang first cm hang la dicantas orang.yang kedua pompuan 2 mintak putus sebab lum sedia.last2 dia tunang kali ke3 baru la dia kawin bln 8 ari 2.dia cite gan aku walaupn ape yang terjadi ko kene faham 2 la ujiasn hebat yang tuhan beri untuk tau ko kuat atau x semangat dalam diri.mungkin dia bukan yang terbaik@jodoh ko.insyaAllah ada yang terbai kdah dia sediakan untuk ko.cuma masany belum tiba lagi k.

QUOTE(niaz_284 @ Nov 20 2008, 10:06 AM) <{POST_SNAPBACK}>
waa...nie lagik dahsyat nie... dah last corner kne potong... apela org yg memotong itu sungguh xberadab... xpe2.. tenangkn hati.. enjoy ngn memember...knal knalaa ngn reramai pompuan lagik...
jom join aku gi ngurat nurse, kt tempt batista...

batista!!... ko blaja kt mne haa?... nk dtg melwat nurse2 kt tmpt ko...ngeeee tongue.gif biggrin.gif

Universiti Darul Iman Malaysia,
Jalan Sultan Mahmud, 20400
Kuala Terengganu Tel: 09-6220707 Fax: 09-6275524

pergh..semangat gler aku..siap bagi alamat penuh lagi kohkohkohkohk

bagus-bagus... pantai timur rupenye...waaa...nurse kt sne mesti chomel2 nie... biggrin.gif jom!! sape lagi nk ikot aku cari cinta kedua kt sane hahaha...

hermmm... itulah.. dilarang memotong dicorner.... kesian kat org.. heheheh.. aku xtahu nak cakap.. sedih ker gembira ker. yg penting aku tahu.. aku tenang skang nieee... paling sadis, hp dia rosak.. kalu aku call xangkat, dlm 5saat dia akan auto answer.. jadi aku terdengarlah perbualan dia dgn pakwe baru tu.. sayang, abanglah semua ada.. hancur hati aku.. 5thn aku bekorban utk dia.. semua tu hilang sekelip mata jer.. mamat tu dtg 5 bulan pon xsampai.. dia dh terima.. siap bawak balik tido umah family lagi.. mak pak dia pon hairan.. aku xsalah kan family diorg.. family diorg senag lagi dengan aku, lagi suka aku.. tapi sebab pilihan anak diorg.. diorg xleh nak buat aper.. mak ayah dia mintak maaf sgt2 kat aku.. hermmmmm merasa gak aku putus tunang nieee

hish.. ko tunang ader bg duit skali tak?kalu ikut adat johr... kalu ko bg duit... pihak pompuan kene byr 2x ganda...

QUOTE(teri-chan @ Nov 20 2008, 02:39 PM) <{POST_SNAPBACK}>
hish.. ko tunang ader bg duit skali tak?kalu ikut adat johr... kalu ko bg duit... pihak pompuan kene byr 2x ganda...

waaa ade ekh adat camtu kt johor??huhu...cam xpnah tahu plak walaupon aku duk kt johor..tapi.... hehe mcm menarik jee bende tu...hehe.. klu aku bagi sepoloh ribu kt pmpuan tu..dapt balek 20 ribu trus on the spot aku leh kawen trus ngn org laen hahaaa.... mcm melabor plak kah kah..(peringatan:jgn ikot care ini ,amat tidak bersopan)... uih mate duetan btol aku nie...

hmm...bru 5 bulan dh camtu uish... unsure.gif dinasehatkan xyah la nk hubungi die lagik huhu wt sakit hati ko je... ngn mak ayah die xpe...mengeratkn silaturahim...parent dah ok ank plak wat hal..begitula dunia o dunia o...

aku suke dgr lagu bonece=cela...try cari kt u-tube... vokalis die cun tahap gaban hehe.. laugh.gif wub.gif

QUOTE(niaz_284 @ Nov 20 2008, 03:02 PM) <{POST_SNAPBACK}>
waaa ade ekh adat camtu kt johor??huhu...cam xpnah tahu plak walaupon aku duk kt johor..tapi.... hehe mcm menarik jee bende tu...hehe.. klu aku bagi sepoloh ribu kt pmpuan tu..dapt balek 20 ribu trus on the spot aku leh kawen trus ngn org laen hahaaa.... mcm melabor plak kah kah..(peringatan:jgn ikot care ini ,amat tidak bersopan)... uih mate duetan btol aku nie...

hmm...bru 5 bulan dh camtu uish... unsure.gif dinasehatkan xyah la nk hubungi die lagik huhu wt sakit hati ko je... ngn mak ayah die xpe...mengeratkn silaturahim...parent dah ok ank plak wat hal..begitula dunia o dunia o...

aku suke dgr lagu bonece=cela...try cari kt u-tube... vokalis die cun tahap gaban hehe.. laugh.gif wub.gif

ada... adat lama tuh... tp kalu laki yg putus laki tak dpt balik refund... kalu pompuan yg putus tu yg kejung tuh.. sepupu aku byk kali putus tunang.. tu yg kitorg tau ada adat tu...

QUOTE (niaz_284 @ Nov 20 2008, 03:02 PM) <{POST_SNAPBACK}>

time bertunang haritu ada bg 1.5k jer.. yg lebih2 tu ingat dlm bln 2 nie nak kasi dah nak wat persedian kenduri blh diorang... silap bukan 4.11.08. hari raya keempat laa. 10.4.08. dah sebulan lebih dahh.. kalu dia ada msg@call aku, aku xjawap.aku xreply.. dia ada mg abg aku, tapi aku ckp jgn reply @ jawap call dia lagi.. aku bgtau semua family aku camtu.. bekas tunang aku tu xder duit.. aku cakap kat dia, xperlah, bagi jer 3k.. dah dapat duit tu saya masuk balik dlm acc awak.. duit awak saya xnak.. duit yg saya punya, saya beli mintak halalkan kalu ada termakan ker terpow ker.. dan lagi, almari yg kat umah aku yg dia punya aku mintak belikan dari dia.. aku halalkan yg lebih2.. barang2 yg ada kat aku aku sedekahkan kat member2 aku.. kain bertunang, jam, rayban, almari semua2lah. aku xnak ada kat umah aku.. tadi baru bos aku tanya, bila nak kenduri.. aku cakap xjadilah bos.. last corner, last lap ada org potong.. bos aku diam je tgk aku.. aku jadi sedih sbb bos aku rapat gak ngan aku.. dia tau kat tmpat keje aku ramai peminat rolleyes.gif (bukan nak bangga aaa, tapi kenyataan) tapi aku xpernah nak layan lebih2.. dia cakap dugaan semua niee. terima dgn redha.. aku jadi nak nagis plak.. hehehe.. ramai adik beradik aku xtau lagi.. segan aku nak cakap.. diorg anya bila lagi nak kenduri? hehehhe.. hati aku jer yg tahuu

QUOTE(jamalikram @ Nov 20 2008, 04:18 PM) <{POST_SNAPBACK}>
time bertunang haritu ada bg 1.5k jer.. yg lebih2 tu ingat dlm bln 2 nie nak kasi dah nak wat persedian kenduri blh diorang... silap bukan 4.11.08. hari raya keempat laa. 10.4.08. dah sebulan lebih dahh.. kalu dia ada msg@call aku, aku xjawap.aku xreply.. dia ada mg abg aku, tapi aku ckp jgn reply @ jawap call dia lagi.. aku bgtau semua family aku camtu.. bekas tunang aku tu xder duit.. aku cakap kat dia, xperlah, bagi jer 3k.. dah dapat duit tu saya masuk balik dlm acc awak.. duit awak saya xnak.. duit yg saya punya, saya beli mintak halalkan kalu ada termakan ker terpow ker.. dan lagi, almari yg kat umah aku yg dia punya aku mintak belikan dari dia.. aku halalkan yg lebih2.. barang2 yg ada kat aku aku sedekahkan kat member2 aku.. kain bertunang, jam, rayban, almari semua2lah. aku xnak ada kat umah aku.. tadi baru bos aku tanya, bila nak kenduri.. aku cakap xjadilah bos.. last corner, last lap ada org potong.. bos aku diam je tgk aku.. aku jadi sedih sbb bos aku rapat gak ngan aku.. dia tau kat tmpat keje aku ramai peminat rolleyes.gif (bukan nak bangga aaa, tapi kenyataan) tapi aku xpernah nak layan lebih2.. dia cakap dugaan semua niee. terima dgn redha.. aku jadi nak nagis plak.. hehehe.. ramai adik beradik aku xtau lagi.. segan aku nak cakap.. diorg anya bila lagi nak kenduri? hehehhe.. hati aku jer yg tahuu

redha jela bro... ade hikmah di sebalik kejadian... ko pun ramai peminatkn... mmg susah kot nk melupekan..lgi2 kite nie lelaki...huuuu... ada fact pnah aku terbace lelaki susah nk lupekn yg 1st...pmpuan snang ckit..(betolkn aku klu aku salah)xpa take your time... klu ade yg nk kt ko amik je... smile.gif

QUOTE (niaz_284 @ Nov 20 2008, 04:31 PM) <{POST_SNAPBACK}>
redha jela bro... ade hikmah di sebalik kejadian... ko pun ramai peminatkn... mmg susah kot nk melupekan..lgi2 kite nie lelaki...huuuu... ada fact pnah aku terbace lelaki susah nk lupekn yg 1st...pmpuan snang ckit..(betolkn aku klu aku salah)xpa take your time... klu ade yg nk kt ko amik je... smile.gif

hahhahahahaaa.. nanti2 dulu.. sabarrr