Jump to content
Phoenixwunin

Niche Marketing Dan Jutawan Internet V1

Recommended Posts

jap nak tanya...nih articles yg nak kena email ke muttaqin or darkwunan yg nak kena submit ke EZA kan?

aku just confuse time nak ending sebab selalunya nak kena tulis author box secara berasingan...so nak kena send skali author box ke cmne??

[quote]Title:

Abstract:

Body:

KW:

Resource Box:
[/quote]

cmni ke format yg nak kena hantar ke mutt or darkwunan? sebab bukan apa...nanti takut EZA reject sebab KW density or lain2 yg x betul kita xboleh nak check sendiri...parah jugak kalau mutt ngn wunan nak kena submit satu2...mau dalam 9x3=27 Article sehari tuh...

or article yg dihantar nih nak kena submit ke tempat lain? kalau kat tempat lain mcm goarticle or articlebase dia x strict sgt...so aku boleh la tulis or rewrite or copy dari hard magazines dengan santai2...pasal semua auto approved...EZA nih aku tulis teliti dgn style skit kut...

jawab2...sejujurnya baru siap 2 article...malas nak rewrite guna spinner software sbb team project aku hati2 skit...sapa2 yg pantas tuh tahniah la...:-)

jawab wehh sebelum aku terus menulis nih...plg lewat sebelum kul 12 am karang aku email...tp awal lagi kut...kalau dibenarkan rewrite and spin aku rasa berdesup2 siap...haha!

Hantar pada diorang article yg original sahaja...

Re-write version buat gak.. but simpan pada korang dulu.

PM aku dua artikel by the way.. saja nak tengok2.. maybe aku nak masuk campur skit dlm blog tuh.

salam,

aku sajer try guna function dwld kat footer forum ni
nk dwld incase kalau kalau crash lagi db putera ni
tapi dier kluar smpai 2080 jer

yg baki sumer tak kluar lak

sesaper rajin better backup la this thread, again

Orait... in that case kita buat thread baru. Aku open...

Oh.. and someone buat satu artikel dgn keyword ni:

-increase chances of getting pregnant

And then spin 3 type of artikel tuh. Preferably 500 to 700 sbb nak di Squidoo / Hubpages kan. Edited by Dominant Star

wah..aku slalu je tertggl..huhu..
aku pg kl dua hari lps, anta member yg dpt keje goment kat putrajaya..

@silentfox - haha, akuu taula ko..aku pernah spy ko..haha..

@kwn2 - lol..psl komik aku pon minat gak terutamanya dewata raya dan jejak wira versi lame..dulu harga buku 1.60 je..hehe..tgk nick akula..huahua...
aku nak yg digital punye komik2..korang ade x..nak bace online..hehe..

wah dah bgus dah progress korang..
hebat2..teruskan..hehe..

ok gak tu..

"how to get pregnat fast secret"

keyword rich gak tu..

lagipon kalau buat niche woman health mmg bagus..
sbb byk potensi terdpt potensi buyers yg tinggi dan selalunya mereka membeli bukan untuk kehendak tapi keperluan..

sbb tu kuasa pembeli ade pada wanita..
dan byk usahwan2 yang mudah berjaya berada dikalangan wanita..

dari aspek penjagaan muka, kulit, diri, sehinggalah ke baby dan family. sbb mereka byk menggunakan barang2an kecantikan dan kesihatan
untuk diri, dan juga untuk orang lain.

dengan kuasa membeli melebihi 85%, wanita mmg boleh menguasai dan qonquer sesuatu pasaran market tersebut samada jatuh atau naik, dan kalau mereka bersatu padu tidak membeli sesuatu brangan tersebut, mmg boleh jatuh sesuatu produk tu..

sbb itu wanita tidak boleh menjadi pemimpin dunia, lebih2 lg membeli, disebabkan ia terlalu mengikut nafsu dan perasaan, lebih2 lagi berbelanja untuk sesuatu perkara, alamatnye leh bankrupla negara..huhu...

so, byk yang kite leh pecahkan untuk niche woman ni..

antaranya..(contoh sahaje)

[img]http://gi131.photobucket.com/groups/p298/OVU45IZNMR/nichewoman.jpg[/img]

itu belum dipecahkan lagi kepda microniches,

untuk cari microniches tu x berape pyh, cuma jwbkan persoalan untuk setiap niche tu mggunakan 7W, iaitu..

[list]
[*]What do People Buy?
[*]What do they want but cannot buy?
[*]What do they buy but don’t like?
[*]Where do they buy, when and how?
[*]Why do they buy?
[*]What are the buying more of?
[*]What else might they need but cannot get?
[/list]

so, ape yg perlu kite perlu buat utk attack market size yang memunyai kuasa buying yang tinggi ini?

dan juga menjawab persoalan DS yang mane lebih elok? samada niche blog atau presell site?

so, bg aku, n berdasarkan pengalaman aku yang telah menjual produk yg juga sebagai customer service ini, woman ni lebih suka diguide..lebihh2 lagi yang mane pilihan yang baik untuk dia membeli.. lain drpd man yg lebih suka kita bgtau ttg produk dan suruh dia buat keputusan sendiri..

dan tinjauan yang telah sy buat lebih dari 20 orang wanita mmg mereka suka diguide, walaupon kite telah bagi dia pilihan dan bgtau tentang kelebihan produk2 yang kite ade..mereka tetap juga betanye..
[b]
"encik, yg mane satu sesuai utk saya?"

"encik, sy tak tahu sgt psl ni..yg mane yg lebih ok utk sy, A ke B?"

"encik, ok..kak ikut encik kate yg ni bgus, kak amik yg ni ye dik!"

"ape2lah dik, yg mane bgus utk kakak, kakak amik yg tu"[/b]

dan sememangnya perempuan mmg suka mcm tu, mmg suka diguide, sbb tu lau korang tgk org pompuan pegi shopping, punyelah lame..sbb dia kelabu mate, x tahu mane satu yg nak beli, so, org yg pndi buat sales, mereka yg tgk wanita2 ni mesti mereka mengambil peluang..

[b]"kak, yg ni cantik kak..sesuai utk kak"

"kak, takkan baju je kot, kasut xnak beli ke?

"kak, sy rase lebih sesuai kak amik baju ni sepasang, mesti suami akak tertawan nanti balik rumah nanti"[/b]

so, belilah akak ini..shgga beratus2..jenuh suami membyr kad kredit hujung bulan..hohoho..

so, mereka ni mmg camtu..beratus2 Rm habis sekali pegi, padahal bulan lps baru je beli baju2..

itu x cukup lg, nak beli alat2 makeup lah untuk kecantikan diri..

sbb tu wanita skrg suka cari2 org2 berduit wat calon suami...x sanggop idup susah..hoho..

so, berbalik kepada soalan DS eloklah kite start dengan niche blog..with artikel2..

lps tu kite selitkan "call to action" yang mane kite pegi ke site presell LP..

so, utk pengetahuan dan maklumat diorang dah tahu, tunggu kite untuk menguide dia untuk melakukan buying part..iaitu dorongan melalui site presell yg kite set-up..lau nak direct ke affliate site xpe gak..cuma lebih elok kite buat satu presell copywiriting yang begitu hype yang leh mendorong prospek untuk membeli..

mmg betul kate mutt, wanita mmg mudah terpengaruh dengan ayat2 copywriting yang agak hype, n bgtu tidak lokek utk membayar..sbb ia mmg menjdikannya sbgi keperluan..sbb ia slalu ikut nafsu dia yg always memberitahu dlm diri dia yang ini suatu keperluan..

so, untuk conversion sales yg lebih tinggi dalam blog..kene bg betul2 petunjuk call to action..jgn bg sgt maklumat yg begitu overload..jgn alihkan perhatian diorang..lebih2 lg pada ads..sbb mereka mudah terpengaruh dgn ayat2 hype ini..

mereka x suka sgt baca pjg2, mereka suka info yg x meleret dan padat..x mcm guys yg suka mengmbil itu sbgi penegtahuan..
so dlm 100 pth atau 200 patah utk setiap article dalam blog tu its ok guys... n letakkan di bwah skali "call to action" button sbgi trigger utk ke presell site atau affliate site.

[img]http://gi131.photobucket.com/groups/p298/OVU45IZNMR/nichewomanattack.jpg[/img]

so, after this niche byk lg niche yg lain yang leh attack terutamanya melibatkan ptensi buyers yg tggi ini..
dan ia akan jadi besar wlupun hanya 100 sales setiap bulan..
dan kite boleh attack utk setiap niches lps ni..
itupun kene tggu yg 1st case study ni proven..he..

[img]http://gi131.photobucket.com/groups/p298/OVU45IZNMR/nichewomanattackbulk.jpg[/img]

lol.aku nak watpe ni..hoho..nak buat article x brpe reti sgt, lau wat dlm bm pastu convert dlm bi guna google translate buleh kot..huahua..

bg hint aku nak buat pe..hoho..

pepon lau dah siap aku cuba promote promote kat slh satu methid yg baru n berkesan gakla..aku rase korang pun ade yg tau kan, iaitu facebook marketing.

[u]
[b]Facebook Marketing[/b][/u]

Sekarang, social bookmaking amat popuular skrg..lebih2 skrg facebook yg mendpt antara 2nd tmpt slps google dlm rangking top site dunia. dan realitinya ia menjdi satu fenomena yg sgt dasyat2..shggakan pakcik2 kat kdai kopi pun ade facebook ni..so, kite sbgi internet marketer perlu mengambil mende ini sbgi peluang lg untuk menarik traffic dan prospect ke site kita...

di malaysia, facebook merupakan rangking pertama dlm alexa.com, dan biasennya facebook user dr malaysia slalunye untuk berkongsikan mende2 utk2 bersuka2 shj shgga menyebabkan ade yg tertngkp disebbkan kedsyatan facebook yg mempunyai link dgn CIA dr us. mereka tidak mengambil sgi satu pluang untuk memarketkan bisnes atau produk mereka untuk ke malaysia n global dan realitinya di malaysia hanyalah tmpt bersuka2.

so, disini, sblum org ramai tahu potensi besar facebook terhdp intternet business, baik kite terokai terlebih dahulu lebih2 lg untuk tujuan marketing yg specially Internet marketers yg menjalankan affiliate business sbgi cbg utama kite.

[b]1. Facebook Group[/b]

- bagi pengguna facebook yg bijak, ia menjadikan method facebook group untuk menarik beribu2 pelwat/trafic ke site/blog dia. Disebabkan itu, byk company2 besar kalau korang perasan hingga pembuat website kecil2lan pun ingin men- connecting business dia ke facebook. contoh mcm berita harian, photobucket, even clickbank skalipun menggunakan facebook utk meng-expandkan business dia ke satu tahap yg lebih baik dan kedsytnnye boleh menjadikan viral of customers.

Disebabkan facebook begitu terkenal, sehingga untuk mendpt rakan atau membesarkan sesuatu group itu tidak smpi setengah hari. So, dgn group, dari pembuat group, sehingga rakan2 group, n rakan2 lain, shgga ke luar, shgga ke seluruh dunia yg mendpt suggestion, yg boleh menjadikannye satu sistem viral yg dsyat.
even korang jual 1usd pon, dgn seorang pembeli dengan bilangan 1000 org dlm group tu, korang dpt 1000usd senang2 je..tupon baru 1000 list dlm group..

ia amat bagus utk link building, shgga skrg sy x tahu dr manekah yg subscribe dlm list niche forex sy, yg pastinye sy tau semestinye facebook yg membuatkan ia menjadi viral

[b]2. Facebook fan Sites.[/b]

- fan sites juga seperti facebook group, cuma ia lebih mudah sikit untuk disuggestkan kpd kawan, iaitu hanya create a fan sites, past buat suggestion kat rakan2 lain..rakan2 lain suka...automatic ia akan berada dlm suggestion org lain gak..dan ia akan menjadi satu viral yang dasyat gak...

ia juga leh bina untuk bulding list.

[b]3. Facebook ads[/b]

- kedasyatan facebook menyebabkan advertising dlm facebook menjdikannya begitu popular yg hmpir boleh menguasai dan melawan google, dulu youtube telah dibeli oleh google yg menyebabkan pesaing google yg besar iaitu youtube pd mse tu myebbkan google hmpir mengusai seluruh dunia ads dgn terhapusyne potensi bsr youtube utk advertising..ade kemungkinan facebook ads boleh menerima nasib sama dgn youtube..nanti kita same2 lihat..

dgn potensi bsr facebook, dgn high targeted traficc, dgn trafic bergitu byk, menybbkan google boleh merasakan tergugat dgn kehadiran facebook ads..
lebih2 lg potensi PPC ads jauh lebih murah dari google..

so, lps ni kite leh try kwn2..sbb facebook juga merupakan mesra SEO dan byk menghasilkan SERP yg bgus dlm google..
so, lau siap nanti aku create satu group utk

"how to get pregnant fast secret"

tupn lau korang stuju..

tupon korg kene ready dgn list building yg byk..huahua..

cnth yg aku dpt tgkap ss mcm di bwh ni..

[img]http://gi131.photobucket.com/groups/p298/OVU45IZNMR/fb.jpg[/img]

so, facebook ok utk traffic n bina list..n potensi buyers gak tggi..
ni slh satu methodla..he..

so, dah bg tugas ke? aku x tahu watpe ni..ehehe..
nak buat gak artikel, tp lmah lak BI aku,
bg clue skit..huahua.. Edited by Zex

@ubuntu - sbr ek..smmgnye tuhan menguji dan suka orang yang tersenyum wlupon ditimpa musibah...insyallah DIA akan balas sesuatu yang lebih baik dari ape yg ko ade skang..

@mutt or fox - tlg guide aku wat article writing..hoho...nanti aku add korg dlm skype Edited by Zex

salam...

xsangka thread nie idup blk..alhamdullilah..lama gle aku xjenguk kat sini..korg seme ape cite?sihat2 ke sakit2?
aku mls nk msk forum nie sebb server dia lain mcm je berat..ari nie leh tergerak ati plak msk usha tgk sini..hahaha...

erm korg seme bincang ape nie? aku mmg xlarat nk baca blk, psl server forum nie mmg berat gle tuk line berukband aku nie..nk back page pon ambik masa 15 minit.. :( sedih sggh...anyways aku harap thread nie meriah blk mcm dulu gak.. :lol:

DS bro silap skit sebab just mention tapI x bagi link ke thread baru...Version 2!

[size="5"][b][center][url="http://forum.putera.com/tanya/index.php/topic/84932-niche-marketing-dan-perniagaan-internet-v2/"]KLIK SINI SEKARANG UNTUK KE THREAD BARU![/url]
[/center][/b][/size]
[center][size="5"][b]PERHATIAN !!

PERBINCANGAN SELANJUTNYA TELAH [u]DISAMBUNG KE THREAD BARU[/u]

"[i]Niche Marketing Dan Perniagaan Internet V2[/i]"

PERBINCANGAN DI THREAD VERSION 1 INI [u]TAMAT DI SINI[/u] SAHAJA.

BAGI MENGELAKKAN BEBAN YANG TERLAMPAU BERAT KE ATAS SERVER PUTERA.

JUGA MENGELAKKAN BERLAKU MARATHON THREAD SEHINGGA MEMBEBANKAN AHLI PUTERA UNTUK

MELAKUKAN "search" APABILA MENCARI SESUATU DALAM THREAD INI.

SILA SAMBUNG SEMUA POST DAN PERBINCANGAN KE [u]THREAD YANG BARU[/u] INI:

[code]http://forum.putera.com/tanya/index.php/topic/84932-niche-marketing-dan-perniagaan-internet-v2/[/code]

OR

[url="http://forum.putera.com/tanya/index.php/topic/84932-niche-marketing-dan-perniagaan-internet-v2/"]KLIK SINI SEKARANG UNTUK KE THREAD BARU![/url]

-ARAHAN BERSAMA-

SEKIAN...

[/b][/size][left][color="#ffff00"]aku close kan,
thanks silentfox[/color]
[/left][/center]

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...