Jump to content
Phoenixwunin

Niche Marketing Dan Jutawan Internet V1

Recommended Posts

Ok thanks bro.. Ni result yg aku dh cuba cari :

Ekonomi

- mortgage forum -> http://mortgage.build-reciprocal-links.com...ge-loans-forum/

- loan forum -> http://forum.brokeroutpost.com/

- insurance forum->http://www.ampminsure.org/fraud/index.html

- forex forum ->http://www.forexfactory.com/forum.php

Health & fitness

- mesothelioma forum -> http://www.cancerforums.net/

Card

- credit card forum ->http://forum.creditorweb.com/

- gift card forum -> http://www.redflagdeals.com/forums/forumdisplay.php?f=57

Mobile phone

- iPhone forum ->http://planet-iphones.com/forums/

So, ape langkah yg seterusnya?

ps-im eager to learn (korek²) more from u..

Dari pada semua yg ko list kan tu.. masa buat Google Trends research.. ko kena banding beza dan tinggalkan yg mana ko rasa kurang berpotensi. Aku tak tahu berapa banyak ko patut tinggal. But kalau boleh slash semua dan tinggal hanya satu saja yg benar-benar berpotensi.

Semua ada forum.. means semua large enough. The question left now is whether they are irrational enough and also.. whether they are willing to spend money.

For sure Forex aku yakin diorang are willing to spend money.. but are they irrational??

mesothelioma on the other hand.. adalah penyakit. Usually benda yg berkaitan kesihatan ni memang orang irrational dan willing to spend money. Ada forum.. so aku assume that's big enough.

Anyway.. matlamat ko sekarang adalah untuk potong mana-mana niche yg ko rasa kurang berpotensi. Which one you may ask?? I don't know. Ko kena buat research ko sendiri untuk kenal pasti apa yg ko nak buat. Aku dan Phoenixwunin hanya sekadar boleh kasi guideline saja. Whether you succeed or not ultimately depends on you :)

But based on level dan kepantasan ko.. aku very-very sure ko boleh berjaya at least USD 5000 sebulan by the end of this year. (wink)

A couple of tips ko boleh cuba sekali...

Walaupun searching of products bukan tindakan yg sepatutnya sekarang.. but ko boleh cuba sepintas lalu untuk tengok product availability yg wujud dalam niche-niche terbabit. How?? Ada dua cara. Satu affiliate network (CJ, ClickBank, Share-a-sale blablabla.. depends on type of product). Kedua independent affiliate program.

How??

Simple jer.. untuk first choice tuh.. ko pergi Clickbank, Commision Junction, Share-a-sale, ClixGalore dan apa-apa yg ko tahu la... search niche ko dalam tuh tgk produk apa yg kuar (side note: untuk network selain clickbank.. ko kena ada website dulu baru diorang akan luluskan ko untuk jadi affiliate diorang.. kengkadang kena ada website baru boleh join).

Clickbank adalah tempat untuk produk digital.. kalau niat ko di hati nak jual physical product.. pergi Commision Junction dan lain-lain network.

Or...

Pergi google type:

"niche + affiliate"

atau

"niche + affiliate program"

(buat variasi skit.. tambah S belakang perkataan affiliate atau program. Ko faham kan maksud aku??)

but this time tak perlu choose. Just tgk product availability jer.. Sebab dulu aku nak buat depression.. dah habis research apa semua.. cari produk takde. Sedih aku.. niche competition takde.. mmg hungry giler.. but produk takde :( Terpaksa drop dan research niche lain.

But buat sepintas lalu jer. Jgn waste too much time looking for product. Kita cuma nak tahu samada ada product atau tidak. Kalau tak ada senang boleh cross terus niche tuh.

And then masuk ke dalam forum dan tgk-tgk skit.. kalau-kalau ada apa-apa maklumat ko boleh dapat. Cam apa yg diorang nak.. any sort of info. Kalau nampak cam tak aktif atau kurang meyakinkan.. cross niche tuh.

Nail down to only one...

P/S: Mortgage ngan Loans.. dua-dua member JV aku buat. Dua-dua kasi pulangan yg cukup tinggi. But dalam kedua-dua niche nih.. ko kena ada pengetahuan yg cukup dalam berkenaan kedua-duanya. People can sense if you have the knowledge or not. Cam member aku tuh.. dia tak tau apa-apa pasal mortgage ngan loan.. dia buat jugak. Gagal teruk. Then dia start join secara aktif dalam forum-forum berkaitan... third month dia mula buat duit. Fourth month balik modal. Fifth month untung. Sixth month and so on dia start buat duit yg cukup banyak. Skang pakai Lexus dah.. hanya dengan dua niche. Last night aku sembang dengan dia.. dia nak beli Aston Martin V8 Vantage minggu depan (luar negara.. from Michigan).

P/SS: Dia juga buat Credit Card niche. Aku tak tau mcm mana dia buat bisnes tuh (samada promote card syarikat lain.. atau info-product ke apa ke.. but then credit card mana ada info product kan?? LOL.. aku tak pernah reverse engineered dia nyer website.. so tak tahu).. anyway niche itu gagal. Dia drop dan kasi kat member dia... member dia buat.. dapat plak beribu dollar sebulan. Heran gak. Dalam hal ni ko kena faham something.. tak semua niche boleh berjaya bagi semua orang on the first try... ada yg ko boleh buat dan hanya ko boleh buat.. but semua niche boleh buat duit sebenarnya. Erm.. maksud aku disini.. in the event ko gagal dalam first try ko nih.. jgn give up. Teruskan usaha.

Cam aku.. aku buat berapa kali dulu baru berjaya.. Phoenixwunin on the other hand.. berjaya first try LOL.

Satu benda yg penting dalam bisnes ni.. aku rasa adalah motivasi. Itu sebab just like Kai Kiske.. aku sendiri adalah fan kepada law of attraction and the secret.. dan juga a couple of products that is releven on the net about motivation. Aku hidup dikelilingi motivasi. That is why aku rasa aku boleh buat dan berjaya.

Edited by Crimson Star

follow apa yg Crimson Star suruh.

Ko nail down sampai tinggal satu jer lagi niche. Then kita start research hot button/psychological triggers after that.

And also.. download benda nih:

Great in 2008 Niches

Aku tak sepatutnya share outside circle WA.. but then aku fikir takpelah. Kalau boleh kasi value pada korang ok gak kan?? :)

Edited by Phoenixwunin

Satu benda yg penting dalam bisnes ni.. aku rasa adalah motivasi. Itu sebab just like Kai Kiske.. aku sendiri adalah fan kepada law of attraction and the secret.. dan juga a couple of products that is releven on the net about motivation. Aku hidup dikelilingi motivasi. That is why aku rasa aku boleh buat dan berjaya.

Ok, aku dh cantas suma, tggl mesothelioma jek.. So, ape step seterusnya?

follow apa yg Crimson Star suruh.

Ko nail down sampai tinggal satu jer lagi niche. Then kita start research hot button/psychological triggers after that.

And also.. download benda nih:

Great in 2008 Niches

Aku tak sepatutnya share outside circle WA.. but then aku fikir takpelah. Kalau boleh kasi value pada korang ok gak kan?? :)

Ok, mekasih bro, aku dh dwload ni pdf.. Aku try baca dlu, tgk ape isi dlm..

Next step tu mcm mana plak? Pasal research hot button/psychological triggers?

Xpe, nnt bro terangkan ckit ok? Mekasih byk pd yg sudi membantu : :lol:

Memang meremang bulu roma saya yang membaca thread ni dek kerana aura yg dibawa oleh pakar2 yang sudi berkongsi disini.

Diharap pro phoenix dan rakan2 teruskan perkongsian yg priceless ni.

Honestly,memang x pernah saya jumpa thread sehebat ni sepanjang saya berforum setakat ni.

Kudos to all of u...

Best thread ni. Info yang cukup mantap!

By the way guys, nak tanya pendapat korang.

Contohnyer kalau kita nak buat squeeze page ke, sales page ke, korang pakai nama sebenar atau nama brand? Sebab jarang aku tengok nama orang kita di internet untuk pasaran international.

Pada pandangan korang yang berpengalaman dalam bidang ni, ada tak kesan kalau pakai nama sendiri... nama contoh macam ahmad albab atau guna nama lain jadi macam nama mat salleh.

Sorry bertanya sebab jarang tengok nama orang melayu.. ada juga beberapa orang member pakai nama samaran jadi nama omputeh... nak tau juga kot - kot ada kesan dalam marketing.

Sedikit intervals.. harap TS tak kisah.

::Intervals::

nimzo.. you are doing great so far.

But persoalan berkenaan teknik marketing apa ko nak pilih masih belum ko jawab. Teknik berbayar yg pantas dan mudah.. atau teknik percuma yg memenatkan dan lambat??

Kemudian.. aku nak tahu sesuatu. Sejauh mana keupayaan kau untuk buat laman web?? Sebab dalam bisnes ni.. aku sangat-sangat tak rekomen direct linking terus ke merchant page sebab:

1) Ko takleh leverage niche tuh sebaik mungkin.

2) Takleh buat pre-sell ko sendiri.

3) Ko akan bergantung terus dengan keupayaan pemilik website untuk buat sales bagi ko.. sedangkan dengan website ko.. ko dalam kawalan ke atas segalanya. Dan ko boleh buat pre-sell yg most of the time.. is better than pemilik produk sendiri.

4) Ko tak boleh collect list.

So pandai buat website sendiri amat penting. Aku nak tahu.. sejauh mana ilmu ko dalam membina website sendiri??

But persoalan berkenaan teknik marketing apa ko nak pilih masih belum ko jawab. Teknik berbayar yg pantas dan mudah.. atau teknik percuma yg memenatkan dan lambat??

Ok, mekasih bro.. So mcm ni, mengenai teknik tu, mcm bro ckp ada 2 kategori kan?

1- Berbayar

2- Free

Memandangkan aku pun masih baru dlm benda ni, klu ble bro elaboratekn. Maksud aku,

klu berbayar, mcm mana? Klu free mcm mana plak? So, utk aku & maybe forumers yg lain

baca, dorg dpt memilih mana cara/teknik yg lebih berkesan.

Mcm aku masih lg dlm reseacrhing benda ni.. So, aku klu ble nk try yg free dlu, pastu

try yg berbayar plak.. Tgk yg mana lebih berkesan..

Kemudian.. aku nak tahu sesuatu. Sejauh mana keupayaan kau untuk buat laman web?? Sebab dalam bisnes ni.. aku sangat-sangat tak rekomen direct linking terus ke merchant page sebab:

So pandai buat website sendiri amat penting. Aku nak tahu.. sejauh mana ilmu ko dalam membina website sendiri??

Setakat ni, utk buat laman web bodo² tu insyaAllah.. Coding suma ble buat.. But maybe klu web yg lg advance tu

xreti la.. Cth klu coding java script sesikit ble kot.. But klu nk wat site mcm ni -> http://amberhay.com/mainmenu.html mmg blom reti lg..

Prinsip aku, klu ble aku nk blajar secara manual dlu, wat suma labour work.. Nnt naik ckit².. Dr ctu

bla dh tggi nnt, klu ada kt mana yg salah silap, dpt diperbaiki..

Mengenai pasal redirect site utk sale something ke, tu mmg ada btol gak.. Sbb, kita hanya mkn komisen je..

So, klu pape berlaku nnt susah cth mcm Google Slaps ni la..

Apepun, mekasih skali lg kerana byk memberi tunjuk ajar..

Contohnyer kalau kita nak buat squeeze page ke, sales page ke, korang pakai nama sebenar atau nama brand? Sebab jarang aku tengok nama orang kita di internet untuk pasaran international.

Pada pandangan korang yang berpengalaman dalam bidang ni, ada tak kesan kalau pakai nama sendiri... nama contoh macam ahmad albab atau guna nama lain jadi macam nama mat salleh.

Sorry bertanya sebab jarang tengok nama orang melayu.. ada juga beberapa orang member pakai nama samaran jadi nama omputeh... nak tau juga kot - kot ada kesan dalam marketing.

Lagi saya nak tambah pasal soklan di atas..

Berkenaan landing page...Takpe ke kalau grammar kita kureng..almaklumlah bi lemah ni..

or memang kena power...dan menunjukkan tahap pro..

Aku tak tahu tentang marketers-marketers yang lain.. tapi aku guna nama yang berbeza untuk setiap niche yang aku buat. Sebagai contoh:

Wendy Hui (Dieting)

Albert Forrest (Speaker system)

Abdurrahman Abdul Razak (Digital Produk Islamic)

Daniel Hui (Resume and Cover Letter)

and beberapa banyak lagi yg memang aku guna nama pen name.

Kenapa pen name??

Dalam bisnes ini... untuk membuatkan customer attracted pada kita.. kita hendaklah sentiasa pastikan kita ada the power of knowledge and authority. Bermaksud di sini.. kita kena ada pengaruh yang cukup kuat sebelum prospect decide untuk finally buy. Dalam proses untuk jadikan kita seorang yang ada authority dalam certain topic dan niche.. ada kalanya kita mess up. Susah kalau kita mess up dengan nama kita sendiri. But dengan pen name.. kalau kita mess up, kita boleh buat laman web baru dengan satu pen name atau figure yang baru.

Lagi satu.. aku tak suka lah bila nama aku jadi authority untuk semua niche yang aku buat. Why?? Bila banyak sangat niche yang aku buat guna nama yang sama.. tak mustahil orang akan jumpa dan perasan perkara ini. Dua perkara boleh berlaku selepas itu. Either satu, orang akan fikir "Wau.. hebatnya dia ini" atau kedua, orang akan mula ragu dengan credibility aku.

Ok, mekasih bro.. So mcm ni, mengenai teknik tu, mcm bro ckp ada 2 kategori kan?

1- Berbayar

2- Free

Memandangkan aku pun masih baru dlm benda ni, klu ble bro elaboratekn. Maksud aku,

klu berbayar, mcm mana? Klu free mcm mana plak? So, utk aku & maybe forumers yg lain

baca, dorg dpt memilih mana cara/teknik yg lebih berkesan.

Mcm aku masih lg dlm reseacrhing benda ni.. So, aku klu ble nk try yg free dlu, pastu

try yg berbayar plak.. Tgk yg mana lebih berkesan..

Berbayar bermakna ko guna Google Adwords mainly. Ko akan gunakan Google.. dan iklan ko akan keluar di bahagian tepi search results... atau via laman web orang yang menggunakan Adsense (boleh set enable or not benda ni.. sebab most of the time.. promoting niche melalui adsense bukan satu perkara yang baik).

Ko akan bid keyword yang ko nak.. bila orang type keyword tu dalam search form.. iklan ko keluar.

Contoh, mungkin dog, cars, homemade dog food, resume professional writers, ipod shuffle etc etc.

Kita ambil contoh resume professional writers. Katalah engko bid keyword tuh.. google akan letak price pada keyword tuh (maybe USD 0.30 per click, maybe USD 0.05 per click, tak mustahil juga USD 10 per click.. all depends on website ko dan relevancy website ko terhadap sesuatu niche itu. Relevancy aku malas nak terang sekarang.. next time kalau ko nak.

Artikel.. tak perlu bayar macam Google Adwords tu. Ko cuma type artikel dengan cara giving emphasis on certain keyword. Dan post kan article ko dalam article directory (selalunya ezinearticles dan squidoo).

Contoh, mungkin article ko berkenaan cancer. Dalam hal ini.. ko akan type artikel mengenai cancer. Give value atau valuable information through your article (untuk establish diri ko sebagai authority figure dalam bidang ini.. meaning.. ko tahu banyak tentang cancer). Bila orang baca.. diorang akan ras attracted pada article ko tuh. Di bawah article tu.. ko letakkan link ke website ko. So basically dia macam teknik Google Adwords juga.. dimana orang klik.. orang akan sampai ke website ko. Still with me??

Artikel punya kelebihan adalah.. selain daripada traffic dari article directory sendiri.. a lot of time.. ko akan dapat traffic daripada search engine sendiri. Sebab google suka dengan squidoo dan juga ezinearticles nih. Cuba baca sedikit di page satu.. ada example tentang how artikel boleh muncul di search engine.

Setakat ni, utk buat laman web bodo² tu insyaAllah.. Coding suma ble buat.. But maybe klu web yg lg advance tu

xreti la.. Cth klu coding java script sesikit ble kot.. But klu nk wat site mcm ni -> http://amberhay.com/mainmenu.html mmg blom reti lg..

Prinsip aku, klu ble aku nk blajar secara manual dlu, wat suma labour work.. Nnt naik ckit².. Dr ctu

bla dh tggi nnt, klu ada kt mana yg salah silap, dpt diperbaiki..

Mengenai pasal redirect site utk sale something ke, tu mmg ada btol gak.. Sbb, kita hanya mkn komisen je..

So, klu pape berlaku nnt susah cth mcm Google Slaps ni la..

Apepun, mekasih skali lg kerana byk memberi tunjuk ajar..

OK Bagus. Aku decide untuk post dalam thread ni bila nampak attitude ko yang memang positif. And yes.. memang satu langkah yang lebih baik bila ko buat dan belajar semua labour work tu. Jangan kerap sangat suruh orang lain buat. Rugi sebab itu semua adalah ilmu.

Lagi saya nak tambah pasal soklan di atas..

Berkenaan landing page...Takpe ke kalau grammar kita kureng..almaklumlah bi lemah ni..

or memang kena power...dan menunjukkan tahap pro..

Dalam membuat landing page.. kita punya objektif adalah untuk membuat pre-sell yang efektif melalui copywriting skill kita.

Kita nak orang beli produk kita. Bukan nak tunjuk kita power grammar. Dalam erti kata lain.. emphasis patut diletakkan pada cara kita nak portray diri kita sebagai seorang yang ada authority dan knowledge dalam sesuatu niche itu.

Grammar kurang takpe.. infact kalau boleh jadikan ia lebih kepada perbualan harian kita. Macam mana kita bercakap dengan orang dan sebagainya. Ini akan memudahkan kita connect dengan customer dan prospect kita. Tunjuk pada prospect kita, "You and I are the same". Contoh niche make money online, bila buat landing page.. be as humble as possible.. tunjuk pada mereka yang kita pernah jadi mcm mereka.. pokai tak berduit.. but sekarang dah berjaya.. dan kita nak share dengan diorang kejayaan kita supaya mereka pun berjaya juga. This all can only be achieved bila kita focus pada knowledge, value and authority.. bukan grammar.

And.. consider aku tengah jual produk motivation / self-help. Siapa competition aku?? Nak tahu??

The great Robert T. Kiyosaki of Rich Dad Poor Dad!!

Syarikat besar. Professional pula tuh. How to compete dengan diorang??

Kita kena buat connection yang kuat dengan prospect dan customer. Sebab itu landing page yang terlalu grammar focused gagal. Why?? Sebab landing page macam itu.. selalunya ada feeling professionalism yang berlebihan. Feeling corporate and so on. Bila ada feeling mcm tu.. customer akan mula fikir.. "Why should I buy from him when Robert's book is much more better and professional."

Nampak tak?? Buat landing page.. paste semua word dalam Microsoft Word dan buat spellcheck. And then just post.. tak perlu risau tentang sentence structure and blablabla. Itu akan lebih membuatkan kita nampak humanistic dalam approach kita untuk attract customer.. and most of the time.. this works better when competing against corporate professionals and experts like Rich Dad Poor Dad writers tuh. Diorang ada profesionalism, aku ada connection dan pengalaman yang sama dengan customer aku.. dan aku portray dengan cukup baik sampai customer boleh rasa apa yang aku sampaikan pada mereka. Grammar aku tak betul sangat. Ada ejaan salah. But the connection is there. When this happens.. cuba ko teka.. customer akan beli dari siapa.. aku atau company besar tu??

This applies to almost every niche out there (with very little exceptions).

thanks bro kai kiske n geng...

semua yg korang tulis kat sini aku dah copy dan paste..

nanti aku nak print dan baca semula dgn teliti..

then aku akan try buat sampai berjaya..

insya-allah..

Thanks bro Kai,

Penerangan anda sangat - sangat membantu. Kadang kadang rasa risau juga pakai nama lain sebab risau orang akan discover our true name.. Maybe during pembayaran or whatsoever.

Anyway, sekarang dah fully nampak macam mana nak buat marketing lebih efektif based on bro Kai explaination. I'll bookmark this thread and ikut perkembangan thread ni beserta tindakan sekali.

Tima kasih sangat - sangat pada pakar - pakar semua.

Ok, aku dh cantas suma, tggl mesothelioma jek.. So, ape step seterusnya?

Aku tolong continue..

Next step mudah saja.. ko masuk balik semua forum yg ada berkaitan mesothelioma.. dan ko baca thread-thread yg ada dalam tuh. Lebih baik kalau ko register dalam forum tuh.. dan buat post juga.. as if ko sendiri ada mesothelioma (be a little creative.. mungkin ko cakap la jiran or kawan baik ko ada mesothelioma.. atau whatever).

Matlamat ko disini adalah untuk mengenal pasti:

1) Apa masalah diorang??

Tgk apa masalah diorang. yg tersurat dan tersirat.

2) Apa yang diorang inginkan??

Apa benda yang diorang nak sangat dalam hidup diorang??

3) Sebab apa diorang nak benda tu??

Atas sebab apa diorang nak sangat benda tuh?? Apa benda tuh boleh buat pada mereka.

Kita ambil contoh Depression (niche aku sendiri.. tgh buat sekarang).

So aku masuk forum dan apa yg aku dapat??

Apa Masalah Diorang??

-Diorang ada depression.

-Diorang rasa dipinggirkan di dunia ni.

-Diorang nak bunuh diri.

-Diorang rasa mcm tak penting.

-Tak ada sesiapa nakkan diorang.

-Tak ada sesiapa respek diorang.

-Rasa tak dihargai.

-Hidup seolah-olah satu masalah besar pada mereka.

-Kehilangan orang tersayang.

Apa Yang Diorang Inginkan

-Nak ubati diri mereka.

-Nak hilangkan depression diorang (for sure la LOL).

-Well... nak bunuh diri la.

Sebab Apa Diorang Nak Benda Tu

-Nak hidup kembali seperti sediakala.

-Nak dapat balik apa yang diorang pernah hilang.

-Hendak dihargai didunia ni.

-Nak selesaikan masalah diorang.

-Tak mahu melalui segala-gala masalah itu lagi.

Summary:

Diorang ada depression. So ramai yang buat niche nih.. cuba untuk jual produk yang boleh menyembuhkan depression diorang. And.. guess what?? Diorang tak buat sesen pun. Sebab apa?? Sebab diorang nih tak target hot button atau psychology trigger yang betul. Untuk target audience ko punya mindset dgn tepat... ko kena target "WIIFM" iaitu What's In It For Me?? Is it curing depression?? Hell no!!

Semua ini bukan tentang cure depression.. tapi semuanya adalah untuk mengembalikan kehidupan mereka seperti sediakala, nak dapat balik apa yang diorang hilang, nak dihargai dan tak mahu melalui semua masalah itu lagi.

So bila aku buat landing page aku.. aku akan keep in mind semua faktor tu. Dan actually masukkan faktor tu dalam ayat-ayat dalam landers aku.

Faham?? Buat dan cari ketiga-tiga benda tuh.. dan identify hot button dalam niche nih. Apa yang diorang nak??

Sedikit tambahan... but dalam bahasa inggeris LOL. Ini modul aku masa aku buat niche research setiap hari.. cuba cari pasal benda-benda ni dalam setiap forum berkaitan niche yg ko pilih.

How to do a Niche Research

Dan Kennedy's Niche Checkpoints:

1. Easy to identify

2. Easy to reach.

3. Majority have money to spend

Travis Sago’s Niche Principles:

1. Find a starving crowd (with disposable income)

2. Find out EXACTLY what they are hungry for

3. Give it to them

Identify This Within the Niche:

Who are the people in the niche?

What they are interested in?

Why they do it or cause them to be in it (the niche or problems they have right now)?

Wants and desire they have?

Addiction they may have?

Needs they want to fill?

Problems they encounter?

Questions they have?

Frustrations people in the niche encounter?

Grouping or category of the people within the niche?

Hot Button and psychological trigger?

Tips: Look for recurring ones. Maksudnya.. tengok kalau perkara itu di ulang berpuluh kali dalam forum tuh. Pay attention to posts that have more view than others with many replies.

Understanding the customer is the key here. Try to look for information as a consumer (like.. "would I buy this if I’m the customer?" "Would it solve my problem?"). Get a feel of it.

How to do a Niche Research

Dan Kennedy's Niche Checkpoints:

1. Easy to identify

2. Easy to reach.

3. Majority have money to spend

Travis Sago’s Niche Principles:

1. Find a starving crowd (with disposable income)

2. Find out EXACTLY what they are hungry for

3. Give it to them

Tips: Look for recurring ones. Maksudnya.. tengok kalau perkara itu di ulang berpuluh kali dalam forum tuh. Pay attention to posts that have more view than others with many replies.

Understanding the customer is the key here. Try to look for information as a consumer (like.. "would I buy this if I’m the customer?" "Would it solve my problem?"). Get a feel of it.

Ok, Mekasih bro.. Aku try wat yg ni dlu.. Maksudnya try think & feel what customer/consumer realy want

Aku tolong continue..

Next step mudah saja.. ko masuk balik semua forum yg ada berkaitan mesothelioma.. dan ko baca thread-thread yg ada dalam tuh. Lebih baik kalau ko register dalam forum tuh.. dan buat post juga.. as if ko sendiri ada mesothelioma (be a little creative.. mungkin ko cakap la jiran or kawan baik ko ada mesothelioma.. atau whatever).

Summary:

Diorang ada depression. So ramai yang buat niche nih.. cuba untuk jual produk yang boleh menyembuhkan depression diorang. And.. guess what?? Diorang tak buat sesen pun. Sebab apa?? Sebab diorang nih tak target hot button atau psychology trigger yang betul. Untuk target audience ko punya mindset dgn tepat... ko kena target "WIIFM" iaitu What's In It For Me?? Is it curing depression?? Hell no!!

Semua ini bukan tentang cure depression.. tapi semuanya adalah untuk mengembalikan kehidupan mereka seperti sediakala, nak dapat balik apa yang diorang hilang, nak dihargai dan tak mahu melalui semua masalah itu lagi.

So bila aku buat landing page aku.. aku akan keep in mind semua faktor tu. Dan actually masukkan faktor tu dalam ayat-ayat dalam landers aku.

Faham?? Buat dan cari ketiga-tiga benda tuh.. dan identify hot button dalam niche nih. Apa yang diorang nak??

Aku try identify hot button/psycological trigger ni dlu.. Mekasih suma atas tunjuk ajar & tips

yg sgt berguna ni..

aku mmg tabik spring18x kepada Phoenixwunin, Crimson Star, Kai Kiske dan lain2 gi kerana share ilmu IM kepada public

mmg aku hargai... bkn sng nk cri org sggp ajr 1 by 1 kepada public...pastu dlm bm... pastu dh berjaya buat dan jadi

aku sggup bce 2-3 kali utk memahami ape diorg smpikan

harap2 Yg Maha Esa bgi aku ruang, jalan dan kesempatan utk menuruti jejak mereka. amin

harap sifu2 trskan segala info, tips dll gi...aku akan mengikuti dengan word by word...walaupun aku msh newbie dalam IM nih

tq to all

aku mmg tabik spring18x kepada Phoenixwunin, Crimson Star, Kai Kiske dan lain2 gi kerana share ilmu IM kepada public

mmg aku hargai... bkn sng nk cri org sggp ajr 1 by 1 kepada public...pastu dlm bm... pastu dh berjaya buat dan jadi

aku sggup bce 2-3 kali utk memahami ape diorg smpikan

harap2 Yg Maha Esa bgi aku ruang, jalan dan kesempatan utk menuruti jejak mereka. amin

harap sifu2 trskan segala info, tips dll gi...aku akan mengikuti dengan word by word...walaupun aku msh newbie dalam IM nih

tq to all

Btol tu.. Bukan senang nk bg penjelasan pnjg lebar plak tu.. Informasi yg berguna mmg byk kt tenet ni,

tp nk kena tapis sesatu.. Tu yg letih tu.. Lg 1, kdg² kita mmg ada idea mcm ni but kita main redah je..

Xmengikut anak tangga/tertib yg sesuai.. So bila ada step by step instruction ni, lebih npk jln mana nk nk

kena lalui dlu.. :D

Utk otai² IM suma, ape next step selepas dh cari psycological trigger ni?

ko akan cari produk la. :D

But jangan kelam kabut.. rilek dulu. Kasi settle yg duk ada nih.. :)

ok a'kum all.

kat sini aku nak mintak tunjuk ajar beberapa perkara berkaitan.

tgh berusaha mencerna panduan2 berguna yg dah diberi.

1. Landing page

--nak tau kesesuaian jenis landing page dgn product yg kita nak presell kan tu.

--cth kalo satu page je ok ke x. keberkesanannya, dan kalo satu produk je tp kita buat blog

untuk promokan adekah terlalu membuang masa atau blog tersebut bley guna utk promo

skali beberapa barang.

--dan adeka kita kena buat style 1 domain name berkaitan niche yg kita pilih. tp mcmana plak

nak manage beberapa niche

-- apekah sebenarnya yg kita perlu letak kat landing page tu. sales letter ke, article ke, review ke

dan daripada pengalaman saudara2 sekelian yg manekah lebih berkesan.

2. google adwords

--nasihat2 yg berguna ataupun teknik yg sesuai guna adwords neh.

--takut salah teknik bazir plak duit.

--cara2 memilih keyword. katakan keyword yg hot2 berkaitan niche byk dah diambil, so ade x teknik

mencari keyword yg related to niche yg kita pilih walopon ianya bukan tepat2.

--lagi satu kalo kita nak buat experiment kita amik adwords yg prepay ke atau postpay lg bagus? lg selamat?

--harga keyword plak yg agak2 berbaloi plg tinggi kita blh bid.

byk gak soklan neh. hehe didahului dgn ucapan terima kasey... :ph34r:

alamak segan plak aku nak tanya banyak2.

ada lagi soklan tertinggal.

aku pun excited sbnrnya nak meniaga dari rumah. target aku sama aa mcm mereka2 yg tensen

bekerja dgn org. lagi2 swasta. abih kena perah. target aku mesti nak bekerja sendiri

terus kepada soklan.

3. artikel2 internet

--oleh kerana ianya percuma dan dpt mudahkan pensenaraian kita kat google search result, jd aku pilih jln ni la kan. da ada pulangan baru blh recycle jadikan investment bley guna adwords. buat masa ni kering.

--cth mcm ezinearticles and squidoo tu, adekah kita letakkan affiliate links (yg dah dicloak) tu direct je kat article kita atau kita referkan ke landing page yg dah dibuat terdahulu?

aku nak berusaha kumpul modal daripada hasil starting, utk invest plak ilmu kat wealthyaffiliate n patric chan do it.

thank in advance... again. ;)

ok a'kum all.

kat sini aku nak mintak tunjuk ajar beberapa perkara berkaitan.

tgh berusaha mencerna panduan2 berguna yg dah diberi.

Alrite.. kita pegi slow-slow. Susah sebenarnya nak explain terus. There are certain product / ebook yg ko kena beli kalau ko nak faham. Even nimzo sendiri.. akan sampai ke tahap yg mana aku akan suruh dia beli certain product.. but in his case.. aku mungkin akan belikan jer atau kasi kat dia.. dgn syarat dia bayar balik bila dia buat first sale dia kelak. But better kalau dia ada duit sendiri la :D

Anyway.. aku akan try touch yg terbaik dan explain sebaik mungkin pada ko.

1. Landing page

--nak tau kesesuaian jenis landing page dgn product yg kita nak presell kan tu.

--cth kalo satu page je ok ke x. keberkesanannya, dan kalo satu produk je tp kita buat blog

untuk promokan adekah terlalu membuang masa atau blog tersebut bley guna utk promo

skali beberapa barang.

--dan adeka kita kena buat style 1 domain name berkaitan niche yg kita pilih. tp mcmana plak

nak manage beberapa niche

-- apekah sebenarnya yg kita perlu letak kat landing page tu. sales letter ke, article ke, review ke

dan daripada pengalaman saudara2 sekelian yg manekah lebih berkesan.

Aku dan member inner circle aku amalkan satu prinsip.. iaitu "Relevency is the God of All Money". So bila buat landing page.. ko kena pastikan landing page ko tune in.. dan actually very relevant untuk landers ko.

Semua ini sebenarnya aku akan touch juga bila tiba masanya untuk nimzo.. but aku cerita jer la sekarang. Selalunya ko akan buat landing page yg specific untuk setiap ad group yg ko ada.

Cth kalau keyword ko Purchase Vertical Project..

Lander ko mesti specific untuk keyword tuh jer... supaya Quality Score google tinggi.

So kalau ko ada lima ad group yg berbeza.. ikut prinsip aku.. ko akan buat 5 landing page yg berbeza. Tak susah sebenarnya.. just ubah sedikit sebanyak perkataan above the fold tuh jer (aku assume ko faham maksud istilah above the fold).

Domain name.. ofcourse cari yg paling releven ko boleh dapat untuk niche ko.

And then.. apa sebenarnya nak sumbat dalam landing page?? Well.. apa-apa yg ko rasa effective dan boleh buat pre-sell. :) Susah nak terangkan.. sebab singkat. Sometimes depend pada niche juga.. but most of the time aku buat product review.

Here's my way:

Aku akan buat satu mini site.. yg ada articles.. home.. contact.. blablabla.. siap dgn menu. and then aku akan guna template yg ada tuh.. buang menu dia... dan jadikan dia sales letter atau product review pula.. yg aku buat specific untuk keyword aku. Then aku akan link kan aku punya landers melalui link-link pada footer aku.. kepada laman web yg aku buat tadi. Google akan recognize.. dan akan bagi aku quality score yg tinggi. Faham tak?? Kalau blur tanya balik.

2. google adwords

--nasihat2 yg berguna ataupun teknik yg sesuai guna adwords neh.

--takut salah teknik bazir plak duit.

--cara2 memilih keyword. katakan keyword yg hot2 berkaitan niche byk dah diambil, so ade x teknik

mencari keyword yg related to niche yg kita pilih walopon ianya bukan tepat2.

--lagi satu kalo kita nak buat experiment kita amik adwords yg prepay ke atau postpay lg bagus? lg selamat?

--harga keyword plak yg agak2 berbaloi plg tinggi kita blh bid.

Ini mmg ko kena beli ebook. Aku bleh recommend kalau nak. But lets leave it at that first. Aku touch yg mana boleh.

Mmg adwords nih ada teknik dia.. first sekali.. quality score kena tinggi. Kalau tidak kita kena bid tinggi gak (which is why aku amalkan teknik landers link kepada mini-site yg aku buat.. cam yg aku explain di atas tuh).

Pilih keyword.. isu besar nih. Selalunya aku akan pergi ke late buying cycle keyword... mcm Purchase product name atau get product name. Selalunya customer yg search product name ni.. mmg dah ada kad kredit ready dlm tangan...

Anyway.. aku skang tgh berkira-kira nak beli "Micro Niche Finders".. satu program yg kononnya bagus untuk cari keyword. Aku try dulu.. kalau bagus aku recommend pada korang.

3. artikel2 internet

--oleh kerana ianya percuma dan dpt mudahkan pensenaraian kita kat google search result, jd aku pilih jln ni la kan. da ada pulangan baru blh recycle jadikan investment bley guna adwords. buat masa ni kering.

--cth mcm ezinearticles and squidoo tu, adekah kita letakkan affiliate links (yg dah dicloak) tu direct je kat article kita atau kita referkan ke landing page yg dah dibuat terdahulu?

aku nak berusaha kumpul modal daripada hasil starting, utk invest plak ilmu kat wealthyaffiliate n patric chan do it.

thank in advance... again. ;)

Article bukan specialty aku.. so aku takleh provide banyak info sgt.

Apa yg aku tahu.. jgn letak affiliate links dalam article kita. Instead letakkan link direct ke laman web kita.

Sebab apa?? Mudah saja... apa akan jadi kalau tuan punya produk ubah suai produk dan link. Article ko akan jadi useless.. dan ko takleh nak ubah dah..

But kalau laman web.. ko boleh ubah balik semua link dalam laman web ko.. so lebih secure.

Faham tak??

Anyway berkenaan Wealthy Affiliates dan patric Chan do it. Aku rekomen ko beli jer terus.. jgn ragu-ragu. Dua-dua produk yg amat bagus. Especially wealthy affiliate tuh... aku masa join dulu pun bukan ada duit.. pokai jer :)

Bro Phoenixwunin,

Dalam WealthyAffiliate tu lengkap sekali dengan PPC kan? Jadi, adakah perlu beli panduan tambahan lain lagi untuk PPC contohnya beatingadwords kalau dah join WealthAffiliate? Macam berminat nak join je nih.

Then yang patric chan tu, adakah di maksudkan dengan youchandoit.com? TQ

Edited by ninjabrutal

WOW!!!! :rolleyes:

mmg berguna teramat sgt la info bro2 sumer... ;)

dh dkat 5 jam aku layan thread ni (baca ulang2 )....mmg interesting!!!

dari dlu lg aku mmg berminat sgt2 kat benda2 cam ni....cuma x tau cara mana satu nk ikut....berlambak kat forums n site len....sumer end up dgn info yg tergantung (siap promot produk dorg plak tu :angry: )

at last berjaya jgk aku stick kat thread ni bbrapa jam n concentrate....hehe~

actually, aku mmg fresh lg dgn internet marketing ni....still nk crik ilmu....mmg plan nk fokus kat tenet bisnes....sbb logik nya mmg boleh buat duit byk kalo kena dgn cara n teknik tu msti berkesan....

thanks to TS n sumer yg terlibat sbb kasi semangat lg tuk aku study benda ni lebih mendalam lg....

hopefully kpd sumer yg ikut cara disyorkan akan berjaya (termasuk aku :D )....

aku baru nk mula....

ade pape aku akan post soklan/result kat cni....

ngantok......nk tdo dlu...hehehe~ :)

Oh ya, tambahan soalan.

Adakah setiap produk niche yang kita nk promote perlu kita gunakan domain yg berbeza?

atau mungkin boleh pakai 1 domain, tp kita buat sub domain? Which 1 is better?

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...