Jump to content
cade

Kutpm

Recommended Posts

bagos la nko cikki..hehe..

aku ade terbaca kalu degree kena habeskan dlm 6 tahun ke 8 tahun..ingat nak mintak cuti 1 setahun...

aku dengar cat rufeddge tu pernah study jap kat kutpm.pastu mintak cuti sbb nak nyanyi,pastu tak sambung2 lak study...

haa betul tapi ade limit..kalo ko over minta cuti sape nak bg ko digree kalo memanjang cuti hehe

aaa bukan cat rufeddge je..budak² KRU pun ade..yg biase jadi penari backup..

bukan takad tu je model pun ade..kalo ko perasan ada sowang dak KUTPM dak laki dia ada jadi iklan eno pastu byk gak la dia jadi model iklan..skang ni gi kolej dia pakai cap je tutup muke..muke nampak 25 26 skali rupanye mude dari aku..ngeee..

okeys..

thnx a lot 4 those who had answered ma question jst nw..

hurmm kutpm nih rmi non malay ke?

n 1 more thing..

aku nnt nk amek pharmacy kt sne..

mmg interested in dz course..

but a lil worried cz aku pny kimia agk lemah.. :(

mcamane ekh?agk2 student2 laen terer2 x??

or 2x5 mcm aku gak?hurmm

majority malay&indian..di sini lah boleh belaja berkawan dgn org dari kaum lain..serius beb..kalu kat ipta susah woo..ssuatu kaum dok dgn kaum sendiri jek..

eh ade kos farmacy ek?baru ke?

yerp takde la baru sgt..tapi aku tahu ade kos tu cuma tak bape ramai budak yang ambik..

kat KUTPM ni ramai bangsa ada melayu cina india budak dari sabah sarawak..ramai le..

ko riso kimia ek..aku rase boleh je nanti..janji jangan tinggal kelas dan berdoa la dapat lec yang baik baik dan paham ape dia akan ajar ko nanti..

so far aku rasa dak KUTPM nih ramai gak yg score..score ke tak tak bape penting..yang penting ilmu yang ko dapat tu..

aku rasa tak ada apa yang ko nak risau kan sangat..cuma memula tu mungkin tak berape nak selesa lama lama nanti ok la.. B)

cakap orang tak bersyukur huhu kalo nak murah dan serba serbi tak cekik darah berhenti je belaja pastu gi blaja temp yg murah..tak yah bising² dalam ni..nak belaja kena banyak korban bukan macam orang dah keje..cukup bulan dapat gaji dari titik peluh keje sebulan..so bersyukur sket dapat blaja kat luar tu ramai lagi yang nak belaja tapi tak dapat..

Peranan kiter kat KUTPM nih mesti la kena berubah. Kiter mesti tunjukkan yg kiter bukanla student shj. Mesti jadi lebih dari tuh. Disebabkan dia menelan duit yg banyak sgt, kiter ada hak sebagai pelajar dan pengguna. Konsumerism dan pelajar tuh mesti memainkan peranan yg tggi kat dlm KUTPM nih. Jgn apa yg dia suh bayar kiter main pakai bayar jer...mesti kena amik tau sumer secara terperinci. Dah ler kiter punyer MPP mcm x wujud jer...Biler masuk kat sini, aku tgk student seolah-olah x da tmpt nak ngadu. Kat mentor jgn harap la....buang masa jer....KUTPM bukan la satu option utk anda yg gagal UPU(rujuk newspaper berita harian, Ahad 25Jun)

ps: tandas pun x da kat KUTPM nih. Kalo nak melabor gak, pandai2 la. Dekat library pun x da toilet...

Edited by cade

ps: tandas pun x da kat KUTPM nih. Kalo nak melabor gak, pandai2 la. Dekat library pun x da toilet...

nampak sangat ko tak pernah pusing 1 kolej..nak kata kolej tu beso aku rase sekangkang kera jek..

ko tak tau tandas kat mane ke? khokhokhokho sian ko..

tempat ada tandas dalam KUTPM:

i. tingkat 1 di Block C(atas Ofis Campus Hostel) - utk PEREMPUAN tak payah bayar free jerk

ii. tingkat 2 di Block C(atas Ofis Campus Hostel) - utk LELAKI tak payah bayar jugak free herk

iii. di kedai fotostat yang depan tu tempat Jerry niaga handset - kena bayor RM0.20

ko ni kutuk kutuk sangat baik ko berhenti jek la..menyampah plak aku..

tercicir plak nak bg ulasan...

aku tak faham ape kena ngan ko ni..balik balik sebut pasal duit yuran kolej..aku rase dan berpuluh kali aku cete yang dalam banyak banyak yuran kolej swasta kat KUTPM ni je yang yuran paling murah..aku tak nafikan walaupun murah tapi masih lagi mahal..tapi kira ok lah kan..

kalo macam aku ni nak tunggu masuk IPTA nak tunggu yuran murah memang aku rase sampai ketua la aku tak belajar..cara aku senang je..mohon loan..make sure loan aku cukup sampai grad..make sure aku ade duit benlanje dr loan tadi..tolak siap siap dari yuran baki baru dapat kat aku..every sem ambik statement every sem buat follow up kat account department..kalo ade yang tak kena dalam statement..balik rumah dulu selidik ape yang patut..than baru tanya kat account department..so far aku rase banyak dah berubah account department tak macam dulu..kalo dulu hampes jek..skang ni dah ok..

pasal MPP tu aku no komen..sebab rata rata dak dak MPP ni ambik kroni diorang je jadi BIRO..tapi kalo ko berminat nak bela student student ko bleh mohon..minta jadi BIRO nak jd MPP ko kena masuk bertanding..aku rase BIRO memang kekurangan ahli sebab hari tu dia ade bukak interview dan bukak permohonan..

sape mentor ko? ko nih school ape ek..schoo aku ok je slalu je ade notis perjumpaan mentot mentee..aku selalu je jumpe mentor aku..slalu je jumpe program manager aku kalo ade pape masalah..aku peratikan ade je aktiviti mentor mentee berjalan..ha next week mentor mentee aku( menter Dr. Shan) ade buat aktivit kat temple park..ko nak joint? bleh cari aku kat kolej sebab kami bukak penyertaan pada pelajar lain jugak..

ha kan aku dah membebel..

lain kali nak cete biar ade support ngan alasan..kalau ko cakap kosong je pada hal tak macam tu ko gak malu..

patut nye ko naik nak KUTPM bukan nak kondem je..ko ingat senang ke KUTPM nak jadi gah mcm UiTM? UMM? limkokwing?kemudahan macam IPTA? sedar sedar sket kita ni IPTS..

sekurangnye Dato' Syukri tu ade buat satu option nak bagi anak bangsa belajar supaya berdaya maju..

aaaa malas malas da nak membebel bende yang sama..

bebudak yg kate tak mampu tu sebenarnye pembohong besar jek...semua nak kalu boleh x nak kuar belanja besar utk tujuan study..tp bile dah grad, x malu plak beli kereta yg kononya kate x mampu..byk bohong jek diaorg nie...

bebudak yg kate tak mampu tu sebenarnye pembohong besar jek...semua nak kalu boleh x nak kuar belanja besar utk tujuan study..tp bile dah grad, x malu plak beli kereta yg kononya kate x mampu..byk bohong jek diaorg nie...

huhu

senyap plak code..

sape agaknye dia ni..nak gak aku cari :P

kesiannyer dia nih...sampai emosi dia pasal KUTPM nih. Bagus...bagus. Ada gak org sygkan KUTPM nih mcm aku gak. ( aku pun emosi gak)

apa salahnyer kalo IPTS tuh folo standard yg sepatutnyer...sepatutnyer, ilmu x leh diperdagangkan atau dimiliki oleh sesetengah pihak. Ia adalah milik umum. Tak bole nak Copyright. Ini aku rasa sapa2 pun tau. So yuran...walaupun da jelas antara termurah dikalangan IPTS, tapi still termahal didunia(walaupun standard x la seberapa)

pasal MPP, aku dgr diaorg ni dikawal-selia dgn baik oleh pihak pengurusan KUTPM sendiri. So kemungkinan banyak birokrasi dan politik.

Toilet dkt blok C....terlalu jauh lak aku rasa bagi sesapa yg berada di library. Tapi apa pun...jgn emosi ketika mencari toilet disini. Maintain jer ok!! Tapi bg sesapa yg muka tebal cam aku, selamba jer korang minta kebenaran kat lot sebelah library utk melabur ataupun pegi ke toilet tingkat 1, jln nak masuk ke theater hall, sblh ATM. Diaorg pun x kisah sgt. Diaorg bagi jer....

kalo macam aku ni nak tunggu masuk IPTA nak tunggu yuran murah memang aku rase sampai ketua la aku tak belajar..cara aku senang je..

IPTS bukanla satu2 nyer option yg ader utk ko belajar. Apa tujuan sumer org masuk institut pengajian tinggi nih. Kalo niat nak mendalami ilmu dan sumbangkan kat masyarakat, maka betul la niat tuh. Tapi kalo masuk, sekadar utk jd exec kat memana syarikat besar pastu beli keta yg high end, aku rasa x berapa sesuai la...[aku masuk sini sbb nak memenuhi kehendak pasaran kerja, kesimpulannyer nak jd exec. Kecik jer impian aku tuh...]

ps: Aku bagi kritikan nih mesti la aku nak sesuatu yg baik utk kebaikan kiter sbg student dan juga kebaikan KUTPM sendiri.

senyap plak code..

Nmpak sgt ko da mula set kan minda n ati ko utk benci aku nih..Takutnyer aku.

Aku rasa malas nak komen apa2 kalo dah ada yg start nak emosi. Salah ker bg komen?

ahaks..sape makan cili dia terase pedas..

aku rase sesape pun tahu kalo post dr mula sampai akhir still nak kondem kondem KUTPM tak tahu la kan camane nak cakap..semua bende boleh diatasi kat KUTPM tu nak tak nak je..nanti kalo aku cakap lebih kata aku emosi plak..ish susah tul..

aku senang je..aku berpijak kat bumi yang nyata..aku tak kisah blaja IPTA ke IPTS ke janji aku dapat ILMU yang boleh aku guna SEPANJANG HIDUP aku dan bleh tolong anak bangsa sendiri..sebab bukan semua orang mampu belajar dan mampu habis kan belajar..

bidang ape aku dapat keje lepas habis belaja aku rase itu terpulang kat rezeki aku esok..janji usaha dari tak berusaha langsung..

aku nak clearkan kat sini yang aku takde set pape dalam mind aku tentang ko cade..aku bace aku blas post send terus habis..

aku dah jumpe sorang budak putera kat kolej kebetulan dia classmate ngan kawan aku..so ok je...

yg ramai tak tau ialah kalau pakai MARA (ade lg ke utk bebudak baru kutpm?) kalu dpt pointer 2.5 ke atas maka nanti bayar separuh jek ape yg kite pinjam..kire ok la tu..

kenap aku ngan ciki jer yg bersuara kat sini....Tak da pandangan lain ker? Selain tuh, aku nak tau gak pandangan org luar (kolej lain) terhadap kolej nih. Kalo ada budak MPP yg masuk kat sini lagi best.... Msti ada pandangan yg sharp utk kolej nih

kenap aku ngan ciki jer yg bersuara kat sini....Tak da pandangan lain ker? Selain tuh, aku nak tau gak pandangan org luar (kolej lain) terhadap kolej nih. Kalo ada budak MPP yg masuk kat sini lagi best.... Msti ada pandangan yg sharp utk kolej nih

MPP...

nak sebut name ke..

nanti jiran sebelah terase plak :P

aku tgk Dato Shukri mcm cekung jek mase solat jumaat ari tu..sakit ke..

last jumpe mase aku gi seminar integriti..

tapikan..

ade gosip tentang dato' kat kolej skang nih...panasss!!!

:D

gosip ape..citer la kat sini..heheheh..dia x tau nyer...

takut aku weii kang x pasal pasal aku yang kena..

:lol:

senang cete kisah beliau dah menambahkan 1 lagi kuota..jadi skang cukup la kuota... :D

paham idak ni?

ha nih bukan lectrurer kawen student dah...

beliau menikahi student...

Dr. Fitri ko kenal? haaa dia pun baru diijab kabul..exstudent KUTPM gak..