Jump to content
cade

Kutpm

Recommended Posts

td sembang dgn lecture jap,dia program manager  degre accounting..dia kate kat sini special sket kalu yg accounting sbb kalu amik sini pastu nak amik certificate yg famous2 mcm acca tu  maka mase amik certificate tu leh amik separuh ajek ari silibus asal..tempat lain tak tau la ade ke tak examtion mcm tu..

haa kalo ko nak tahu name progrem manager tu Madam Haslinda..dia memang rajin..dan cukup sensitif hal hal dak accounting..dia leh kenal sowang sowang dak accounting ko tau dak..kalo aku tanye dak junior pun sumpah aku tak tau..sebab ramai intake..dia leh kenal sowang sowang tau dak..

aaa tapi susah gak nak ambik certificate accounting tu nyeh..tongue.gif

hahaha...aku tak tau la BraDeRz nie baru masuk kolej KUTPM,atau smalam bru masuk,aku ex-plaja KUTPM,so skng aku dah abis blaja kat KUTPM..,korang nie sume kene tipu ngan datuk shukor tue,hahaha...

so tak yah la krg sanjung kolej yg b'hutang,aku tau aku pun b'hutang...

tapi aku pun 'SEDEY' gak laa,bdak skang nie ckp pun nak kene ade bodo2,awk tue yg bodo x yah ckp org bodo!!!!

satu lagi utk BraDeRz,aku rase mak bapok ko lagi bodo,bodo dan bodo,sbb lahir kan ko yg suka ckp bodo...

x baik ckp org bodo la BODO!!!

kim slm kat mak bapak bodo ko tue

hahahaha.....

x payah la ko nak balas,aku x kan baceee....

a'kum!

kutuk kutuk tapi habis gak belajar gak kat KUTPM tu..

sape bodoh?

sape lagi bongok?

pikir² kan..

td aku exam dalam gelap..panas plak tu..time2 nak abes exam baru yg nak on aircon..sabo je ahh..

laugh.giflaugh.gif sian ko

dak umah aku kena gak wei...tapi di awal baru nak start pekse..seme pindah bilik lain..kui kui

tapi aku bengkek 1 je time mid sem ni..aku slalu kena meja kecik tu haa..musti dgn meja kecik tu yg lipat lipat tu..

aku tensen tul kalo exam gune meja tu mane nak letak pen pensil pemadam kalkulator kang kertas graf lagi arrkhhh...kang tengah kusyuk jawab ade plak student terjatuh alat alat tulis..eeeeeeeeeeeeeeeeeee

haa kalo ko nak tahu name progrem manager tu Madam Haslinda..dia memang rajin..dan cukup sensitif hal hal dak accounting..dia leh kenal sowang sowang dak accounting ko tau dak..kalo aku tanye dak junior pun sumpah aku tak tau..sebab ramai intake..dia leh kenal sowang sowang tau dak..

aaa tapi susah gak nak ambik certificate accounting tu nyeh..tongue.gif

haa..dia la tu Norhaslinda..bebaru nie kesian kene denggi dlm 3 minggu..dia kalu nampak aku dok sorang2 tepi tangga mesti dia tegur aku..student lain pun..hehe..

haa..dia la tu Norhaslinda..bebaru nie kesian kene denggi dlm 3 minggu..dia kalu nampak aku dok sorang2 tepi tangga mesti dia tegur aku..student lain pun..hehe..

aik dia kenal ko ke? wah wah tu laa dia kena denggi aritu..aku baru nak gi tgk dia..skali dia ah kuar wad..so jumpe kat kolej je la..dia baik sesgt..

yg pasal meja tu mmg yg kecik tu aku tak suke..sbb nak letak exam slip lagi..kalu letak kat lantai ade gak penjaga exam tu tak reti amik sendiri..

haha aku letak je kat bwh..letak id card..slip exam..slip yg kena koyak tu..start sowang wat seme wat..kuikui penjaga exam tu tunduk ambik sign than check..pastu letak balik haha buli kah aku??

hari tu aku dgn member aku kene kuarantine..tapi akak yg jage tu bengang ke ape main tinggal jek kitaorg..member aku siap boleh kol member yg dah amik paper tu belah pagi..ape la..haha..

hari tu aku dgn member aku kene kuarantine..tapi akak yg jage tu bengang ke ape main tinggal jek kitaorg..member aku siap boleh kol member  yg dah amik paper tu belah pagi..ape la..haha..

tp aku jujur x buat..hehe..nko kat umah ke cikki..ujan lah..hehe..

this week ade tak budak baru register kat kutpm/ptpl..aku nak carik org dok umah sewa aku kat pdana nie ....

yess kat rumah ku syurga ku..

aku aritu balik lewat dr dak umah aku..takot aku duk perdana sunyi sepi!!!!!!!

sampai kan org sebelah mandi pun leh dengar..orang bawah masak pun dengar....

tak dapat tido aku malam..ish..tobat laa x nak dah ambik tiket lewat..!!!

hurm..aku rase ade la..ko try la bg no fhone ko kat admin..ke tampal iklan ke..tapi kalo tampal iklan kena cop dulu kalo x nanti iklan ko di koyak kan oleh orang gile kuase kat kolej tu laugh.giflaugh.gif

opss sorry tongue.gif

ignore jke spe2 yg kutuk..mmg la betul tapi kalu setakat beraani kutuk kat internet ape kes..pastu kat kolej plak diam mcm tikus..

happy exam week...aku byk giler kerja tak siap..nak kene exam plak..merana tul aku sem nie...

jgn ko masuk PTPL la..baik amik KUTPM..KUTPM lagi up dari PTPL..tapi hackerzkk kalo dpt masuk IPTA baik masuk la..hehehehe.. :)

kalo ko rasa nak idup kat tanah arab masuk la UIA hehehehe..

ptpl tu diploma..kutpm pun ade diploma..beza nye ptpl gune BM..kutpm gune BI+BM..tapi kalu diploma kat ptpl or kutpm same ajek..kalu degree kat ptpl x de degree,kutpm jek ade...

org skang nak sgt masuk ipta bukan pikir kualiti...tp pikir murah...percayalah...muahahha...

tiru ayat Heavan X jap..No Offence..hehe..

Edited by BraDeRz

hurmm..but kawan aku ckp kalo compare PTPL ngan KUTPM its better masuk KUTPM sebab PTPL tuh bawah KUTPM kan..ko pun ckp diorank guna BM disitu nampak la NO OFFENSE ha dak PTPL tapi dari situ bole nampak bezanye kan..masuk IPTA sebab kualiti ker? kalo ikut aku la aku nak masuk IPTS masuk Sunway College x pun Manosh University..tapi dah dpt masuk IPTA masuk jeeee... :)

kalu diploma baik amik yg ptpl..sbb tu dah lame so senang sikit kalu ade ape2 mcm ko x paham ke so leh refer dgn senior..yg diploma kutpm tu lak baru dlm 2 tahun lebih perlaksanaan nye...lagi satu kalu diploma ptpl ko leh amik kat mane2 jek cawangan ptpl seluruh malaysia..kalu diploma kutpm hanye ade kat shah alam jek...amik la mane2 pun kalu rase susah sgt..hehe..tapi syarat2 nak amik diploma kutpm strict sket dr ptpl..sbb kalu tak salah aku diploma kutpm ni 4 sem ajek...yg ptpl diploma tu lame sikit 6 sem..belajo lebih sket..hehe..

lupe nak btau,yg aku bgtau pasal qualiti tu utk jurusan IT and bisnes jek..hehe...tp kualiti bagus kalu malas x leh jugak...mcm aku nyer subjek kat kutpm ni ade yg best2 gak..tp (kadang2 la) sbb byk sgt cuti bulan lepas so kitaorg tak leh kejar silibus, so x sempat khatam dan belaja sendiri...

ADD: ptpl bukan under kutpm..dua bende ni asing2 tapi under owner yg sama.. leh ibarat pasukan MPPJ Selangor dgn PKNS Selangor..diaorg bukan bawah team real Selangor tu..tapi masih still sama2l under FAS..(persatuan bola sepak selangor)

Edited by BraDeRz

masa tahun lepas dari bulan 5 sampai bulan 11, KUTPM ada hantar pada aku surat tawaran + call in ke handphone aku...lepas dicongak kesemuanya adalah dalam 15 kali KUTPM ni "merayu-rayu" minta aku masuk... :lol:

kalau masuk IPT yang berkualiti sedangkan student itu sendiri tidak ada kualitinya buat apa....contohnya di putera.com ni, ada student tanya macam² soalan soalan..lepas dah dapat jawapannnya blah macam tu jea... :lol:

semua IPT sama sahaja...tempat menuntut ilmu......

sama la ngan aku...mcm ko gak la civ3..tapi x la sampai 15 kali..diorank siap tawar aku study free lagi kat sana..utk buat sijil kut or foundation mcm tuh la..bayar yuran pendaftaran je..hahaha tapi rasa mcm malas lak..so x masuk la sana... :lol:

masa tahun lepas dari bulan 5 sampai bulan 11, KUTPM ada hantar pada aku surat tawaran + call in ke handphone aku...lepas dicongak kesemuanya adalah dalam 15 kali KUTPM ni "merayu-rayu" minta aku masuk... :lol:

kalau masuk IPT yang berkualiti sedangkan student itu sendiri tidak ada kualitinya buat apa....contohnya di putera.com ni, ada student tanya macam² soalan soalan..lepas dah dapat jawapannnya blah macam tu jea... :lol:

semua IPT sama sahaja...tempat menuntut ilmu......

aku pun engar bende nie..aku rasa ade beberapa sekolah/ipt mcm poli ke..sekolah menengah ke yg "jual" nama dan alamat org..

yg merayu tu sebeno nya bukan dasar kutpm ni yg kehausan student...tp yg aku tau yg staff dia org tu jek yg "dahagakan" komisyen...aku pun anti dgn budak2 staf nie..hehe..

:(

Edited by BraDeRz

aku pun engar bende nie..aku rasa ade beberapa sekolah/ipt mcm poli ke..sekolah menengah ke yg "jual" nama dan alamat org..

yg merayu tu sebeno nya bukan dasar kutpm ni yg kehausan student...tp yg aku tau yg staff dia org tu jek yg "dahagakan" komisyen...aku pun anti dgn budak2 staf nie..hehe..

:(

owh..nakkan komisyen jea...ahahaha.....padanlah staf² tu "merayu" banyak kali......thanks to BraDeRz atas info ni.... :lol: