Jump to content
Phoenixwunin

Niche Marketing Dan Jutawan Internet V1

Recommended Posts

salam kengkawan semua.. ape ehk nk ckp.. huhu :rolleyes:
ok2..sblm tu aku prkenalkn diri aku..actually aku ni assitant bro mutt aka student die..
dan target aku mmg nk buat niche marketing.. tp aku zero sikit psl ni..
aku hrp kite semua leh sharing and insyAllah aku akan bg yg trbaik utk team ni..
exited plk aku jadinye..hehe..
bro mutt..i'm in... B)

Peh... dah jauh la discussion korang... xper2... aku follow pelan2....

anyway... slamat dtg... saye pon baru gak...

mintak tunjuk ajar...

[quote name='couldduze' date='20 May 2010 - 05:55 PM' timestamp='1274349348' post='1032057']
salam kengkawan semua.. ape ehk nk ckp.. huhu :rolleyes:
ok2..sblm tu aku prkenalkn diri aku..actually aku ni assitant bro mutt aka student die..
dan target aku mmg nk buat niche marketing.. tp aku zero sikit psl ni..
aku hrp kite semua leh sharing and insyAllah aku akan bg yg trbaik utk team ni..
exited plk aku jadinye..hehe..
bro mutt..i'm in... B)
[/quote]

perghh ko ni.. wat malu aku je.. mengantoikan diri aku dan diri ko.. hohoho... aku pon setahun jagong gak.. hahaha

aku baru lepas isyak.. baru nak outline pebenda nak buat.. stay tuned guys..

1. mutt
2. Zex
3. DarkWunan
4. the outsider
5. Hackezkk
6. SilentFox
7. Nezict
8. tunfaris88
9. Don Juann
10. slumbercorp
11. couldduze

Ok, sekarang dah lengkap.

11 orang.. good2. no ganjil B)

[quote name='mutt' date='20 May 2010 - 08:57 PM' timestamp='1274360271' post='1032083']
perghh ko ni.. wat malu aku je.. mengantoikan diri aku dan diri ko.. hohoho... aku pon setahun jagong gak.. hahaha

aku baru lepas isyak.. baru nak outline pebenda nak buat.. stay tuned guys..

1. mutt
2. Zex
3. DarkWunan
4. the outsider
5. Hackezkk
6. SilentFox
7. Nezict
8. tunfaris88
9. Don Juann
10. slumbercorp
11. couldduze

Ok, sekarang dah lengkap.

11 orang.. good2. no ganjil B)
[/quote]

Magnificent 11?

Ocean 11 ??

Huhu...cayolah team lead...:) Edited by DarkWunan

[quote name='DarkWunan' date='20 May 2010 - 09:03 PM' timestamp='1274360614' post='1032084']
Magnificent 11?

Ocean 11 ??

Huhu...cayolah team lead...:)
[/quote]

Ocean 11 la.. haha..

Curi rahsia Dominant Star and the gang :P

aku baru abis khatamkan Gslicer..ok la..not bad..tp biase2 je bg aku..xde science sgt..benda yg basic, tp xterfikir :D

[quote name='mutt' date='20 May 2010 - 09:10 PM' timestamp='1274361020' post='1032086']
Ocean 11 la.. haha..

Curi rahsia Dominant Star and the gang :P
[/quote]

Ko jadik george clooney dan ofcourse aku jadik brad pitt :P

[quote name='DarkWunan' date='20 May 2010 - 09:41 PM' timestamp='1274362911' post='1032088']
Ko jadik george clooney dan ofcourse aku jadik brad pitt :P
[/quote]

cis.. aku belum tua lagi.. :ph34r:

da da da.. byk borak pulak. tamau maen2 sgt..

[quote name='mutt' date='20 May 2010 - 05:11 PM' timestamp='1274346663' post='1032046']
Tu la, sbb aku ada tanya awal2 sebelum ni. Nak buat article marketing saje ke atau buat sekali dgn SEO? But since aku tgk perbincangan ni dah macam nak serius ke arah 1st page, kena masukkan SEO sekali la. Kalau method DS tu buat article banyak2 je pastu bookmarking dan Ping. Sbb tu aku suggest, keyword yg lemah2 bg artikel je yg 1st page. Yg jd SEO pun termasuk sebab kita pakai self host blog. Jd ape guna kalau tak di SEO kan ye x?

Utk action plan, DS ada suggest kat aku. Aku cuba rangka ikut suggestion die.
[/quote]

Ko wat action plan based on DS suggest tu. Then kasi aku usha. Aku touch up sikit okie..
Ok ok, so mksd ko nk wat 5 kategori tu, nk wat 5 kywrd dulu la yea..? boleh je.. kang tambah lagi pasni..

Ok so mmg buat dua2 la kan. SEO ngn article bombardment..? Kena divide dua bnda tu..

[quote name='Hackezkk' date='20 May 2010 - 09:12 PM' timestamp='1274361133' post='1032087']
aku baru abis khatamkan Gslicer..ok la..not bad..tp biase2 je bg aku..xde science sgt..benda yg basic, tp xterfikir :D
[/quote]

kata back to basic kan.. mmg tk science, tp redah je la kan.. :)
ko da tgk video2 die ke..?

byk ckp la kita ni..

Ape citer skrg ni, tnggu mutt buat action plan eak..?

Sementara tu yg lain2, pegi la buat article based on 3 kywrds yg aku mentioned kt previous post.
utk EZA ni, minimum 250 words pun dah cukup.. Tahap UPSR dulu2 la.. aku nk tgk by tomorrow night :)

Itu utk EZA..
Utk website kita, kena lebih sikit..

Dan kywrd density utk EZA, jgn lebih 2%. Kasi nampak natural.. Go with the flow..

Btw, aku nak membership project ni ditutup drp saat ini.. 11 adalah angka yg baik.. Edited by ubuntu90

[quote name='ubuntu90' date='20 May 2010 - 10:39 PM' timestamp='1274366380' post='1032096']
da da da.. byk borak pulak. tamau maen2 sgt..

Ko wat action plan based on DS suggest tu. Then kasi aku usha. Aku touch up sikit okie..
Ok ok, so mksd ko nk wat 5 kategori tu, nk wat 5 kywrd dulu la yea..? boleh je.. kang tambah lagi pasni..

Ok so mmg buat dua2 la kan. SEO ngn article bombardment..? Kena divide dua bnda tu..

kata back to basic kan.. mmg tk science, tp redah je la kan.. :)
ko da tgk video2 die ke..?

byk ckp la kita ni..

Ape citer skrg ni, tnggu mutt buat action plan eak..?

Sementara tu yg lain2, pegi la buat article based on 3 kywrds yg aku mentioned kt previous post.
utk EZA ni, minimum 250 words pun dah cukup.. Tahap UPSR dulu2 la.. aku nk tgk by tomorrow night :)

Itu utk EZA..
Utk website kita, kena lebih sikit..

Dan kywrd density utk EZA, jgn lebih 2%. Kasi nampak natural.. Go with the flow..

Btw, aku nak membership project ni ditutup drp saat ini.. 11 adalah angka yg baik..
[/quote]

aku tgh buat 30 day action plan. pening gak sebab aku sendiri tak penah plan apa yg aku nak buat.. -_-

utk artikel EZA, 250 cam sket sgt lak. Aku ushar2 at least 350 diorang buat. Dekat EZA xpe panjang sket kot. Cuma dekat squidoo atau hubpages atau other web properties yg lain xyah panjang2 pon xpe sbb nak kasik die bosan dan klik link :lol:

JengJengJeng...

Kawan-kawan.. today's Friday night ya know.

Jgn tido lewat.. x berkat rezeki kang.

Tahajjud esok.. doa byk2.. jgn gila 350Z jer.. syurga firdaus lebih bernilai.

with that being said..

Always aim for 500 word and less for articles. The aim is traffic.. not some type of Shakespearean essays.

Always published to blog first before going to EZA.

This is how I always do it though..
3 articles per day. One go to blog.. and the other two to EZA.

The next day the same..

Or.. another niche I'm having.. I go with a little twist.. :P
Still 3 articles per day.. all three to EZA.

The next day.. I write another 3.. all go to EZA..
But.. I took the first set of 3 articles and re-wrote it back..
have it go to my blog.

Jingle all the way.. tricky S.O.B huh?? :lol:

Have fun fellas..

But suggestion aku.. 11.30 is the definite right time to sleep.
Allah swt turun ke langit dunia (figurative or literally.. wallahualam.. kena menuntut dengan Ustaz kalau nak tahu)
pada 1/3 malam terakhir (approximately after 4 am) dan Dia berfirman..

Adakah sesiapa yang memohon ampun.. nescaya Aku ampunkan. Adakah sesiapa yang meminta hajat.. nescaya Aku kabulkan.

Ini janji Dia.. bukan main2..
Now tell me.. who in the right mind would let this one time go wasted?? :)

huhuhu.. aku baru tido lepas isyak. rancangnya (rancang la) nak tido 3 jam je. ok ke? plus kalau tido 11.30 aku nak bangun 3.30 macam liat le plak.... tu yang tido awal tu.

*aku masih in going with BIF. lagi mengujakan dari Stompernet...

mutt, kalau ready pass je info kat aku. aku sedia bebile masa.

Dah lama aku tak dapat golden nugget. Bila dah lama tak dapat makanan jiwa, iman makin lama makin terhakis dan akan jd makin leka dan lalai.. So, thanks to DS :blush:

Aku sedang menyiapkan 30 day action plan yg aku pun tak penah buat plan seumor hidupku. Jadi bg aku sdikit masa ok?

Soo guys, task 1, siapkan artikel based on 3main keywords yg kite nak target.

Btw ubuntu, aku dah create akaun utk domain yg ko beli tuh. Ko point kan domain kat DNS yg aku bg tau sebelum ni.

Utk theme, mintak suggest boleh x? Jenis camne sesuai? Kalau aku just ada studiopress je. DarkWunan ada thesis 1.6 dan frugal.

[quote name='Nezict' date='20 May 2010 - 11:39 PM' timestamp='1274369977' post='1032103']
huhuhu.. aku baru tido lepas isyak. rancangnya (rancang la) nak tido 3 jam je. ok ke? plus kalau tido 11.30 aku nak bangun 3.30 macam liat le plak.... tu yang tido awal tu.

*aku masih in going with BIF. lagi mengujakan dari Stompernet...

mutt, kalau ready pass je info kat aku. aku sedia bebile masa.
[/quote]

Jangan begitu wahai sahabat...

Dari Muslim menyebutkan riwayat Jabir r.a yang berkata:
"Aku mendengar Rasulullah s.a.w yang bersabda pada setiap malam ada suatu saat doa dimustajabkan dan
tiada seorang lelaki muslim yang kebetulan pada saat itu memohon kepada Allah supaya ditimpakan kebaikan
di dunia dan di akhirat ke atas segala amalannya melainkan akan diberikan-Nya."

Jika ingin berpeluang berdoa pada waktu itu.. ketika mahu tidur bacalah Surah Al-Kahfi ayat 107 - 110.

Insya'allah dengan izin Allah swt yang Maha Kuasa lagi Maha Penyayang kepada hamba-hamba yang mahu taat kepada-Nya..
sahabat akan terbangun pada saat itu.

Kemudian berdoalah apa yang sahabat mahu.. insya'allah tidak akan sesekali ditolak selama sahabat tidak mendoakan
keburukan.

Minta Dunia sahabat perolehi Dunia. Minta Akhirat maka Sahabat akan perolehi Akhirat sementara Dunia datang tunduk
pada sahabat.

Demikianlah adanya dari [i]Hazinatul-Asrar[/i]. Dinukilkan oleh seorang hamba Allah swt yang boleh tahan baik hati
yang hanya diketahui dengan nama [i]Dominant Star[/i] disebuah forum di Tanah Air Malaysia.

Tiadalah hamba yang kacak dan baik hati itu lebih baik perangainya kerana adapun hamba itu selalu juga lalai orangnya.
Tetapi tiadalah salahnya berkongsi bersama rakan-rakan terutama sahabat se-Gundam Seed Destiny ini hendaknya.

kohkohkoh... :lol:

Tapi siyes.. apa aku tulis diatas tu.. amalkan Nezict. Jangan tinggal. Dan jangan mintak 350Z. Kalau nak mintak gak..
dahulukan dengan akhirat.. dan tamatkan jua dengan akhirat. Insya'allah ko x rugi dari mana2 bahagian pun.

Amalkan..dengan PENUH ISTIQAMAH!BIF kan wait... kalau Allah swt nak.. xde BIF pon ko akan jadi lagi pandai dari James Schramko.

*Apa yang ditulis tadi diperolehi dari "al-Jauhar al-Mauhub Wa Munabbihat Al-Qulub" karangan Syeikh Ali Abdul Rahman Al-Kalantani.. dikatakan juga di tulis dari sebuah buku karangan Imam Suyuthi. Wallahualam.

[quote name='mutt' date='20 May 2010 - 11:57 PM' timestamp='1274371054' post='1032109']
Dah lama aku tak dapat golden nugget. Bila dah lama tak dapat makanan jiwa, iman makin lama makin terhakis dan akan jd makin leka dan lalai.. So, thanks to DS :blush:

Aku sedang menyiapkan 30 day action plan yg aku pun tak penah buat plan seumor hidupku. Jadi bg aku sdikit masa ok?

Soo guys, task 1, siapkan artikel based on 3main keywords yg kite nak target.

Btw ubuntu, aku dah create akaun utk domain yg ko beli tuh. Ko point kan domain kat DNS yg aku bg tau sebelum ni.

Utk theme, mintak suggest boleh x? Jenis camne sesuai? Kalau aku just ada studiopress je. DarkWunan ada thesis 1.6 dan frugal.
[/quote]

Seminggu la bro.. jgn kelam kabut sangat.. kita aim pada quality. Laju sgt takut accident nanti.. huhu.. :lol:

Theme pakai Thesis.. habis cerita..
Nak lagi best??

Buat tiga website wordpress.. satu thesis.. satu frugal.. satu lagi studiopress.. lagi ummpphh.. amacam?? :lol: Edited by Dominant Star

[quote name='Dominant Star' date='21 May 2010 - 12:10 AM' timestamp='1274371813' post='1032110']
Jangan begitu wahai sahabat...

Dari Muslim menyebutkan riwayat Jabir r.a yang berkata:
"Aku mendengar Rasulullah s.a.w yang bersabda pada setiap malam ada suatu saat doa dimustajabkan dan
tiada seorang lelaki muslim yang kebetulan pada saat itu memohon kepada Allah supaya ditimpakan kebaikan
di dunia dan di akhirat ke atas segala amalannya melainkan akan diberikan-Nya."

Jika ingin berpeluang berdoa pada waktu itu.. ketika mahu tidur bacalah Surah Al-Kahfi ayat 107 - 111.

Insya'allah dengan izin Allah swt yang Maha Kuasa lagi Maha Penyayang kepada hamba-hamba yang mahu taat kepada-Nya..
sahabat akan terbangun pada saat itu.

Kemudian berdoalah apa yang sahabat mahu.. insya'allah tidak akan sesekali ditolak selama sahabat tidak mendoakan
keburukan.

Minta Dunia sahabat perolehi Dunia. Minta Akhirat maka Sahabat akan perolehi Akhirat sementara Dunia datang tunduk
pada sahabat.

Demikianlah adanya dari [i]Hazinatul-Asrar[/i]. Dinukilkan oleh seorang hamba Allah swt yang boleh tahan baik hati
yang hanya diketahui dengan nama [i]Dominant Star[/i] disebuah forum di Tanah Air Malaysia.

Tiadalah hamba yang kacak dan baik hati itu lebih baik perangainya kerana adapun hamba itu selalu juga lalai orangnya.
Tetapi tiadalah salahnya berkongsi bersama rakan-rakan terutama sahabat se-Gundam Seed Destiny ini hendaknya.

kohkohkoh... :lol:

Tapi siyes.. apa aku tulis diatas tu.. amalkan Nezict. Jangan tinggal. Dan jangan mintak 350Z. Kalau nak mintak gak..
dahulukan dengan akhirat.. dan tamatkan jua dengan akhirat. Insya'allah ko x rugi dari mana2 bahagian pun.

Amalkan..dengan PENUH ISTIQAMAH!BIF kan wait... kalau Allah swt nak.. xde BIF pon ko akan jadi lagi pandai dari James Schramko.

*Apa yang ditulis tadi diperolehi dari "al-Jauhar al-Mauhub Wa Munabbihat Al-Qulub" karangan Syeikh Ali Abdul Rahman Al-Kalantani.. dikatakan juga di tulis dari sebuah buku karangan Imam Suyuthi. Wallahualam.

Seminggu la bro.. jgn kelam kabut sangat.. kita aim pada quality. Laju sgt takut accident nanti.. huhu.. :lol:

Theme pakai Thesis.. habis cerita..
Nak lagi best??

Buat tiga website wordpress.. satu thesis.. satu frugal.. satu lagi studiopress.. lagi ummpphh.. amacam?? :lol:
[/quote]
beb, ko biar betullll????

Surah Al Kahfi ade 110 ayat je. Mane datang lagi satu???

Aku baru je selak Al-Quran sebelah aku ni. Ade 110 je.

[code]18-107: Sesungguhnya orang yang beriman dan beramal salih, bagi mereka adalah syurga Firdaus sebagai tempat tinggal.
18-108: Mereka kekal di dalamnya, mereka tidak ingin berpindah daripadanya.
18-109: Katakanlah: "Kalau sekiranya lautan (menjadi) dakwat untuk (menulis) kalimah-kalimah Rab (Tuhan)ku, sungguh keringlah lautan itu sebelum habis (ditulis) kalimah-kalimah Rab (Tuhan)ku, meskipun kita tambahkan sebanyak itu (pula).”
18-110: Katakanlah: "Sesungguhnya aku ini hanya seorang manusia seperti kamu, yang diwahyukan kepadaku bahawa sesungguhnya Ilah (Tuhan) kamu itu adalah Ilah (Tuhan) al-Wahid (Yang Maha Esa)." Sesiapa mengharapkan perjumpaan dengan Rab (Tuhan)nya maka hendaklah dia mengerjakan amal yang salih, dan janganlah ia mempersekutukan seorang pun dalam beribadah kepada Rab (Tuhan)nya". [/code]

Astaghfirullah.. sorry silap..
aku mamai (sbb semua based on ingatan aku).

Baru selak balik buku tu..

Start dari ayat yg bermaksud 107 ("Sesungguhnya orang-orang yang beriman dan mengerjakan amal salih baginya syurga Firdause sebagai tempat tinggal mereka".) Sampai 110 (ayat last bermaksud - "Barangsiapa yang berkehendak berjumpa Tuhannya, hendaklah ia beramal dengan amal yang salih dan janganlah ia mempersekutukan menyembah Allah dengan seorang pun".

aiseh mutttt ubuntuuuuuu!!

DSSSSSS

aku dh terlepas the ocean 11 ke huhuhhu

anyway saje past by untuk bagi korang something (korang akan suka bende ni giler2 nyerrrr percayalaa).

[b] Its from FRANK KERN[/b]

dia email aku tadi, dia kasi aku bende ni

http://www.crazymarketingtales.com/index.php?refCode=7231&refEmail=matieuonline%40gmail.com

amik laa

ok guys good luck!

-matieu-
p.s. all the best untuk 30 day plan korang... sob sob sob..

takpe2. aku terus amik al-quran sebab nak tulis dalam notes aku. tu yang aku musykil tu.

on the way to write article now.. satu da siap tggl lg dua je.. ^_^ ape lg kwan2..yg mana lum mula tu cepat2 la mulakn.. :lol: Edited by tunfaris88

Just thought this is important as well...

Everyone...
Please..please.. please.. please follow editorial guideline from EZA.

http://ezinearticles.com/editorial-guidelines.html

Super hyper important...

Jgn peduli sgt pasal keyword density... just focus ultimately pada flow jer jgn sampai readers rasa kekok bila baca. Edited by Dominant Star

guys, arini aku xdapat on skype. Malam kang baru aku on skype. Aku ada fieldwork siang ni. Online pakai hp je ni.

Malam aku kasi 7days action plan. Start dr arini. Provide 3 artikel guna 3 keyword mcm yg ubuntu dah bg tau aritu. Aku suggest buat dlm 300-400 words. Keyword mesti letak kat title kat depan, 1st paragraph and last paragraph. Nak tambah lg keyword dlm artikel ikut mcm DS ckp, biar nampak natural. Theme pakai thesis so wunan akan install.

[quote name='mutt' date='21 May 2010 - 09:43 AM' timestamp='1274406183' post='1032157']
guys, arini aku xdapat on skype. Malam kang baru aku on skype. Aku ada fieldwork siang ni. Online pakai hp je ni.

Malam aku kasi 7days action plan. Start dr arini. Provide 3 artikel guna 3 keyword mcm yg ubuntu dah bg tau aritu. Aku suggest buat dlm 300-400 words. Keyword mesti letak kat title kat depan, 1st paragraph and last paragraph. Nak tambah lg keyword dlm artikel ikut mcm DS ckp, biar nampak natural. Theme pakai thesis so wunan akan install.
[/quote]

Yup Mutt,

Aku leh install thesis, please let me know what look and feel of the blog..dlm ertikata lain design blog ni..nak dua column ker, tiga column ker, nak static front page ker, ker blog style betul2(post berterusan), etc.....takderlah pakar tp boleh godek2...

dan tak lupa dengan plugin2 yang nak diinstall, please let me know...

Ada geng2 lain yg tau dan pernah guna thesis? maybe leh bantu aku dlm setup nie :) Edited by DarkWunan

apsal aku nak pm ko tp xleh ek wunan? Cube ko pm aku, aku nak bg detail cpanel. Psl plugin ko tinggal dulu xpe. Janji ko instal theme. Pastu ko masukkan ping list yg aku penah bg sblum ni. Aku ingat 2 column je cukup. Artikel lak set 1 artikel 1 page mcm yg ubuntu penah mention. Buat 3 kategori namakan ikut 3 keyword yg kite nak optimize. Title/h1 adlh main keyword. Description ko buat la apa2 ayat based on 3 main keyword.

Plugin kalau rajin install all in one seo, google sitemap, hypercache, db cache reloaded. Aku biasa guna 4 plugin ni utk blog wp aku. Maybe ada org lain yg leh bg plugin idea. My advice xperlu install byk sgt plugin, nanti website jd lembab melainkan pakai dedicated server.hehe..

Plugin yg automate rss submission tu nanti aku setelkan sbb pening sket nak configure. Ape lg ek, aku ingat tu je kot dulu. Pm aku for detail.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...