Jump to content
cade

Kutpm

Recommended Posts

akumz...aku nih budak baru yg akan masok dis june kat kutpm...leh crite skettt sal kutpm adri segi sosial aku rase gerenti ok...tp bile tgok website2 lain etc"blogspot kutpm""...org kate indah khabar dr rupa...kongSi skett...plzzz...

akumz...aku nih budak baru yg akan masok dis june kat kutpm...leh crite skettt sal kutpm adri segi sosial aku rase gerenti ok...tp bile tgok website2 lain etc"blogspot kutpm""...org kate indah khabar dr rupa...kongSi skett...plzzz...

kau amik kos ape...blog tu ignore jek..yg aku tau aku belaja sini mmg ok...katekan lah tempat nie tak ok,so kat mane lg yg ok sebab kat mane2 pun ade komplen pasal ipt termasuk la ipta yg dah wjud berpuluh tahun.

aku amik..dmlt/dtmp..yerla lagi pon kutpm kan kongsi tmpat ngan ptpl...campus induk pon ntah bile siap...kate due 2006..then 2007...hrap2 la seme ok nanti..tgah memikir gak nih..65% nak gi ...yg selebih tu tgah mikir lg..kuang3

kutpm...hmm..time aku, ok jer. Belaja pon ok! Dari segi camne ko nak tau ni??.. facility? hehehe

bangunan die pon..takde ler best sgt, sedih pon ade gak ahaks...camtu2 je. Mase aku masuk Kutpm May 2002, dorang ckp..kampus induk baru start pecah tanah dan akan siap pada 2005. Presiden Syuk tu sendri ckp. Die kate kalo sempat, batch kitaorg dpt merase kampus baru...HARAPANNN..HAHAHHAHA. mase awal kutpm, student matrik ade, so..mmg ramai giler student kat kolej ni. Cam tin sardin! skarang ni dah ok sket.

Pastu..dorang ade buat kelas kat stadium..hehehe.

Dari segi aktiviti...hmm boleylaaa!!!! camtu2 je...

Lecturer pon..ok gak... Mane2 ko pegi..lecturer sumer same jer...mcm2 style.

Seronok ke tak seronok kat kutpm ni, depends kat diri ko. Ade yg kate best. Ade yg kate x best.

Ape yg aku x suke pasal KUTPM

-Akaun Department <--hangin ngan pompuan gemok tuh!

-Exam department <--x suke sikit

-Kelas kenkadang x de Aircond

-Library <---ntah hape ntah

-Kemudahan utk bersukan...sedih siot!!....maybe sbb ni kampus sementara...hahaha

Ape yg aku suke

-senang nak semayang jumaat

-awek-awek cun semakin ramai...hahahaha

tp..yg aku tau..aku takde ler menyesal sgt masuk kutpm. aku nyer progam pengajian, LAN Approve,JPA pon approve. Praktikal senang dpt. Pastu..sebulan abish belajo....aku terus dpt keje! kire laku jugakla KUTPM ni... :) Alhamdulillah.

Konvokesyen pon best!!...walopon mahal nak mampos!!! worth it!

aku sokong tuh....sumenyer bergantung kat diri sendiri. Sama ada nak bagi kutpm nih best kat diri korang atau tak payah langsung. Kat sini sumernyer nmpak cam baru nak up. So kalo korang nak masok sini ader bnyk peluang2 utk melobi benda2 baru(contohnyer ko nak tubuhkan kelab komputer). Mmg peluang tuh masih ader...Tapi kena proactive ler..Gua kat sini, maintain low profile jer. Biasa la tu, gue kan melayu

ps: sedih gak tgk bangunan blok A tu telah dilobi oleh DiGi utk letak bilboard diaorg.....

hurm...

aku memula datang KUTPM ni aku tertipu dengan huhaa cafe tu..aku surf dalam net bukan maen lawo..skali datang hampeh..jew...:P

pastu bila aku masuk hostel sedih yang amat sangat..aku nak nangis pun ade..rupanye bukan aku sowang je rase mcm tu..roomate aku pun camtu gak..

ape tak nye jauh beza dengan POLI..tapi kira alhamdulillah gak la aku dapat bilik yang bole di kata kan elok gak la..

kemudahan tu ade cuma tak selengkap mane..kolej kecik kongsi ngan PTPL plak tu..haa...

bila dah masuk belaja..aku takde fikir sangat ape yang kemudahan yang kurang..aku rasa bertuah pun ada..sekurang nye aku dapat blaja..dapat pinjaman..

aku tak ambik port sangat aktiviti yang galak jadi kat kolej..pening kepala aku tengok..lepas setel kelas ke ape ape keje terus balek..bace notis yang ade kaitan dengan aku je :P

aku menyampah sket kat dak² PTPL dan segelintir dak KUTPM..yang datang kelas macam nak gi clubbing..dengan rantai blink² ngan make tebal seinci..nak jadi ape tah..ketara sangat budak KUTPM ngan dak PTPL..rata² dak KUTPM sopan² sket mungkin ramai diploma dari IPTA dah biase pakai sopan ke kelas..tapi ade gak yang stailo ke kelas..ngeee...

skang ni da ketat sket..kalo pakai x sopan kena halau balek..ngeee..padan muke..:P

aku menyampah sket kat dak² PTPL dan segelintir dak KUTPM..yang datang kelas macam nak gi clubbing..dengan rantai blink² ngan make tebal seinci..nak jadi ape tah..ketara sangat budak KUTPM ngan dak PTPL..rata² dak KUTPM sopan² sket mungkin ramai diploma dari IPTA dah biase pakai sopan ke kelas..tapi ade gak yang stailo ke kelas..ngeee...

ni aku pun perasan tapi nie bende biase sebab ptpl nie byk budak yg tak brp sgt SPM nye yg masuk PTPL..yg KUTPM nie plak student nya "tua" sket dan kire dah matang la dari budak PTPL tu..tapi aku tgk lecture KUTPM mude sgt la baru dpt master..byk yg umur bawah 30..so diaorg nie kengkadang bagi bende2 teori jek..lain kalu ko dapt lecture tua sket dalam 35 tahun ke atas cara dia ngajar biase best sket..

Edited by BraDeRz

akum tumpang tanye, korang kat KUTPM kenal tak

Ahmad Shauki <--MPP

Mohd Hesyam b Hanafi <-- budak MLM, ngan

Fatimah Az-Zahra <-- suke ngabiskan duit mak.?

ni aku pun perasan tapi nie bende biase sebab ptpl nie byk budak yg tak brp sgt SPM nye yg masuk PTPL..yg KUTPM nie plak student nya "tua" sket dan kire dah matang la dari budak PTPL tu..tapi aku tgk lecture KUTPM mude sgt la baru dpt master..byk yg umur bawah 30..so diaorg nie kengkadang bagi bende2 teori jek..lain kalu ko dapt lecture tua sket dalam 35 tahun ke atas cara dia ngajar biase best sket..

kalau subject teori kena la bace teori hehe.. tah ar aku slalu nya dapat lec yang ade pengalaman keje yanng bagus bagus sebelum jadi lecture..

ade gak yang tak biasa mengajar pun ade..

bila dapat lecture yang memang pakar dalam sesuatu bidang(cth finance) memang berterabur jab otak nak faham dia mengajar..

tapi so far aku takde masalah dengan lec kat KUTPM ni..

cuma masalah aku adalah ketidak cukupan masa terutama shortsem nih!! adeh peningg..

takde sesape yg nak jwb soklan aku ke? T^T

x kenal la..yg perabih duit mak tu dia beli ape tu..

Penting!!

korang leh bgtau aku bile short sem korang nie abes? and bile pendaftaran utk sem depan? sem pendek nie aku tak amik..aku kat sarawak ni so x tau la bile tarikh daftar sem depan..

Edited by BraDeRz

KUTPM exam start 5hb...seminggu je exam..

lepas tu cuti 2 minggu..

tapi nampak gaya nye aku cuti 5 hari je ..sebab aku kena gi birotata negara..ngee....

so tarikh daftar utk budak BCS bile? tarikh yg betul2 utk student bcs/bict

memo tak kuar lagi..tunggu yee :P

ni aku nk tny sket nih..

hostel kutpm nih kt dlm campus or kt luar??

cuz aku mayb msuk sne diz july..

spe2 plz jwb!! :unsure::unsure:

hostel kat luar...kalo takde transpot...kene naik bas kutpm..hahaha

kalo nak sewa...ko sewa jauh2 sikit...tp make sure ko ade transpot laa...

sbb, kalo ko sewa dekat2..takot banjirrrrr nanti..hahahahaha

aku rasa kutpm nih mcm x der hostel jer...dah ler cekik darah. Abis blajar jer bole jadi pokai....BTW, ko kena ader payung atau transport sbb hostel tuh jauh.....FYI, ko kena byr gak utk naik bas kutpm tuh...so sumernyer mahal. Kalo nak smart spending in KUTPM, ko apply la ntah-dapat-ke-tidak-biasiswa diaorg tuh....Kalo ko nih kuat umno, cuba la ko riki line dgn bebudk umno pasal biasiswa kutpm nih....sbb baru2 nih diaorg baru conduct satu sesi interview dgn applicant kutpm nih....Aku lak apply utk utusan punyer. Ntah biler la nk dapat....

ps:chewah bahasa aku!!

aku rasa kutpm nih mcm x der hostel jer...dah ler cekik darah. Abis blajar jer bole jadi pokai....BTW, ko kena ader payung atau transport sbb hostel tuh jauh.....FYI, ko kena byr gak utk naik bas kutpm tuh...so sumernyer mahal. Kalo nak smart spending in KUTPM, ko apply la ntah-dapat-ke-tidak-biasiswa diaorg tuh....Kalo ko nih kuat umno, cuba la ko riki line dgn bebudk umno pasal biasiswa kutpm nih....sbb baru2 nih diaorg baru conduct satu sesi interview dgn applicant kutpm nih....Aku lak apply utk utusan punyer. Ntah biler la nk dapat....

ps:chewah bahasa aku!!

cakap orang tak bersyukur :P huhu kalo nak murah dan serba serbi tak cekik darah berhenti je belaja pastu gi blaja temp yg murah..tak yah bising² dalam ni..nak belaja kena banyak korban bukan macam orang dah keje..cukup bulan dapat gaji dari titik peluh keje sebulan..so bersyukur sket dapat blaja kat luar tu ramai lagi yang nak belaja tapi tak dapat.. :rolleyes:

*meh sini aku terangkan..pasal hostel*

hostel KUTPM ade tapi jauh..hostel KUTPM kat tempat UITM 2..puncak alam tu ha..hostel sewa sebulan RM150 kalo ko takde transport dia sediakan bus +RM50..hostel tu kira cam apartment 1 rumah leh buat 8 orang..tapi so far kawan aku yang duk sana bagitahu rata² 1 rumah ade 4 hingga 5 orang je..

selain tu ade satu lagi hostel dekat ngan kolej Hostel kat ngn Agora..sebelah kelab glof dalam taman Tadisme..kalo lalu memang dah nampak tepi jalan..nih boleh jalan kaki jer..tapi agak limited..

*TAPI!!!*

ramai student tak nak duduk hostel kat UITM 2 tu..sebab jauh..pastu bus ulang alik ikut time..

*penyelesaian selain duk hostel..*

duduk umah sewa..sekitar kolej..Taman Tadisme, Perdana, area Politeknik dan byk lagi la tempat..sebenarnye ikut bape sebulan ko baget belanje..kalo parents ko kasi RM1000 tapi kalo tak pandai urus duit tak pandai kawal belanje bape ribu kasi pun tak cukup..secara jujur kalo nak banding KUTPM ngan UNISEL (kampus baru atau lama) aku rasa memang jauh beza laa..tapi kalau setakat nak dapat ilmu kat KUTPM ni aku rasa ok je..

*biasiswa*

pasal biasiswa..biasiswa kolej bagi bergantung pada CGPA..kalo dapat bawah 3 jangan mimpi la..kalao kurang dr 3.5 jangan nak berangan :D dapat..sesape yang dapat biasiswa kolej kena maintant kan result 3.5 ke atas dan yuran pengajian di tanggung cuma bayar yuran exam sahaja (RM30 1 subject)..kalo tak mencapai 3.5 kau kena bayar sendiri yuran semester tu..

selain biasiswa ade la loan mcm MARA, PTPTN, kerajaan negeri, badan² swasta lain tapi kena la mohon sendiri..kena selalu bace kat papan kenyataan..baca paper..aku rasa banyak dalam paper nampak ngan tak jer..

hurm..tah ke berapa kali tah aku tulis ayat yang sama bende yang sama sebelum² nih

kalu nak mintak cuti boleh ke..aku tinggal projek dgn paktikel..tapi aku maybe akan dpt kerja sebelum grad ler...

bole je minta cuti..kekawan aku ade je minta cuti..tapi kena mohon kena gi school..pastu urus kat sana.. B)

bagos la nko cikki..hehe..

aku ade terbaca kalu degree kena habeskan dlm 6 tahun ke 8 tahun..ingat nak mintak cuti 1 setahun...

aku dengar cat rufeddge tu pernah study jap kat kutpm.pastu mintak cuti sbb nak nyanyi,pastu tak sambung2 lak study...

Edited by BraDeRz