Jump to content
Phoenixwunin

Niche Marketing Dan Jutawan Internet V1

Recommended Posts

Ada orang beli satu domain khas.. contoh netreview.com, specialreview.com, reviewtoyou.com and so on.

And then buat satu landing page spesifik.. without a mini site at all.. and just guna page tuh untuk promote produk. Sometimes could be a blog as well. But aku tak rekomen sangat mcm tuh.

Sebab mcm aku kata.. basic principle yg aku pegang adalah relevancy. Aim aku adalah untuk dapatkan bid price seminima yg mungkin supaya aku boleh out wit semua orang lain yg buat adwords dan bid keyword yg sama dgn aku. Dalam hal ini.. teknik mini site aku lebih releven.. sebab for sure relevancy page kita dah konfirm tinggi (dgn link footer and so on tuh).

Dulu aku ada buat satu domain punya teknik.. but sekarang lepas beberapa masalah (Quality Score aku jadi OK instead of Great).. aku dah tak berapa buat dah. Usually aku hanya akan buat teknik domain + subdomain nih.. bila aku tgh test multiple niche. Contoh ada empat niche.. aku unsure yg mana satu profitable. Aku buat satu sub-domain.. and aku buat specific page for every niche. Yg mana profitable aku ambil.. dan aku akan mula buat mini site and multiple landing page yg target each and every keyword yg aku promote. :)

bro....

aku dh buat apa yg dsuruh (crik niche...buat researh - traffic, forums, product n bla bla bla...)

aku pilih niche 'liverpool merchandise'...actually niche sebenar yg aku crik adalah 'fernando torres merchandise'...tp bila search kat google trends, xda result (do not have enough search volume to show graphs)

aku mmg mnat footbal ni...esp. BPL (liverpool fc)....

aku tgk mmg ada potensi ngan niche ni...(kalau korg rasa x sesuai let me know)

pasal buat website tu aku bole blaja camne cara nya...at least a simple page pun ok gak (i'm willing to learn more)

pasal promot web plak...aku rasa nk guna yg free (aku student kolej lg....xde duit cukup tuk PPC :blush: )

jd cara enzinesarticle or squidoo le jwb nye...(or ade cara lain lg...???)

aku ada bbrapa soalan...

1) kalau aku dh join affiliate program satu company ni:

- aku perlu bayar ke nk join dorg??

- link yg dorg kasi tu mmg berkesan ke?? (cam ne nk tau keberkesanan link tu???)

2) kalau aku dh settle sumer (website + affiliate program n lain2)

- dgn guna yg free (cth blog), apa aku perlu buat tuk promot blog aku tu dgn berkesan?? (aku tau cara ni mmg lmbat n byk keja)

alamak!!!! bateri laptop aku dh nk kong...aku tnya lg soalan lain nxtime....

thanks......

aku ada bbrapa soalan...

FREE jer

- link yg dorg kasi tu mmg berkesan ke?? (cam ne nk tau keberkesanan link tu???)

http://company/xxxxxod=nama

jgn buang mende yg di bold kn tuh tp tuh contoh jer la..

kebersanan link dan kepercayaan ... k0 bole try dari clickbank.com or cj.com

- dgn guna yg free (cth blog), apa aku perlu buat tuk promot blog aku tu dgn berkesan?? (aku tau cara ni mmg lmbat n byk keja)

buat satu article yg ade kaitan dgn product yg k0 nk jual.. kasi letak link di akhir product...

or link disetiap keyword.. = submit maner2.. web

thanks......

aku ada bbrapa soalan...

FREE jer

http://company/xxxxxod=nama

jgn buang mende yg di bold kn tuh tp tuh contoh jer la..

kebersanan link dan kepercayaan ... k0 bole try dari clickbank.com or cj.com

buat satu article yg ade kaitan dgn product yg k0 nk jual.. kasi letak link di akhir product...

or link disetiap keyword.. = submit maner2.. web

thanks......

thanks bro pinguspy...

ok, stakat ni aku boleh phm step2 n cara yg di ajar.....

cuma nk buat website n cara nk publish site je ada ckit masalah

ok, aku nk blaja buat website dlu....cth: macromedia dreamweaver....senang ke nk buat page dr software ni?? or ada apa2 software lain yg sesuai tuk newbie cam aku ni.....??

btw...HTML, aku boleh phm lg (simple code je la...cth: letak image, body, title.....cuma kat mana nk letak code tu je x brapa nk phm)...kalau aku nk buat domain n hosting, brapa kos yg d perlukan??cara pembayaran??

satu lg....aku mmg nk sgt2 buat PPC ni (aku dgr ramai yg berjaya guna cara ni....cepat n x byk keja - at least boleh concentrate ngan pencarian niche or bisnes seterus nya)....nk tau mcm mana cara buat PPC dgn lebih efektif....

hmmm byk gak soalan aku ni.... :rolleyes:

correct me if i'm wrong....

thanks....

ermm..apa kata sifu2 tolong bg komen pasal apa yg sy sedang buat nih...nampak mcm ok..boleh la bg sikit2 side income...please refer to my signature...AWsurvey..free jek...sifu2 tolong lah,yea..TQ:)

trimas kepada bro pinix, crimson, pinguspy..

satu penerangan yang baik & wat sy phm la jugak walaupun antara ya x berapa nak paham

1.) cth mcm mana saya nak wat cloaker. mungkin ada yang free ke boleh listkan kat sini. kalau langgar rules berforum. harap dpt pm.

.2) mcm yang bro pinix cakap, ada org beli 1 domain khas contoh netreview.com, specialreview.com, reviewtoyou.com and so on.. ok bg sy mungkin sy akan gunakan cara ni untuk mengurangkan kos. dan terfikir utk menggunakan direktory. cth netreview.com/dogfood , netreview.com/starbucks atau ape ape je lah... mungkin salah dgn menggunakan cara sebegini?

itu je kot buat masa ni..

boleh ajer... but for the sake of professionalism.. better jgn. Unless ko punya copywriting skill really top notch.. aku syorkan ko stick pada website bentuk lain.

akum....aku da lama lepak dalam thread nih...

so nak tanya....

kalo kiter wat laman web pakai yg free punye boleh?

cth mcm wordpress.com

Kalau nak buat internet marketing nih lebih baik pakai hosting+domain berbayar. Kalau nak setakat tulis nak tulis artikel bolehlah dan letak affiliate yang berkaitan dengan niche...

Edited by BudakKomputer

askum semua..

mana bro bro sekalian.. ada x sapa2 yang tlg sudi jwpkan soalan saye di atas.. sokongan dan dorongan amat dihargai. :P

askum semua..

mana bro bro sekalian.. ada x sapa2 yang tlg sudi jwpkan soalan saye di atas.. sokongan dan dorongan amat dihargai. :P

mayb bz ngan projek dorg kut....

sory kaco thread...

ni ader otai niche marketing bagi aku link utk dapat 1st usd dari internet...

thirdy day challenge....\

ader kat signature aku..

gud luck..

disini saya ada lagi soalan. harap otai2 dpt huraikan..

---

Sekiranya sy sudah ada hosting + domain sendiri (kiranya dah ada websitenya sekali la). So mcm mana nak bg mantap lagi kita nye site tu dr segi pemasaran. cth dgn gunakan adword.. tp ni berbayar dan agak mahal juga kos nya. nak submit artikel2 al-maklum la B.I sy tak berapa cerdik pandai (kalu dok copy paste je wat artikel silap2 kena suspend) hehe sebab penah kena... selain dr 2 cara ni ada x cara2 lain yang agak berkesan?

disini saya ada lagi soalan. harap otai2 dpt huraikan..

---

Sekiranya sy sudah ada hosting + domain sendiri (kiranya dah ada websitenya sekali la). So mcm mana nak bg mantap lagi kita nye site tu dr segi pemasaran. cth dgn gunakan adword.. tp ni berbayar dan agak mahal juga kos nya. nak submit artikel2 al-maklum la B.I sy tak berapa cerdik pandai (kalu dok copy paste je wat artikel silap2 kena suspend) hehe sebab penah kena... selain dr 2 cara ni ada x cara2 lain yang agak berkesan?

Soalan ko general sgt.. :ph34r:

Cara lain aku tak caya sgt.. unless aku buat MLM mcm perigiduit tuh.. aku hanya stick to articles and pay-per-click system saja.

Soalan ko general sgt.. :ph34r:

Cara lain aku tak caya sgt.. unless aku buat MLM mcm perigiduit tuh.. aku hanya stick to articles and pay-per-click system saja.

hehe.. terlalu general sgt ke? ok2 sowy.. tp rasanye sy dpt tangkap dr kata2 bro tu.. ;)

lagi 1.. adakah memadai jika website / landing page kita cuma menggunakan html?

ok...aku ada soalan...

hosting + domain = brapa $?? (anggaran tuk start)

kalo boleh rekemen website nye skali n short xplanation cara pembayaran (monthly or annually)...

PS : aku baru lagi....dlm proses nk blaja... B)

.......

satu lagi....

submit articles and PPC.....

articles - kena buat articles cam ne?? kena submit brapa articles for 1 niche??

PPC - proses cam ne?? budget tuk mula??

.......

thanks..... ^_^

askum semua..

mana bro bro sekalian.. ada x sapa2 yang tlg sudi jwpkan soalan saye di atas.. sokongan dan dorongan amat dihargai.

Aku pon tertanya-tanya gak kemana menghilangnya Phoenixwunin nih.. senyap jer. So kejap tadi aku pergi ke Queensbay Mall di Penang.. layan The Dark Knight.. tup-tap-tup-tap nampak keter dia:

dsc00714kg2.th.jpg dsc00715sx9.th.jpg

Patut la hilang.. tgh syok berseronok kat QB rupanya.. :lol: :lol: :lol:

Tapi carik dalam QB tak jumpa plak. Biarlah dia tgh syok nak enjoy life dulu... ada masa dia datang la buat sharing lagi disini. :D

hehe.. terlalu general sgt ke? ok2 sowy.. tp rasanye sy dpt tangkap dr kata2 bro tu..

lagi 1.. adakah memadai jika website / landing page kita cuma menggunakan html?

Yup. HTML will do. Usually PHP.. but kalo takde expertise.. memadai dgn HTML.

Aku pun guna HTML jer.

ok...aku ada soalan...

hosting + domain = brapa $?? (anggaran tuk start)

kalo boleh rekemen website nye skali n short xplanation cara pembayaran (monthly or annually)...

PS : aku baru lagi....dlm proses nk blaja...

.......

satu lagi....

submit articles and PPC.....

articles - kena buat articles cam ne?? kena submit brapa articles for 1 niche??

PPC - proses cam ne?? budget tuk mula??

.......

thanks.....

Hosting aku guna hostgator (type dalam google tgk dan baca sendiri payment plan dia).

Domain aku amik dengan godaddy.. but personally aku rasa dah slow gampang godaddy nih. Maybe next niche aku akan tukar kot.

Article nih.. selalunya lagi banyak lagi bagus. Of 10 article.. usually 1 akan berjaya bawak sales yg banyak pada aku. Buat sebanyak mungkin.. yg penting jgn putus asa. Itu saja.

P/S: Sorry la bro.. aku amik gambar kereta ko. Harap dapat kasi semangat skit dekat bebudak putera untuk jadi berjaya mcm kita. Kalo tak lawa sorry la.. bukan nak hina keter ko.. but aku shot guna handset anak aku.. :P

Edited by Kai Kiske

BTW.. aku rekomen benda ni pada korang:

http://www.bummarketingmethod.com/

Opt in dalam list dia.. dia selalu bagi value yg best-best.. but.. anything he try to sell.. refer pada thread ni dulu sebelum beli :)

tnx kai kiske.. atas info2 yang diberikan. amat bermakna bagi sayerp. :) dan kepada owner rx-8 tu.. anda menjadi sumber inspirasi utk berjaya dlm ni.. tnx u guys.. ak akan usaha dgn lebih gigih lagi utk menghasil2 arktikel.. zzz baru je lepas kena suspend sebab salah format ..

kenapa ye saye dah masuk kan keyword2 kat dalam site.. tp kat google tak de pun senarai2 list dari website sy?

Edited by ehsanism

Aku pon tertanya-tanya gak kemana menghilangnya Phoenixwunin nih.. senyap jer. So kejap tadi aku pergi ke Queensbay Mall di Penang.. layan The Dark Knight.. tup-tap-tup-tap nampak keter dia:

dsc00714kg2.th.jpg dsc00715sx9.th.jpg

Patut la hilang.. tgh syok berseronok kat QB rupanya..

Tapi carik dalam QB tak jumpa plak. Biarlah dia tgh syok nak enjoy life dulu... ada masa dia datang la buat sharing lagi disini.

P/S: Sorry la bro.. aku amik gambar kereta ko. Harap dapat kasi semangat skit dekat bebudak putera untuk jadi berjaya mcm kita. Kalo tak lawa sorry la.. bukan nak hina keter ko.. but aku shot guna handset anak aku.. :P

Layan Dark Knight malam tuh.. but ko pegi tangkap gambar kereta aku tuh mcm.. err.. :ph34r: tak patut la..

Naper tak show off kereta ko jer?? Konfirm semua gila nak mula business ni kelak... LOL

P.S: Aku taruk GReddy Turbo dlm kereta aku.. improvement sampai 310HP lepas dyno.. boost 9psi (pasal mamat ST Wangan tuh cakap chasis boleh tahan 9psi.. so tibai jer).. jom race. Tgk keter ko leh compete tak ngan handling aku kat jalan batu feringghi tuh... huahuahuahua...

kenapa ye saye dah masuk kan keyword2 kat dalam site.. tp kat google tak de pun senarai2 list dari website sy?

Ambil masa sometimes.. and sometime.. ko kena forward website ko ke Google baru diorang masukkan dalam listing.. and then optimize la perlahan-lahan. Aku bagaimana pun takkan bother pon dengan SEO sebab main focus aku adalah Google Adwords.. =)

Note kepada semua.. apparently Nimzo dah hilang la plak.. and aku sendiri pun mcm takde minat nak continue tutorial one-on-one sebab it is very time consuming... kita mula bisnes internet sebab nak buat duit dengan effort yg paling kurang sambil bercuti. Kalau aku tak cukup masa dah nak rilek-rilek and so on.. maka whole purpose of doing this kind of business dah tak ada la.

Aku masih boleh jawab persoalan kalau ada.. that is fine. But untuk one-on-one coaching tuh aku rasa impossible la..

Mcm ni la. Nasihat aku.. kalau ada yg serius nak buat benda ni.. :

1) Join Wealthy Affiliate (USD 39 per month). Diorang ada 8 week action plan yg summarize kan semua benda pasal niche marketing.. dari apa dia niche.. sampaila ke split testing. And kalau ada sesiapa yg rasa nak join... and rasa bermurah hati pulak tuh nak derma sikit kat aku.. join under referral link aku (aku kasi la kalau korang PM mintak).. and balasannya.. aku akan kasi ebook member aku tulis mcm mana nak buat USD 200 by afternoon (maknanya kalau pagi dapat.. petang tuh dapat dah duit). But that is kalau korang nak join la... Wealthy Affiliate University.. despite Kyle and Carson punya lame copywriting skill.. adalah penuh dgn info. Personally aku rasa itu site dan membership terbaik untuk belajar.

2) Mcm Kai Kiske cakap.. kurang kan masuk site-site dan forum Malaysia pasal buat duit ni. Kita target nak jadi jutawan.. bukan sekadar cukup makan jer. As such.. bazirkan masa anda bergaul dengan meraka yg ada attitude and mind of abundance yg sama (iaitu.. keinginan nak jadi jutawan yg meluap-luap). Best place.. international forum or maybe Wealthy Affiliate sendiri.

3) Prepare dalam USD 150 untuk beli ebook-ebook untuk belajar. Ini penting juga. Why?? 1st.. ini adalah starting point perubahan dalam mindset korang. Bila korang dah sanggup keluarkan duit.. bermakna korang on the way untuk berjaya dah.. sebab korang dah mula faham konsep life is learning dan appreciate benda tu sebab you all pay for it. 2nd.. beli produk untuk belajar boleh memendekkan masa pembelajaran korang. Cuba bayangkan.. 2 years of trial and error dalam satu ebook yg korang baca 2 hari jer. Dah jimat masa dua tahun. However.. most of ebooks out there are rubbish! So.. always consult dalam thread ni dulu biar mereka yg pakar kasi komen before you all beli. Sometimes produk tuh bagus dari segi sales letter jer.. produk nye hampeh. But ada masa.. sales letter hampeh.. but produk nya superb.

4) Motivation. Law of Attraction. Hypnotism. Meditation. The Secret. Whatever jer la. Bottom line is.. you guys need this stuff as well. Irfan Khairi pernah cakap pada aku (dia bukan mentor aku.. just chit chating jer).. "Hidup saya banyak bergantung pada motivasi.. cuba dan cuba dan cuba. Bila tak berjaya.. kembali kepada Allah kerana Dia yang tentukan segalanya bagi kita". And that's not all jugak.. korang kena banyak melibatkan diri dalam motivasi and self help sebab benda mcm ni yg akan keep you all on track. Cabaran internet ni tinggi. Kena ada kekuatan diri yg mendalam.. baru boleh berjaya. Either that.. or end up jadi mcm orang lain. Lima enam tahun tetap tak buat sesen pun. Ingat ini.. dalam 10 percubaan.. paling tidak satu akan berjaya. :)

Akhir sekali.. ingat. Gagal sekali tak bermakna gagal selamanya... teruskan usaha.. dan mereka yang terus berusaha.. tak kira berapa kali jatuh pun.. dijamin.. kejayaan dalam tangan. Satu kenyataan yang menyedihkan.. but other than aku and a couple of inner circle aku.. aku takde jumpa lagi mana-mana melayu yang cecah USD 1000 sehari. Puncanya?? Either diorang treat business ni sebagai sampingan (mcm most forum tempatan yang berkaitan dengan duit punya member.. but ini tak termasuk otai lama forum-forum tuh..) atau.. sebab diorang gagal tunjukkan kesungguhan untuk berjaya and always negative thinking.

That's all. Ada apa-apa tanya la.. aku akan cuba tolong kalau boleh. Maybe lambat sikit.. depend on kesibukan aku.. but trust me.. I will do my best to help everyone here =)

Edited by Phoenixwunin

Senang cerita.. korang nak buat bisnes nih.. join jer la wealthy affiliate tuh. Aku pun sama jugak.. bermula dari sana.

Prinsip mudah.. kalau nak berjaya.. keluarkan duit.. join!

Kalau tak sanggup.. then piss off. Jgn asyik tanya "camner nak mula ek?? Tak reti la bro!!"

Ever since the start of this thread.. aku dah terima 21 PM tanya camner nak mula. Semua aku cakap balik.. join Wealthy affiliate under aku supaya aku tahu siapa yg join.. aku leh give some guidance balik. Kalau tak sanggup join under aku punya referral pon tak pe.. korang join jer sendiri. Type kat google dan join. And then let us know week berapa dah korang.. baru kami sanggup tolong.

Ini tidak.. PM aku tanya camner nak buat.. kalau 200 orang PM?? Nak aku ajar sekor-sekor?? Baik aku buat bisnes aku sendiri daripada ajar korang.. aku bukan dapat apa.

Nak belajar.. join Wealthy Affiliate.. perhaps under Phoenixwunin la.. sebab aku memang pemalas by nature. Takde mood sgt nak ngajar sebab emphasis aku pada business dan diri aku sendiri (yes.. I am selfish).

Phoenixwunin baik sikit kot (budak dia memang baik masa aku jumpa dia itu hari.. ).. join dia dalam Wealthy Affiliate.. then maybe dia akan sanggup give one-on-one consultation??

Kalau takmau join??

Korang cari la program mcm perigiduit tuh.. and then buat benda tuh.. maybe korang leh jadi jutawan jugak?? Although aku yakin kemungkinan nya 0.00001% jer.

*Mamat Phoenixwunin tuh mula awal tahun ni.. sekarang dah pakai RX-8. Tak sampai setahun. Korang join perigiduit awal tahun ni jugak.. apa ada sekarang?? Fikirlah.. aku cakap bukan sebab nak korang masuk wealthy affiliate under aku ke apa ke.. aku tak nak pon sebab aku tak suka terikat dengan sesiapa dlm bisnes buat duit ni. Aku cuma nak korang fikir balik.. berbaloi ke join scumbag program mcm perigiduit tuh?? Itu saja.. while you guys berbangga dengan perigiduit korang.. some people out there are beginning to manifest money and becoming a millionaire everyday. Ironic nya.. tak seorang pon dari Malaysia. Why?? Sebab Malaysian terlalu sibuk dengan perigiduit. Dalam hal ni even Indonesian lebih advance dari malaysia... last month aku pergi sana.. jumpa 4 orang jutawan internet indonesia.. 2 chinese and 2 native serumpun kita jugak. Keempat-empat bawak kereta best..

Edited by Kai Kiske

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...